Uzsākta sabiedrības iepazīstināšana ar Dārziņu apkaimes publiskās infrastruktūras attīstības tematisko plānojumu

No 2017.gada 16.janvāra līdz 16.februārim Dārziņu apkaimes publiskās infrastruktūras attīstības tematiskā plānojuma projekta izstrādes ietvaros tiek organizēta sabiedrības iepazīstināšana ar tematiskā plānojuma izstrādātajiem risinājumiem.
Tematiskā plānojuma projekta materiālu elektroniskās versijas:

  1.  Esošā situācija – Lejupielādēt;
  2. Risinājumi – Lejupielādēt;
  3. Ielu šķērsprofili – Lejupielādēt;
  4. Informācija un izpētes – Lejupielādēt.

Tematiskā plānojuma vizuālie materiāli būs apskatāmi Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Klientu apkalpošanas centrā, Amatu ielā 4, Rīgas Austrumu izpilddirekcijā, Daugavpils ielā 31, un Dārziņu apkaimē – Jāņogu un Taisnās ielas krustojumā. Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Klientu apkalpošanas centrā un Rīgas Austrumu izpilddirekcijas telpās būs iespēja iepazīties ar Dārziņu apkaimes publiskās infrastruktūras attīstības tematiskā plānojuma projekta sējumu pilnā apjomā.
Sabiedrības iepazīstināšanas ietvaros 2017.gada 2.februārī plkst. 18.00 Rīgas domes Sēžu zālē, Rātslaukumā 1, paredzēta sanāksme, kuras laikā iedzīvotājiem būs iespēja uzklausīt tematiskā plānojuma izstrādātāju sagatavoto prezentāciju un detalizētāk iepazīties ar tematiskā plānojuma risinājumiem, kā arī rast atbildes uz sev interesējušiem jautājumiem.
Līdz tam aicinām visus Dārziņu apkaimes iedzīvotājus Rīgas Austrumu izpilddirekcijas mājas lapā www.rigasaustrumi.lv ievietotajā aptaujā paust viedokli par vēlmi pieslēgties plānotai centralizētai kanalizācijas un ūdens apgādes sistēmai.

Papildu informācijai:
Tematiskais plānojums ir izstrādāts saskaņā ar Rīgas domes 26.08.2014. lēmumu Nr. 1459 “Par Dārziņu apkaimes publiskās infrastruktūras attīstības tematiskā plānojuma izstrādes uzsākšanu”. Tematiskā plānojuma risinājumi sagatavoti sadarbībā ar dažādu nozaru institūciju pārstāvjiem un aktīvu apkaimes iedzīvotāju līdzdalību.
Tematiskā plānojuma mērķis ir izvērtēt Dārziņu apkaimes teritorijas publiskās infrastruktūras – meliorācijas sistēmas, transporta, pakalpojumu objektu, veselības aprūpes un izglītības iestāžu, inženiertīklu izvietojuma un publiskās ārtelpas nodrošinājumu un sniegt priekšlikumus to attīstībai, tā radot iespēju Dārziņu apkaimes sociāli-ekonomiski un telpiski līdzsvarotai attīstībai nākotnē.
Tematiskā plānojuma pasūtītājs ir Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, izstrādātājs – SIA „METRUM”, izstrādes ierosinātājs – Rīgas Austrumu izpilddirekcija.

1 Patīk
14835 Skatīts

39 komentāri

  • Vita16/01/2017 plkst. 10:22

    Labdien!
    Risinājumu daļu nevar lejupielādēt. Kādēļ tā nav pieejama?

    • RDPAD16/01/2017 plkst. 11:10

      Labdien!
      Paldies par informāciju, saite ir labota.

    • RDPAD16/01/2017 plkst. 11:10

      Labdien!
      Paldies par informāciju, saite ir labota.

  • Raimonds18/01/2017 plkst. 13:20

    Par meliorāciju.
    Novadgrāvis no Jāņogu ielas līdz 8 līnijai, kas novada ūdeni no Dārziņu lielākas daļas
    teritorijas ir ļoti sliktā stāvokli ,tas ir aizaudis un piesērējis.Par 27 gadiem grāvis tikai vienu
    reizi tīrīts.
    Meliorācijas likumā teikts :zemes īpašnieks vai tiesiskais pārvaldnieks nodrošina meliorācijas sistēmas ekspluatāciju un uzturēšanu.Atbildīgie ir.Izpildītāju nav!
    UN VĒL.
    Zem Jāņogas un 1 līnijas ielam, ūdennovada caurules ieliktas nepareizā augstumā, tāpec uzradītājā posma straumes nav un ūdens gandrīz stāv uz vietas.
    Gaidām plūdus.

    āņogas

    • RDPAD20/01/2017 plkst. 08:40

      Paldies par Jūsu sniegto komentāru. Informējam, ka pēc sabiedrības iepazīstināšanas ar tematiskā plānojuma risinājumiem tiks apkopoti un izvērtēti sniegtie priekšlikumi un, ja nepieciešams, veikta tematiskā plānojuma precizēšana.

  • Dārziņu iedzīvotāja21/01/2017 plkst. 21:01

    Labdien!
    Liels PALDIES Tematiskā plānojuma pasūtītājam – Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentam, izstrādātājam – SIA “METRUM”, izstrādes ierosinātājam – Rīgas Austrumu izpilddirekcijai no Dārziņu apkaimes iedzīvotājiem!!!
    Sakiet lūdzu, vai Dārziņu apkaimes tematiskajam plānojuma projektam ir paredzēts atbilstošs finansējums, kurš atbildēs par plāna izpildi, kuras jomas būs prioritāras? Manuprāt, ielu apgaismojums ir galvenā problēma, un tad visi pārēji jautājumi. Paldies!

    • RDPAD27/01/2017 plkst. 11:37

      Paldies par Jūsu atzinīgajiem vārdiem un sniegto komentāru. Aicinām Jūs un pārējos ieinteresētos Dārziņu apkaimes iedzīvotājus š.g. 2.februārī plkst.18.00 Rīgas domes Sēžu zālē, Rātslaukumā 1, piedalīties Dārziņu apkaimes publiskās infrastruktūras attīstības tematiskā plānojuma projekta izstrādes sanāksmē. Tās ietvaros būs iespēja gan uzklausīt tematiskā plānojuma izstrādātāju sagatavoto prezentāciju un detalizētāk iepazīties ar tematiskā plānojuma risinājumiem, gan rast atbildes uz sev interesējušiem jautājumiem, tai skaitā kopīgi diskutēt par prioritāri risināmo jomu noteikšanu.

  • Vita23/01/2017 plkst. 16:05

    Vēlreiz par meliorāciju. Ļoti aizlaistā stāvoklī ir meliorācijas grāvis Sakņu ielā, visā tā garumā. Tas ir pilnībā nefunkcionējošs, aizaudzis ar zāli un meldriem un bīstams gājējiem, jo tā malas īsti nav saskatāmas. Kad es griezos izpilddirekcijā par grāvju tīrīšanu, saņēmu atbildi, ka tīrīšana tiks ieplānota atbilstoši finansējumam. Bet ir taču likums, kas nosaka meliorācijas sistēmas uzturēšanu, un tas ir jāievēro, nevis jāgaida finansējums.

    • RDPAD27/01/2017 plkst. 11:36

      Paldies par Jūsu sniegto komentāru. Informējam, ka pēc sabiedrības iepazīstināšanas ar tematiskā plānojuma risinājumiem tiks izvērtēti sniegtie priekšlikumi un, pēc nepieciešamības, veikta tematiskā plānojuma precizēšana.

  • Vilnis24/01/2017 plkst. 19:51

    1960 gadā tika aizbērts 25 Līnijas GRĀVIS no Jāņogu ielas. Būtu vēlams atjaunot jo Grāvis 30 līnijā pavasarī pārpildīts.

    • RDPAD08/02/2017 plkst. 09:47

      Paldies par Jūsu sniegto komentāru. Informējam, ka pēc sabiedrības iepazīstināšanas ar tematiskā plānojuma risinājumiem tiks izvērtēti sniegtie priekšlikumi un, pēc nepieciešamības, veikta tematiskā plānojuma precizēšana.

  • Arhitēkts27/01/2017 plkst. 09:55

    Vai šo burvīgumu izstrādājot bij pieaicināts kāds arhitekts?
    nezinu cik par šo samaksāts, bet izskatās pēc viduvēji izstrādāta diplomdarba!
    salīdziniet ar citam pilsētam izstrādātiem tematiskiem plānojumiem! šeit gandrīz vai “peinta” samest no pinterestiem izgrieztas bildītēs, skaitās analīzes un priekšlikumi! neredzēju nevienu mēģinājumu kaut-ko pielāgot esošai videi!
    priekšlikumi RTIAN izskatās smieklīgi, kā autori iedomājas īpašumu apgrūtināšanu Jāņogu, Lidlauka un 1. līnijas rajonā? vai īpašnieki piekrīt savos zemesgabalos īstenot pirmsskolas iestādes/parkus/publisko apbūvi? Transporta infrastruktūras attīstībai izskatās kā būs jānojauc pusi no Dārzeņos esošiem žogiem! īsak sakot, mērnieks nevar taisīt šāda veidā darbu!

    • RDPAD08/02/2017 plkst. 09:49

      Paldies par Jūsu sniegto komentāru. Informējam, ka pēc sabiedrības iepazīstināšanas ar tematiskā plānojuma risinājumiem tiks izvērtēti sniegtie priekšlikumi un, pēc nepieciešamības, veikta tematiskā plānojuma precizēšana.

    • Sandra/ SIA "METRUM"09/02/2017 plkst. 09:29

      Labdien,
      paldies par Jūsu viedokli. Labprāt konkretizētu Jūsu iebildumus. Aicinām sazināties ar mums (sandra.plepe@metrum.lv) un vienoties par tikšanās laiku.

  • Alberts27/01/2017 plkst. 16:38

    Esošā projektā tramvaja līnija noslēdzās tūlīt aiz Rumbulas lielā, plašā un tukšā laukā. Man personīgi tā ir izdevīgi, salīdzinoši tuvu. Taču Dārziņu iedzīvotājiem tā nav vajadzīga. Nav vajadzīga, jo tā neko praktiski neuzlabo! Šodien personīgi papētīju Dārziņu ziemeļu daļu un manuprāt būtu daudz labāk ja šī tramvaja līnija maksimāli iestieptos Dārziņu apdzīvotajā daļa, vismaz līdz 7. līnijai. Pašlaik nav nekādu problēmu šādu projektu īstenot – novirzot šo tramvaja līniju pa esošo Dārziņu ielu līdz krustojumam ar 1. līniju un tad turpināt taisni pa tukšu lauku vismaz līdz 7. līnijai, blakus esošam Vladimira Kudjarova parkam.(Šī parka nosaukums manuprāt nav īsti pareizs. Es personīgi pazinu šo kungu un “cepri nost” – gada vīrs. Vispareizākais būtu šajā parkā novietot viņa skulptūru, bet parka nosaukumu tomēr vajadzētu vairāk piemērotu apdzivotai vietai,latviešu mēlē,..). Šajā posmā Dārziņu iela atbilst visām mūsdienu prasībām, izņemot tikko ievikto ielu apgaismes līnju šajā posmā, kas vietām gandrīz iet pa brauktuvi, sevišķi līkumā pie pašas Daugavas. Tramvaja līnijas izbūvei ir ļoti tāla perspektīva! Manuprāt ar daudz daudz mazākiem izdevumiem būtu iespējams nodrošināt sabiedriskā transporta – autubus/mikroautobusa regulāru satiksmi Dārziņu ziemeļu daļā. To man jau pirms 15 gadiem solīja RD speciāliste Reveliņa, viņa gan daudz meloja par ielu atbilstību satiksmei. Jau deviņdesmito gadu sākumā pa Jāņogu ielu regulāri kursēja Rīgas Domes autobusi līdz pat Dārziņu centram. Daudzos Rīgas apdzīvotajos rajonos esošās ielas neatbilst mūsdienu prasībām, bet sabiedriskais transports tur kursē. Dārziņu iedzīvotāji! Prasīsim Ušakovam nodrošināt Dārziņu rajonu ar normālu sabiedrisko transporu un ja viņš to darīs, balsosim par to.

    • RDPAD30/01/2017 plkst. 17:39

      Paldies par sniegto komentāru un priekšlikumiem sabiedriskā transporta nodrošinājuma risinājumiem Dārziņu apkaimē. Informējam, ka pēc sabiedrības iepazīstināšanas ar tematisku plānojumu tiks izvērtēti saņemtie priekšlikumi un, pēc nepieciešamības, veikta tematiskā plānojuma precizēšana.

  • Deniss30/01/2017 plkst. 16:18

    Labdien!
    Vai ir plānota diķa Nr.2 tīrīšana, jo izskatās to ka viņš drīzumā būs ka purvs.

    • RDPAD08/02/2017 plkst. 09:49

      Paldies par Jūsu sniegto komentāru. Aicinām Jūs un pārējos ieinteresētos Dārziņu apkaimes iedzīvotājus š.g. 2.februārī plkst.18.00 Rīgas domes Sēžu zālē, Rātslaukumā 1, piedalīties Dārziņu apkaimes publiskās infrastruktūras attīstības tematiskā plānojuma projekta izstrādes sanāksmē. Tās ietvaros būs iespēja gan uzklausīt tematiskā plānojuma izstrādātāju sagatavoto prezentāciju un detalizētāk iepazīties ar tematiskā plānojuma risinājumiem, gan rast atbildes uz sev interesējušiem jautājumiem.

  • Ilze02/02/2017 plkst. 12:56

    Labdien,
    1) Beidzot sakārtot ceļus, ka, piemēram, 15 līniju, kas ir VIENĀS BEDRĒS!
    2) Beidzot izveidot gājēju trotuāru pa taisno ielu;
    3) Nodrošināt apgaismojumu no ”Visdari” kroga līdz dzelzceļa stacijai, kas pašlaik ir pilnīgi neapgaismots posms caur mežu, kur katru rītu iet bērni;
    4) Autobusa pieturas saremontēt un uzlikt tām jumtus!
    5) Atvērt ģimenes ārsta (t.sk. pediatra) praksi Dārziņos.

    • RDPAD02/02/2017 plkst. 15:19

      Paldies par Jūsu sniegto komentāru un ieteikumiem. Aicinām arī Jūs šodien plkst.18.00 Rīgas domes Sēžu zālē, Rātslaukumā 1, piedalīties Dārziņu apkaimes publiskās infrastruktūras attīstības tematiskā plānojuma projekta izstrādes sanāksmē. Tās ietvaros būs iespēja gan uzklausīt tematiskā plānojuma izstrādātāju sagatavoto prezentāciju un detalizētāk iepazīties ar tematiskā plānojuma risinājumiem, gan rast atbildes uz sev interesējušiem jautājumiem.

  • Igors11/02/2017 plkst. 11:24

    Avoti.
    Мне помнится, что лет 40 назад в Дарзини вдоль всего крутого склона вдоль реки били родники.
    Их можно было встретить практически через каждые 100 метров, выйдя по любому переулку к реке.

    Теперь родников остались считанные единицы. Один из наиболее пропулярных находится как раз

    напротив парка в Дарзини. Которым и сейчас пользуются многие жители. Летом иногда даже очередь

    нужно отстоять, чтобы подойти к роднику.

    Однако, как я полагаю, никогда не проводился анализ воды из родников.

    Мои предложения:
    – зафиксировать и нанести на карту имеющиеся родники;
    – провести анализ воды;
    – благоустроить хотя бы некоторые родники и установить таблички с информацией.

    Полагаю, что эти меры будут весьма полезны жителям Дарзини и не потребуют больших

    капиталовложений.

    • RDPAD15/02/2017 plkst. 08:56

      Paldies par Jūsu sniegto komentāru un ierosinājumu attiecībā uz Dārziņu apkaimē esošajiem avotiem. Informējam, ka pēc sabiedrības iepazīstināšanas ar tematiskā plānojuma risinājumiem,kas noslēdzas 16.februārī, pašvaldība kopīgi ar tematiskā plānojuma izstrādātājiem izvērtēs visus sniegtos priekšlikumus un, pēc nepieciešamības veiks tematiskā plānojuma precizēšanu.

  • Dārziņu iedzīvotājs16/02/2017 plkst. 20:56

    Izglītības iestāžu izveides atrašanās vieta.
    Jūsu pētījumā ir minēta pamatskolas izveide, to apvienojot ar interešu izglītības, dienas centra, veselības aprūpes iestādes izveidi vienā ēkā Dārziņu mežā (kad.nr. 0100 125 0049). Rodas te jautājumi – kur precīzi un uz kā rēķina? Vai ir paredzēta kāda daļa no meža ciršanas?

    Pamatskolas izveidi kā atsevišķu ēku, ka piemēram, zemesgabalā ar kadastra apzīmējumu 0100 125 0309 – atbalstāma.

    Izveidojot apvienoto pirmskolas un sākumskolas izglītības iestādi zemesgabalos ar kadastra apzīmējumu 0100 125 0310 vai 0100 125 0304 – par pirmo zemesgabalu tā kā nebūtu iebildumu, bet par otro, kas ir vairāk uz Salaspils pusi – ideja nav slikta, bet ļoti jāpārdomā satiksmes organizācija, jo tuvumā ir lielā šoseja – Rīga-Daugavpils.

    • RDPAD21/02/2017 plkst. 17:42

      Paldies par Jūsu sniegtajiem komentāriem un detalizētajiem ierosinājumiem attiecībā uz izstrādāto Dārziņu apkaimes publiskās infrastruktūras attīstības tematisko plānojumu. Informējam, ka šobrīd, pēc sabiedrības iepazīstināšanas ar tematiskā plānojuma risinājumiem, kas noslēdzas 16.februārī, pašvaldība kopīgi ar tematiskā plānojuma izstrādātājiem izvērtēs visus Jūsu sniegtos priekšlikumus un, pēc nepieciešamības veiks tematiskā plānojuma precizēšanu.

  • Dārziņu iedzīvotājs16/02/2017 plkst. 21:00

    Apdzīvojamības stuktūra
    Pētījumā par deklarēto iedzīvotāju skaitu redzams, ka jau deklarējušies 990 īpašumos no 2910 zemesgabaliem. Tā ir ~1/3 no kopējā īpašumu skaita. Ja šobrīd 2016.gadā deklarējušies 2798 iedzīvotāji, tad katrā īpašumā tie ir 2,83 iedzīvotāju vienā nekustamajā īpašumā. Ja ar šādu koeficentu noapaļoti rēķinam, tad iedzīvotāju skaits nākotnē varētu sasniegt vismaz 8730 iedzīvotāju. Ja dzimstība pieaug – tad vairāk. Tas, protams, pie ļoti optimistiskiem rādītājiem. Vidēji aprēķinātais ir tuvu patiesībai.
    Nav precīzi veikta iedzīvotāju struktūra pēc vecumiem

    Sociālās infrastruktūras aprēķins
    Aprēķini izklausās ticami, bet vēršu uzmanību uz sekojošo:
    1) Prognozētais 7520 iedzīvotāju skaits, bet kā jau augstāk minēju – tad potenciāls ir tuvāk 8000 – pat 10 000 iedzīvotāju skaitam, ar noteikumu, ja šajā Dārziņu apkaimē būs arī iespējama daudzdzīvokļu mājas apbūve vai arī ļoti urbanizēts iedzīvotāju skaita pieaugums no laukiem, vai citos Rīgas rajonos cilvēku lokācijas maiņa dēļ NĪN, kā arī veicinošs dzimstības pieaugums.
    2) Dārziņu apkaimes iedzīvotāju skaita pieaugums var mainīties diezgan krasi, ja šī apkaime tuvāko 5-10 gadu laikā piedzīvos ļoti strauju attīstību. Tāpat arī tas ir iespējams, ja Rīgas pilsēta aktīvi sāks attīstīt Dārziņu apkaimes attīstību jau tuvāko gadu laikā. Tas var ietekmēt cilvēku vēlmi dzīvot Dārziņu apkaimē, jo šajā rajonā ļoti labprāt dzīvotu jaunās ģimenes . Līdz ar to plānot šādā skaitā ir ļoti piesardzīgi. Sākt vajag kaut vai ar 4 ārstu prakses vietām, kā arī sociālo darbinieku skaitu, pirmsskolas izglītības un vispārējās izglītības iestāžu izmēram.
    3) Tuvumā ir arī Rumbulas apkaime, kurā ir iespējas ļoti straujai un dinamiskai dzīvojamā, sporta un komerciālajai attīstībai. Līdz ar to, šīs apkaimes iedzīvotāju piesaiste Dārziņu sociālās infrastruktūras attīstībai būtu arī jāparedz potenciāls.
    4) Tuvumā aiz Salaspils memoriāla, tuvāk pie Getliņiem ir arī vēlviens dzīvojamais rajons, kur dzīvo iedzīvotāji. Šis Mežezeru rajons ir diezgan noslēgts un attāls no Rīgas pilsētas aktīvās infrastruktūras kā vēlviens mikrorajons. Tie arī varētu būt ieinteresēti Dārziņu apkaimes sociālās infrastruktūras piedāvājumam – gan skolas, gan bērnudārzi, gan medicīniska rakstura iestāžu pieejamībai.
    5) Papildus vēl ir arī Zirņu sala, Doles sala – kaut arī tās ir vairāk piekritīgas Salaspils novadam, bet daudz tuvākas Dārziņu rajonam.

    Kopā ņemot – no tālredzības un lokālā reģiona tuvuma un pieejamības viedokļa Dārziņi varētu tapt par sava veida centru šiem rajoniem. Ļoti ieteiktu nākotnē, veidojot, piemēram, pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādes celtniecību tā, lai būtu celtniecības iespējas pa kārtām – šī brīža vajadzību apmierināšanai ar labu rezervi, nākotnē paredzēto vajadzību apmierināšanai un maksimālās vajadzības apmierināšanai.
    Vērojot un zinot nekustamo īpašumu tendences, kā arī pie manis vērsušos cilvēku jautājumus, kuros rajonos būtu labāk iegādāties nekustamo īpašumu savas dzīvesvietas izveidei ar drošu potenciālu un sociālās infrastruktūras pieejamību – tad prognozēju, ka šī brīža prognozes un situācija var mainīties diezgan strauji pāris gadu laikā, un tas var radīt potenciālās problēmas šo iestāžu projektos un to celtniecībai, jo nespēs apmierināt pieprasījumu.

    Par šo punktu būtu ļoti jāpiedomā.

    • RDPAD21/02/2017 plkst. 17:43

      Paldies par Jūsu sniegtajiem komentāriem un detalizētajiem ierosinājumiem attiecībā uz izstrādāto Dārziņu apkaimes publiskās infrastruktūras attīstības tematisko plānojumu. Informējam, ka šobrīd, pēc sabiedrības iepazīstināšanas ar tematiskā plānojuma risinājumiem, kas noslēdzas 16.februārī, pašvaldība kopīgi ar tematiskā plānojuma izstrādātājiem izvērtēs visus Jūsu sniegtos priekšlikumus un, pēc nepieciešamības veiks tematiskā plānojuma precizēšanu.

  • Dārziņu iedzīvotājs16/02/2017 plkst. 23:03

    Dārziņu rekreācijas / parku un citu labiekārtojuma vietas
    Meža labiekārtošana
    Meža labiekārtošana un sakārtošana pastaigām, velobraukšanai ir pareiza doma. Ieteiktu vēl pārdomāt par iespējām tur veidot parku ar rotaļlaukumiem. Līdzīgs paraugs kā Mežaparkā. Ieteiktu veidot vairākās vietās šādus parciņus ar soliņiem, rotaļlaukumiem, bmx riteņbraucējiem kalnainās trases daļas utml.

    Daugavmalas attīstība – promenāde, veloceliņi un citas lietas
    Nav īsti saprotams nedz kā ies veloceliņš Rīga-Salaspils. Pa Daugavmalas augšpusi vai pie Daugavas krasta (lejas pusē). Tāpat ir vairākas vietas ar problemātiskām pārvietošanās iespējām. Šeit prasītos skaidrāk izteikt ideju, kur tad ir un būs paredzēts veloceliņa maršrūts un pa kādiem ceļa posmiem?
    Kartē ir atzīmētas vairākas vietas, kur būtu paredzētas publiski pieejamās un attīstāmās krastmalas teritorijas, un vietas, kur veidojamas no jauna vai rekonstruējamas noejas (kāpnes) līdz Daugavai. (skat.87.attēlu, 16.lpp.) Šeit piemirsts 36., 42., 43.līnijas galā esošās kāpnes.
    Pie publiskās ārtelpas un rekreācijas / parka teritorijām ieteiktu arī piedomāt pie posmiem – Dārziņu 31.līnijas – 35.līnijai, no Dārziņu 39.līnijas – Dārziņu 43.līnijai, kā arī lielais laukums Dārziņu 46. – 50.līnijai, kur ir lielas iespējas veidot pludmales volejbola laukumu vai rotaļlaukumus vai ko citu.

    Daugavmalā esošās peldvietas un Daugavmalas sakārtošana
    Daugavmala visa Dārziņu apkaimē ir nesakopta teritorija. Šodien pārsvarā Daugavmalas krastus, kur var piekļūt cilvēki – līdz šim šo funkciju – sakopšanu, pļaušanu utml. ir darījuši un joprojām dara attiecīgo Dārziņu līniju iedzīvotāji.
    Aicinām jau šajā vasarā Rīgas Domei paredzēt darbus – Dārziņu Daugavmalas pļaušanas un sakopšanas darbus. Vismaz šādi redzēsiet ātri vien arī problemātiskās vietas, kur būtu vēl nepieciešams uzlabot, ko saremontēt, kur var un nevar veidot veloceliņus utt. Vietām jau ir purvošanās pazīmes (piemērs – Dārziņu 31.-35.līnijas un Dārziņu 39.-43.līnijas Daugavmalas rajons). Nezinu kā starp 35.-39.līnijai – nav nācies tur staigāt. Vieni brikšņi. Tāpat arī Dārziņu augšējās daļas Daugavmalas promenādes daļā būtu jāveic pļaušanas un sakopšanas darbi, lai nākotnē, veidojot promenādi zinātu visas nianses – kas kurā vietā ir, ko vajag uzlabot, kur pielabot un kur jāveic pamatīga rekonstrukcija, tiltu izveide (Dārziņu 30.-31.līnijas posmā, kur ir grāvis), vai pat ceļa paplašināšana (spilgts piemērs Dārziņu 43.-46.līnijai), kur ir šaura gājēju taka.

    • RDPAD21/02/2017 plkst. 17:43

      Paldies par Jūsu sniegtajiem komentāriem un detalizētajiem ierosinājumiem attiecībā uz izstrādāto Dārziņu apkaimes publiskās infrastruktūras attīstības tematisko plānojumu. Informējam, ka šobrīd, pēc sabiedrības iepazīstināšanas ar tematiskā plānojuma risinājumiem, kas noslēdzas 16.februārī, pašvaldība kopīgi ar tematiskā plānojuma izstrādātājiem izvērtēs visus Jūsu sniegtos priekšlikumus un, pēc nepieciešamības veiks tematiskā plānojuma precizēšanu.

  • Dārziņu iedzīvotājs16/02/2017 plkst. 23:15

    Ielu kā publiskās ārtelpas attīstības priekšlikumi
    Priekšlikumu daļā tika apskatīta daļa par nākotnē Zirņu salas teritoriju, tās detālplānojumā paredzēto tilta veidošanu pār Daugavas atteku Taisnās ielas galā. Detālplānojumā paredzēts tilts arī autobraucējiem, bet nezin kāpēc tematiskā plānojuma ietvaros tiek atbalstīta šāda tilta izveide tikai gājējiem un velobraucējiem, tādā veidā palielinot rekreācijas iespējas apkārtnē un rekreācijas teritoriju pieejamību, neveidojot esošo slūžu tiltu kā daļu no rekreācijas objektu ķēdes, saglabāt apkaimes vietas identitāti un nepalielinot transporta plūsmu cauri Dārziņu apkaimei un piesārņojuma iespējas, ko radītu transporta kustība pāri Daugavas attekai.
    Es uzskatu, ka vajadzētu tiltu arī autobraucējiem un tas neradīs Dārziņu apkaimes piesārņojumu, jo Zirņu salā būs tikai 100 mājas 300-400 cilvēku kopienai. Tas nav milzīgs skaitlis. Otrs – lai attīstītu un veicinātu arī uzņēmējdarbības vidi Dāziņu apkaimes centrā – Taisnās / Jāņogu ielas rajonā, kur būtu paredzēta arī komerciālā apbūve – tad šādi atdalīt šo Zirņu salas ciematu nebūtu labākais veids. Tāpat arī Zirņu salas pieejamība būtu saistoša arī Dārziņu apkaimes iedzīvotājiem, nokļūstot Zirņu salas galā, baudīt Daugavu virzienā uz Rīgu, tāpat arī ērta, gana ātra un patīkama izkļūšana uz Rīgas HES apvedceļu un tāpat otrādi – izbraukt cauri Zirņu salai, nokļūstot Dārziņos. Kaut vai tiem pašiem Doles salas iedzīvotājiem. Alternatīvie ceļi būtu laba priekšrocība Dārziņu attīstībai. Neparedzu, ka dēļ tilta, kas būtu paredzēts arī automašīnām Taisnās ielas galā uz Zirņu salu radīs lielu satiksmes intensitāti. Dienā labi ja 100 mašīnas pārbrauks. Ne vairāk. Tāpat arī Zirņu salas tilts radītu pieejamību neatliekamo palīdzības dienestu, ugunsdzēsēju un citu sociāli svarīgo institūciju efektīgam darbam, jo Rīgas HES ceļš ir tikai viens, un šāds alternatīvais ceļs atvieglotu ne tikai iedzīvotāju pārvietošanos, bet arī palīdzības, avārijas, tiesībsargājošo un citu dienestu darbu.

    • RDPAD21/02/2017 plkst. 17:43

      Paldies par Jūsu sniegtajiem komentāriem un detalizētajiem ierosinājumiem attiecībā uz izstrādāto Dārziņu apkaimes publiskās infrastruktūras attīstības tematisko plānojumu. Informējam, ka šobrīd, pēc sabiedrības iepazīstināšanas ar tematiskā plānojuma risinājumiem, kas noslēdzas 16.februārī, pašvaldība kopīgi ar tematiskā plānojuma izstrādātājiem izvērtēs visus Jūsu sniegtos priekšlikumus un, pēc nepieciešamības veiks tematiskā plānojuma precizēšanu.

  • Dārziņu iedzīvotājs16/02/2017 plkst. 23:26

    4.2.4. Transporta infrastruktūra
    4.2.4.1. Ieteikumi transporta infrastruktūras uzlabošanai
    Vislielākās problēmas ir Jāņogu ielas posms, kura ir šaurākā satiksmes aktīvā iela. Problemātiskākais elements – meloriācijas grāvis. Ieteiktu apdomāt risinājumu, ka meloriācijas grāvi, ja saglabā – tad veidot tur trubu, un pa virsu asfaltbetons. Jādomā kā radīt tur gājēju ietves abās ielas pusēs, kā arī veloceliņus. Tāpat ļoti iesaku visās Dārziņu ielās, kur ir sabiedriskā transporta pieturas – veidot pieturu kabatas. Ap pieturām veidot gājēju pārejas.
    Guļošie policisti varētu būt labs risinājums. Līkumošanas risinājums varētu būt arī labs, bet ar šo labāk domāju pārāk traki neaizrauties, jo Jāņogu ielā ko tādu izveidot būs samērā liels izaicinājums dēļ garajiem autobusiem. Autobusi šādu līkumošanu nespēs izbraukt. Vislabāk ir guļošais policists, bet ne sabiedriskā transportu ceļa posmos. Tas nozīmē, ka vislabākais risinājums ir Jāņogu ielas paplašināšana. Taisnā iela un Dārziņu ielas ir gana platas – tās tikai jāuzlabo ar gājēju ietvēm un veloceliņiem. Protams, arī asfalta atjaunošana ir obligāts pasākums.

    • RDPAD21/02/2017 plkst. 17:44

      Paldies par Jūsu sniegtajiem komentāriem un detalizētajiem ierosinājumiem attiecībā uz izstrādāto Dārziņu apkaimes publiskās infrastruktūras attīstības tematisko plānojumu. Informējam, ka šobrīd, pēc sabiedrības iepazīstināšanas ar tematiskā plānojuma risinājumiem, kas noslēdzas 16.februārī, pašvaldība kopīgi ar tematiskā plānojuma izstrādātājiem izvērtēs visus Jūsu sniegtos priekšlikumus un, pēc nepieciešamības veiks tematiskā plānojuma precizēšanu.

  • Dārziņu iedzīvotājs16/02/2017 plkst. 23:32

    Papildus ieteikums par transporta infrastruktūru – Taisnās / Jāņogu ielas krustojumā ieteiktu veidot apli un ar gājēju pārejām.
    Zīme nr. 298.- Dzīvojamā zona “ar pagalma raksturu” un ar ātruma ierobežojumu 20 km/h ir ļoti slikts priekš Dārziņu apkaimes iedzīvotāju , jo īpaši bērnu aktivitātēm. Te palielinās bērnu bezatbildība uz koplietošanas ceļa pret autovadītājiem, kā arī vietā, kur ikdienā kursē sabiedriskais transports. Bērniem nav “jātusē” ar skrituļslidām, skrituļdēļiem (pat nemākot ar tiem braukt, slidinoties ar to guļus – ir redzēti tādi gadījumi). Tas palielina bīstamību uz ceļiem. Ieteiktu šeit likt 273.17.zīmi – Bērni un ātruma ierobežojumu 30 km/h. Un vecākiem ir jāiemāca bērniem nedzīvoties uz ceļiem tik bezatbildīgi.

    • RDPAD21/02/2017 plkst. 17:46

      Paldies par Jūsu sniegtajiem komentāriem un detalizētajiem ierosinājumiem attiecībā uz izstrādāto Dārziņu apkaimes publiskās infrastruktūras attīstības tematisko plānojumu. Informējam, ka šobrīd, pēc sabiedrības iepazīstināšanas ar tematiskā plānojuma risinājumiem, kas noslēdzas 16.februārī, pašvaldība kopīgi ar tematiskā plānojuma izstrādātājiem izvērtēs visus Jūsu sniegtos priekšlikumus un, pēc nepieciešamības veiks tematiskā plānojuma precizēšanu.

  • Dārziņu iedzīvotājs16/02/2017 plkst. 23:44

    Dārziņos daugavmalas krastos ir vairākās vietas laipas – laivu piestātnes. Viena no tādām, kas vēl saglabājusies – Dārziņu 39.līnijas galā.
    Nav saprotams, kāpēc ir paredzēti tikai trīs vietās ugunsdzēsības rezervuāri. Vai tie būtu pilnīgi pietiekami? Ieteiktu vēl vismaz divās svarīgas vietas atrast – Cidoniju / Ābeļu ielas rajons, Taisnās / Dārziņu ielas rajonā.
    Ugunsdzēsības ūdens ņemšanas vietas var paredzēt arī vairāk vietās, kas būtu tikai racionāli. Bet par šo būtu jākonsultējas ar ugunsdzēsējiem un jāprasa viņu viedoklis.
    Nav saprotams, kāpēc atritumu konteineru un šķirošanas punkti ir tikai 2 un 3?
    Konteineriem ir jābūt vairāk vietās – Dārziņu / Sakņu krustojumā, Dārziņu / Jānogu krustojuma rajonā vai pie 39.līnijas, Dārziņu 31.līnijas Daugavmalas daļā – parka teritrijā, pie Dārziņu esošā parka, tāpat arī vēl daudz citās vietās, lai piegružošana būtu pēc iespējas mazāka.
    Dārziņos ir raksturīga arī atsevišķu iedzīvotāju atkritumu nešķirošana un visa mešana ugunskurā. Pie ugunskuriem vai netālu no tiem būtu labi veidot arī šādus šķirošanas konteinerus, kā arī sabiedriskā transporta galapunktā. Tehniskais izpildījums un ierosinājumi pasaulē ir gana daudz un dažādi. Bet labāko var atrast kopā vienojoties ar Dārziņu iedzīvotājiem. Estētiski un patīkami noslēgtu, lai ir patīkami uzturēties apkārtnē.

    • RDPAD21/02/2017 plkst. 17:46

      Paldies par Jūsu sniegtajiem komentāriem un detalizētajiem ierosinājumiem attiecībā uz izstrādāto Dārziņu apkaimes publiskās infrastruktūras attīstības tematisko plānojumu. Informējam, ka šobrīd, pēc sabiedrības iepazīstināšanas ar tematiskā plānojuma risinājumiem, kas noslēdzas 16.februārī, pašvaldība kopīgi ar tematiskā plānojuma izstrādātājiem izvērtēs visus Jūsu sniegtos priekšlikumus un, pēc nepieciešamības veiks tematiskā plānojuma precizēšanu.

  • Vita21/03/2017 plkst. 10:46

    Labdien!
    16.februārī ir noslēgusies Dārziņu apkaimes publiskās infrastruktūras attīstības tematiskā plānojuma apspriešana
    Vēlos uzzināt pašvaldības tālāko rīcību attiecībā uz plānojuma realizēšanu – vai tiks pieņemta vēl kāda attiecīga dokumentācija, kādi ir izpildes termiņi, kārtība, nepieciešamais finansējums, sabiedrības informēsana par plānotajiem darbiem?

    • RDPAD28/03/2017 plkst. 16:37

      Labdien!
      Šobrīd notiek darbs pie Dārziņu publiskās infrastruktūras attīstības tematiskā plānojuma iepazīstināšanas laikā iesniegto priekšlikumu izvērtēšanas un to iestrādāšana tematiskajā plānojumā.
      Aprīļa beigās ir plānota paplašinātās darba grupas tikšanās, kurā tiks prezentēti papildinātie risinājumi un turpmākās rīcības. Par sanāksmes vietu un laiku informācija tiks nosūtīta Dārziņu iedzīvotāju biedrības pārstāvjiem, kuri aktīvi piedalījās tematiskā plānojuma sagatavošanā. Rīgas domes lēmuma pieņemšana par tematiskā plānojuma apstiprināšanu ir plānota š.g. maija beigās.

Skip to content

Šīs mājaslapas pārzinis ir Rīgas valstspilsētas pašvaldības Pilsētas attīstības departaments, kontaktinformācija: elektroniskā pasta adrese: pad@riga.lv. Informējam, ka mājaslapā tiek izmantotas tehniskās sīkdatnes, lai identificētu tīmekļa vietnes lietotāju sesijas laikā, un analītiskās sīkdatnes, lai apkopotu apmeklētāju statistikas datus. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja atteikties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Attiestatīt savu piekrišanu sīkdatnēm iespējams sadaļā Sīkdatnes, kas atrodas mājaslapas kājenē. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma sadaļā Sīkdatnes

Sīkdatņu iestatījumi

Below you can choose which kind of cookies you allow on this website. Click on the "Save cookie settings" button to apply your choice.

Funkcionālās sīkdatnesOur website uses functional cookies. These cookies are necessary to let our website work.

Statistikas sīkdatnesOur website uses analytical cookies to make it possible to analyze our website and optimize for the purpose of a.o. the usability.

Sociālo mediju sīkdatnesOur website places social media cookies to show you 3rd party content like YouTube and FaceBook. These cookies may track your personal data.

Reklāmas sīkdatnesOur website places advertising cookies to show you 3rd party advertisements based on your interests. These cookies may track your personal data.

Citas sīkdatnesOur website places 3rd party cookies from other 3rd party services which aren't Analytical, Social media or Advertising.