SIA “BIMSynch”

BIMSynch – papildinātās realitātes risinājums būvniecībā, kas ļauj augšupielādēt projektu modeļus un sinhronizēt tos reālā laikā un vietā. Tādā veidā rodas iespēja ar papildinātās realitātes palīdzību apskatīt un laicīgi novērst kļūdas projektā, kā arī optimizēt būvniecības, inženierkomunikāciju montāžas, autoruzraudzības, būvuzraudzības un nekustamā īpašuma apsaimniekošanas izmaksas, un uzlabot darba kvalitāti, taupot klienta laika, darbaspēka un finansiālos resursus.

SIA “ROBOEATZ”

Uzņēmums plāno ražot un tirgot tehnisko aprīkojumu, kas nodrošinātu robotizētu ātrās ēdināšanas restorānu izveidi. Tās būtu sabiedriskās ēdināšanas vietas, kurās cilvēku vietā strādās robots, īsā laikā pagatavojot siltu ēdienu. Pašreizējā biznesa ideja paredz atvērt pirmo šādu ropbotizēto ātrās ēdināšanas vietu Rīgā, lai pilnveidotu izstrādāto prototipu un demonstrētu tā iespējas potenciālajiem klientiem klātienē.

SIA “Aptolux”

Aptolux – modulārie gaismas paneļi. Tā ir trapeces formas paneļu sistēma foto un video vajadzībām, kas spēj aizvietot visus papulārākos LED gaismas risinājumus tirgū, nodrošinot gan iespēju izvietot paneļus dažādās ģeometriskās formās gan izmantot plašu nepieciešamās gaismas spektru, imitējot saulrieta, zibens un citus gaismas toņus.

1. SIA “EVLAB” – velo koplietošanas tīkls.

Uzņēmuma darbības pamatā ir velo koplietošanas platformas izveide un attīstība, ņemot par pamatu zīmolu „Nextbike Latvia”. Uzņēmumam jau ir veiksmīgas iestrādes šajā nozarē, tādēļ ir pārliecība, ka bizness ne tikai darīs Rīgas mikromobilitātes infrastruktūru daudzveidīgāku, iedzīvotājiem un tūristiem pieejamāku, bet spēs attīstīties arī citās pilsētās.

2. SIA “ARConstruction” – daudzstāvu auto stāvvieta ar elektro auto uzlādes iespēju.

Izmantojot granta līdzekļus uzņēmuma mērķis ir izveidot prototipu, lai attīstītu savu viedās pilsētas risinājumu – daudzstāvu stāvvietas sistēmu apvienojumā ar elektriskās uzlādes stacijām. Šis risinājums ļauj ne tikai novietot līdz pat četrām reizēm vairāk automašīnu, nekā tradicionālā viena līmeņa stāvvietā, bet sniedz iespēju elektroauto īpašniekiem arī uzlādēt savus auto, kamēr tie ir novietoti stāvvietā. Pieaugot Eiropas vadošo auto ražotāju interesei par elektroauto ražošanu, tam novirzot arvien lielākus līdzekļus, nākotnē tiek paredzēts būtisks pieprasījums pēc jaunas uzlādes infrastruktūras.

3. SIA “KONG

uzņēmums izveidots ar mērķi ieviest Latvijas un citu valstu pilsētās ekoloģiski tīru transportu, kā arī atbalstīt elektriskā transporta infrastruktūras attīstību. Šobrīd uzņēmums piedāvā elektrisko skrejriteņu koplietošanas platformu, taču ar Rīgas pašvaldības granta līdzekļiem plānots paplašināt transportlīdzekļu klāstu – iesākumā piedāvājot elektriskos mopēdus (tālāku distanču veikšanai), bet nākotnē nodrošinot arī elektrisko auto koplietošanas iespējas.

1. SIA “BABBIT AND FRIENDS” – mūzikas atskaņošanas iekārta bērniem
www.babbit.com

Šis ir ģimenes uzņēmums, kas izveidots ar mērķi ražot un tirgot unikālu un ilgtspējīgu mūzikas atskaņošanas iekārtu BABBIT MUSIC. Tās tehnoloģiskā funkcionalitāte paredz, ka to var patstāvīgi lietot gan pieaugušie, gan mazi bērni bez vecāku palīdzības. Mūzikas atskaņošanai tiek izmantotas kartītes vai rotaļlietas, kurās ir iestrādāts čips. Novietojot šo kartīti vai rotaļlietu uz iekārtas tā uztver, atpazīst un atskaņo tai piesaistīto saturu no mūzikas straumēšanas servisiem, interneta radio vai USB/MP3. Izmantojot Spotify dziesmu bibliotēku, tiek izstrādāta bērniem domāta muzikālā bāze BABBIT RAINBOW – 49 kartīšu (atskaņošanas sarakstu) komplekts ar aptuveni 1500 dziesmām. Tāpat ir izveidota iespēja vecākiem pašiem izvēlēties un piesaistīt saturu tukšajās kartītēs.

2. SIA “LOWTECH” – viedo mobilo tehnoloģiju lādētājs – organizators

uzņēmums ražos viedo mobilo tehnoloģiju (telefons, planšete, bezvadu austiņas, GoPro, u.c.) lādētāju – organizatoru no otrreiz izmantotas, pārstrādātas Latvijas koksnes. Pircējs šo produktu pasūta mājas lapā, pirms tam pielāgojot lādētāju savām vajadzībām un norādot lādējamo iekārtu skaitu, zīmolus un veidus (kādas ierīces izmanto savā mājsaimniecībā), kā arī dizaina preferenci. Produkta dizains un tehniskais risinājums ļauj viegli pielāgot produktu katra pircēja individuālajām vajadzībām, gala rezultātā piedāvājot vienu kompaktu un dizaina ziņā pievilcīgu iekārtu.

3. Arturs Burņins (SIA “ATOM Tech”) – elektrisko SKREJRITEŅU koplietošanas platforma

Noslogoti ceļi padara pārvietošanos Rīgā dažreiz neefektīvu, ir sarežģīti novietot automašīnu sev ērtā vietā. Rīgai nepieciešama alternatīva – elektriskie skrejriteņi, kas ļauj atslogot ceļus, nodrošināt efektīvu pārvietošanos ar ātrumu ap 20km/h. Skrejriteņi aizņem maz vietas, kā arī ir videi draudzīgi. Jaunas paaudzes elektriskie skrejriteņi, kopā ar mobilo tehnoloģiju pieejamību, ļauj ieviest ATOM platformu, kurā skūteri var iznomāt ļoti viegli – vien ar dažiem klikšķiem lietotnē. Pakalpojums piedāvā lietotājiem izmantot skrejriteni, neveicot investīciju skūtera iegādē, tādējādi palielinot to izmantotāju skaitu un efektivitāti.

4. Ēvalds Urtāns (SIA “Asya labs”) – mobilā lietotne komunikācijas spēju uzlabošanai
www.asya.ai

“Asya” ir jauna iPhone un Android mobilā lietotne, kas palīdz attīstīt komunikācijas prasmes. Tiek izmantots mākslīgais intelekts, lai iegūtu statistiku par ikdienas komunikāciju, un ir radījuši rīku ar kura palīdzību komunikācijas spējas var izkopt. “Asya” izmanto balss atpazīšanas algoritmus, lai veicinātu cilvēku runāt skaidrāk, īsāk, interesantāk, pozitīvāk, vienlaicīgi uzlabojot arī lietotāja klausīšanās prasmes. Ilgtermiņā “Asya” ir plānota kā maza, vieda kaklarota, kas darbojas līdzīgi Fitbit ierīcei (rokas pulksteņiem vai aprocēm) fizisko aktivitāšu monitorēšanai. Soļu vietā tā skaita vārdu daudzumu un analizē balss tembru. Piemēram, ja ierīces lietotājs runā ilgāk par 30 sekundēm, iekārta var dod nemanāmu vibrējošu signālu, kas motivē runātāju savu monologu pārtraukt un vairāk klausīties otrā sarunu biedrā.

1. Your Move – darba portāls remigrantiem

Your Move ir darba un informācijas portāls reemigrantiem, kas savieno profesionāļus ar pasaules pieredzi ar mūsdienīgiem un maksātspējīgiem uzņēmumiem Latvijā, tādējādi veicinot izbraukušo profesionāļu atgriešanos Latvijā.
www.yourmove.lv

2. Minkü – bērnu ārstnieciskās vingrošanas nodarbības

Komercdarbības pamatā ir pakalpojums, kurš nodrošina patērētājam viegli pieejamu, lētu un galvenais, augsti kvalificētu medicīnas speciālistu programmu, kas ļauj bērniem to atrašanās vietā – pirmsskolas mācību iestādē (bērnudārzā) saņemt  kompleksu ārstnieciskās vingrošanas kursu, veselības un stājas normālai attīstībai.
www.minku.lv

3. ENME – darbinieku iesaistes platforma

ENME ir darbinieku iesaistes (angliski – engagement) un apmierinātības monitoringa rīks (datorprogramma – mākoņpakalpojums), kas paredzēts lietošanai maziem un vidējiem uzņēmumiem, nodrošinot pilnīgus un aktuālus datus par darbinieku attieksmi pret darbu un darba devēju. Rīks veic īsas, anonīmas pulsa aptaujas, kas mēra motivāciju, apmierinātību, vēlmi turpināt darbu uzņēmumā, darbinieka lojalitāti un to ietekmējošos faktorus (attiecības ar kolēģiem un vadību, darba slodze, skaidri darba uzdevumi u.tml.).
www.enmehr.com

1. Simple Way skaņu iekārtu ražošana un tirdzniecība

SIA “Simple Way Engineering” ir uzņēmums, kas nodarbojas ar mūzikas iekārtu ražošanu un pārdošanu ierakstu studijām un koncertu norises vietām. Uzņēmums ražo un realizē profesionālās skaņu iekārtas – direktboksus (direct input box), ģitāras buferus, studijas kondensatoru mikrofonus un citu studijas tehniku.
www.simpleway.lv

2. TRIBASO inovatīvās transferu sistēmas integrācija pasaules mēroga pārdošanas sistēmās

SIA “TRIBASO” privātie transferi – šoferis, kas sagaida klientu lidostā un nogādā viņu izvēlētajā vietā, piemēram, slēpošanas kūrortā vai konferenču centrā. Pakalpojumu sniedz kā 1 pasažierim, tā lielām ceļotāju grupām. TRIBASO veido jaunu, inovatīvu lidostu transferu sistēmu, kur līdzīgi kā aviobiļetēm klienti var rezervēt sev transfera pakalpojumus. Būtiska atšķirība no esošajām sistēmām ir tā, ka klienti, balstoties uz dažādiem parametriem (cena, klientu atsauksmes, reitingi u.c.), var izvēlēties starp vairākiem pakalpojumu sniedzējiem labāko variantu tieši sev. Tas būtiski ietekmē pārdošanu, jo klienti pirkumu veic uzticamā un drošā sistēmā.

3. meistarklases.com – interneta platforma apmācībām

SIA “Positive Company” radījusi un pilnveido mūžizglītības platformu meistarklases.com – tiešsaistes mācību platformu latviešu valodā, kurā Latvijas labākie nozaru speciālisti un treneri pasniedz lekcijas video formātā. Platformā iespējams iegādātie biļetes arī lekcijām klātienē. Atkārtojot biznesa modeli, platforma tiks attīstīta arī citās Eiropas valstīs.
www.meistarklases.com

4. SPORTLEX – jauna koncepta aplikācija sporta klubu apmeklētājiem

SIA “SPORTLEX” piedāvā jau gatavu un funkcionējošu mobilo aplikāciju SPORTLEX, kurā pieejams vienots abonements uz sporta klubiem Latvijā un nākotnē – arī visā Baltijā. Ar šo abonementu klients var apmeklēt jebkuru sevis izvēlētu klubu un treniņu, turklāt izvairoties no jebkādām līgumsaistībām ar tajā brīdī izvēlēto klubu. Darbojas princips – maksā, kad trenējies! Šobrīd noslēgts sadarbības līgums ar vairāk nekā 60 klubiem un jau tagad klienti veiksmīgi izmanto SPORTLEX aplikāciju. Desmitiem citi klubi ir pārrunu stadijā. Uzņēmuma mērķis ir vienā tīklā apvienot iespējami lielāku sporta iestāžu (fitnesa, jogas un deju studijas, baseinus, skvoša centrus u.c.) skaitu Rīgā, pēc tam Latvijā un visā Baltijā. Mobilā aplikācija aizvieto gan klienta karti, gan ērtu meklēšanas sistēmu. Klientam ir iespējas atrast jebkuru nodarbību vai klubu pēc ģeolokācijas, attāluma, nodarbības tipa, cenas un citiem parametriem. Mobilā aplikācija SPORTLEX ir pieejama Google Play un App Store.
www.sportlex.lv

5. EHO monitoringa sistēma zirgu izjādēm un treniņiem

Lai jātniekiem un treneriem sniegtu nepieciešamo pārliecību gan zirga izjādes, gan treniņu laikā, tirgū tiek piedāvāta viedā monitoringa sistēma, kuras mērķis ir novērtēt zirga fizisko stāvokli un jāšanas procesu kopumā. Sistēma veic reālā laika datu apstrādi un analīzi, novēršot zirgu traumatisma risku un pilnveidojot jātnieka jāšanas prasmes. Datu iegūšana, apstrāde un analīze ir uzņēmuma pamat bizness. Sākotnēji ienākuma plūsma ir plānota no sedlu mērierīces pārdošanas, nākotnē – no abonēšanas maksas un iespējas piekļūt individualizētiem jātnieku datiem un to analīzei.
https://www.eho-tex.com

6. Velovieta – velosipēdu uzglabāšanas skapīšu ražošana un noma

SIA “Velovieta” nodarbojas ar velosipēdu skapīšu ražošanu un nomu. Tie paredzēti uzstādīšanai kā privātās teritorijās, tā pilsētvidē, veicinot divriteņu kultūras attīstību un uzlabojot dzīves komfortu, jo nodrošina drošu un ērtu riteņu, ratu un citu nelielu braucamrīku uzglabāšanu.
www.velovieta.lv

7. CastPrint personalizēto 3D locekļu fiksatoru risinājumi

SIA “CastPrint” ražo personalizēto 3D locekļu fiksatoru risinājumus CastPrint un attīsta to integrēšanu Rīgas pilsētas slimnīcu ikdienas darbā. Uzņēmumam ir parakstīti nodomu protokoli ar Mikroķirurģijas centru un klīniku “DiaMed” par pilotprojekta veikšanu ar mērķi – izstrādāt jaunus 3D personalizēto fiksācijas ierīču veidus atbilstoši pacientu traumām, kā arī uzlabot esošās fiksācijas ierīces sadarbībā ar inovatīviem un profesionāliem ārstiem. Nodomu protokols ar Mikroķirurģijas centru ir pārtapis veiksmīgā sadarbībā, kā rezultātā uzņēmums ir nodrošinājis Mikroķirurģijas centru ar skenēšanas iekārtām un apmācījis personālu ar šīm ierīcēm rīkoties. Uzņēmums ir uzsācis pārrunas ar vairākām vadošajām ārstniecības iestādēm Latvijā par līdzīga pilotprojekta jeb sadarbības izveidi. Ir izstrādāti jauni prototipi un vairākiem pacientiem veiksmīgi ir uzliktas uzņēmumā izstrādātās personalizētās fiksācijas ierīces.
http://castprint.co

8. ROBO HUB robotikas skola bērniem

SIA “ROBO HUB” ir robotikas skola bērniem vecumā no 3-12 gadiem. Nodarbību pamatā ir robotu konstruēšana, izmantojot LEGO education konstruktoru sistēmas, datorus un speciāli pielāgotu apmācību programmu www.robohub.lv

1. SIA“Plus Pedal” –  elektroniskās mūzikas efektu ierīces ražošanas uzsākšana

“Plus Pedal” ir elektroniska mūzikas efektu ierīce, kas paredzēta melodiskajiem instrumentiem, it īpaši ģitārai, stīgu un pūšamajiem instrumentiem. Ar digitālās skaņas apstrādes algoritmu palīdzību, “Plus Pedal” spēj pagarināt akordus un notis konceptuāli līdzīgi kā to dara klavieru “Sostenuto” pedālis. Vairāk par produktu vietnē www.pluspedal.com.

Granta izlietojums: spiedienliešanas formas sagatave.

2. SIA“GEO LUX” – zemes virsmas 3D skanēšana mērniecības nolūkos ar bezpilota lidaparātiem

“GEO LUX” ir jauns uzņēmums, kas Latvijas tirgū piedāvā inovatīvus mērniecības un datu apstrādes pakalpojumus. Izmantojot programmatūru, kas nodrošina LiDAR (Light Detection and Ranging jeb aerolāzerskenēšanu) punktu mākoņu un attēlu apstrādi, ir iespējams iegūt precīzu informāciju par zemes formu un virsmas īpašībām. “Terrasolid” programmatūra, ko izmanto “GEO LUX” nodrošina daudzpusīgus rīkus, kas palīdz ikdienas darbā mērniekiem, ģeodēzistiem, būvinženieriem, projektētājiem un dizaineriem, lai varētu veiksmīgi izmantot un strādāt ar LiDAR datiem.  Ar šo pakalpojuma sniedzēju iespējams iepazīties vietnē www.geolux.lv.

Granta izlietojums: speciālas programmatūras un datortehnikas iegāde, darbinieku apmācības.

3. SIA“Zefirs concrete design” – dekoratīvā betona dizaina produkti

SIA“Zefirs concrete design” jeb ZEFĪRS komercdarbības pamatā ir dizaina produktu ražošana no dekoratīvā betona. Tā tiek attīstīta divos virzienos – sērijveida produktu ražošana un individuālie pasūtījumi. Sērijveida produktu sarakstā ietilpst apdares materiāli, piemēram, grīdas un sienas flīzes, savukārt individuālie pasūtījumi ir virtuves un bāra darba virsmas, labiekārtojuma elementi, galdi, mākslas objekti u.c. produkti.

Betons ir ilgmūžīgs, izturīgs un monumentāls, taču cilvēkiem tas asociējas ar pelēkām, aukstām sienām vai raupjām virsmām. ZEFĪRS betonam piešķir smalkumu, krāsas un detalizāciju, izmantojot pašizlīdzinošu, īpaši augstas stiprības fibrubetonu ar pašu izstrādātu receptūru. Visas labās betona īpašības ir saglabātas un uzlabotas, papildus tam piešķirot maigu virsmu, plānumu un vieglumu.

Granta izlietojums: specifisku ražošanas iekārtu iegāde.

4. SIA“Hackmotion” – viedais apģērbs aktīvo sporta veidu apmācībai

“HackMotion” viedais apģērbs dod iespēju viegli apgūt jaunus sporta veidus. Kā pirmo sporta veidu, kuram izstrādāt produktu, komanda ir izvēlējusies snovbordu. Vēlākos uzņēmuma attīstības posmos, produkts tiks adaptēts arī citiem sporta veidiem.

Produkta tehnoloģiskajā pamatā ir:

 1. ar kustību sensoriem aprīkots pieguļošs apģērbs (viedais apģērbs), kurš veic pilnu ķermeņa kustību analīzi;
 2. viedtālruņa lietotne, kura, izmantojot datus no viedā apģērba, sniedz audiālu un vizuālu pamācību pieļauto kļūdu labošanai.

Vairāk par produktu vietnē www.hackmotion.com.

Granta izlietojums: apģērba tekstildaļas izstrāde, mārketinga materiāli.

5. SIA“PIKU”  –  gaismas burtu un citu koka dekoru ražošana

“PIKU.LV” nodarbojas ar koka gaismas burtu, koka galda/sienas dekoru ražošanu un tirdzniecību, un produkcijas nomu. Gaismas burti ir radīti Latvijā no bērza saplākšņa. Tajos ir iestrādātas LED gaismas un tie darbojas uz baterijām. Ir pieejami visi alfabēta burti, cipari un dažādas zīmes. To visu iespējams izgatavot vairāk kā divpadsmit dažādās krāsu variācijās. Uzņēmums piedāvā arī individuālus risinājumus klientu idejām, kā arī tiek piedāvāta dažādu izmēru (augstumā – 30cm, 45cm, 80cm, 120cm) gaismas burtu noma – foto sesiju, kāzu u.c. pasākumu noformējumam.

Sadarbībā ar Latvijas māksliniekiem uzņēmums ir izstrādājis jaunu produktu – koka galda/sienas dekors sešstūra formā ar karstspiedes tehnikā iespiestu autortekstu. Uzņēmuma piedāvājumā ir arī daudzfunkcionāls gaismas rāmis.

“PIKU.LV” produkciju jau iespējams iegādāties arī Igaunijā, Krievijā un Lielbritānijā. Vairāk par uzņēmuma produkciju vietnē www.piku.lv.

Granta izlietojums: specifisku ražošanas iekārtu iegāde, preču zīmes reģistrācija.

6. “KEFA”  – sporta uztura bagātinātājs no dabīgām sastāvdaļām

Sadarbojoties un konsultējoties ar farmaceitiem un Latvijas Organiskās sintēzes institūta speciālistiem, tiek ražots pulvera formas sporta uztura bagātinātājs, kas veidots uz olbaltumvielu sūkalu bāzes. Sākotnēji produktam būs trīs dažādas garšas – kakao/piparmētru, smiltsērkšķu un aveņu/vaniļas.

Produkta unikalitāti veido tas, ka 73% izejvielu ir Latvijas izcelsmes. Lielākā daļa sastāvdaļu ir aktīvās vielas (produktam nav pievienotas blakus vielas, kas kalpo tikai kā garšu pastiprinātāji, saldinātāji, biezinātāji vai krāsvielas, bez citas nozīmes cilvēka organismam). Pētniecības procesā tika izmeklētas tādas izejvielas, kas viena otru papildina, izceļot to fizioloģiski ķīmiskās īpašības, kas organismam ir nepieciešamas fiziskās slodzes laikā un pēc tās, veicinot šūnu atjaunošanās procesu. Produkts nesatur kaitīgas mākslīgas sastāvdaļās, piemēram, saldinātājus, aromatizētājus, krāsvielas, cietinātājus, ĢMO un citus savienojumus.

Granta izlietojums: specifisku ražošanas iekārtu iegāde, mājas lapas izveide.

1.SIA„GRAFOMAP” –  PERSONALIZĒTU KARTES PLAKĀTU DIZAINĒŠANA UN PASŪTĪŠANA

Uzņēmums piedāvā klientiem pašiem izstrādāt savu personalizētu jebkuras pasaules vietas kartes plakātu un to izmantot kā interjera priekšmetu. Ar četrām vienkāršām darbībām „Grafomap”mājaslapā ir iespēja radīt savu personalizēto plakātu: 1) attiecīgas kartes izvēlni; 2) dizaina piemērošanu; 3) kartes izmēra izvēlni; 4) pasūtījuma nosūtīšanu. Kad kartes plakāta fails nonāk „Grafomap”datubāzē, tas tiek automātiski nosūtīts drukāšanas printerim, lai nodrošinātu plakāta izdrukāšanu, tālāk iepakošanu un nosūtīšanu klientiem. Ar šo, uz eksportu vērsto produktu iespējams iepazīties mājaslapā www.grafomap.com.

Granta izlietojums: mārketinga materiālu sagatavošana, preču zīmes reģistrēšana, grāmatvedības pakalpojumi, telpu īre.

2.SIA„FOCUSD” – „TRACE”  – TRENIŅU ANALĪZES SISTĒMA

Uzņēmums SIA„Focusd”darbojas sporta tehnoloģiju nozarē. Tā pamatdarbības veids ir elektronisko un optisko iekārtu ražošana, kā arī datorprogrammēšanas un elektronikas izstrādes ārpakalpojumi. Uzņēmuma pamata ienākumus veido sporta šaušanas treniņu analīzes sistēmas – „TRACE” ražošana un pārdošana. Produkts ir sertificēts (iegūts CE marķējums) tā izplatīšanai Eiropas tirgū. Dotā sistēma iekļauj speciālu optisko sensoru – ierīci un datorprogrammatūru. Uzņēmuma klienti ir sportisti, treneri un sporta klubi, kas pārstāv tādus olimpiskos sporta veidus kā šaušana, biatlons un modernā pieccīņa.

Granta izlietojums: speciālas programmatūras, licences un datora iegāde, grāmatvedības pakalpojumi, telpu īre.

3.„BOONT BOARDS” –  VEIKBORDA, LONGBORDA, SNOVBORDA UN ZIEMAS SLĒPJU RAŽOŠANA

„Boont boards” – ekstremālo sporta veidu inventāra ražošana un eksports. Galvenie ražošanas virzieni ir veikborda un longborda dēļi, snovbords, ūdens slēpes un ūdens skeits, kā arī piedāvāt profesionālus frēzēšanas pakalpojumus un profesionālo kokapstrādes CNC frēzi un dažādus presēšanas pakalpojumus nelielām kokmateriālu, plastmasas un stiklšķiedras detaļām. Kopš 2011. gada ir paveikts liels izpētes un prototipu izstrādes darbs. Šobrīd uzņēmuma attīstībai ir svarīgi iegādāties specifiskas iekārtas un izveidot interneta veikalu, lai varētu sāktu apjomīgāku ražošanu un veicinātu uzņēmuma attīstību.

Granta izlietojums: specifisku ražošanas iekārtu iegāde, grāmatvedības pakalpojumi, juridiskie pakalpojumi, telpu īre, interneta mājaslapas izveide, mārketinga izdevumi.

4.SIA„BINDWISE” – PROGRAMMATŪRA KĀ PAKALPOJUMS E-KOMERCIJAS TIRGOTĀJU DARBA AUTOMATIZĀCIJAI

„Bindwise”ir mākoņskaitļošanas programmatūra kā pakalpojums e-komercijas firmām, kuras pārdod preces starptautiskās tirdzniecības platformās (Amazon, eBay, Etsy, AliExpress). „Bindwise”automatizē tirgotāja darba plūsmu, sākot ar preces saņemšanu no ražotāja līdz preces piegādei gala patērētājam. Uzņēmums piedāvā arī tirdzniecības platformu monitoringu un analītiku.

Granta izlietojums: programmatūras licences, grāmatvedības pakalpojumi, mārketinga materiālu sagatavošana un tulkošanas izdevumi.

5.„ROZENTHAL CERAMICS” – PORCELĀNA RAŽOTNE – KERAMIKAS DARBNĪCA

„Rozenthal Ceramics” ir autortehnikā izgatavoti porcelāna izstrādājumi. Komercdarbība paredz keramikas darbnīcas izveidošanu, zīmola „Rozenthal Ceramics” porcelāna rotu ražošanu, to mazumtirdzniecību un vairumtirdzniecību. Paredzēts palielināt „Rozenthal Ceramics” rotu ražošanas apjomu un uzlabot kvalitāti, attīstīt jaunas rotu līnijas un uzsākt individuālu pasūtījumu izpildi. Tiks veicināts eksports uz ārvalstīm, piedaloties vadošajās Dizaina pārdošanas izstādēs Eiropā – „Bilickfang”, „Helsing Design Week” (Design Market), „Oslo Design Fair” u.c. Plānā arī turpināt un paplašināt sadarbību ar modes un dzīves stila koncepta veikaliem Eiropā un ASV. Tiks veicināta zīmola „Rozenthal Ceramics” attīstība, izstrādājot citas produktu līnijas, kuras piedāvās dizaina objektus no keramiskiem materiāliem – lampas, vāzes un citus interjera objektus.

Granta izlietojums: specifisku iekārtu iegāde, darba galdi un plaukti darbnīcai, telpu īre.

6.SIA„AM LOCKS” – “USKUNK – VELOSIPĒDU SLĒDZENES, KURAS NEVIENS NEVĒLAS PĀRGRIEZT

SIA„AM Locks” izstrādā unikālas velosipēda slēdzenes, kuras neviens nevēlas pārgriezt. Slēdzeņu produktu līniju sauc „uSkunk”, kurā pagaidām ietilpst inovatīva U veida velosipēdu slēdzene, bet produktu klāstu plānots papildināt, integrējot izstrādāto, unikālo aizsardzības sistēmu arī ķēžu un trošu slēdzenēs. Slēdzenē zem spiediena iestrādāta ļoti smakojoša ķīmiska viela (odorants). Bojājot slēdzenes apvalku, viela ar spiedienu tiek izsmidzināta tuvākajā apkārtnē, radot psiholoģiskas neērtības zaglim, kā arī padarot neiespējamu velosipēda izmantošanu un tālāku tā realizāciju bez smakas noņemšanas, ko var izdarīt tikai ar speciālu ķīmisku sastāvu. Izmantotās ķīmiskās vielas nav kaitīgas cilvēka veselībai. „uSkunk” tiek veidots kā globāls produkts un vērtīgs zīmols. Sākotnēji mērķa tirgus ir Eiropas valstis ar lielu velosipēdistu īpatsvaru, bet pakāpeniski tiks piedāvāts iegādāties „uSkunk” slēdzenes arī citur pasaulē.

Granta izlietojums: mājaslapas izveide, video reklāmas materiāla izstrāde, preču zīmes reģistrēšana, darbinieku apmācības, juriskonsulta un grāmatvedības pakalpojumi, telpu īre.

7.SIA”PAPĪRPELE” – AUGSTAS PIEVIENOTĀS VĒRTĪBAS PAPĪRLIETU DRUKA UN IZGATAVOŠANA AUGSTSPIEDES TEHNIKĀ

Uzņēmuma paredzētās komercdarbības pamatā ir augstas pievienotās vērtības papīrlietu druka un izgatavošana augstspiedes (angliski – letterpress) tehnikā, izmantojot esošo pieredzi un zināšanas dizaina un iespieddarbu jomā, kā arī mūsdienīgā veidolā pielietojot senas, taču pasaulē aizvien lielāku popularitāti iekarojošas tehnoloģijas, kas nodrošina augstvērtīgu, kvalitatīvu un unikālu rezultātu. Produkciju plānots izgatavot gan pēc individuāla pasūtījuma ar uzņēmuma vai klienta izstrādātu dizainu, gan izlaižot pašu veidojot augstvērtīga dizaina papīrlietu sērijas un tirgojot tās Latvijā un ārvalstīs. Tāpat, izmantojot atvērtā tipa darbnīcas priekšrocības, plānots iepazīstināt ar drukas procesu ikdienā, kā arī organizēt īpašas meistarklases, paraugdemonstrējumus un darbnīcas, kurās klientiem būs iespēja pašiem iesaistīties produktu tapšanā.

Granta izlietojums: specifisku iekārtu iegāde, datora un lāzerprintera iegāde, garnitūras – burtu klišeju komplekta iegāde, Adobe programmatūras noma, mājaslapas izveide, darbinieku apmācības, grāmatvedības pakalpojumi, telpu labiekārtošanas un  īres izmaksas.

1. SIA “RobotNest” – robotikas konstruktora SumoBoy attīstība
SIA „RobotNest” ir jauns uzņēmums, kura darbības joma ir robotika. Šobrīd SIA „RobotNest” ir izstrādājis elektronikas, programmēšanas un robotikas pamatu apgūšanas konstruktoru SumoBoy. Konstruktors ietver komponentes elektronikas pamatu apgūšanai, pamācību programmēšanas pamatiem, kā arī robotu, kas ir pilnībā gatavs starptautiskām robotikas sacensībām. Papildus minētajam konstruktors iever mācību grāmatu, kas paredzēta skolniekiem sākot ar 6. – 7. klasi un līdz pat jaunāko kursu studentiem augstskolās. Šobrīd, pateicoties konstruktora tehniskajam risinājumam un mācību materiālam, SIA „RobotNest” jau ir ieguvusi plašu atpazīstamību Latvijas skolās un elektronikas pulciņos, kā arī individuālu entuziastu vidū. Tādēļ ir būtiski palielināt esošā produkta pievilcību, lai virzītos eksporta tirgos.
Granta izlietojums: Tehniskā prototipa izstrāde un pilnveidošana, mājas lapas uzlabošana, programmēšanas izdevumi, grāmatvedības pakalpojumi, telpu īre.

2. SIA “Custom Shoes Web” – IDX Shoes kedu dizainēšanas, ražošanas un tirgošanas platforma
IDX Shoes ir pirmais serviss pasaulē, kas piedāvā bezgalīgas iespējas kedu dizainā. Vietnē www.idxshoes.com kedu dizaineri var veidot, augšupielādēt un pārdod savus jaunākos kedu dizainus. Savukārt pircējiem ir iespēja atrast un iegādāties autentiskas un oriģinālas kedas, kādas nekur citur nav atrodamas. IDX kalpo kā dizaina veidošanas instruments, atvērta tirdzniecības platforma un pasūtījumu izpildītājs.
Granta izlietojums: Video izveides/fotografēšanas izdevumi, grāmatvedības pakalpojumi, mājas lapas uzlabošana, telpu īre, specifiskas licences abonēšana.

3. SIA “NORD MOOD” – RailisDesign izsmalcinātu un kvalitatīvu dizaina mēbeļu un lampu ražotnes attīstība
Unikālu dizaina priekšmetu, mēbeļu un lampu ražošana Latvijā. Mēbeles ir roku darbs un tiek pielāgotas katra klienta individuālajām vajadzībām kā pēc izmēra, tā citiem parametriem. Zīmols RailisDesign piedāvā izsmalcinātu mēbeļu dizainu un augstas kvalitātes produktus, ražošanā izmantojot arī augstvērtīgus, otrreizējas pārstrādes kokmateriālus un papildinot tos ar dažādiem metāla elementiem un inovatīviem risinājumiem to savienošanā. Materiāls tiek apstrādāts ar ekoloģiskām krāsām, beicēm un dabisku bišu vasku.
Granta izlietojums: Specifisku ražošanas iekārtu, koka un mētālapstrādes instrumentu iegāde, preču zīmes reģistrācija.

4. SIA “Alina” – krāsas un grunts antimikrobiālā piedeva
ALINA ražo jauna tipa antimikrobiālo piedevu krāsām, kas izmantojama fasādes un iekštelpu sienu papildu aizsardzībai, novēršot sēnīšu, ķērpju, sūnu un baktēriju augšanu/vairošanos uz virsmas. ALINA piedeva aizsargā māju sienas no mikroorganismu negatīvās ietekmes, kuras rezultātā tiek bojāts krāsas slānis un ir nepieciešams veikt sienu renovāciju (tīrīšanu, pārkrāsošanu/ atjaunošanu). Skandināvijas (tajā skaitā Latvijas) klimats kam raksturīgs liels gaisa mitrums un krasas temperatūras maiņas, veicina mikroorganismu vairošanos, kas būtiski ietekmē būvmateriālu dzīves ilgumu. Pievienojot ALINA piedevu krāsām, tās iegūst 20 gadu aizsardzību. Šobrīd tirgū pieejamās alternatīvas aizsargā krāsas virskārtu no 5 līdz 7 gadiem. ALINA ir Latvijas Universitātes SpinOff uzņēmums, kurš komercializē Latvijas Zinātnieku radītu izgudrojumu.
Granta izlietojums: Grāmatvedības pakalpojumi, juridiskās konsultācijas, licences iegūšana.

5. SIA “BLACK’N’WHITE GAMES” – galda spēle Mission to Mars 2049
Mission to Mars 2049 ir stratēģiska galda spēle, kuras spēlētājiem galvenais uzdevums ir kolonizēt planētu Marss. Par spēles uzvarētāju kļūst tas spēlētājs, kurš, savācot pietiekamu resursu daudzumu, pirmais sasniedz Marsa Ziemeļpolu un uzbūvē tajā ūdens ieguves staciju. Detalizētā informācija par produktu un spēles gaitu pieejama mājas lapā www.mars2049.com. Uzņēmums ir izstrādājis galda spēles mehānismu un dizainu, un finansējis tās pirmo ražošanas partiju. Ir plānots turpināt piedalīties izstādēs, izplatīt spēli pasaulē un jau tuvākajā laikā veikt nākamās partijas pasūtīšanu angļu, spāņu, portugāļu un vācu valodās. Tāpāt plānots izstrādāt spēles papildināto jeb augumentēto realitāti, kas ļaus aplūkot spēles laukumu 3D versijā.
Granta izlietojums: Grāmatvedības pakalpojumi, video kampaņas izstrāde, 3D modelēšana, programmēšana un aplikācijas izveide, mājas lapas dizaina izstrāde.

6. SIA “CONNECTION CODES” – MOSES multimediju un interaktīvie risinājumi
MOSES – aparatūras un programmatūras kopums interaktīvai aplikācijai – risinājums, ar kuru iespējams vadīt strūklaku, nepieskaroties stenda virsmai, bet izmantojot ķermeņa žestu valodu. Multimediju un interaktīvie risinājumi, inovāciju izpēte un radīšana.
Granta izlietojums: Mājas lapas izveide, mārketinga un video reklāmas izdevumi, programmatūras īre, juriskonsulta un grāmatvedības pakalpojumi, telpu īre un labiekārtošana.

1. SIA “EDURIO” – Tīmekļa platforma atgriezeniskās saites vadībai skolās
SIA „Edurio” izstrādā tīmekļa rīkus, kas skolām ļauj ērti iegūt atgriezenisko saiti no skolēniem, skolotājiem un vecākiem. „Edurio” sistēmā šobrīd ir divi rīki: 1) Klašu aptaujas, kur skolēni sniedz atgriezenisko saiti skolotājiem par darbu stundā, un 2) Skolas aptaujas, kur skolēni, skolotāji un vecāki sniedz atgriezenisko saiti skolai par plašu jautājumu klāstu. Rīku klāsts tiks papildināts ar akreditācijas aptaujām, absolventu aptaujām un diagnosticējošām aptaujām. Skolas abonē „Edurio”, maksājot gada maksu, kas atkarīga no skolas izmēra. „Edurio” tiek veidots kā globāls produkts. Pamatā pircējs būs skolu tīkli, pašvaldības vai ministrijas, taču piedāvāsim „Edurio” arī kā integrētu lietotni skolvadības sistēmās.
Granta izlietojums: Ilustrāciju izstrāde, video materiālu un animāciju izveide, konsultāciju izdevumi, telpu īre.

2. SIA “Learn IT” – Programmēšanas apmācību organizēšana sākumskolēniem
Learn IT komercdarbība ir programmēšanas apmācību organizēšana sākumskolēniem. Learn IT apmācību programma pirmo reizi tika īstenota 2014./2015. mācību gadā, kad nodarbības pabeidza aptuveni 60 skolēni. Ņemot vērā lielo pieprasījumu no skolu un vecāku puses, šogad uzņēmums ir izveidojis sadarbību ar septiņām skolām Rīgā, vienu skolu Mārupē un digitālo centru Ventspilī, apmācījis 6 skolotājus, izveidojis divus apmācību sarežģītības līmeņus un nodarbībās uzņēmis 220 skolēnus.
Granta izlietojums: Specifiskas tehnikas iegāde, grāmatvedības pakalpojumi, mājas lapas izveide, telpu īre.

3. “Track.it” – kinētisko datu savācējsistēma
“Track.it” ir produkts, kas apvieno ārvalstīs ražotas iekārtas ar pašu radītu programmatūru, lai veicinātu sporta attīstību, sporta komandu treniņu procesu pilnveidošanu,

un veicinātu zinātniskos un akadēmiskos pētījumus sporta jomā. Izstrādātā sistēma ļoti precīzi spēs noteikt sportista atrašanās vietu laukumā, ātrumu, paātrinājumu veikto distanci, virzienmaiņas ātrumu un citus parametrus jebkurā laukuma vietā un laika posmā. Uzņēmums piedāvās sistēmas nomu, pārdošanu, uzturēšanu, kā arī iegūto datu glabāšanu, analīzi un attēlošanu katram sporta veidam atbilstošā formā.
Granta izlietojums: Mājas lapas un klientu portāla izveide, mobilās aplikācijas izveide, mārketinga izdevumi, juridiskie pakalpojumi.

4. SIA “Airmed” – Baktericīdās ierīces
Biznesa idejas autori ražos un tirgos specifiskas dezinfekcijas baktericīdās ierīces, kas ar ultravioletās gaismas starojuma palīdzību iznīcina zinātnei zināmus mikrobus un vīrusus, tādā veidā veicinot cilvēku veselību un labsajūtu – dot iespēju aizsargāt sevi un savus tuviniekus no baktērijām, vīrusiem un citiem kaitīgiem mikroorganismiem. Uzņēmums šīs iekārtas arī iznomās un veiks servisa apkalpošanu.
Granta izlietojums: Produktu sertifikācija, specifisku iekārtu un instrumentu iegāde, mājas lapas un interneta veikala izveide, tulkošanas pakalpojumi, telpu labiekārtošana un īres izdevumi, grāmatvedības pakalpojumi, juridiskās konsultācijas, mārketinga materiālu izveide.

5. SIA”Healthy Boutique” – Veselīga dzīvesveida jauniešu mītnes “TreeHouse” attīstība
Jauniešu mītne/hostelis “Tree House” izveidots ceļotājiem – veselīga dzīvesveida piekritējiem, kuriem neinteresē skaļas nakts ballītes un kuri tā vietā vēlas Rīgā pavadīto laiku baudīt klusumā, lietojot uzturā veselīgu pārtiku, nodarbojoties ar jogu un līdzīgām aktivitātēm.
Granta izlietojums: Grāmatvedības pakalpojumi, telpu īre.

6.SIA”REGISTRATION.LV” – Tiešsaistes reģistrācijas formu izveides sistēma “IMANTS”
Komercdarbības ideja – „IMANTS” ir unikāls tiešsaistes rīks, kas Tev – kompānijai vai privātpersonai, kura rīko pasākumus, palīdz izveidot reģistrācijas anketu, uzaicina, reģistrē, efektīvi apkopo un Tavā vietā strādā ar visu nepieciešamo informāciju Tava pasākuma dalībniekiem. „IMANTS” sistematizē un palīdz efektīvi strādāt ar lielu daudzumu dažādas informācijas. Sniedz iespēju detalizēti saņemt aktuālos jaunumus par reģistrācijas gaitu, un sazinās ar pasākuma dalībniekiem, sūta ielūgumus, rēķinus, atgādinājumus, pasākumu programmas. Kā arī sniedz iespēju izvēlēties jau iepriekš sagatavotas sešas reģistrācijas sadaļas – dalībnieku datu, dalības maksas, darba grupu, sociālo aktivitāšu, viesnīcu un transporta informācijas apkopošanai.
Granta izlietojums: Datortehnika, licences iegāde, grāmatvedības izmaksas, telpu īre, esošās programmatūras un mājas lapas uzlabošana, mārketinga materiālu izveide.

7. “GRANTE” – Granīta piederumu ražošana
Uzņēmums ražos piederumus no granīta un pārdos tos mazumtirdzniecībā, kā arī vairumtirdzniecībā, galvenokārt orientējoties uz eksportu. Sākotnēji tiks ražoti divi produkti – 50ml un 300ml granīta glāzes. Vēlāk produkcijas klāsts tiks papildināts ar sāls un piparu traukiem, pelnu traukiem, svečturiem, u.c. līdz šim granītā neizstrādātiem, vai maz izstrādātiem produktiem. Produkta izgatavošana notiks ar materiāla noņemšanas, nevis materiāla pievienošanas metodi, kas pārsvarā raksturīga iepriekšminētajiem produktiem. Šī metode dod iespēju izveidot unikālu materiāla un pielietojuma apvienojumu.
Granta izlietojums: Specifiskas iekārtas, apstrādes instrumenti.

8. “Happy Ulula” – Pozitīvi uzlādēti produkti priecīgiem cilvēkiem
Biznesa idejas autori ražo un klientiem piedāvā pozitīvi uzlādētus, 100% roku darinājuma produktus – pamatā cepures, šalles, svārkus, zeķes u.c. produkta līnijas.
Granta izlietojums: Grāmatvedības pakalpojumi, mārketinga materiālu izveide, preču zīmes reģistrācija, tirdzniecības vietas iekārtojums.

9. “Workly” – Gudrs risinājums darba grafiku izveidei, komunikācijai un stundu uzskaitei apkalpošanas sfērā
Programma mazu un vidēji lielu uzņēmumu, kuros tiek izmantota stundas likme, vadītājiem un menedžeriem. „Workly” ir izstrādāts personāla izmaksu pārvaldībai, ieskaitot darba grafiku monitoringa un neattaisnotu virsstundu novēršanas izmaksas.
Granta izlietojums: Mājas lapas izveide un uzturēšana, mobilās aplikācijas iztrādes un dizaina izmaksas, mārketinga izdevumi.

 1. „DIMD” – Audio skaņas lampu pastiprinātājs

Komercdarbības ideja – Izmantojot pašu izstrādātu, inovatīvu tehnisko risinājumu plānots ražot augstas kvalitātes audio skaņas lampu pastiprinātājus. Pateicoties „DIMD” radītajam risinājumam, pastiprinātāja tehniskie parametri ir ievērojami labāki nekā konkurentiem attiecīgajā cenu kategorijā.

Granta izlietojums: Prototipu izveide, preču zīmes reģistrācija, grāmatvedības izmaksas, telpu īre, mājas lapas izveide, mārketinga materiālu izveide, tirgus pētījums, darbarīki.

 1. „FCI Dogs” – Tīršķirnes suņu informācijas sistēma

Biznesa ideja – Izveidot starptautiskām prasībām atbilstošu tīršķirnes suņu informācijas sistēmu „FCI Dogs”, kas veicinātu Starptautiskās kinoloģiskās federācijas (FCI) suņu īpašnieku, turētāju, audzētāju, klubu un citu valstu pārstāvniecību informācijas apmaiņu visās 90 FCI dalībvalstīs. „FCI Dogs” sistēma piedāvās lietotājiem personalizēt informāciju par konkrēto tīršķirnes suni, elektroniski pieteikties un norēķināties par suņu izstādēm, kvalitātes pārbaudījumiem un sporta sacensībām, kā arī veikt kvalitatīvu datu apstrādi un analīzi.

Granta izlietojums: Grāmatvedības un juriskonsulta pakalpojumi, tulka pakalpojumi, mājas lapas un sistēmas izstrāde, telpu īres un labiekārtošanas izdevumi.

 1. SIA „Rīgas Darbnīca” – Akustisko paneļu ražošana

Uzņēmums projektē, ražo un uzstāda mūsdienīga dizaina kvalitatīvus akustiskos paneļus, kas ražoti no dabīgiem materiāliem (lins, kaņepes, kokvilnas, vilna, zīds).

SIA”Rīgas Darbnīca ” piedāvātā  akustisko korekciju pakalpojumus birojiem, mājas kinozālēm, ierakstu studijām un restorāniem, līdz pat lielām auditorijām, konferenču zālēm, kinoteātriem.

Granta izlietojums: Ražošanas iekārtas, grāmatvedības pakalpojumi, mājas lapas izveide, darbinieku apmācība, preču zīmes reģistrācija, telpu īre.

 1. SIA”4 B.E.E.” – Ventilācijas ieregulēšanas sistēmas „W:air” izveide

Šobrīd SIA „4 B.E.E.” sniedz plašu pakalpojumu spektru energoefektivitātes nozarē:

 • Energoauditi un energoefektivitātes projektu vadība
 • Projektēšana, tāmes, būvniecības uzraudzība, monitorings
 • Projektu vides un ekonomiskās ilgtspējas izvērtējums
 • Apmācības, likumdošanas un standartu pielietojuma konsultācijas

Uzņēmumam ir piesaistīti speciālisti, lai detalizētāk un pilnīgāk auditētu un diagnosticētu ventilācijas un apkures sistēmu enerģijas ietaupījuma potenciālu, veicot energoauditus un energoefektivitātes projektu vadību. Uzsākts darbs pie jaunas ventilācijas produkta izstrādes (W:air) – “Ventilācijas sistēmu attālinātas ieregulēšanas tehnoloģija”, kas ļaus veikt mērījumus visā ventilācijas sistēmā vienlaikus, ievērojami atvieglojot ieregulēšanas darbus un dokumentācijas izstrādi.

Granta izlietojums: Preču zīmes reģistrācija Latvijā un ārvalstīs, zīmola identitātes izstrāde, prototipa izveide, juridiskās konsultācijas, mājas lapas izveide, telpu īre.

 1. SIA „Latwing” – Musli uzkodu „InGo” ražošanas efektivitātes paaugstināšana un atpazīstamības veicināšana
  2015.gada februārī uzņēmums SIA”Latwing” uzsāka musli uzkodu „InGo” ražošanu. To pagatavošanā tiek izmantotas Latvijā ražotas izejvielas, kas nesatur krāsvielas un konservantus. Šobrīd norit sabiedrības iepazīstināšanas process ar produktu uz izglītojošais darbs par produkta priekšrocībām – vērtīgajām uzturvielām un vitamīniem, kas tiek maksimāli saglabāti „InGo” musli uzkodās. Uzņēmums plāno nostiprināt savas pozīcijas un veicināt atpazīstamību veselīgo un vērtīgo pārtikas produktu kategorijā un kļūt par alternatīvu tiem našķiem un musli batoniņiem, kuru sastāvā ir cilvēka organismam nevajadzīgas vielas – konservanti un krāsvielas.

Granta izlietojums: Specifiskas ražošanas iekārtas, grāmatvedības pakalpojumi, dizaina izstrāde, mājas lapas izveide, preču zīmes reģistrācija, mārketinga materiālu izveide.

 

 1. SIA „OSC Technologies” –  Saules enerģijas mobilo ierīču lādētājs

Biznesa projekta pamatā ir inovatīvu uzlādes ierīču ražošana, kas darbojas ar saules enerģiju. Inovatīvas tehnoloģijas izmantošana ļauj uzlādes ierīces veidot ievērojami plānākas un vieglākas, atšķirībā no pašreiz pieejamām. Tas ļauj risināt klientu vajadzību pēc kompakta, pārvietojama elektroenerģijas avota nelielu elektroierīču darbināšanai (mobilie telefoni, foto/video kameras, GPS iekārtas).

Granta izlietojums: Specifiskas iekārtas iegāde, mājas lapas izstrāde, preču zīmes reģistrācija, produkta testēšanas un sertifikācijas izdevumi, grāmatvedības pakalpojumi, mārketinga materiālu izveide.

1. SIA “Certes Industry” – “Certes PentaClass” audio sistēmas un bezvadu mikrefona ražotājs
Komercdarbības ideja – Latvijā izstrādātas audio sistēmas „Certes PentaClass” un mazākā bezvadu mikrofona, kas paredzēts mācību telpu apskaņošanai ražošana un ražošanas līnijas attīstība. Par iegūto grantu SIA „Certes Industry” plāno attīstīt ražošanas līniju un segt telpu īres izdevumus.

2. SIA “Lokal supply” – Longbord skrituļdēļu ražošana
Uzņēmums specializējas ekstrēmo sporta veidu dēļu un to aksesuāru ražošanā un tirdzniecībā. SIA “Lokal supply” ražotais produkts ir longboard skrituļdēlis, kas ir ērts un ātrs pārvietošanās veids pilsētvidē.

Produkts ir 100% roku darbs. Tas sākas ar apzinātu dēļu materiālu atlasi un beidzas ar individuāla dēļa formas modeļa un dizaina izveidi, kuru papildina sietspiedes druka. Produkcija tiek ražota no Baltijas bērzu nažfiniera loksnes un tiek pielāgota klienta vēlmēm. Saņemtais grants palīdzēs segt izmaksas par specifisku iekārtu iegādi, mārketinga materiālu izveidi, iepakojuma dizaina izstrādi un telpu īri.

3. SIA “Overly” – digitālā aģentūra, kas specializējas papildinātās realitātes izstrādē
SIA „Overly” ir pirmā digitālā aģentūra Baltijas valstīs, kas specializējas tikai un vienīgi uz papildinātās realitātes izstrādi. Šobrīd ir izstrādāts pamats „Overly” aplikācijas pirmajai versijai, jeb MVP (Minimal Viable Product) stadija, lai varētu sākt testēt izstrādāto tehnoloģiju kā arī sākt piedāvāt pirmos pakalpojumus. Papildinātā realitāte ir salīdzinoši jauna tehnoloģija, tāpēc bieži rodas jautājums: ”Kā to izmantot?”. Lai arī papildinātās realitātes iespējas ir gandrīz neierobežotas, ir daži populārākie virzieni, kā šī tehnoloģija tiek pielietota, piemēram, drukātajos reklāmas materiālos, vides stendos, pārdošanā. Uzņēmuma galvenie darbības virzieni ir individuālo risinājumu izstrāde ar papildināto realitāti, satura radīšana papildinātās realitātes vajadzībām, papildinātās realitātes platformas izstrāde, attīstīšana Baltijas valstīs un ārpus tās. Piešķirtais grants palīdzēs segt pakalpojumu automatizācijas sistēmas izstrādes izmaksas.

4. Māris Mīlgrāvis – Atvērtā tipa darbnīca “MAKE Rīga”
„MAKE Rīga” ir pirmā atvērtā tipa darbnīca Rīgā. Tā darbojas pēc hackerspace (reizēm saukta arī par makerspace, hacklab, hackspace) pamatprincipiem. Šie pamatprincipi definē šo vietu kā iekšēji organizētu darbnīcu, kurā tiekas cilvēki ar līdzīgām interesēm (visbiežāk datortehnikas, programmēšanas, elektronikas, mehāniskās apstrādes, zinātnes, digitālās mākslas vai elektroniskās mākslas nozarēs), lai socializētos un sadarbotos. Biedriem tiek piedāvāta iespēja izmantot darbnīcas instrumentus, lai radītu taustāmus produktus. Darbnīcā ir atsevišķas (sākotnēji 12) darba vietas, kuras par atsevišķu samaksu darbnīcas biedrs var izmantot pēc saviem ieskatiem (coworking). Darbnīcas mērķis ir izveidot vidi, kas spēj nodrošināt jebkādas idejas realizāciju jebkādā tehnikā un materiālā, tādēļ saņemtais grants tiks izmantots specifisku iekārtu iegādei.

5. SIA “Buschmann tools” – Rokas instrumentu ražošana metālu līdz 1mm biezumam locīšana
Uzņēmums nodarbosies ar metāla instrumenta ražošanu. Plānots izgatavot dažādus rokas instrumentu modeļus ar kuru palīdzību un fizisku spēku ir iespējams formēt metālu, tādā veidā domājot “zaļi” un nepatērējot energoresursus. Ar šiem instrumentiem jebkurš cilvēks, bez īpašas apmācības, var uzlocīt dažādus metāla specelementus mājai, sākot ar metāla palodzēm logiem, jumta sateknēm līdz profiliem metāla jumta lokšņu savienošanai. Saņemtais grants paredzēts specifiskas metālapstrādes iekārtas iegādei.

6. SIA “Muzikālā darbnīca” – Aplikācija mūzikas apgūšana
SIA „Muzikālā darbnīca” piedāvā mūzikas (klavieru, ģitāras, saksofona, vijoles, bungu u.c. mūzikas instrumentu) apmācību pieaugušajiem un jauniešiem Rīgas teritorijā. Pirmā darbības gada laikā uzņēmumam izdevies piesaistīt jau vairāk kā 100 audzēkņus. Ar šo projektu plānojam paplašināt savu komercdarbību digitālā vidē, izstrādājot un piedāvājot iPad planšetdatoru aplikāciju mūzikas apguvei pasaules tirgum. Aplikācija sniegs iespēju tās lietotājiem spēlēt un apgūt populāru mūziķu dziesmas kopā ar mūsu mūzikas skolas pasniedzēju ierakstītu mūziku un sagatavotām notīm, tā uzlabojot savas muzikālās iemaņas. Aplikāciju paredzēts pārdot Apple aplikāciju veikalā, gūstot peļņu no muzikālā apmācību materiāla (mūzikas apguvei paredzētu dziesmu) tirdzniecības. Uzņēmums grantu izmantos grāmatvedības, mājas lapas dizaina izstrādes, telpu īres un aplikācijas izstrādes izdevumu segšanai.

1. SIA “BSA PROJECTS” – uzņēmums, kas nodarbojas ar kabeļveikborda parku aprīkojuma ražošanu un eksportu, kā arī metālapstrādes un plastmasas metināšanas pakalpojumu sniegšanu
Kabeļveikborda aprīkojums ietver speciāli konstruētas dažādu formu peldošas kastes, tramplīnus, lielizmēra caurules, laipas, konteineru tipa inventāra nomas telpas un citas konstrukcijas. Savukārt metāla un plastmasas metināšanas pakalpojumu sniegšana ietver profesionālus tehniskās plastmasas metināšanas pakalpojumus ar „karstā gaisa kausēšanas” (angliski “hot air extrusion”)tehnoloģiju, kā arī dažādus metāla apstrādes risinājumus, lai racionāli izmantotu iegādātos instrumentus visu gadu, ne tikai veikborda aprīkojuma ražošanas mēnešos.

Uzņēmums gada laikā ir veicis izpētes un prototipu izstrādi, tādēļ pašlaik ļoti svarīgi uzņēmuma attīstībai ir rast iespēju iegādāties specifiskas iekārtas un darbnīcas instrumentus, lai varētu sākt ražošanu un veicināt uzņēmuma attīstību. Par iegūto grantu SIA „BSA PROJECTS” plāno iegādāties grāmatvedības pakalpojumus un specifiskas iekārtas.

2. SIA “InCell” – biotehnoloģiju un konsultāciju uzņēmuma „InCell” pakalpojumu virzība eksporta tirgos
SIA „InCell” darbības virzieni ietver in vitro (laboratorijas) testēšanas pakalpojumu sniegšanu kosmētikas un farmācijas aktīvo vielu un gala produktu ražotājiem, kā arī reģeneratīvās medicīnas produktu izstrādi un ražošanu cilvēku zāļu un veterinārmedicīnas tirgus sektoros, un profesionālas konsultācijas šādu produktu izstrādātājiem un ražotājiem. In vitro testēšanas pakalpojumi ir nepieciešami jaunu produktu izstrādei iepriekš minētajās jomās. To izmantošana klientiem, t.i. farmācijas un kosmētikas izejvielu un gala produktu ražotājiem, ļauj efektīvāk un kvalitatīvāk vadīt produktu izstrādes sākuma posmus un, apvienojot ar konsultācijām par ES normatīvo aktu prasībām un vadlīnijām, ilgtermiņā spēj nodrošināt atbilstību ES tirgu regulējošai likumdošanai un Eiropas Zāļu aģentūras prasībām.
Saņemto grantu uzņēmums izlietos mājas lapas pilnveidošanai, grāmatvedības un juridisko pakalpojumu izdevumu segšanai, darbinieku apmācībām, sertifikācijas pakalpojumiem, preču zīmes reģistrācijai un specifisku iekārtu iegādei.

3. SIA “Veselības centrs Vivendi” – ekspertīze stresa un dzīves stila izraisītu veselības traucējumu ārstēšanā
SIA „Veselības centrs Vivendi” ir jauna koncepta ambulatorās veselības centrs, kas specializējas stresa un neveselīga dzīvesveida izraisītu veselības traucējumu ārstēšanā.

Pakalpojuma unikalitāte ir integrēts profesionālu medicīnas speciālistu komandas darbs, kas strādā ar cilvēku kā ar vienu veselu, ņemot vērā visas trīs slimības izcelsmes saknes – bioloģiskās, emocionālās un sociālās. Ilgtspējīgas ārstēšanās efektivitātes pamatā ir terapeitiska (veselīga) dzīves stila pārmaiņu īstenošana.

Veselības centrā “Vivendi” būs pieejami sekojoši speciālisti: ģimenes ārsts, internists, kardiologs, neirologs, fizioterapeits, psihoterapeits, psihosomatiskās medicīnas speciālists, uztura speciālists un masieris. Veselības centrā varēs saņemt konsultācijas, veikt izmeklēšanu, profilaktiskās pārbaudes un ārstēšanu, tai skaitā ar specializētu dzīvesstila korekcijas programmu palīdzību. Centra darbā tiks kombinētas gan tradicionālās medicīnas, gan alternatīvās / komplimentārās medicīnas metodes, lai pēc iespējas efektīvāk tiktu sasniegts mērķis – vesels un laimīgs cilvēks.

Veselības centra “Vivendi” speciālisti piedāvās arī izglītojošus seminārus, Skype sesijas un video par veselīga dzīvesveida pārmaiņām.
Saņemtais grants palīdzēs segt izmaksas parmājas lapas izstrādi, grāmatvedības un juridisko pakalpojumiem, darbinieku apmācībām un specifisku iekārtu iegādi.

4. SIA “LTF 1” – “Lotte zīmoglaka” produktu attīstībai nepieciešamās iekārtas iegāde
„Lottes zīmoglaka” nodarbojas ar zīmoglakas un saistīto aksesuāru ražošanu, ar kuru palīdzību var atjaunot papīra lietošanas tradīcijas, tādējādi piešķirot personalizētu akcentu gan vēstulēm, gan ielūgumiem, gan arī izmantojot to dažādiem citiem mērķiem. „Lottes zīmoglaka” vēlas padarīt papīra dizaina mākslu atpazīstamāku un tuvāku patērētājam, kā arī padarīt zīmoglakas pielietojumu par mūsdienīgu tendenci gan vietējā, gan starptautiskajā tirgū.

„Lottes zīmoglaka” uz šo brīdi ražo zīmoglaku no dabīgām izejvielām 15 dažādos toņos, kā arī zīmogus ar dažādiem gravējumiem, tādēļ saņemtais grants tiks izmantots specifiskas iekārtas iegādei.

5. SIA “KnK Coating” – metalizācijas kameras izveide
SIA „KnK Coating” jau šobrīd ir strādājošs uzņēmums, kas nodarbojas ar abrazīvās strūklošanas un pulverkrāsošanas pakalpoju sniegšanu. Uzņēmums vēlas paplašināt savu piedāvāto pakalpojumu klāstu, ieviešot jaunu pakalpojumu – metalizāciju. Metalizācija ir process, kura laikā uz metāla izstrādājuma tiek uzklāta cinka kārta, izmantojot speciālas cinka pūšanas pistoles. Šī cinka kārta nodrošina metālam vairāku desmitu gadu aizsardzību no korozijas. Uzņēmums grantu izmantos šīs specifiskās iekārtas iegādei.

1. SIA “A-la-tea” informatīvā tējas suvenīra ražošanas attīstība un eksporta veicināšana
SIA „A-la-tea” izgatavo un realizē jauna veida informatīvu iepakojumu zāļu tējām, kas tiek noformēts dāvanas/suvenīra formātā – tējas maisiņu komplekti ar dažāda dizaina tējas maisiņu turētājiem, kurus pagatavojot tēju, var nostiprināt uz krūzes malas. Vienlaicīgi dzerot tēju, ir iespēja iegūt informāciju par doto tējas turētāja dizainu (piemēram, izzināt seno latvju zīmju nozīmi) un Latvijas zāļu tējām. Šāds tējas maisiņš ar dekoratīvo turētāju padara tējas dzeršanas procesu interesantāku un daudzveidīgāku. Vienlaikus, lai īpašā veidā dāvanas saņēmējam liktu neaizmirst par suvenīru un tā pamatideju, ir paredzēta iespēja latvju zīmes attēlu ar tās aprakstu latviešu un angļu valodā, saglabāt un nēsāt līdz ikdienā, piemēram, makā vai kā grāmatzīmi, tādējādi gūstot latvju zīmes enerģiju.
Granta izlietojums: grāmatvedības pakalpojumi, juridiskie pakalpojumi, tulkošanas pakalpojumi, pārdošanas aprīkojuma izgatavošana, mājas lapas izveide, interneta veikala izveide, eksporta tirgus izpēte un partneru piesaiste, tehniskā prototipa izveide dabā, tirdzniecības nojumes un tās pārvietojamās somas iegāde.

2. Mikročips mobilajām ierīcēm ar personalizējamu funkcionalitāti “DIMPLEstick”
Pasaules jaunākās tendences moderno tehnoloģiju jomā parāda, ka aizvien lielāku popularitāti gala lietotāju vidū gūst dažādi elektroierīču papildinājumi un ārēji uzlabojumi, kas paplašina to funkcionalitāti. Tā, piemēram, radīts ārējs bezvadu lādētājs, kas ļauj uzlādēt mobilo telefonu bez standarta elektriskā vada izmantošanas. Līdzīgi var pieminēt arī austiņas, kas sākotnēji bija tikai papildinājums mobilajiem telefoniem, bet ar laiku kļuva par neatņemamu konsoles sastāvdaļu. Tajā pat laikā tehnoloģijas iet aizvien tālāk un šodien tradicionālās austiņas ar vadu jau nomaina bezvadu austiņas, kuras darbojas uz Bluetooth tehnoloģijas pamata. Mikročipa „DimpleStick” izveide radīs jaunu pavērsienu elektroierīču funkcionalitātes uzlabošanā. Ar tā palīdzību gala lietotājs iegūs jaunas papildiespējas sava mobilā telefona vai planšetdatora lietošanai. Piemēram, autovadītājam vairs nevajadzēs veikt milzum daudz darbības savā tālrunī, lai aktivizētu GPS aplikāciju, ieslēgtu savu iemīļoto radiostaciju un sinhronizētu tālruni ar blakus esošajām ierīcēm. Pietiks nospiest vienu no ierīcei pievienotā mikročipa pogām un visas augstāk minētās darbības notiks automātiski.
Granta izlietojums: prototipa izveide dabā, Android aplikācijas izstrāde, preču zīmes reģistrācija ES, preču zīmes reģistrācija ASV, juridiskās konsultācijas.

3. Mobilā identifikācijas, komunikācijas un lojalitātes platforma
Produkts ir mobilā identifikācijas, komunikācijas un lojalitātes platforma, kas sākotnēji nodrošina pakalpojumu ar NFC (Near Field Communication) tehnoloģijas palīdzību. Paskaidrojot – tā ir platforma, kas palīdz lietotājiem visas bankas kartes, klienta kartes, atlaižu kuponus un pasākumu biļetes neturēt makā, bet uzglabāt virtuāli, kā arī izmantot tos, vienkārši savu mobilo telefonu vai NFC čipu pietuvinot attiecīgajā tirdzniecības vai pasākuma vietā novietotajam NFC terminālam, kas nolasa unikālu ID čipu ar RFID (Radio-Frequency Identification) palīdzību, sazinās ar mūsu serveri un veic attiecīgās darbības. Uzņēmumiem, bez lojalitātes programmas un biļešu kontroles, paredzēts izstrādāt publisko API, lai trešās personas var izmantot mūsu infrastruktūru/risinājumu un lietotājus datu ievākšanas, apkopošanas un pārsūtīšanas servisu priekš jaunu pakalpojumu un produktu radīšanas.
Granta izlietojums: specifiskas iekārtas un programmatūra.

4. Bērnu apģērbu zīmola „Hebe” ražošanas attīstības un eksporta veicināšanas stratēģija
SIA Hebe ir jaundibināts uzņēmums, kas nodarbojas ar bērnu apģērba zīmola „Hebe” produkcijas ražošanas attīstību un preču noieta tirgus meklēšanu – eksportu. Bērnu apģērbu zīmols „Hebe” ražo ikdienas apģērbu bērniem no 0 līdz 12 gadiem. Hebe apģērbi tiek ražoti Latvijā no augstas kvalitātes, viegli kopjamiem audumiem. Katru sezonu zīmols sadarbojas ar Latvijas māksliniekiem, lai kolekcijai piešķirtu īpašu noskaņu. Hebe apģērbiem piemīt vienkāršība, kas savienojumā ar pārdomātām detaļām un apdrukām piešķir unikālu raksturu. Par savām vērtībām Hebe izvēlās kvalitāti, praktiskumu un ērtumu, kas ļauj bērnam katru dienu justies ērti un izskatīties īpaši.
Granta izlietojums: Iekārtu un aprīkojuma iegāde.

5. Veselīgu pelēko zirņu čipsu ražošana
Izmantojot Latvijas kā otras zaļākās valsts pasaulē potenciālu, Erda Food plāno ražot veselīgo uzkodu sēriju. Produktu sērija tiks aizsākta ar pelēko zirņu čipsiem, kas izstrādāti pēc Mārtiņa Rītiņa receptes.
Granta izlietojums:specifiskas iekārtas, preču zīmes reģistrācija EU un Krievijā, mājas lapas izstrāde, grāmatvedības ārpakalpojums.

6. Look at Riga
Uzņēmums plāno realizēt tūrisma veicināšanas projektu “Look at Riga”. Rīgā, Latviešu strēlnieku laukumā – 1, zem Latvijas Okupācijas muzeja ir izveidots tūrisma objekts: informatīvā mākslas telpa ar MAX-D (daudz dimensiju) tematisko kinoteātri (12 sēdvietas). Kinoteātrī demonstrēs Latvijā ražotas augstas kvalitātes interaktīvas īsfilmas – prezentācijas par Rīgu, Latviju, kuru galvenā vērtība ir radīt pilsētas un valsts viesiem pilnīgāku priekšstatu par tūrisma objektiem un vietām, kurp Rīgā un valstī ir vērts doties. „ Look at Riga” jau ir izveidota lietišķās mākslas ekspozīcija – pārdošana un dažādu oriģināla darinājuma suvenīru mazumtirdzniecība. Sortimentam ir izveidota “Look at Riga” zīmola suvenīru līnija un uzsākta ražošana, piesaistot latviešu māksliniekus un amatniekus. Kinoteātra apmeklētāju ērtībām ir pieejama kafijas un atspirdzinošo dzērienu tirdzniecība. Uzņēmums pats veic tematisko filmu un suvenīru līnijas” Look at Riga” ražošanu, pieaicinot partnerus. Pašreiz preču piegādātāju skaits pārsniedz septiņdesmit – visi ir Latvijas ražotāji, amatnieki un mākslinieki.
Granta izlietojums: ārpakalpojuma izdevumi grāmatvedības pakalpojumiem, interneta mājas lapas „Look at Riga” izstrāde, specifiska rakstura datorprogrammu izstrāde, preču zīmes reģistrācija, tehnisko prototipu izveide.

7. Modes zīmola preču ražotnes izveide
Augstākās kvalitātes apģērbu šūšanas ražotnes izveide Rīgā, kvalitatīvu un konkurētspējīgu produktu izstrāde un vieglās rūpniecības produktu ražošana tirdzniecībai Latvijā un ārvalstīs. Gatava produkta prezentēšana izstādēs ārpus Latvijas robežām, preču ražošana atbilstoši pasūtījumu apjomam, kā arī gatava produkta izplatīšana Latvijas modes preču koncepta veikalos. Šūšanas pakalpojuma sniegšana citiem Latvijas modes preču zīmolu uzņēmumiem.
Granta izlietojums: Specifisku iekārtu iegāde.

8. Privātā mūzikas skola “Andžeja Grauda bungu skola”
Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “REMIX GROUP” dibināta un uzsākusi darbību 2012. gada 2. aprīlī. Uzņēmuma struktūrvienība Privātā mūzikas skola “ANDŽEJA GRAUDA BUNGU SKOLA” ir Izglītības kvalitātes valsts dienesta reģistrēta izglītības iestāde, kuras galvenā pamatdarbība ir mūzikas sitaminstrumentu apmācība dažādos vecuma un spēles līmeņos, tās dibinātāji ir pieredzējuši profesionāļi uzņēmējdarbībā un mūzikā.
Granta izlietojums: Specifiskas tehnikas iegāde.

9. Šausmu trases “Psaiho.lv” atspēriens
Tiek pārdots pakalpojums – iespēja izbaudīt šausmīgi pozitīvas emocijas teatralizētā spēlē ar pašu dalībnieku līdzdarbošanos un jautru baidīšanos, speciāli pielāgotā triju stāvu ēkā, kur iekārtota kā 1000 metru gara trase. Pakalpojums ir sevis izzināšanas, komandas saliedēšanas spēle, uz ko apmeklētāji (individuālie, grupu, gan pieaugušie, gan skolnieki) iegādājās biļetes un izbauda emocijas. Pakalpojums ir profesionāla komandas veidošanas un saderības izpētes platforma. Pakalpojuma īsais nosaukums „šausmu trase.
Granta izlietojums: Specifiskas tehnikas iegāde.

1. Dzīvās dārzeņu maizes ražošana
Uzņēmums dibināts kā Latvijas veselīgās pārtikas ražotājs un eksportētājs. Uzņēmuma filozofija balstās cilvēka organisma nepieciešamībā pēc dabiskiem augu valsts produktiem, kas maksimāli saglabā un veicina vērtīgo uzturvielu asimilāciju ķermenī.

Uzņēmums ražos Latvijas un Eiropas tirgum jaunu produktu – dārzeņu maizi. Maize būs galvenais uzņēmuma produkts. Tā ir īstena dzīvā maize, jo gatavota temperatūrā līdz 45C, kas nodrošina, ka tiek saglabātas vērtīgās uzturvielas kā C vitamīns, B grupas vitamīni un fermenti.

Maizes gatavošanai netiek izmantoti glutēns, milti, cukurs un raugs, tādējādi padarot produktu veselīgu un inovatīvu. Tā ir dārzeņu maize apvienojumā ar sēklām, sākotnēji, – linsēklām un saulespuķu sēklām. Tas padara produktu par ļoti veselīgu piedevu maltītēm, jo tā ļauj uzņemt gan Omega 3 taukskābes no linsēklām, gan ikdienā tik nepieciešamo dārzeņu devu.

Maizi gatavojot tiek ievēroti veselīga uztura gatavošanas pamatprincipi – tā ir pagatavota bez rauga, miltiem, transtaukiem un pārtikas piedevām. Gala produkts ir 100% dabisks, veselīgs un uzturvielām bagāts, kura cena ir adekvāta kvalitātei.
Granta izlietojums: ražošanas iekārtu iegāde.

2. Brīvā laika apģērba izgatavošana autortehnikā
BLANKBLANK ir jauns modes zīmols, kas savā būtībā apvienojis klasisko mākslu ar kvalitatīvu brīvā laika apģērba izgatavošanu, padarot mākslu valkājamu un iznesot to ielās. Apģērbs BLANKBLANK gadījumā kalpo kā mākslinieka izteiksmes platforma, mākslas darba nesējs. Pateicoties izgatavošanas īpatnībām (auduma apstrādes autortehnikas un to kombinācijas – balināšana, batika, sietspiedes druka, cauršaušana, plēšana utt.) un personīgajai pieejai, katra radītā vienība ir unikāla, neatkārtojama. Visa BLANKBLANK produkcija ir roku darbs.

Šobrīd BLANKBLANK produktu portfeli veido 35 dažādu modeļu apģērbi sievietēm un vīriešiem. Stabilu apgrozījumu veido produkcijas izplatīšana Latvijas konceptveikalos Paviljons, TasteLatvia, BANGBANG, Pop-upStore u.c. Uzņēmums ir sadarbojies Positivus, izgatavojuši kreklus grupām Instrumenti, Momend, Triānas parks, veikti sadarbības projekti ar apvienībām TruFixKru, Veto u.c. Veiksmīgi sadarbojamies ar Latvijas Nacionālo Mākslas muzeju un Lietišķās Mākslas muzeju, izstrādājot kvalitatīva dizaina un izpildījuma suvenīru kreklus, izmantojot Latvijas mākslas klasiķu motīvus. Šo projektu attīstīsim arī turpmāk; muzejs ir klasiskajos tūristu ceļvežos un pieredze rāda, ka ārzemnieku auditorijai esam interesanti kā gaumīgs suvenīrs un kvalitatīvs, iekārojams Latvijas dizaina paraugs.
Granta izlietojums: ražošanas iekārtu iegāde, mājaslapas izstrāde, specifisku datorprogrammu iegāde.

3. Digitālais žurnāls LILLA
Izdevniecības mērķis ir, izmantojot sasniegumus un tehnoloģiju attīstību digitālajā vidē, radīt un izplatīt kvalitatīvu, augstvērtīgu un oriģinālu saturu, izdodot ikmēneša žurnālus, grāmatas un izglītojošas programmas. Pirmais digitālais produkts – ikmēneša digitālais žurnāls LILLA – tiek izdots no 2012. gada 18.decembra. Uz 2013. gada 18. martu bija iznākuši četri žurnāla numuri sasniedzot 4500 lejuplādes un ap 1000 pirkumiem, tādējādi radot precedentu Latvijā – digitālā satura pirkšanu par maksu. Šis ir pirmais interaktīvais digitālais žurnāls Latvijā, kas ietver iespēju lasīt saturu, skatīties video, klausīties audio intervijas un saturu, kā arī citas multimediju iespējas, ko pieļauj digitālā vide. Ikmēneša žurnāls ir pieejams uz visām digitālajām platformām – aplikācijas veidā Apple ierīcēs un Android ierīcēs, kā arī Desktop versijā lasāms jebkurā datorā.

Digitālais medijs ir balstīts uz interneta platformu www.lilla.lv, kur pieejams oriģināls saturs katru dienu, visa informācija par un pa žurnālu, kā arī žurnāla iegādes platforma.
Granta izlietojums: digitālās publicēšanas platformas nodrošināšana, preču zīmes reģistrācija, iekārtu iegāde, grāmatvedības un juridiskie pakalpojumi, personāla apmācības.

4. Ekoloģiski tīra kaņepju auduma mājas tekstila preču “KICHI home” ražošana
Latvija vēsturiski ir bijusi slavena ar kaņepju šķiedru un tās produktu ražošanu. Kaņepju šķiedra ir izcila izmantošanai mitrās un sāļās vidēs un klimatos. Tradicionāli no kaņepju šķiedrām gatavoja kuģu tauvas, buru audeklu, jo tas nepelē, sāls to nesaēd kā sizālu, linu. Kaņepēm ir milzīgas priekšrocības, piemēram, tām nav dabisko kaitēkļu, tātad augšanas procesā nav nepieciešams pielietot mēslojumu vai augu aizsardzības līdzekļus. Kaņepju audums ir otrreiz pārstrādājams un dabā sadalās. Kaņepes ir 5 reizes izturīgākas par kokvilnas brezentu un grūtāk pārraujamas par linu.

Mūsdienu tehnoloģijas un pieprasījums pēc dabiskām šķiedrām ļauj ražot arī ļoti plānus un smalkus kaņepju šķiedras audumus, kas ir mīksti, patīkami, un izskata ziņā bieži līdzinās satīnam un zīdam. Mūsu uzdevums ir parādīt, ka no sen aizmirsta materiāla var ražot cilvēkam un dabai draudzīgus, tajā pašā laikā modernus un greznus interjera produktus.

Projekta realizācija ietver inovatīvu pieeju kaņepju auduma pielietojumam mitrās telpās (piemēram, vannasistabā un pirtī) un mitrā, sāļā klimatā (piejūras, okeāna tuvumā, kas rada mitru un sāļu gaisu). Ekoloģiski tīru, dabisku produktu segments ļoti strauji aug, patērētāju pieprasījums pēc cilvēkam draudzīgiem produktiem palielinās, un mēs varam piedāvāt konkurētspējīgu, kvalitatīvu un inovatīvu produktu
Granta izlietojums: ražošanas iekārtu iegāde.

5. DriveWizMe mobilā aplikācija
Aktīvi cilvēki, kas dzīvo, strādā un mācās lielpilsētās vai to tuvumā, saviem ikdienas braucieniem intensīvi izmanto autotransportu vai sabiedrisko transportu. Ģimenēm, darba kolēģiem, draugu vai domubiedru grupām, lai kopā brauktu uz darbu, uz mājām vai uz pasākumiem, ir nepieciešamas veikt daudzus tālruņa zvanus, lai saskaņotu braukšanas laikus.

Aplikāciju līnija „DriveWizMe” risina šo problēmu, piedāvājot ērtu viedtālruņa aplikāciju, kas darbojas kā ziņu konstruktors. Tā ļauj autovadītājam, nospiežot vien dažas pogas, nosūtīt ziņu ģimenei, draugiem vai kaimiņiem par savu braucienu uz darbu, mājām vai atpūtas pasākumiem ar aicinājumu kopīgi izmantot transportlīdzekli.

Aplikācija ļauj secīgi izvēlēties ceļa sākuma punktu un galamērķi, līdzbraucēju grupu, kā arī laiku, kad brauciens notiks. Rezultātā lietojumprogramma nosūtīs adresātiem īpašu jau iepriekš sagatavotu ziņu, tā palīdzot braucējam plānot maršrutu un sapulcēt ceļabiedrus.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, programmatūras izstrāde, grāmatvedības pakalpojumi.

6. Kinoteātris “BIZE”
„Kinoteātris BIZE” ir inovatīvs radošo industriju uzņēmums, kas darbojas ar neatkarīgā kino piedāvājumu un vienlaikus piedāvā regulāru augstas kvalitātes kino programmu un īsteno starpdisciplinārus audiovizuālās mākslas projektus vietējā un starptautiskā mērogā. Tā pamatdarbības nozare ir kinofilmu demonstrēšana un kinoteātra pakalpojumu sniegšana. Darbība tiek veikta profesionāli aprīkotā kinoteātrī „Kino Bize”, kas atrodas Rīgā, Kaņepes Kultūras centrā un līdz šim darbojies kā privāto ieguldītāju finansēts bezpeļņas projekts.

Kinoteātris „Kino Bize” savu darbību uzsāka 2012. gada decembrī. Kinoteātrī „Kino Bize” katru mēnesi tiek izrādītas vidēji 3 repertuāra filmas, regulāro filmu programmu papildinot ar īpašiem filmu seansiem atsevišķu projektu ietvaros. Filmu demonstrēšana tiek veikta atbilstoši profesionāla kinoteātra darbības principiem, sadarbojoties ar filmu izplatītājiem. Vietējā mērogā „Kinoteātris BIZE” sadarbojas ar filmu izplatītājiem „Rija Films” un „ACME Film”, kā arī neatkarīgām filmu studijām un kino producentiem.

Īpašas filmu programmas tiek veidotas sadarbībā ar ārvalstu vēstniecībām un pārstāvniecībām Latvijā, tostarp Gētes Institūtu Rīgā, Francijas Institūtu Latvijā, Amerikas Savienoto Valstu vēstniecību un Britu Padomi, kā arī kinofestivālu un citu kultūras pasākumu ietvaros.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, telpu labiekārtošana kino vajadzībām, mājaslapas izstrāde, grāmatvedības pakalpojumi, darba drošības apmācības.

7. Vakuumā kaltētu ogu un augļu ražošana
Ar vakuuma palīdzību plānots ražot kaltētu ogu un augļu produktu, kas plaši izmantojams pārtikas ražošanā – konditorijā, konfekšu, trifeļu un uzkodu ražošanā, šķiedrvielu maisījumos, saldējumos, brokastu pārslās un citur. Vakuuma rezultātā iegūtais materiāls ir ļoti sauss (mitrums <4,5%), porains un trausls, tādēļ ir vieglāk sagremojams kā alternatīvie žāvētie produkti.

Tiks piedāvāti dažādu gabarītu un smalkuma kaltējumi – veselas ogas, šķēlītes, granulas un pulveri. Produkcijas ražošanā tiks izmantoti vietējam klimatam raksturīgie augļi un ogas. Piemēram – dzērvenes, avenes, zemenes, upenes, plūmes, āboli, cidonijas, aronijas u.c.

Vakuuma kaltēšana salīdzinājumā ar tradicionālajām kaltēšanas metodēm (ar termiski regulētu gaisa plūsmu līdz pat 170°C) ir īpaši saudzējoša gan produkta kaltēšanas laikā, maksimāli saglabājot produkta izskatu un formu, gan arī kaltēšanas galarezultātā – iegūtajā produktā ir saglabājies augstvērtīgs vitamīnu un minerālvielu sastāvs (pietuvināts svaigam, nekaltētam produktam), tam ir izteikti raksturīga garša, smarža un krāsa. Turpretī klasiski kaltēti produkti kaltēšanas procesā izmantotā karstuma dēļ zaudē augstvērtīgo sastāvu par 50%, tam ir vāja/attāla produkta raksturīgā garša un smarža, izmainīta tā sākotnējā krāsa oksidēšanās rezultātā.
Granta izlietojums: ražošanas iekārtu iegāde.

1. SIA “Saprana” – paletes aptīšanas pusautomātiskas iekārtas PWM-1650 ražošana
Plānots uzsākt ražot paletes aptīšanas pusautomātiskas iekārtas. Iekārta paredzēta lietošanai loģistikas parkos, ražošanas uzņēmumu noliktavās, iepakošanos cehos vai citās noliktavās, kur notiek preces iepakošana uz paletēm. Iekārta ļaus automatizēt iepakošanas darbu. Plānots ne tikai uzsākt iekārtu ražošanu, bet arī piedāvāt tās Eiropas un Krievijas tirgos.

Iekārta sastāv no divām daļām: 1. – rotējošs disks, uz kura var novietot gan EURO paleti (1200 x 800 mm), gan Somijas paleti (1000 x 1200 mm), 2. iepakošanas plēves ruļļa masts.

Uz masta tiek montēts ruļļa turētājs, kurš savukārt kustas vertikāli. Kad disks, uz kura novietota palete, sāk rotāciju, plēve no ruļļa sāk aptīt paleti un, pateicoties plēves ruļļa kustībai pa vertikāli, palete tiek aptīta visā augstumā (līdz 2300 mm). Produkts ir paredzēts vidēja lieluma uzņēmējiem, kas šobrīd nepielieto iepakošanas automatizāciju…
Granta izlietojums: metālapstrādes iekārtu iegāde, moduļa noliktavas iegāde, mājaslapas odernizačija, grāmatvedības pakalpojumi, iekārtas prototipa uzlabošana, iekārtas izcelsmes sertifikāta iegūšana, darbinieku apmācība.

2. SIA “Vintage Candella” – ekskluzīvu sojas vaska sveču ražošana vintage stilā
SIA „Vintage Candella” dibināts tikai pirms dažiem mēnešiem, bet jau ir ieņēmis savu tirgus daļu interjera priekšmetu jomā – uzņēmuma produkciju jau šobrīd var iegādāties vairākos veikalos. Uzņēmums specializējas ekskluzīvu dizaina sveču ražošanā, kas izgatavotas no 100% dabiska sojas vaska, vintage stilā. Šis stils pēdējos gados ir kļuvis ļoti populārs ne tikai Latvijā un Eiropā, bet arī ASV. Šobrīd vēlmi sadarboties jau ir izteikuši uzņēmumi no Zviedrijas, Dānijas un Krievijas, kam izvēlētā koncepcija šķiet pievilcīga.

Uzņēmumā ražotās sveces ir ļoti dažādas – stikla toverīšos un dažāda izmēra metāla kārbiņās. Lielākās sveces, kas pildītas metāla ietvarā, aplīmētas ar vintage stilā ieturētām etiķetēm. Šobrīd produkcijas klāstā ir aptuveni 30 dažāda dizaina sveces, un tām arī ir arī atšķirīgs aromāts. Smaržas nav piesaistās konkrētām etiķetēm vai iepakojumam – tās var dažādi kombinēt un klients pats var izvēlēties gan smaržu, gan sveces dizainu. Ražošanai tiek izmantots sojas vasks, kas ir ekoloģiski tīrs un atšķirībā no parafīna svecēm degot nerada ķīmiskus izgarojumus. Turklāt sojas vaska sveces deg ievērojami ilgāk, nekā parafīna.
Granta izlietojums: iekārtu un plauktu iegāde, mājaslapas uzlabošana, grāmatvedības un juridiskie pakalpojumi.

3. SIA “Beltserviss” – karstās vulkanizācijas preses konstruēšana un izgatavošana konveijeru lentu (1600mm) apkalpošanai
Daudzi uzņēmumi un termināli izmanto konveijera lentas 1600mm platumā. Lai nodrošinātu savlaicīgu un kvalitatīvu servisu, nepieciešama prese ar darbības platumu 1600mm. Tirgus cena šādām jaunām presēm ir līdz 80000,- EUR un piegādēs termiņš – 5 līdz 6 mēneši. Uzņēmuma mērķis, piesaistot vietējos metālapstrādes un elektronikas ražotājus, ir izgatavot šāda izmēra presi, ar ievērojami zemākām izmaksām un īsāku izgatavošanas laiku – 7 līdz 8 nedēļas, un sniegt konveijeru lentu remonta pakalpojumus.

Karstā vulkanizācija – tas ir pats efektīvākais konveijeru lentu remonta (savienošanas) veids, kas saglabā līdz 95% lentas izturību, jo savienošanas tehnoloģija ir ļoti līdzīga lentas izgatavošanas procesam. Savienojums ar karsto vulkanizāciju ļauj turpināt uzņēmuma darbību uzreiz pēc remonta darbiem, kas salīdzinājumā ar aukstās vulkanizācijas metodi ir ievērojama priekšrocība.

Uzņēmuma izstrādātā karstās vulkanizācijas preses konstrukcija sastāv no 4 sildāmām plātnēm 1000mm un 600mm izmēra, kuras apvienotas ar kopējiem hidrauliskiem traversiem. Izgatavojot šādu presi, uzņēmums varēs apkalpot klientus ne tikai Latvijas teritorijā, bet arī Lietuvā, Igaunijā un citās ES valstīs.
Granta izlietojums: iekārtas mezglu izgatavošana, iekārtas montāža un pārbaude.

4. SIA “SPORTROCKET.net” – profesionālu mazbudžeta sporta mājas lapu būvētājplatforma interneta vidē
Komercdarbības ietvaros paredzēts izveidot SPORTROCKET.net platformu interneta vidē, lai piedāvātu klientiem veidot kvalitatīvas mazbudžeta sporta mājas lapas. Projekta ietvaros tiks apkopota informācija un sniegts atbalsts amatieru un profesionālajam sportam, piedāvājot augstas kvalitātes ekonomiski izdevīgus web risinājumus.

Ieejot www.sportrocket.net mājas lapā, interesentiem tiks piedāvāts izveidot individuālu profesionālu mājas lapu, kas domāta tieši sporta organizāciju vajadzībām. Mājas lapas izveides rīkos būs iespēja izveidot un modificēt sekojošas kategorijas: Komanda, Statistika, Kalendārs, Galerijas, Blogs, Sponsori un Veikals. Paralēli mājas lapas izveides rīkiem SPORTROCKET.net platforma piedāvās papildus ienākumu gūšanas iespēju – komandas atribūtikas tirgošanu personīgajā interneta veikalā un reklāmas banneru izvietošanu izveidotajā mājas lapā. Lai nodrošinātu augstas kvalitātes pakalpojumu, klienti tiks nodrošināti ar instrukcijām viegli uztveramā formā, kā arī būs pieejams serviss info@sportrocket.net adresē.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, interneta mājaslapas izveide, grāmatvedības, tulkošanas un juridiskie pakalpojumi, specifiskas datorprogrammas un lietošanas videoinstruktāžas izstrāde.

5. SIA “Peters Stoves” – siltumakumulējošo krāšņu ražošana
Uzņēmuma pamatnodarbošanās ir siltumakumulējošu krāšņu un plākšņu ražošana. Abu minēto produktu ražošanā tiks izmantots SIA „Peters Stoves” izstrādātais materiāls, kas tā tehnisko īpašību ziņā pielīdzināms betonam, taču ar ievērojami labākiem siltumakumulēšanas rādītājiem, kas ir būtiski krāšņu ekspluatācijā. Tāpat uzņēmums veiks siltumakumulējošu krāšņu ražošanu, kas tiks balstīta uz moduļveida sistēmu izmantošanu. Proti, katra krāsns sastāvēs no atsevišķiem elementiem, kurus sastiprinot ar īpašu līmi tiks iegūta gatava krāsns. Šādas krāsns siltumatdeves rādītāji būs līdzīgi ierastajām (mūrētajām) podiņu krāsnīm, taču to uzstādīšana būs vienkāršāka, ātrāka un lētāka. Kā krāšņu pamatapdares (pelēkās apdares) elementu SIA „Peters Stoves” ražos siltumakumulējošas plāksnes, kuras, cita starpā, tiek izmantotas kamīnu un citu apsildes iekārtu būvniecībā, kur nepieciešams akumulēt saražoto siltumu, lai to izstarotu telpā vienmērīgi un ilgākā laika periodā.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, krāsns moduļu formu izgatavošana, plauktu sistēmu iegāde, grāmatvedības pakalpojumi.

6. SIA “Best4team” – iSPORT TV sporta un izklaides TV kanāls
Paredzētā komercdarbība ir mazbudžeta sporta TV kanāla – iSPORTS TV izveide, kas pārraidīs Rīgā notiekošo profesionālo un pusprofesionālo sporta spēļu un sporta notikumu tiešraides. Tāpat tiks veidoti interaktīvi raidījumi par sporta aktivitātēm Rīgas skolās, augstskolās un sporta skolās, kā arī par cita veida sportisku aktivitāšu iespējām Rīgā. Papildus tam tiks veidoti apskati dažādās sporta disciplīnās – basketbols, hokejs, volejbols, handbols u.c. Jaunais TV kanāls būs moderns un balstīts uz inovāciju – tas būs pieejams internetā un lietotāji tam varēs sekot līdzi, izmantojot viedtālruņus. TV video tiešraižu iespēju klāsts ir balstīts uz inovatīviem risinājumiem un SIA „Best4team” vadītāju gadu gaitā uzkrātu pieredzi un izpratni par video specifiku un jaunākajām interneta tehnoloģijām. Uzņēmums savā darbībā neizmanto lielgabarīta aparatūru un plašu personālu, tādēļ ar salīdzinoši zemām izmaksām spēj nodrošināt nepieciešamo galaproduktu ļoti augstā kvalitātē, kas pielīdzināms lielbudžeta telekompāniju piedāvājumam.

Izveidoto sporta TV kanālu ir plānots iekļaut elektronisko sakaru uzņēmumu – „Lattelecom”, „Izzi” un „Baltcom”, kā arī citu uzņēmumu kabeļtelevīziju tematiskajās paketēs.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde.

7. SIA “Kolaivelk.lv” – interneta portāla sievietēm attīstība
Unikāls interneta portāls www.kolaivelk.lv, vienīgais šāda veida portāls Latvijas tirgū, tika atklāts 2012.gada 8.martā. KOLAIVELK.LV ir portāls sievietēm, latviešu un krievu valodās, kurā var redzēt to, kādi apģērbi, apavi, somas un aksesuāri ir pieejami Rīgas lielākajos tirdzniecības centros un veikalos. Portāls taupa mūsdienīgas un aizņemtas sievietes laiku, jo katru nedēļu tiek papildināts preču klāsts, šādi informējot par aktualitātēm, kas pašlaik ir pieejamas veikalos. Portāls īsā laika posmā ir ieguvis lielu auditoriju: kopā 82 393 apmeklētājas (sievietes vecumā no 25-40 gadiem, 85% dzīvojošas Rīgā), kuras aplūkojušas 1 509 402 ekspozīcijas.
Granta izlietojums: mājaslapas modernizēšana, statistikas datu abonēšana, iekārtu iegāde, grāmatvedības pakalpojumi, datorprogrammu iegāde, mobilās aplikācijas izstrāde, apmācības.

1. Mēbeļu iepakošanai paredzēto stūrīšu izciršanas automātiskā iekārta
Iepakošanas stūrīši tiek plaši pielietoti mēbeļu iepakošanā Eiropā un visā pasaulē. Iepakošanas stūrīši tiek pielietoti mēbeļu iepakošanai: darba virsmām, skapjiem un citām mēbeļu vienībām, kuru virsmām ir stūri. Tos var pielietot arī stikla izstrādājumu iepakošanai. Iepakošanas stūrītis nodrošina aizsardzību mēbeļu stūriem transportēšanas laikā. Projekta pieteicēji ir izveidojuši inovatīvu tehnisko risinājumu stūrīšu izgatavošanai no putupolietilēna, kas ir mīksts, porains materiāls. Projekta realizācijas gaitā tiks izveidota iekārta, kas automātiski var izgriezt/izcirst iepakošanas stūrīšus no putupolietilēna stieņa. Projekta ietvaros tiek plānots uzsākt šo izciršanas iekārtu izgatavošanu un pārdošanu, kā arī pašu iepakošanas stūrīšu ražošanu un pārdošanu.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, mājaslapas izstrāde, grāmatvedības pakalpojumi, iekārtas prototipa izgatavošana dabā.

2. Makšķernieku ekipējuma glabāšanas un transportēšanas ekipējuma ražošana
Projekta autori ir makšķernieki ar ilggadīgu stāžu kā makšķerēšanā, tā makšķerēšanas aprīkojuma tirdzniecībā. Īstenojot projektu tiks izveidota šūšanas darbnīca – ražotne, kurā tiks izgatavoti tubusi – makšķeru pārvadāšanas un glabāšanas somas. Kā inovatīvs produkts tiks piedāvāts cietās somas makšķerspolēm, makšķerpiederumu aksesuāri un specializēti apģērbi. Nākotnē plānots produktus piedāvāt arī makšķerēšanas hobija piekritējiem pārējās Baltijas valstīs, Krievijā un Skandināvijā. Klientam veicot pasūtījumu mājas lapā pēc kataloga būs iespējams izvēlēties vēlamo preces dizainu, izmēru, kā arī būs iespējams pasūtīt individuāli veidotu logo uz izvēlētā produkta. Tāpat klientam būs iespēja aplūkot piedāvāto produktu speciālos stendos pie sadarbības partneriem mazumtirdzniecības veikalos.
Granta izlietojums: iekārtu, darbagalda un programmatūras iegāde, mājaslapas izstrāde, grāmatvedības pakalpojumi.

3. Dizaina produktu izstrāde sadarbībā ar SIA „PAA” un radošo kvartālu “Tabakas fabrika”
Komercdarbības projekta pamatā ir dizaina produktu izstrāde klientiem esošās produkcijas klāsta papildināšanai vai uzlabošanai, kā arī jaunas produktu līnijas izveidei. Jau šobrīd ir vienošanās sadarbībai ar SIA „PAA”, kas ražo vannas un izlietnes, taču pilna klāsta nodrošināšanai un klientu vēlmju apmierināšanai nepieciešamas arī vannas istabas dizaina mēbeles. Līdz šim SIA „PAA” ir sadarbojušies ar vairākiem Latvijas dizaineriem mēbeļu izstrādes un ražošanas jautājumā, taču sadarbība nav izveidojusies veiksmīga. Līdz ar to mēbeļu dizaina izstrādes procesā tiks piesaistīta vācu dizaineru apvienība osko+deichmann. Īstenojot šo projektu, tiks attīstīti jauni dizaina izstrādes projekti Kultūras ministrijas atbalstītā Tabakas fabrikas projekta ietvaros.
Granta izlietojums: grāmatvedības un juridiskie pakalpojumi, mājas lapas izstrāde, tehnisko prototipu izveide dabā.

4. Bērnu apģērbu zīmola “Leny Tomy Factory” ražošanas attīstība un eksporta veicināšana
SIA „LK Fashion Pro” ir jaundibināts uzņēmums, kas nodarbojas ar bērnu apģērbu zīmola „Leny Tomy Factory” produkcijas ražošanas attīstību un preču noieta tirgus meklēšanu – eksportu. Projekta mērķi ir individuālās darbnīcas/ražotnes izveide, kas būtu pilnībā noslogota ar tērpu prototipu izstrādi un jauno kolekciju ražošanu zīmolam “Leny Tomy Factory”, kas ietver sevī dizaina vizualizāciju, tērpu konstrukciju izveidi un paraugu izgatavošanu vairāku izmēru apmplitūdā nodrošinot nevainojamu kvalitāti, kā arī pasūtījumu izpildes termiņus, lai varētu veiksmīgi prezentēt savu produkciju starptautiskās izstādēs un attīstīt zīmola “Leny Tomy Factory” apģērbu eksportu. Tāpat arī projektā ietilpst zīmola “Leny Tomy Factory” interneta veikala izveidošana, kas integrēta jau esošajā mājaslapā www.lenytomyfactory.com un efektīvas pārdošanas kanālu stratēģijas izveidošana.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, interneta veikala izveide, grāmatvedības, dizaineres-konstruktores un juridiskie pakalpojumi.

5. Individualizētu datorsomu ražošana “Apple” datoriem
Uzņēmums ražos individualizētas datorsomas Apple MacBook portatīvajiem datoriem. Klients varēs uzņēmuma mājas lapā interaktīvajā konstruktorā pats izveidot un individualizēt savu somu. Būs modeļu klāsts no kuriem var izvēlēties somas fasonu. Izvēlētajam somas modelim būs iespējams mainīt materiāla, rāvējslēdzēja un oderes krāsas, kā arī uzšūt individualizētus uzrakstus vai logotipus. Uzņēmuma produktu dizains būs unikālas ar to, ka cauri somai būs iespējams redzēt Apple logo uz datora korpusa, kad dators būs ielikts somā. Tāpat ir izveidots inovatīvs lādētāja turētāja koncepts, kas ļauj datora lādētāju viegli piestiprināt pie somas. Tiks veidota cieša sadarbība ar oficiālajiem Apple dīlera veikaliem, kur būs pieejama arī standartizēta produkcija.
Granta izlietojums: iPad aplikācijas izveide, presformu izstrāde, dizaina un preču zīmes reģistrācija, jaunu somas prototipu izstrāde un cirtņu izveide un specifisku iekārtu iegāde.

6. Stikla skulptūru, pieminekļu, mākslas un sadzīves objektu ražošana
Darbības pamatā būs lielu izmēru māksliniecisku stikla skulptūru ražošana izmantojot tās gan interjera gan dekoratīviem mērķiem, kā arī dažādās tehnikās realizētu stikla pieminekļu, piemiņas plākšņu un kapu pieminekļu ražošana. Šādi objekti pamazām sāk iegūt popularitāti ASV un Vācijā, taču Latvijā, Baltijā, Krievijā un vairums Eiropas valstīs tas ir jaunums. Līdz ar to tas ļauj optimistiski raudzīties gan uz vietējo tirgu, gan eksporta iespējām.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, grāmatvedības pakalpojumi.

7. Oriģināla un stilīga dizaina fotosomu un aksesuāru ražošana
POMPIDOO ir inovatīvs zīmols, kura mērķis ir piedāvāt tirgū neparastas un stilīgas dažādu izmēru fotosomas un oriģinālus aksesuārus no dabīgas ādas gan sievietēm, gan vīriešiem. Šobrīd pārdošanā ir sieviešu fotosomas 10 dažādās krāsās. Ir izgatavots otra sieviešu modeļa „Palermo” prototips un izstrādē atrodas vīriešu fotosoma „Amsterdam”.

Vadoties pēc tirgus tendencēm, ir plānots papildināt kopējo sortimentu ar jaunām preču kategorijām: mobilo telefonu maciņiem, speciālām somām priekš iPad planšetdatoriem un laptopu keisiem. Jau tika saražota pirmā mobilo telefonu maciņu partija, un maijā jaunais produkts tiks palaists tirgū.
Granta izlietojums: programmatūras iegāde, grāmatvedības pakalpojumi, iekārtu iegāde, mājas lapas uzlabošana.

8. Transfēra pakalpojumu konkurētspējas uzlabošana ieviešot klientu vadības sistēmu un datu apmaiņas sistēmu XML formātā
SIA „Internet marketing services” nodarbojas ar online transfēru sistēmas apkalpošanu nodrošinot transfēru servisu visā Eiropā. Klienti, galvenokārt, ir no Eiropas, kā arī no Krievijas. Lai varētu palielināt ienākošos pieprasījumus nepieciešams ieviest klientu vadības sistēmu kā arī izstrādāt jaunu rīku mājas lapai (XML datu plūsmai) ar kura palīdzību būtu iespējams nodrošināt jaunu online klientu pieplūdumu, jo tiktu veidota automātiska datu savienošana ar lielajām rezervēšanas sistēmām.
Granta izlietojums: CRM (klientu vadības sistēma) ieviešana, XML datu plūsmas sistēmas izstrāde un ieviešana.

1. Kempinga piekabes “KULBA”
Projekts KULBA radīts, lai Latvijā ražotu un piedāvātu Eiropas tirgū unikāla dizaina kempinga piekabes. KULBA kempinga piekabe ir uz tērauda šasijas no saplākšņa, koka un alumīnija kompozītpaneļu konstrukcijas būvēta kabīne, kurā ērti var gulēt divi pieauguši cilvēki. Piekabes parametri ļauj to vilkt pat ar kompaktklases auto, un auto vadītājam pietiek vien ar B kategorijas vadītāja apliecību. Piekabei ir vienas ass tilts, un ar standarta piekabes sakabes mehānismu tā pievienojama pie automašīnas sakabes āķa.
Kabīnei katrā sānā ir durvis ar atveramu logu, kurā iestrādāta aptumšošanas žalūzija un moskītu tīkls. Kabīnes aizmugurējā daļa ir atverama no ārpuses, un zem tās novietota improvizēta virtuves zona, kas aprīkota ar tīrā ūdens un notekūdeņu tvertnēm, ūdens krānu, ko darbina elektrisks sūknis, izlietni, plauktiem, skapīšiem, apgaismojumu un elektrības pieslēguma rozetēm.
Piekabei uzstādīti gan pēc ceļu satiksmes drošības noteikumiem prasītie apgaismojuma un gaismas signalizācijas lukturi, gan arī izvilkta iekšējā un ārējā apgaismojuma, kā arī elektroapgādes instalācija. Kabīnes elektroapgāde iespējama gan no speciālā uz šasijas novietotā kastē uzstādīta autonomās barošanas 12V akumulatora, gan arī pieslēdzoties pie ārēja 220V elektrotīkla.
Granta izlietojums: produkta sertifikācija, mājaslapas izveide, iekārtu iegāde un grāmatvedības pakalpojumi.

2. Dažādu elektroierīču (tālruņu, datoru) pasargāšanai pret skrāpējumiem un izskata personalizēšanai paredzētu aizsargplēvju ražotnes un tirdzniecības uzlabošana
Uzņēmuma ražotais produkts ir īpaši plāni un elastīgi, apdrukāti un laminēti vinila produkti – „skini” (angļu valodā skin – āda), kas paredzēti dažādu elektroierīču aizsargāšanai, izskata personalizēšanai un atsvaidzināšanai. Galvenokārt tas ir mobilo telefonu un personālo datoru segments – šīs ierīces tiek lietotas ikdienā, līdz ar to pakļautas nolietojuma riskam, ko sekmīgi iespējams samazināt izmantojot uzņēmuma piedāvātos skinus. Turklāt aizsargplēvēm ir papildus pievienotā vērtībā – tās dizainu iespējams veidot pēc pasūtītāja vēlmes, tādējādi padarot telefonu vai datoru par unikālu dizaina elementu. Jāatzīmē, ka pašreiz Eiropā un NVS telpā ar līdzīgu produktu ražošanu komerciālos nolūkos nenodarbojas neviena kompānija, kas padara uzņēmuma ražoto produktu absolūti unikālu.
Skins ir spējīgs kalpot vairākus gadus un aizsargāt ierīci no ārējās vides bojājumiem. Pēc savas drukas iekārtas iegādes, plānots pilnībā atteikties no ārpakalpojumu izmantošanas produkta drukāšanā, paralēli skinu ražošanai attīstot arī citus mazformāta drukas pakalpojumus.
Granta izlietojums: iekārtu un programmatūras iegāde.

3. Cilvēkiem ar kustību traucējumiem un senioriem pielāgotu trīsriteņu, kā arī atbalsta riteņu ratiņkrēsliem sērijveida ražošanas uzsākšana
Šobrīd Latvijā ir vairāk nekā 120 tūkstoši personu ar invaliditāti un, saskaņā ar Koncepciju “Vienādas iespējas visiem”, viena no prioritātēm cilvēku ar invaliditāti politikā ir vides pieejamība – nodrošināt invalīdiem tiesības uz pielāgotu vidi, novēršot fiziskos apstākļus, kas traucē brīvi pārvietoties; nodrošināt komunicēšanās iespējas un tiesības uz informāciju, kā arī vienlīdzīgas iespējas piedalīties brīvā laika un sporta aktivitātēs. Uzņēmums piedāvā divu veidu produktu pamatgrupas, kas domātas cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
1) pielāgoti trīsriteņi, kas paredzēti bērniem un pieaugušajiem ar daļējiem kustību vai noteiktas grupas funkciju traucējumiem. Šobrīd tiek piedāvāti divu veidu trīsriteņi. Pirmais ir VELO-HOPP jeb monolīts trīsritenis pusaudžiem un pieaugušajiem, kas aprīkots ar vairākiem ātrumiem un kravas kasti. Otrs ir TRANSFORMER-HOPP jeb, pēc būtības, uzņēmuma īpaši izstrādāta aizmugurējā ass, ar kuras palīdzību gandrīz jebkuru divriteni ar zemo rāmi ir iespējams salīdzinoši viegli transformēt par trīsriteni. Šis produkts ir gan ekonomiskāks variants, jo ļauj pārbūvei izmantot arī lietotus vai klientu rīcībā jau esošus divriteņus, gan ērtāks, jo starpsezonu periodā to ir vienkāršāk izjaukt un uzglabāt. Uzņēmums piedāvā arī dažādu papildaprīkojumu atkarībā no klienta īpašajām vajadzībām, piemēra, muguras balstus, rokturus, sadalošās plāksnes u.c.
2) atbalsta riteņi ratiņkrēsliem, kas paredzēti ratiņkrēslu manevrēšanas spēju un stabilitātes nodrošināšanai. Pirmais produkts ir 5-HOPP jeb atbalsta ritenis bez stūres mehānisma, kas ir viegli uzmontējams ratiņkrēslam un ļauj izbraukt tādās vietās, kur ratiņkrēsls bez papildus aprīkojuma apgāzīsies – pa nelīdzeniem ceļiem, lauku apvidiem, sniegotām ielām, apmalēm un citiem šķēršļiem. Otra versija ir HANDY-HOPP jeb atbalsta ritenis ar stūres mehānismu, kas tiek darbināts ar braucēja roku spēku un papildus stabilitātei nodrošina arī būtiski ātrākas pārvietošanās iespēju.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde.

4. Uzņēmuma vadības web sistēma un dokumentu vadības risinājums “Asistents Bērzs”
Ideja radās pēc reāla individuālā komersanta prasībām. Bija nepieciešams atvieglot līgumu, rēķinu un pieņemšanas nodošanas aktu sagatavošanu, kas iepriekš tika darīts izmantojot MS Word/MS Excel programmas. Komersantu neapmierināja laika daudzums, kas tika tērēts atkārtoti manuāli ievadot to pašu informāciju, kā arī augstais kļūdas koeficients, kas ievērojami aizkavēja ikdienas operācijas.
Tika noskaidrots, ka ir nepieciešama programma, ar kuru var strādāt no jebkura datora, bez nepieciešamības uzturēt servera vietu, kā arī bez obligāta interneta pieslēguma nepieciešamības. Tādējādi pašlaik tiek veidota sistēma, kura ir pārnēsājama un palaižama no USB atmiņas kartes bez papildu instalācijām un platformneatkarīga (Windows, Linux, MacOs). Vienreiz ievadot visus datus sistēmā tā attiecīgi ģenerē nepieciešamos dokumentus, pēc izvēles – Acrobat PDF, Ms Word vai OpenDoc formātā. Tabulās pārskatāmi var redzēt klientus un plānotos pakalpojumus, rēķinu apmaksu un parādniekus.
Citi tirgū sastopamie līdzīgie dokumentu gatavošanas risinājumi izmaksu ziņā ir dārgāki, prasa instalācijas un ir palaižami tikai no konkrētas platformas, tos nav paredzēts pārvietot izmantojot ārējos datu nesējus. Nereti klientam pašam jāapvieno dokumentu paraugi un jādefinē mainīgie datu lauki, kas ir sarežģīts un laikietilpīgs process.
Granta izlietojums: preču zīmes reģistrēšana, iekārtu iegāde, grāmatvedības pakalpojumi, apmācības, mājaslapas izstrāde un programmēšanas darbi.

5. Actiņas pogcauruma ražošanas pakalpojuma sniegšana
Intensīvi un daudzpusīgi strādājot nozarē un piedaloties izstādēs uzņēmums ir apzinājis līdzīgas problēmas, gan Latvijā, gan ārvalstīs. Lieli šūšanas uzņēmumi ir ieinteresēti pieņemt pasūtījumus kuros viena modeļa ražošanas apjoms ir ne mazāks kā 50 – 100 eksemplāriem. Mazāks apjoms nav rentabls dalīšanai operācijās, turklāt rūpniecisko līniju šuvēju kvalifikācija nav pietiekama atsevišķa, tehnoloģiski sarežģīta izstrādājuma sašūšanai no sākuma līdz beigām. Bez tam Rīgā pieejamās iekārtas actiņas pogcauruma veidošanai ir morāli un fiziski novecojušas.
Uzņēmuma SIA “RIPA” komercdarbībā gūtā pieredze, tirgus pētījumi un noslēgtie sadarbības līgumi devuši pamatu izdarīt secinājumu ka mūsdienīgs actiņas pogcauruma ražošanas pakalpojums Rīgā ir pieprasīts, tādēļ projekta ietvaros paredzēts dibināt SIA “RIPA” struktūrvienību actiņas pogcauruma ražošanas pakalpojuma sniegšanai nelielām ražotnēm, drēbniecības darbnīcām, Latvijas modes dizaina zīmolu ražotajām kolekcijām, modes saloniem, industrijas studentiem, individuālajiem komersantiem – drēbniekiem un privātpersonām. Šī pakalpojuma ieviešana Rīgā ne tikai paplašinās tehnoloģiskās iespējas attiecīgās nozares pārstāvjiem Rīgā, bet pastarpināti ietekmēs arī Latvijas modes zīmolu, mazo un vidējo šūšanas uzņēmumu izaugsmi un eksporta potenciālu.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, grāmatvedības pakalpojumi.

6. Radiovadāms heksakopters (ar 6 propelleriem) aero foto un video pakalpojumiem
Radiovadāms multirotoru helikopters (turpmāk tekstā RMH) ir unikāls Latvijas inženieru izstrādāts projekts. Ņemot vērā straujo multirotoru lidaparātu tehnoloģijas attīstību un popularitāti pasaulē, šī tehnoloģija ir adaptēta pievienojot specifiskus tehnoloģiskus risinājumus, lai piemērotu šo bezpilota lidaparātu filmēšanas vajadzībām.
RMH aprīkots ar 6 elektriskajiem rotoriem, tā celtspēja ir 2 kg. Filmēšanas darbu veic divi piloti – helikoptera pilots un kameras pilots. Kamera ir iekārta zem RMH žiroskopiski stabilizētā platformā. RMH kontrolē ar divām radio pultīm, kas darbojas brīvajā amatieru frekvenču joslā. Kamera aprīkota ar video raidītāju, signālu kameras pilots uz zemes vēro TV monitorā un koriģē kameras darbu. Video signāls var tikt tālāk retranslēts internetā, televīzijā vai saglabāts. RMH ir aprīkots ar magnetometru, GPS, iespējama datorprogrammēta maršruta ievade. RMH aprīkots arī ar augstuma noteicēju un citām automātikas ierīcēm, kas paredzētas, lai izvairītos no sadursmes ar šķēršļiem un neradītu traumas cilvēkiem.
Filmēšanas industrijā kustīgie kadri tiek filmēti ar teleskopiskā krāna palīdzību, kura maksimālais augstums ir 15 metri un uzbūvei ir nepieciešamas trīs stundas. RMH ir gatavs darbam 15 minūšu laikā, pie tam augstuma un pieejamības diapazons pārspēj jebko no līdz šim industrijā zināmā. RMH filmēšanas pakalpojumi ir paredzēti zemos augstumos (līdz 100m). Diapazonā 15m – 100m RMH konkurences nav, jo ar pilotējamiem lidaparātiem nedrīkst nolaisties zemāk par 200m.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, mājaslapas izveide un grāmatvedības pakalpojumi.

7. Kūpinātavas/grila “SOL” ražošanas un eksporta uzsākšana
Zivju/gaļas kūpinātava/grils „SOL” ir unikāls Latvijā radīts produkts. „SOL” ir portatīva, pārvietojama ierīce, ar kuras palīdzību var kūpināt, cept un vārīt zivju un gaļas produktus. Produkta autori un radītāji ir profesionāli makšķernieki, kas teicami pārzina arī zivju un medījumu pagatavošanas nianses.
„SOL” ir izgatavots un tā patents ir reģistrēts Starptautiskā Patentu aģentūrā TESIO, tādejādi aizsargājot tā unikalitāti. Produkta lieliskās iespējas un īpašības ir rūpīgi pārbaudītas dzīvē, kas apliecina, tā augsto kvalitāti un tā piemērotību visiem produkta izmantošanas mērķiem.
„SOL” izgatavošanā tiek izmantoti metāla un koka izstrādājumu materiāli tikai no Latvijas piegādātājiem.
Uzņēmums plāno uzsākt izstrādājuma ražošanu un eksportu uz ziemeļvalstīm. Galvenais uzņēmuma mērķa tirgus ir tieši augstākminētās valstis, jo izpētot tirgus situāciju, valstu tradīcijas un cilvēku paradumus, ir secināts, ka produkts ir atbilstošs valstīm, kur makšķerēšana un medības ir populārs brīvā laika pavadīšanas veids
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, grāmatvedības un juridiskie pakalpojumi, mājas lapas izstrāde.

8. Oriģināla dizaina vilnas bikses
Uzņēmums „Global Warming” ražo īpaša dizaina, mūsdienīgas, siltas, kvalitatīvas, krāšņas, ornamentiem bagātas un ķermenim pieguļošas 100% merino aitu vilnas bikses. Tā ir augstākās kvalitātes aitu vilna. Tā ir ļoti silta. Tā ir termoregulējoša (āda elpo, nesvīst) un antialerģiska (nerada kairinājumu). Šis ir modes dizaina produkts ar stāstu. Zīmola „Global Warming” pirmā kolekcija tika radīta, iedvesmojoties no četrām Austrumāfrikas ciltīm – Maasai, Pokoti, Samburu un Turkana. Nākamās kolekcijas plānots radīt pēc līdzīga parauga: smelties radošu iedvesmu kādā no pasaules kultūrām, veikt šai kultūrai raksturīgo ornamentu izpēti un tos vizuāli transformēt „Global warming” biksēs. Stāsts par pasaules kultūrām un 100% vilnas izmantojums ražošanā kļuvuši par pamatu zīmola konceptam – sasildīt pasauli. „Global Warming” pirmo kolekciju veido 4 pāri bikšu. Nākamo kolekciju iecerēts papildināt ar vienu vīriešu modeli un vilnas šortiem. Kopš kolekcijas prezentācijas klienti aktīvi interesējas arī par iespēju iegādāties bērnu apģērbu, tāpēc nākotnē iespējama arī šāda produkta izstrāde.
Granta izlietojums: programmatūras iegāde, grāmatvedības pakalpojumi, preču zīmes reģistrācija, Interneta vietnes un Interneta veikala izstrāde.

9. Mazuļiem un viņu vecākiem paredzētu tekstilizstrādājumu ražotnes attīstīšana
SIA Dream Factory ir uzņēmums, kas ar mīlestību un gādību rada tekstilpreces mazuļiem un viņu vecākiem – gultas veļu, zīdaiņu pakaviņus (pildītus gan ar sintētiskiem, gan dabīgiem materiāliem), rotaļlietas, griķu spilvenus u.tml. SIA Dream Factory plāno turpināt ražot tekstilizstrādājumus mazuļiem un viņu vecākiem, attīstīt jaunus produktus un ieviest tos tirgū. Lielāko daļu produkcijas plānots eksportēt gan uz kaimiņvalstīm, kā Lietuva un Igaunija, gan uz Vāciju, Norvēģiju, Angliju un Krieviju.
Izstrādājot katru no produktu līnijām, tiek ņemta vērā gan personiskā, gan radu un draugu pieredze. Pirms produktu virzīšanas tirgū tie tiek testēti, un ja nepieciešams – tiek veikti papildus uzlabojumi vizuālajam izskatam, funkcionalitātei vai ražošanas procesam.
Katram no uzņēmuma piedāvātajiem produktiem ir pārdomāta gan tā funkcionalitāte, gan vizuālais izskats, kā arī raksturīgas interesantas iezīmes, kas tos padara atšķirīgus no līdzīgiem produktiem (piemēram, volāni gultas veļai, striķīši pakaviņiem un citi). Papildus tam produkciju raksturo arī kvalitatīvs roku darbs un īpaši piemeklēti Latvijā ražoti audumi.
Granta izlietojums: iekārtu un programmatūras iegāde.

10. Vēstuļu sūtīšanas pakalpojuma “Pastnieki.lv” attīstība
Pastnieki.lv ir strādājošs pakalpojums, kas piedāvā tā izmantotājiem sagatavot un nosūtīt vienkāršas pasta vēstules, izmantojot datoru un Interneta pārlūkprogrammu. Papildus pakalpojumi ir iespējas vēstulei pievienot fotogrāfijas, elektroniskus dokumentus, kā arī mainīt sūtījuma datumu. Ar „Atspēriena” palīdzību paredzēts paplašināt Pastnieki.lv darbības reģionu un ieviest jaunu pakalpojumu – pastkartes nosūtīšana.
Lai to nodrošinātu Pastnieki.lv mājas lapa tiks papildināta ar jaunu funkcionalitāti, organizēta sadarbība ar partneriem Lietuvā un Igaunijā, tiks attīstīta esošā iekšējā pakalpojuma IT sistēma un tehniskā bāze, kā arī paplašinātas norēķinu iespējas.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, programmnodrošinājuma izstrāde, preču zīmes reģistrācija, saistīto domēnu reģistrācija un SSL sertifikāta iegāde.

11. Higiēnisko preču (papīra dvieļu un tualetes papīra) ražošanas uzsākšana
Iegādājoties jaunas iekārtas izveidot modernu un efektīvu tualetes papīra un papīra dvieļu ražotni Rīgā. Šobrīd Latvija eksistē tikai 2 vietējie ražotāji ar līdzīgu ražošanas ciklu, kas ietver pārtīšanu un iepakošanu. Tirgū ir vērojams ļoti plašs pazīstamu zīmolu piedāvājums augstākās klases segmentos (balts balināts papīrs, ražots no celulozes), bet ir niecīgs piedāvājums standarta un zemākās klases segmentos (daļēji balts tualetes papīrs no makulatūras izejvielām). Papīrs no makulatūras pretstatā dārgākam, kas ražots no celulozes, ir videi draudzīgāks (ražošanas procesā netiek izmantota balināšana ar ķīmiskiem reaģentiem), ka arī ekonomiskāki izdevīgāks (notiek otrreizēja makulatūras pārstrāde).
Granta izlietojums: grāmatvedības pakalpojumi un iekārtu iegāde.

12. “Mazuļa kalendārgrāmata”
„Mazuļa kalendārgrāmata” – tradicionālās „mazuļa dienasgrāmatas” apvienojums ar aktuālo gada kalendāru – ērts un izglītojošs veids, kā mazuļa sasniegumus fiksēt pakāpeniski, sekojot līdzi mazuļa attīstībai gada kalendāra mēnešu ietvaros. Piemēram, ja mazulis dzimst oktobrī, tad kalendārgrāmata sāksies no oktobra un noslēgsies nākamā gada oktobrī. Mazuļa 2.dzīves mēnesis būs saskaņots ar aktuālā gada mēnesi – novembri, u.t.t.
Novērojot dzīvē un veicot aptauju, apzināta vecāku vajadzība pēc ērta un izglītojoša veida, kā saglabāt atmiņas un faktus par sava mazuļa pirmajiem dzīves gadiem, jo pieejamās „mazuļu dienasgrāmatas” nav atbilstošs veids, kā to izdarīt – šādu dienasgrāmatu pildīšana nereti paliek pusceļā laika trūkuma un aizņemtības dēļ. „Mazuļa kalendārgrāmata” tiks ražota izmantojot drukas iekārtu un kvalitatīvus izejmateriālus. Ņemot vērā produkta personalizāciju, pasūtīšana notiks izmantojot mājas lapu internetā.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, mājaslapas izveide.

13. Bērnu apģērbu ražotnes “Petra.lv” attīstība
SIA Petra.lv ir jauns Latvijas bērnu apģērbu zīmols, kas piedāvā kleitas ikdienas piedzīvojumiem un svētku notikumiem meitenēm vecumā no pusgada līdz apmēram 10 gadiem. Petra.lv ir radījusi jau 4 kolekcijas, šobrīd top 5.kolekcija (Ziema 2011).
Petra.lv daļu no šūšanas darba veic paši, bet daļu pērk kā ārpakalpojumu. Tā kā pieprasījums aug, aug arī ražošanas apjomi. Lai samazinātu produkta pašizmaksu un spētu nodrošināt lielāku pieprasījumu, uzņēmums plāno attīstīt savu ražotni.
SIA Petra.lv mērķis ir piedāvāt vietējā tirgū un ārvalstīs bērnu apģērbus, kas izceltos ar savu atšķirīgo stilu, būtu ērti un komfortabli, kvalitatīvi un par pieejamu cenu.
Petra.lv rada unikālu produktu, kam tirgū līdzīgu nav. Zīmols iekaro vietu vietējā tirgū un gūst atzinību arī ārvalstu viesu vidū. Veiksmīga projekta realizācija norit pateicoties produkcijas realizācijas kanāliem, kas ir interneta mājas lapa www.petra.lv un sadarbība ar vairākiem veikaliem un to tīkliem.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde un grāmatvedības pakalpojumi.

1. Atvērtā sietspiedes darbnīca “Luste”
Izmantojot par pamatu modeli, kuru esam iepazinušas Rietumeiropā, vēlamies izveidot patstāvīgi funkcionējošu atvērta tipa Sietspiedes darbnīcu “Luste”, kas dažādiem interesentiem piedāvās apgūt ekoloģiski labvēlīgu sietspiedes un citas augstas kvalitātes drukas tehniku un strādāt patstāvīgi vai kopā ar darbnīcas komandu pie saviem projektiem un pasūtījumiem.

Uzņēmuma pamata pakalpojumi būs telpu iznomāšana, kas aprīkotas ar sietspiedes un citu augstas kvalitātes ekoloģisku maztirāžas drukas, kā arī grāmatu iesiešanas tehniku. Pakalpojuma sniedzējs nodrošinās klientu ar tehnisko aprīkojumu un konsultāciju. Darbnīcas sniegtie pakalpojumi būs:

 • darbnīcas iznomāšana radošiem eksperimentiem (piem., mākslas un dizaina darbu radīšana u.c.);
 • darbnīcas iznomāšana nekomerciālai darbībai (mākslinieku un dizaineru portfolio izveidošana, kultūras un labdarības pasākumu publicitātes materiālu apdruka, to skaitā karogu, plakātu, bukletu, T-kreklu apdruka u.c.);
 • darbnīcas iznomāšana komerciālai darbībai (piem. dizaina priekšmetu apdruka, produktu iepakojuma apdruka, balvu un cita veida prezentācijas priekšmetu apdruka, reklāmas kampaņu materiālu, komerciālu pasākumu publicitātes materiālu apdruka, to skaitā karogu, plakātu, bukletu, T-kreklu apdruka u.c.);
 • drukas tehniku apmācība skolniekiem, studentiem, māksliniekiem, dizaineriem un citiem interesentiem;
 • ilgtermiņa sadarbības projekti ar Latvijas un citu valstu tēlotājas mākslas un dizaina izglītības iestādēm.
 • interesentu konsultēšana;
 • pasūtījumu izpildīšana;
 • radošās darbnīcas nelielām darbinieku grupām no uzņēmumiem un citiem interesentiem.

Izveidojot šo darbnīcu kā vietu, kur topošajiem radošajiem uzņēmējiem, dizaineriem, māksliniekiem un citiem interesentiem iepazīties un izmantot sietspiedes, kā arī citu drukas tehniku iespējas, veicot ātru un kvalitatīvu tiražēto apdruku, kura ir arī videi nekaitīga, darbnīcas veidotāji paplašinās dizaina un citu radošo industriju attīstības iespējas Latvijā un tās kaimiņvalstīs.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde.

2. Universālā koda ģenerators “Unigen”
Ar granta palīdzību ir paredzēts izveidot interneta vietni orientētu uz informāciju tehnoloģiju speciālistiem visā pasaulē, kura nodrošinātu izstrādātās programmas UNIGEN™ un ar to saistīto pakalpojumu pārdošanu internetā izmantojot modernu un viegli lietojamu apmaksas sistēmu izmantojot starptautiskās kredīta un debeta kartes.

Programma UNIGEN™ nodrošina ievērojamu informācijas sistēmu izstrādātāju darba produktivitātes pieaugumu nodrošinot iespēju automātiski ģenerēt tipveida programmu koda blokus. Unikāla UNIGEN™ īpašība ir spēja ģenerēt kodu jebkurā programmēšanas valodā atbilstoši sagatavotajiem šabloniem, kas ļauj UNIGEN™ izdevīgi atšķirties no līdzīgiem piedāvājumiem tirgū.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, datorprogrammu iegāde, interneta mājas lapas izstrāde, darbinieku apmācība, grāmatvedības pakalpojumi.

3. Tūristu konsjerža pakalpojums “Travel Jam”
SIA “Travel Jam” plāno paplašināt darbību, ieviešot inovatīvu produktu – konsjerža pakalpojumu – Latvijas tūrisma tirgū. Rīgas viesnīcās tūrisma sezonas laikā konsjeržs apkalpos viesnīcas klientus, iesakot viņiem ēdināšanas, izklaides un atpūtas vietas, transporta maršrutus un izmaksas, t.i. sniegs visu informāciju par Rīgu un Latviju, kas nepieciešama, lai iebraucējs varētu izvēlēties sev piemērotākās atpūtas iespējas. Pie konsjerža Rīgas viesnīcu klienti varēs arī iegādāties izvēlētos tūrisma produktus – ekskursijas, biļetes uz koncertiem u.c.

Konsjeržs tiks nodrošināts ar datu bāzi, datoru un darba vietu. Datu bāzē būs apkopota informācija par Rīgas un Latvijas piedāvātajām plašajām tūrisma iespējām, no kurām konsjeržs savam klientam varēs ieteikt un pārdot atbilstošākos variantus. Datu bāze būs saistīta ar Latvijas izklaides pasākumu biļešu tirdzniecības sistēmām (Biļešu serviss, Biļešu paradīze), ekskursiju sniedzējiem, auto rezervācijas sistēmām u.c., lai klients varētu uzreiz iegādāties izvēlēto produktu.

Ieviešot konsjerža pakalpojumu, “Travel Jam” piedalīsies Tūrisma attīstības valsts aģentūras definēto problēmu risināšanā, sniedzot ieguldījumu Rīgas un Latvijas tūrisma pakalpojumu kvalitātes celšanā. Rīgas viesi savā viesnīcā iegūs pilnīgu informāciju par viņus interesējošiem jautājumiem saistībā ar Latviju un iegūs iespēju savā apmešanās vietā iegādāties tūrisma produktus. Rīgas viesnīcas bez maksas saņems pakalpojumu, kas cels viesnīcas prestižu. Rīgas un Latvijas uzņēmēji iegūs pieeju patērētājam – individuālajam ceļotājam – līdz kuram citādi nenonāk informācija par mūsu tūrisma tirgus plašo piedāvājumu. SIA “Travel Jam” gūs peļņu no starpniecības pakalpojumiem, kā arī iegūs informāciju par pieprasītākajiem tūrisma produktiem un varēs tos veidot saskaņā ar pieprasījumu.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, interneta mājas lapas izstrāde, grāmatvedības un juridiskie pakalpojumi.

4. Gofrētā kartona mēbeļu ražotne “Ekokart”
SIA „Ekokart” plāno nodarboties ar līmēta gofrētā kartona mēbeļu ražošanu. Uzsākot ražošanu, uzņēmums klientiem piedāvās četru veidu mēbeles – krēslu, galdu, zvilni un atpūtas krēslu. Mēbeles tiks ražotas no 7mm bieza gofrēta kartona materiāla ar dažādām apdrukas iespējām. SIA „Ekokart” kartona mēbeles raksturo trīs rādītāji – unikalitāte, dabiskums un dizains.

 1.  Piedāvājums ir unikāls ar to, ka šādi ražotas kartona mēbeles Latvijas tirgū vēl netiek piedāvātas;
 2. Mēbeles ir ekoloģisks produkts, jo mēbeļu materiāla izgatavošanai netiek lieki patērēti vides resursi – kartons tiek izgatavots no otreizēji pārstrādāta papīra, mēbeļu sagatavošanai tiek izmantota ekoloģiska līme, turklāt ražošanas procesā netiek piesārņota apkārtējā vide;
 3. Mēbeļu dizains ir īpaši izstrādāts, sadarbībā ar Latvijas māksliniekiem un dizaineriem.

Par spīti stereotipiem, kartons ir ļoti izturīgs materiāls un atbilstoši ekspluatējot mēbeles, tās kalpos ilgu laiku. Mēbeļu tirgū, cenu līmeņa ziņā kartona mēbeles būtu lētākas ne tikai salīdzinājumā ar dabīgā materiāla mēbelēm (dabīgais koks vai klūgas), bet arī ar koka izstrādājumu mēbelēm (MDF (Medium Density Fiberboard), OSB (Oriented Strand Board)). Rezultātā SIA „Ekokart” mēbeles būs gan praktiskas un izdevīgas, gan ar pievienoto vērtību, ko radīs produkta ekoloģiskums un lielisks dizains.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, interneta mājas lapas izstrāde, grāmatvedības pakalpojumi, preču zīmes reģistrācija.

5. Dzimtas sakņu vizuālais uzskates materiāls “Mans dzimtas koks”
Uzņēmums 2010.gada oktobra beigās ir laidis tirgū pašu izstrādātu un dizainētu produktu – dzimtas sakņu pētījumu vizuālu uzskates materiālu „Mans dzimtas koks” bērniem (turpmāk tekstā – Produkts), kas palīdzēs bērniem saprotamā veidā izveidot savas dzimtas koku. Produkts ir nopērkams Latvijas grāmatu, rotaļlietu veikalos, kā arī lielveikalā PRISMA. Produkta atpazīstamībai ir izstrādāta preču zīme „My Family Tree”, kas 2010.gada 19.oktobrī iesniegta reģistrēšanai Patentu valdē Latvijas Republikā. 2010.gada 5.novembrī iesniegts pieteikums Produkta dizainparauga reģistrēšanai Latvijas Republikā, kas š.g.februāra mēnesī reģistrēts un publicēts Patentu valdes oficiālajā vēstnesī.

Paralēli jau izstrādātajam bērnu variantam tiks strādāts pie daudz nopietnāka produkta – dzimtas sakņu pētījumu vizuāla uzskates materiāla „Mans dzimtas koks” pieaugušajiem izveides, kas būs paredzēts profesionālu ciltskoku pētījumu rezultātu atspoguļošanai. Uzņēmuma piedāvājums ir Latvijas iedzīvotājiem pirkt nevis tikai citu valstu spēļu ražojumus, bet iegādāties Latvijā ražotu preci, kas ir arī konkurētspējīgs produkts ārvalstu tirgos.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, juridiskie pakalpojumi.

6. Mežacūkas saru ķemmju ražotne “WildGood”
WildGood ķemmes ir īsti ekoloģisks produkts un tādu to plānots saglabāt. Radot šo produktu, viena no vadlīnijām- radīt patiešām derīgu, funkcionālu ekoloģisku produktu, ekoloģiska dzīvesveida sastāvdaļu, pie tam padarot to interesantu, krāsainu un pievilcīgu klientam. Lai ikviens vēlētos patiesi rūpēties par apkārtējās vides un savas veselības saglabāšanu un redzētu, ka videi un cilvēkam draudzīgs nav kas tāls, ārpus pilsētas, nesasniedzams, pelēks, vienmuļš un neinteresants.

Lai nenodarītu pāri sev un apkārtnei, viss reiz radītais ir efektīvi jāizlieto, tāpēc mēs izgatavojam šīs ķemmes, lai lietotu dabas dotos labumus cilvēku labā. Ķemmējot matus ar dabīgo saru ķemmi cilvēki ikdienā tos nebojā, tie nelūzīs. Ķemmējot tie atveseļosies un būs jālieto mazāk ķīmisku līdzekļu matu veselības un laba izskata uzlabošanai -arī tā tiek saudzēta apkārtējā vide.
Visā pasaulē mežacūkas saru ķemmes ir pazīstamas, sievietes un vīrieši tās lieto ikdienā, lai nebojātu un uzlabotu savu matu stāvokli. Latvijā pieejami ķemmju ražošanai nepieciešamie resursi- līdz šim nomedīto mežacūku ādas mednieki vienkārši izmeta kā nederīgas. Ķemmju kātiņu izgatavošanai ir piemēroti mēbeļu ražošanā radušies atgriezumi. Ķemmes ir roku darbs- resurss, kas nepieciešams ķemmju ražošanai, ir darbaspēks, kuru daļēji iespējams apvienot ar tehnoloģijām. No mīkstākajiem sariem plānots darbs pie jaunu produktu izstrādes- izgatavot otas, ķemmes bērniem. Tāpat plānots izmantot ražošanā arī pašas mežacūkas ādas.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, preču zīmes reģistrācija.

7. Dizaina LED apgaismojuma ražotnes izveide
Laikā, kad pastiprināti tiek domāts par jebkuru resursu efektīvu un ekonomisku izmantošanu, svarīgi rast kompleksu risinājumu, kas ļauj to nodrošināt, turklāt veids, kā tiek panākta šī efektivitāte, ir labākais no iespējamajiem gan ekonomiskā ziņā, gan arī videi pats draudzīgākais. Tāpēc jaundibināmais uzņēmums ir radījis produktu, kurš ietver gan augstāko energoefektivitāti no šobrīd iespējamajām apgaismes industrijā, gan tādus augstvērtīgus dabas un dabai draudzīgus materiālus kā koks un audums, gan tehnoloģiskus jauninājumus, kuri nodrošina šī produkta efektīvu un ļoti ilglaicīgu izmantošanu. Uzņēmums piedāvās apgaismes ķermeņu kolekciju gan interjera, gan eksterjera apgaismes risinājumu veidošanai, kā gaismas devēju izmantojot gaismu emitējošās diodes jeb LED.

Gaismas ķermeņu korpusu veidošanā tiek izmantots gan audums, gan koks (saplāksnis), gan kompozītmateriāli, kas ļauj radīt ne tikai tehnoloģisku ierīci, bet arī augstvērtīgu dizaina priekšmetu, kas tapis profesionālu dizaineru komandā. Pateicoties šo kvalitāšu apvienošanai, tiek radīts gan estētiski, gan tehnoloģiski ļoti augstas kvalitātes ietvars gaismas nesējam, kas ir viens no efektīvākajiem un videi draudzīgākajiem. Pateicoties modernām vadības ierīcēm un LED tehnoloģijai, iespējams veikt enerģiju taupošus pasākumus, kā arī pielāgot apgaismojuma daudzumu un intensitāti klienta vēlmēm un vajadzībām.

Jaundibināmā uzņēmuma klients ir ikviens, vai tā būtu privātpersona vai juridiska persona, kura piešķir vērību tam, cik kvalitatīvā vidē tā uzturas un kādu ietekmi tā atstāj uz savu ikdienu, noskaņojumu un vidi, kuru tā apdzīvo un ietekmē ar savu klātesamību. Gaismekļu dizains ir radīts tā, lai tas veiksmīgi līdzdarbotos un iekļautos apkārtējā vidē un ļautu atklāt tās labākās kvalitātes. Tīras minimālisma dizaina līnijas ļauj atklāt gaismas labākās īpašības, izgaismot cilvēka dzīvi iespējami dabiskāk un nepieciešamā daudzumā.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, preču zīmes un dizainparaugu reģistrācija, datorprogrammu iegāde, sertifikācijas pakalpojumi

8. Interneta mājas lapu izveidošanas sistēma “Berta”
Ar Bertu lietotājs pats var izveidot savu mājas lapu. Nav nepieciešamas ne programmēšanas zināšanas, ne citas tehniskas iemaņas – Bertas interfeiss ir pietiekami vienkāršs lai lapu var izveidot arī nepieredzējis lietotājs – viss ko redz, tas ir velkams, kustināms. Krāsas, fonti, attēlu izmēri – viss ir modificējams. Nav jāraizējas arī par domeina pirkšanas procedūru un hostēšanu, jo tas viss jau ir iebūvēts Bertā.

Vienkārša lapas versija ir bezmaksas, bet ar paplašinātu iespēju modificēt gan izskatu, gan funkcionalitāti tā ir PRO versija, kas maksā 30 EUR gadā. Gadījumā, ja nepieciešams internetā tirgot savas preces, tad Bertai iespējams pievienot veikala funkcionalitāti, kas maksā 70 EUR gadā. Ir pierādījies, ka ne visiem ir interese pašiem nodarboties ar lapas veidošanu pat ja tas ir relatīvi vienkārši. Tādēļ paralēli tiek pārdots laiks, kas nepieciešams konsultācijām un arī Bertas pielāgošanai specifiskām vajadzībām (kā tas ir veikts www.qooqoo.lv gadījumā).
Granta izlietojums: datorprogrammu iegāde, interneta vietnes izstrāde, grāmatvedības un juridiskie pakalpojumi, preču zīmes reģistrācija.

9. Attīstošā galda spēle “Domātājs”
Projekta rezultātā tiks izveidots uzņēmums, kurš attīstīs un paplašinās galda spēles „Domātājs” un „Mazais Domātājs” ražošanu, realizāciju un loģistiku, kā Latvijas, tā Eiropas Savienības teritorijā.

Spēle ir inovatīvs produkts, kas paredzēta patstāvīgas loģiskās domāšanas trenēšanai, prāta un uztveres asināšanai gan bērniem un jauniešiem, gan pieaugušajiem. Spēles būtība ir 224 ģeometrisku figūru salikšana no 13 ģeometriskiem elementiem, mērogā 1:5. Spēles „Mazais Domātājs” versija ir paredzēta bērniem no 3 līdz 9 gadu vecumam, bet „Domātājs” visiem pārējiem spēlēt gribētājiem.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, sertifikācijas pakalpojumi, interneta mājas lapas izstrāde.

1. Inovatīva tīkla (IP) videonovērošana
Projekta idejas pamatā ir inovatīva un funkcionāla videonovērošanas pakalpojuma ieviešana, kura darbība ir pilnībā integrēta interneta vidē, un, izmantojot internetam pieslēgtas tīkla kameras, serverus un kameru pārvaldei īpaši pielāgotu mājas lapu / programmu, tas garantē vienkāršu lietošanu, augsta līmeņa precizitāti un neierobežotu, autorizētu piekļuvi personīgajiem datiem.

Pakalpojuma galvenā priekšrocība ir tā funkcionalitāte, vienkāršā instalācija un neierobežota pieeja video arhīviem. Viss, kas nepieciešams lietotājam ir tīkla kamera un objekts, ko novērot, jo par uzstādīšanu, drošību, programmas darbību un datu glabāšanu rūpējamies mēs, pakalpojuma sniedzēji.

Strauji augošās mūsdienu tehnoloģijas un interneta lietotāju pieaugums šo projektu ļauj veiksmīgi attīstīt kā profesionālas apsardzes, tā arī izklaides, reklāmas, biznesa un citos dažādos informatīva rakstura virzienos. Šī pakalpojuma risinājumi spēj nodrošināt vēl nebijušu, ātru un efektīvu informācijas apmaiņu visā Latvijas teritorijā un ārpus tās.
Granta izlietojums: datorprogrammu iegāde, interneta mājas lapas izstrāde, darbinieku apmācība.

2. OLIGO
Balsoties uz pieredzi banku sektorā, uzņēmējdarbībā, kā arī, pastāvīgu izziņu pašreizējos ekonomiskos procesos ir radīta spēle „OLIGO”, kas izglītojošā un izklaidējošā veidā dod ieskatu mikro/makroekonomisko procesu likumsakarībās, riska un finanšu menedžmentā, un, protams, azartu sava kapitāla (bagātības) celšanā.

Spēlē ir atainota biznesa vide Rīgā, kas maksimāli pietuvināta reālai dzīvei. Spēlētājiem ir iespēja izbaudīt dažādas biznesa sfēras. Iejusties dažādu uzņēmuma īpašnieku ādā. Pieņemt izšķirošus lēmumus, pirkt vai pārdot dabas resursus, spēlēties akciju tirgos. Ļauties kārdinājumam un iegādāties dažādas ekskluzīvas preces: dārgās automašīnas, villas un baudīt ceļojumus apkārt pasaulei. Brīdī, kad iestājas ekonomiskās lejupslīdes cikls, tālredzīgie un apdomīgie spēj izdzīvot krīzes apstākļos, pat nopirkt vērtīgus īpašumus par pazeminātu cenu. Turpretim, pārmērīgi riskējot, ir iespēja šķirties no nozīmīgas kapitāla daļas.

Šī spēle ir reālas dzīves, biznesa un ekonomiskās vides atspoguļojums. Iespēja doties aizraujošā, izglītojošā ceļojumā. No nabaga, līdz miljonāram, bet, riskējot neapdomīgi ir iespējams arī cits iznākums – bankrots.

„OLIGO” sniegs neatsveramu pieredzi naudas lietās un iespēju arī šodienas, krīzes laikā gūt mācību un nepieļaut vecās kļūdas, kuras spēj novest līdz kraham. Šī būs vienreizēja iespēja jebkura vecumam un profesijas pārstāvim ļauties azartiskiem biznesa līkločiem.
Granta izlietojums: interneta mājas lapas izstrāde, grāmatvedības un juridiskie pakalpojumi, CE sertifikācija, preču zīmes reģistrācija.

3. Šūpuļzirdziņš “Rockingvespa”
Projekta rezultātā tiks izveidots uzņēmums, kurš nodarbojas ar šūpuļzirdziņa Rockingvespa ražošanu un realizāciju gan Latvijas, gan Eiropas Savienības teritorijā. Plānotā uzņēmuma struktūra paredz izveidot sadarbības partneru komandu, kuri spēj nodrošināt izstrādājuma sertifikācijai nepieciešamo kvalitāti un potenciālo ražošanas apjoma pieaugumu. Uzņēmumā plānots koncentrēt ražošanas vadību un loģistiku, kā arī gala apstrādi un komplektēšanu, tādējādi būtiski paaugstinot uzņēmuma elastību, jo galvenie ražošanas resursi tiks piesaistīti kā ārpakalpojums, tai pat laikā būtiskākās-unikālās gala izstrādājuma komplektēšanas darbības, atstājot uzņēmuma kompetencē.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, preču zīmes reģistrācija, CE sertifikācija, grāmatvedības pakalpojumi.

4. SIA “Lotes projekti” mājas lapas izstrāde un preču zīmes reģistrācija
SIA „Lotes projekti” plāno attīstīt ilgtspējīgu, augstas kvalitātes, videi, māmiņai un mazulim draudzīgu bērnu pārtikas ražošanu. SIA „Lotes projekti” bērnu pārtika būs veselīga un droša, ražota no Baltijā audzētiem augļiem un dārzeņiem. Uzņēmuma izstrādātā pārtika nodrošinās pilnvērtīgu uzturu – bagātu ar minerālvielām un vitamīniem.

SIA „Lotes projekti” ir izveidojusies cieša sadarbība ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultāti un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Tehnoloģiju un zināšanu pārneses centru „TEPEK”. Sadarbības rezultātā ir izstrādāti 5 deserta biezenīši bērniem, kuru sastāvā ir augstvērtīgas, Baltijas reģionā augušas ogas, kas ir bagātas ar antioksidantiem un bioloģiski aktīvām vielām. Otrs šīs sadarbības rezultāts ir jaunu produktu priekšlikumu izstrāde – izmantotā tehnoloģija ļaus daudz labāk saglabāt dabīgos vitamīnus, bioloģiski aktīvas vielas un minerālvielas produktā kā jebkura cita tehnoloģija.

Granta programmas „Atspēriens” ietvaros (turpmāk tekstā Projekts) plānots izstrādāt uzņēmuma mājas lapu (dizains un funkcionalitāte). Jaunā mājas lapa nodrošinās interesentus un klientus ar aktuālāko informāciju par produktiem, jaunumiem un aktivitātēm. Tā kalpos arī kā informatīva interneta vietne, gan aktualitāšu, gan domu un ideju apmaiņas platforma, kā arī tikšanās vieta māmiņām. Galvenā auditorija šai mājas lapai būs potenciālie sadarbības partneri, uzņēmuma klienti un personāls. Mājas lapa būs viens no veidiem kā iesaistīt jaunās māmiņas diskusijās, savstarpēju domu, zināšanu un pieredzes apmaiņā par produktu, mazuļu ēdināšanu, veselību un citiem māmiņām būtiskiem jautājumiem.
Granta izlietojums: interneta mājas lapas izstrāde, preču zīmes reģistrācija, juridiskie pakalpojumi.

5. Vējstiklu šķidruma uzpildes iekārta
Projekta ietvaros paredzēts ražot vējstiklu šķidruma uzpildes iekārtas un uzstādīt tās degvielas uzpildes stacijās un lielveikalu stāvvietās, piedāvājot kompleksu pakalpojumu: gatavojot vējstiklu šķidrumu, piegādājot to uzpildes stacijām, kur to var iegādāties tā galapatērētāji – autovadītāji. Šāda pakalpojuma piedāvāšana veicinās atteikšanos no plastmasas taras lietošanas pārdodot vējstiklu šķidrumu, ka arī efektivizēs kopējo procesu šķidruma nonākšanā līdz tā galapatērētājiem, samazinot ražošanas un piegādes procesos radušos piesārņojumu un izmaksas.
Izstrādātās uzpildes iekārtas koncepts un dizains ir unikāls, izstrādājot jauno uzpildes iekārtu tās cena salīdzinot ar analogām iekārtām tiks samazināta vairākas reizes, jāpiemin arī iekārtas uzstādīšanas vienkāršība. Līdz ar to šāda uzpildes iekārta piesaistīs apmeklētāju uzmanību un veicinās vējstiklu šķidruma patēriņu, kas nodrošinās autovadītājiem drošu braukšanu sliktos laikapstākļos.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, interneta mājas lapas izstrāde, patentu reģistrācija.

6. Individuāla dizaina apavu ražotnes izveide
Uzņēmums SIA „ZoFA” tika dibināts 2010. gada 1. februārī ar mērķi radīt apavu dizainu un ražot rokām darinātus, augstas kvalitātes apavus. Paralēli pastāvīgās kolekcijas izgatavošanai ZoFA piedāvā pasūtīt apavus pēc made to measure principa (pielāgojot kolekcijas modeļus konkrētā klienta kāju īpašībām) un pasūtīt pavisam oriģināla dizaina apavus – radītus vienā eksemplārā.

ZoFA primāri ir augsta līmeņa dizaina apavu zīmols un ražošanas uzņēmums. Sākotnējā attīstības fāze ietver sevī ārējo tirgu apgūšanu, kura ir lēnāka un pakāpeniskāka. Vietējā tirgus apgūšanas process iespējams straujāks, jo regulāras PR kampaņas neprasa ļoti lielas investīcijas. Vietējie mēdiji ir ļoti atsaucīgi uz jebkāda veida jaunu informāciju. Tuvākās nākotnes plāns ietver sevī ZoFA studijas – ražotnes apvienošanu, kur ražošana atrastos vienās telpās ar ZoFA salonu, kur būtu iespējams ne tikai iegādāties ZoFA apavus, pasūtīt īpašu dizainu. Salons būtu arī Rīgā kvalitatīvākā un smalkākā apavu darbnīca, kur iespējams salabot apavus un iegādāties ZoFA apavu kopšanas piederumus un aksesuārus. Uzņēmuma darbības sfēru nākotnē iecerēts attīstīt izveidojot savu aksesuāru ražošanas līniju (somas, maki), apavu kopšanas līniju (iepirktās izejvielas tiktu fasētas ZoFA iepakojumā), ar apaviem saistītu aksesuāru līniju (kurpju šņores, apavu lāpstiņas u.c.). Iecerēts izveidot lētāku, specifisku apavu līniju, kura būtu zīmola ZoFA atvasinājums, piemēram, tādi apavi kā dizaina gumijas zābaki.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde.

7. Ziemas Parka izveide Mežaparka estrādē
Projekta ietvaros plānots dibināt sabiedrību ar ierobežotu atbildību, kuras darbības mērķis būs Ziemas Atrakcijas Parka izveide Rīgā, Mežaparka Lielā estrādē. Sākotnējā iecere ir izveidot piepūšamo kameru nobraucienu trasi Lielās estrādes skatītāju zonā. Trase tiks aprīkota ar pacēlājiem, kas nodrošinās cilvēku nogādi trases sākumā. Sākotnēji būs pieejami 5 nobraucieni 75 – 100 metru garumā. Minimālais kameru skaits uz tik lielu trasi ir 50 gab., bet ar laiku tas tiks palielināts līdz 150 vienībām.

Lai paplašinātu pakalpojumu klāstu, apkārt Lielās estrādes skatītāju zonai tiks izveidota 550 metrus gara slēpošanas trase. Netālu no ieejas būs pieejama arī dabīgā ledus slidotava (10 x 40 metri).
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, interneta mājas lapas izstrāde.

8. Veselīga uztura kafejnīca bērniem
Tiek plānots atvērt Rīgā Latvijas mērogā pirmo veselīga uztura kafejnīcu bērniem.

Bērnu augšana un attīstība, mūsu sabiedrības veselība un darbaspējas lielā mērā ir atkarīgi no tā, ko piedāvājam vai izvēlamies katru dienu, katrā ēdienreizē. Mūsu komercdarbības mērķis ir ievest jauna veida sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus, nodrošināt jaunas darbavietas, veicināt veselīga uztura un dzīvesveida politiku Latvijas iedzīvotāju vidū, uzlabojot sabiedrības informētību par uztura saistību ar veselību un dot iespēju klientiem izdarīt informētu izvēli. Apzinātas uztura izvēles pamatā ir skaidra, konsekventa informācija par uzturu un patērētāju izglītošana par uztura ietekmi uz veselību. Mērķa realizēšanai patērētājiem tiks sniegta informācija par ēdienu uzturvērtību, tiks nodrošināta bērnu interesēm un vecumam atbilstoša vide, tiks rīkotas konsultācijas, semināri un bērnu pasākumi.

Uzņēmuma moto – individuāla pieeja katram mūsu klientam. Apmeklējot mūsu kafejnīcu, klients varēs gan garšīgi un veselīgi paēst, gan atpūsties un baudīt bērnišķīgo interjeru, gan saņemt noderīgo informāciju, pēc vēlēšanas-individuālo konsultāciju un palīdzību uztura jautājumos.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, interneta mājas lapas izstrāde.

9. Vadipats.lv
Vadipats.lv ir unikāls un INOVATĪVS mikrouzņēmējiem, kas savā darbībā lieto vienkāršo ierakstu (pēc naudas principa), paredzēts portāls un uzskaites instruments, kurā mikrouzņēmēji (Pašnodarbinātie, Individuālie komersanti, Zemnieku vai Zvejnieku saimniecības, Biedrības, Individuālie darba veicēji, Patentmaksātāji, kā arī privātpersonas) varētu ne vien pilnvērtīgi veikt savu ieņēmumu un izdevumu, partneru, pamatlīdzekļu un krājumu uzskaiti un gatavot atskaites, bet arī risināt tieši mikrouzņēmējdarbībai aktuālās problēmas, saņemt konsultācijas, kā arī apmainīties ar informāciju un viedokli ar citiem mikrouzņēmējiem, tādējādi pēc iespējas uzlabojot un attīstot savu darbību.

Vadipats.lv portāla ietilpst arī vadipats.lv vienkāršā ieraksta grāmatvedības uzskaites sistēma, kas darbojas tiešsaistes režīmā izmantojot https:// protokolu. Tas vienlaikus neparedz nekādas prasības IT infrastruktūrai un ģeogrāfiskajai atrašanās vietai, tomēr ir uzskatāma par pietiekoši drošu. Visi dati tiek glabāti paaugstinātas drošības Valsts informācijas tīklu aģentūras datu centros.

Mūsu moto: Mēs ticam, ka mikrouzņēmējdarbība ir pats efektīvākais un piemērotākais darbības veids, ja nav iespējama vai rentabla, vai efektīva pilna nodarbinātība pie viena darba devēja.
Granta izlietojums: interneta mājas lapas izveide.

1. Urbums
Projekta ietvaros plānots dibināt sabiedrību ar ierobežotu atbildību, kuras darbības mērķis būs attīstīt internetā bāzētu datorprogrammatūru, kas ļautu inženierģeolģijas un vides konsultāciju firmām ievākt datorā ģeoloģisko urbumu datus lauku apstākļos un tos tālāk pārstrādāt urbumu tehniskās pasēs vai šķērsgriezumos. Projekta mērķis ir nodrošināt klientus nevis ar preci (datorprogrammatūru) bet ar pakalpojumiem (iespēju ērti ievadīt un apstrādāt datus). Programmatūru paredzēts izstrādāt angļu valoda, atbilstoši starptautiskajiem grunts klasificēšanas standartiem, un tātad potenciālie lietotāji varētu but ASV, Kanādas, Austrālijas un Eiropas Savienības konsultantu firmas.

Pakalpojumi ietvertu:

 • ģeoloģisko datu ievadīšana datoros lauka apstākļos, on-line režīmā, kas atvieglotu darbu ģeologiem, kuri patreiz ģeoloģiskos datus vispirms raksta uz papīra un pēc tam tos ievada datora;
 • urbuma grafiskā attēlojuma (tehniskās pases) sagatavošana no klientu ievadītajiem datiem;
 • ģeoloģisko šķērsgriezumu sagatavošana izmantojot ievadītos ģeoloģiskos datus un urbumu tehniskās pases.

Granta izlietojums: datorprogrammu iegāde , interneta mājas lapas izstrāde.

2. Bērnu kartona rotaļlietas
SIA Annahouse ir dibināta 12.01.2010 gadā, Rīgā. Uzņēmums nodarbojas ar bērnu kartona rotaļlietu ražošanu Latvijā, no Latvijā ražotiem izejmateriāliem. Uzņēmums pašu spēkiem veic gan produkcijas attīstīšanu un dizainēšanu, gan patentēšanu, gan ražošanas procesa nodrošināšanu.

SIA Annahouse plāno turpināt ražot bērnu kartona rotaļlietas, attīstīt jaunus produktus un ieviest tos tirgū. Lielāko daļu produktu mēs plānojam eksportēt gan uz kaimiņvalstīm, kā Lietuva un Igaunija, gan uz Vāciju, Norvēģiju, Holandi, Šveici un Krieviju.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, CE sertifikācija, interneta mājas lapas izstrāde.

3. PCBone
Latvijas tirgū ir individuālo darbu veicēji, uzņēmumi un elektronikas entuziasti, kas nodarbojas ar dažādu elektronisko iekārtu izstrādi un apkalpošanu nelielā daudzumā, kur neatņemama sastāvdaļa ir spiestā plate (PCB), pie kuras tiek pielodētas detaļas. Projekta ietvaros plānots izveidot uzņēmumu “PCBone” un iekārtot laboratoriju, kas nodrošinātu kvalitatīvu spiesto plašu un priekšējo paneļu izgatavošanu atbilstoši mūsdienu tirgus prasībām, tādejādi veicinot elektronikas nozares jaunradi Latvijā, vidējā zināšanu līmeņa celšanu interesentu vidū un iesācēju piesaistīšanu elektronikas jomai.

Uzņēmuma priekšrocība būs īss izgatavošanas cikls, plaša informācija uzņēmuma interneta vietnē par izmaksām, kā arī zema vienas vienības pārdošanas cena.

Topošais uzņēmums plāno ražot arī vienkāršus elektronikas konstruktorus, nokomplektējot nepieciešamās elektronikas komponentes un pievienojot konstruktoru aprakstus.
Produktu sākotnēji ir paredzēts virzīt Latvijas tirgū, pēc tam apgūstot eksporta tirgus Baltijas valstu mērogā.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde.

4. Latvijas Nacionālā mākslas muzeja zīmolu centrs – Kultūras suvenīru izstrāde
Projekta mērķis – kvalitatīvu kultūras suvenīru ražošana un tirdzniecība, laikmetīgu un interesantu tūrisma objektu servisa paplašināšana, kultūras suvenīru tirdzniecības tīkla izveide Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) struktūrvienībās.

LNMM ir lielākā nacionālās mākslas krātuve Latvijā. LNMM situācija ir unikāla – to veido piecas atšķirīgas struktūras – LNMM, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, izstāžu zāle „Arsenāls”, Ārzemju mākslas muzejs, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs. Katrā no tām ir atšķirīgas nacionālās bagātības, kas pelnījušas, lai ar tām lepotos, lai aicinātu tās aplūkot, iepazīties, izprast un izjust kā Latvijai piederīgas vērtības.

Suvenīru ražošanas mērķis – radīt mākslinieciski augstvērtīgu, kvalitatīvu piedāvājumu individuāli katram muzejam, kas dotu iespēju apmeklētājiem labāk iepazīt un vienlaikus arī citās zemēs popularizēt Latvijas profesionālo mākslu. Suvenīru galvenā atšķirība un mākslinieciskās kvalitātes garants ir:

 • suvenīri tiek veidoti pēc vienotas koncepcijas;
 • ražošanā tiek izmantota LNMM kolekcijā esošu mākslas darbu vai mainīgo ekspozīciju gleznu, grafiku, tēlniecības darbu u.c. reproducēšana, radot suvenīru līnijas konkrētai izstādei vai māksliniekam;
 • suvenīru ideju izstrāde un realizācija notiek ciešā sadarbībā ar muzeja darbiniekiem. Priekšmetu ražošanā maksimāli izmantoti Latvijas mākslinieku, dizaineru un amatnieku pakalpojumi, veicinot inovatīvu, ar augstu pievienoto vērtību papildinātu ražojumu izgatavošanu valstī.

Granta izlietojums: iekārtu iegāde, preču zīmes reģistrācija , licenču iegāde, grāmatvedības un juridiskie pakalpojumi, interneta mājas lapas izveide.

5. Jaunas paaudzes datu ievades iekārtas attīstība un komercializācija
Produkts: jaunas paaudzes kompakta datu ievades iekārta (iekārta), kas balstīta uz loģisku, ātri iegaumējamu algoritmu.

Mērķa tirgus: vājredzīgie un neredzīgie (primārais tirgus īstermiņā), informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) ražotāji un militārās un kosmosa struktūras (mērķa tirgus vidējā termiņā).

Tirgus potenciāls: pasaulē ir ~160milj. vājredzīgo un neredzīgo. IKT lietotāju tirgus apjoms Eiropas Savienībā – 300 milj. Militāro un kosmosa struktūru tirgus apjoms Eiropas Savienībā un Krievijā: 100 000 potenciālo lietotāju.

Uzņēmuma darbības sākotnējā stadijā tiks izmantota esošo Latvijas elektronikas ražotāju tehnoloģiskā kapacitāte – ražošanas iekārtas tiks nomātas. Tiks noslēgti sadarbības līgumi ar preču un pakalpojumu piegādātājiem, lai nodrošinātu izejvielu iegādi ražošanas un iepakošanas procesam.
Granta izlietojums: datorprogrammu iegāde, iekārtu iegāde, produkcijas sertifikācija, interneta mājas lapas izveide, grāmatvedības un juridiskie pakalpojumi.

6. Biokamīni
SIA ”BioKamīni” būs mūsdienīgs biokamīnu ražošanas un tirdzniecības uzņēmums Latvijā, kurš savu darbību uzsāks 2010.gada otrajā ceturksnī.

Mūsdienu mājoklī kamīns ir ne tikai siltuma un mājīguma atmosfēras avots, bet arī svarīgs interjera akcents, tāpēc dizaini klientam tiks piedāvāts mūsdienīgs, ar savu rozīnīti, kā arī būs iespēja veikt individuālos pasūtījumus. Atbilstošs biokamīns katram!

Biokamīni neattiecas pie tradicionālo kamīnu kategorijām, tāpēc nav nepieciešami īpaši apstākļi un instrukcijas uzstādīšanai telpās. Tie būs vienkārši apkalpošanā, mobili un droši. Biokamīnu kurināmais būs biodegviela. Kurināmais ir ekoloģiski tīrs.

Kurināmajam sadegot nepaliks kaitīgas gāzes un dūmi. Biokamīni būs ekskluzīvi ar to, ka tos varēs uzstādīt mājā, dzīvoklī, ofisā, kafejnīcā vai restorānā, bez papildus dūmvada.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, interneta mājas lapas izstrāde.

7. Atkritumu konteineru apdares kastu ražošana
Ražot plastmasas atkritumu konteineriem koka apdares kastes, grila piederumu novietni, malkas novietni un dārza instrumentu novietnes. Atvērt ražošanas cehu, kurā tiek projektēta, komplektēta, iepakota, krāsota, uzglabāta un gatavota sūtīšanai gatavā produkcija. nodrošināt to ar nepieciešamajiem darba galdiem un aprīkojumu. Paredzēts izveidot līdz 10 atšķirīgu produktu vienību, izstrādāt to prototipus, izveidot produktu katalogu. Pirmā uzņēmuma darbības gada laikā uzsākt produkta sertifikācijas procesu Eiropas Savienības tirgum (PEFC,FSC).
Granta izlietojums: iekārtu un aprīkojuma iegāde, produkcijas sertifikācija, grāmatvedības pakalpojumi, interneta mājas lapas izstrāde.

8. Saistzoles no bērzu tāss
Bērzu tāss ir unikāls dabas materiāls, trešo daļu tās sastāva veido viela betulīns. Tā ārstniecisko īpašību dēļ, ASV un Krievijā šo vielu savulaik nosauca par „balto zeltu”. Betulīns neitralizē toksīnus, kā arī ir dabisks pretsviedru un pretstresa līdzeklis. Bērzu tāss tika izmantotas Krievijas impērijas, karavīru un Sibīrijas, Somijas, Zviedrijas, Kanādas iedzīvotāju apavu izgatavošanā, vairāku simtu gadu garumā ir pierādījušas savu efektivitāti un uzticamību.

Balstoties uz vēsturisko pieredzes, mēs izdomājām ieviest bērzu tāss īpašības modernajā sabiedrībā. Lai arī modernā sabiedrība varētu gūt labumu no vēsturiskās pieredzēs, mēs nolēmām izveidot apavos ieliekamās saistzoles no bērzu tāss. Saistzolēm piemīt tādas kvalitātes kā labas antiseptiskās, pretsviedru un termoregulācijas īpašības, no kurām cilvēki varēs gūt reālu labumu. Citi saistmateriāli, kas tiek izmantoti saistzoļu ražošanas procesā, nodrošina diskrētu kāju masēšanu, saistzoļu ūdensnecaurlaidību un arteriālā spiediena un sirdsdarbības normalizēšanu.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, patentu reģistrācija interneta mājas lapas izstrāde, grāmatvedības un juridiskie pakalpojumi.

9. Automobiļa dīzeļdzinēja un salona sildītāja ražošana
Projekta ietvaros plānots izveidot jaunu inovatīvu produktu uzņēmumu „Cell Tech”, kas nodarbosies ar automobiļa dīzeļdzinēja un salona sildītāju (ADS) iekārtu izstrādi un ražošanu. Šīs iekārtas pamatā tiks izmantota degvielas šūnu tehnoloģija, kas degvielas tvaika gāzi pārstrādā ūdeņradī (gāzu reformācija), savukārt ūdeņradis tiek pārstrādāts ar degvielas šūnu palīdzību. Rezultātā tiek iegūta elektrība un siltums, ko var izmantot elektrisko iekārtu darbības nodrošināšanai, dzinēja un salona sildīšanai laikā, kad dzinējs ir izslēgts (nedarbojas). Rezultātā tiek ievērojami taupīti dzinēja darba resursi un degviela, kā arī tiek nodrošināts papildus komforts automobiļa lietotājam.

Produkta izstrāde tiks balstīta uz zinātnisku pētījumu rezultātiem, kas tiks veikti šī projekta ietvaros. Pētījumu rezultāti tiks patentēti.

Plānots, ka Latvija kā mērķa tirgus veidos aptuveni 10 – 30% no uzņēmuma saimnieciskās darbības. Uzņēmuma attīstības otrajā posmā paredzēts produktu izplatīt Lietuvā, Igaunijā un Skandināvijas valstīs. Trešajā attīstības posmā paredzēts apgūt pārējo Eiropas Savienības valstu un Krievijas tirgus. Produktu paredzēts izstrādāt tik detalizēti, lai to varētu piedāvāt vieglo, smago auto un traktortehnikas īpašniekiem, kam ir svarīgi efektīvi iedarbināt dīzeļdzinēju un sasildīt salonu aukstos laikapstākļos. Produkts tiek izmantots arī kā alternatīvs enerģijas avots dzinēja darbības laikā, tādējādi tiek samazināta slodze elektroģeneratoram, ietaupot dzinēja un dīzeļdegvielas resursus.
Granta izlietojums: patentu un preču zīmju reģistrācija,grāmatvedības un juridiskie pakalpojumi.

10. Birojnīca
Birojnīca* – telpa, kur strādāt, radīt, tikties, mācīties un kopīgi sasniegt augstākus mērķus. Birojnīca ir atvērtā tipa darba telpa, kurā jebkurš var īrēt savu iekārtotu darba vietu uz mēnesi vai ieskriet pastrādāt uz stundu. Klusumā kā bibliotēkā vai darbība aktīvajā zonā kopā ar citiem. Saņemt visus nepieciešamos biroja pakalpojums. Zināt, ko dara citi, konsultēties, uzsākt kopīgus projektus un uzlādēties panākumiem. Telpas, kur tikties ar klientiem. Piedalīties vai ierosināt lekcijas un semināros par pašiem svarīgākajiem jautājumiem.

*birojnīca – līdzīgi kā kafejnīca ir vieta, kur publiski baudīt kafiju, birojnīcā kopīgi strādā un rada (ang. val. – coworking)
Granta izlietojums: pamatlīdzekļu iegāde, interneta mājas lapas izstrāde.

11. Individualizētas somu ražotnes izveide
SIA ArtBag ir jaundibināts somu ražošanas uzņēmums, kas izveidos individualizētu somu ražotni, kurā būs iespējams pasūtīt klienta paša dizainētas soms ar specializēti izveidotas interneta platformas palīdzību – somu konstruktoru. Uzņēmums piedāvās arī gatavās kolekcijas, tai skaitā speciāli izveidotu Rīgas jūgendstila kolekciju kā somas – suvenīrus tūristiem.

Šobrīd tiek veikta produktu prototipu izstrāde, kā arī sadarbībā ar Andrejsalas radošo industriju inkubatoru tiek iekārtota ražotne un biroja telpas. SIA ArtBag marta sākumā arī uzsācis sadarbību ar Latvijas Nacionālo teātri, kura veikalā „Teātra bodīte” jau tiek tirgotas ArtBag kolekcijas vakara somiņas. Tuvākajā laikā tiks pabeigts darbs pie pirmajiem Jūgendstila somu prototipiem un saskaņots to autentiskums un atbilstība Rīgas Jūgendstila tendencēm. Šajā daļā tiks iesaistīti Rīgas Jūgendstila muzeja speciālisti.
Granta izlietojums: interneta mājas lapas izstrāde, grāmatvedības pakalpojumi.

1. Ātrās savienošanas mehānisms bezpilota lidaparāta žiroskopiski stabilizētai video sistēmai
Projekta mērķis ir izstrādāt un piedāvāt mehāniskus, rotējošus savienojuma elementus Mini klases bezpilota lidojošo aparātu (BLA) žiroskopiski stabilizētai video sistēmai.

Bezpilota lidojošie aparāti jau tagad tiek plaši izmantoti militārajā jomā visdažādākajiem mērķiem – sākot ar novērošanu no gaisa līdz civilām operācijām. Šajā jomā visplašāk pārstāvēti ir tieši Mini BLA klases modeļi, kuri paredzēti mobilai teritorijas novērošanai no gaisa. To galvenā sastāvdaļa ir žiroskopiski stabilizēta video sistēma.

Līdz šim lielākā daļa Mini BLA izmanto divus pilnvērtīgus video novērošanas sistēmu komplektus – vienu dienas un otru nakts apstākļiem, un nomaina visu kopējo sistēmu atkarībā no dienas laika. Mini BLA mazās kravnesības un mazo izmēru dēļ nav iespējams tradicionālā veidā apvienot šīs sistēmas vienā. Vienīgais veids ir izveidot ātri maināmu, modulāru shēmu, kurā dienas un nakts laikam, katram ir savs modulis, tādējādi mainot nevis visu sistēmu, bet gan tikai individuālo moduli. Šīs metodes priekšnosacījums ir ātra un droša moduļu savienojuma izstrādāšana, kas visbiežāk ir galvenais šķērslis video sistēmu ražotāj kompānijām pāriet uz šo metodi. Tieši tādēļ projekta mērķis ir izstrādāt un piedāvāt gatavu video sistēmas moduļu savienojuma komplektu, kuru šīs kompānijas spēs integrēt savos produktos, lai Mini BLA tirgum sniegtu iespēju aprīkot BLA ar vienu modulāru video novērošanas sistēmu, līdzšinējo divu sistēmu vietā.

Tā kā Mini BLA tirgus strauji aug un turpinās vēl straujāk attīstīties līdz ar civilā sektora iesaistīšanos, ir nepieciešams jau šajā laika posmā izveidot stabilu pozīciju starp BLA komponentu ražotājiem un parādīt sevi kā profesionālu un uzticamu partneri.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, interneta mājas lapas izstrāde, grāmatvedības pakalpojumi.

2. Dizaina mēbele – EMA
Plānots izveidot funkcionālā dizaina mēbeli „EMA”, tirdzniecībai Latvijas un Eiropas tirgū. Daudzfunkcionālā, ekoloģiskā dizaina mēbele „EMA” ir radīta kā plaukts, telpas dalītājs un oriģināls dizaina elements gan sabiedriskās telpās, gan privātapartamentu iekārtošanai.

Produkta potenciālais pozicionējums: “EMA”” – ekoloģiski tīru un dizainiski augstvērtīgu mēbeļu līnija. „EMA” ir piemērs tam, ko māca mums daba – par tās klātbūtnes nepieciešamību cilvēka dzīvē. Dabā dzīvnieki savus mājokļus veido, izmantojot to, ko var atrast dabā. Savīta putna ligzda, bišu strops, vai skudru pūznis – tie visi izgatavoti no kopā cieši saliktiem dabā sastopamiem materiāliem.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, patenta un preču zīmes reģistrācija, interneta mājas lapas izstrāde, grāmatvedības pakalpojumi.

3. Eco Cube House
Projekts paredz „Eco Cube house multifunkcionālu” ekoloģisku un ekonomisku moduļu ēku projektēšanu un celtniecību. Tas dod iespēju iegūt labiekārtotu ēku īsā laika posmā ieguldot nelielus līdzekļus. Ēkas projekts tiek īpaši pielāgots plānotajai funkcijai.

Šis projekts ir sevišķi piemērots šā brīža ekonomiskajai situācijai, jo pircējs jau šodien ieguldot minimālus līdzekļus var tikt pie savas mājas un atkarībā no finansiālās rocības turpināt mājas paplašināšanu nenoteiktā laika periodā. Cube house modelējamās mājas projekts un moduļu iespējamie varianti tiks izstrādāti kopā ar SIA “Mark” arhitektu biroju. Potenciālajiem pircējam tiks piedāvāts mājas projekts, kurā jau projektējot paredzēta mājas būvniecība pa etapiem un iespēja katru etapu nodot ekspluatācijā atsevišķi.

Tiks piedāvāts veikt pilnu celtniecības ciklu no projekta saskaņošanas būvvaldē līdz nodošanai ekspluatācijā un interjera izveide. Jaunizveidojamā uzņēmuma devīze: Cube house – mājas, kas aug līdz ar tevi!
Granta izlietojums: tehniskā projekta izstrāde, preču zīmes reģistrācija, interneta mājas lapas izveide, grāmatvedības pakalpojumi, juridiskās konsultācijas.

4. Ekskluzīvu stikla flīžu ražotne Latvijā
SIA „Assist” piedāvā ekskluzīvas stikla flīzes pēc individuāla pasūtījuma. Šobrīd ir iegādāta nepieciešamā aparatūra un materiāli flīžu ražošanai. Ir jau uzsākta sadarbība ar trīs prestižākajiem Latvijas interjera preču tirgotājiem (Krassky, Reaton un MC2) – izstādīti paraugi. Šobrīd uzņēmumā darbojas trīs personas – Mākslinieks, mākslinieka asistents (tehniskais palīgs) un mārketinga vadītājs, kurš koordinē un plāno sadarbību ar uzņēmumiem, interjera kompānijām un dizaineriem.

Šobrīd iegādātajai aparatūrai un materiāliem izmantoti privātie līdzekļi. Arī marketinga aktivitātes (3D prezentāciju sagatavošana, potenciālo sadarbības partneru koordinēšana utt.) šobrīd tiek realizētas, izmantojot savus līdzekļus. Projekts pašreiz ir ieskriešanās stadijā, tāpēc šobrīd nav vēl iespējams realizēt idejas un nepieciešamās aktivitātes tā pilnvērtīgai darbībai.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, interneta mājas lapas izveide.

5. Eksporta produkts – Prana Energy
Nesenie zinātniskie pētījumi ir pierādījuši, ka ūdens ir informācijas nesējs. Pozitīva informācija palielina ūdens enerģiju, bet negatīva informācija to krasi samazina. Tā kā cilvēka ķermenis 75% sastāv no ūdens, tad ūdens būtiski ietekmē cilvēka veselību un dzīves kvalitāti. Izmaiņas informācijā, ko satur ūdens nemaina tā ķīmisko sastāvu, bet ievērojami izmaina ūdens molekulāro struktūru. Inovatīvi ārvalstu uzņēmumi ir izstrādājuši un piedāvā iegādāties īpašu iekārtu, kura maina ūdens molekulāro struktūru, ievērojami paaugstinot cilvēka dzīves enerģijas līmeni. Pēterburgas universitātes profesors K.Korotkovs ir veicis zinātnisku pētījumu, kurā pierādīts, ka cilvēkam regulāri lietojot strukturētu ūdeni tā dzīves enerģija pēc 3 mēnešiem palielinās vidēji par 113%, kamēr otra grupa, kas dzēra parastu pudelēs pildītu ūdeni enerģijas līmenis nepieauga vispār.

Pieteicējs plāno ražot strukturētu, negāzētu dzīves enerģijas ūdeni 0,75l un 1,5l PET iepakojumos ar zīmolu Prana energy™. Patērētājam tiek piedāvāta ne tikai materiāla lieta – augstas kvalitātes negāzēts dzeramais ūdens, bet arī tā pievienoto nemateriālo vērtību – labāk sasniegt savus mērķus un vēlmes dēļ augstāka dzīves enerģijas līmeņa. Ievērojams uzsvars produkta marketinga aktivitātēs būs likts uz produkta kultūru – ilgspējīgu un veselīgu dzīvesveidu.

Produkta popularizēšanas stūrakmens būs augsti kvalitatīva un interaktīva mājas lapa, kurā atrodami patērētājam viegli uztveroši un detalizēti skaidrojumi gan par produkta īpašībām, gan ilgspējīgu un veselīgu dzīvesveidu kā produkta kultūras būtisku sastāvdaļu.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, datorprogrammu iegāde, preču zīmes reģistrācija.

6. Inovatīva produkta „Pārnēsājams un vienreiz lietojams bērnu podiņš” ražošanas uzsākšana un virzība tirgū
Ir izgudrots inovatīvs produkts, kas palīdzētu mazu bērnu (1,5 – 5 gadiem) vecākiem ārpus mājas nokārtot bērnu dabiskās fizioloģiskās vajadzības. Bērnu vecākiem ir zināmas situācijas, kad bērnam nav iespējams izmantot pieaugušo labierīcības to pārāk lielo izmēru vai publiskas netīrības dēļ. Kā arī situācijas, kad labierīcības nav pieejamas, bet bērnam dabisko fizioloģisko vajadzību ir nepieciešams nokārtot nekavējoties. Šādos gadījumos, bērni tiek vadāti pa krūmiem, nomaļām vietām parkos vai sabiedriskās iestādēs mēģināt bērnus noturēt uz rokām virs pieaugušo labierīcībām, riskējot novārtīties paši un novārtīt bērnus. Lai atrisinātu šo situāciju, ir radīts ērti, kompakti saliekams, vienreiz lietojams podiņš no kartona, ko ērti paņemt līdzi vidēja izmēra sieviešu rokassomiņā. Saliekamais bērnu podiņš (turpmāk tekstā Produkts) ir no kartona ar pievienotu bioloģiskās plēves maisiņu. Produktam ir iesniegts patenta pieteikums Latvijas Patentu valdē. Pasaulē ir zināmi dažādi bērnu saliekamie, pārnēsājamie podiņu risinājumi. Piemēram, JP2004000668 patenta pieteikumā ir pieteikts pārnēsājams, ar vāku noslēdzams konteiners, domāts izmantot ceļojumos, paredzot, ka ekskrementi tiek vadāti līdzi. šī ir sarežģīta konstrukcija. Ir zināms piepūšams un ērti pārnēsājams modelis (patenta pieteikums DE 3216136A), taču pienākot nepieciešamībai, tā sagatavošanai ir vajadzīgs zināms laiks, lai to piepūstu, kā arī nav atrisināta podiņa satura utilizācija. Patentā FR NR2838949 patentētais podiņa modelis, kas ir vispietuvinātākais Produktam, ir vienkārši saliekams, bet saliekamās daļas ir no izteikti stingra, ilgi utilizējama materiāla, tādēļ tas nav vienreiz lietojams, viegls un videi draudzīgs atšķirībā no Produkta konstrukcijas. Patentā FR NR2838949 podiņa modelim ir apļveida izgriezums, kas apgrūtina dabisko vajadzību nokārtošanu, nenosmērējot podiņa malas, salīdzinājumā ar pieteikto podiņa konstrukciju. Inovatīvais produkts ir unikāls, salīdzinot ar pasaulē patentētajiem.

Produktu sākotnēji ir paredzēts virzīt Latvijas tirgū, pēc tam apgūstot eksporta tirgus.
Granta izlietojums: ražošanas formu izmaksas, preču zīmes reģistrācija, grāmatvedības pakalpojumi, juridiskās konsultācijas.

7. Interjera uzlīmju ražošana un tirdzniecība
Projekta ietvaros plānots izveidot uzņēmumu, kas nodarbosies ar interjera jeb sienas uzlīmju (ang.val – “wall stickers”) ražošanu un tirdzniecību gan vietējā tirgū, gan visā Eiropā.

Šīs uzlīmes ir viena no pēdējo gadu veiksmīgākajām inovācijām interjera jomā. Tas ir veids, kā ātri, vienkārši un ar zemām izmaksām pārveidot telpas izskatu. Šāda produkta ražošana un specializēts interneta veikals Latvijā būs jaunums.

Īsumā šī produkta priekšrocības var raksturot šādi – uzlīmes ir pašlīmējošas, to lietošana ir vienkārša, tās ir viegli uzlīmējamas un viegli noņemamas, neatstājot uz virsmas traipus. Šīm uzlīmēm ir neierobežots kalpošanas ilgums iekštelpās, ja tās netiek pakļautas mehāniskai iedarbībai. Tās ir viegli kopjamas.

Topošais uzņēmums plāno ražot unikālas interjera uzlīmes un būt inovatīvs sekojošos veidos:

 • piedāvāt tiešsaistē no pieejamajām formām un krāsām katram pašam veidot savu uzlīmes dizainu;
 • uzsvērt šo uzlīmju lietošanas daudzveidību interjerā un piedāvāt speciālas uzlīmes sienām, griestiem, grīdām, mēbelēm, sadzīves tehnikai;
 • veidot interneta veikalu kā interaktīvu vidi ar sociālajiem tīkliem raksturīgiem elementiem.

Kopš 2009. gada sākuma ir uzsākta www.KusKus.lv (versija eksporta tirgum – www.KusKusStickers.com) interneta veikala veidošana. Topošā interneta veikala mērķis ir izcelties citu interneta tirgotāju vidū ar sekojošām papildus funkcijām:

 • iespēju testēt produktu virtuāli (piemērot uzlīmes krāsas dažādiem foniem);
 • iespēju aplūkot produktu realitātē (pie katras uzlīmes apskatīt citu pircēju pievienotās bildes, kā uzlīme izskatās dažādos lietotāju interjeros);
 • iespēju veidot individuālu produkta dizainu (speciālā laukā no piedāvātajām formām un krāsām veidot savu uzlīmi un, cenai aprēķinoties automātiski, uzreiz to pasūtīt).

Granta izlietojums: iekārtu un aprīkojuma iegāde, licenču iegāde, datorprogrammu iegāde, preču zīmes reģistrācija, interneta mājas lapas izveide, grāmatvedības pakalpojumi.

8. Īsziņu sistēmas un pakalpojuma SMS for Dynamics NAV ieviešana un starptautiska partneru tīkla izveide
Komercdarbības projekta (jaunveidojamā komercsabiedrība, turpmāk arī Sabiedrība) ietvaros ir paredzēts izstrādāt programmatūru, kas tehniski nodrošinātu pakalpojuma SMS for Dynamics NAV sniegšanu (SMS for Dynamics NAV īsziņu sistēma), un nodrošināt pakalpojuma ieviešanu.

Dynamics NAV ir Microsoft izstrādāta integrēta biznesa pārvaldības programmatūra vidējiem un lieliem uzņēmumiem, kura nodrošina pilnu finanšu un krājumu uzskaiti, kontroli, detalizētu un tūlītēju uzņēmuma darbības rādītāju analīzi. Sistēma ir izstrādāta globālam tirgum, uzņēmumiem ar 5 līdz 500 darbiniekiem un 2 līdz 100 sistēmas lietotājiem, ar apgrozījumu no 1 līdz 500 miljoniem ASV dolāru (no 0,5 līdz 250 miljoniem LVL). Dynamics NAV ir ideāli piemērots uzņēmumiem ar sarežģītiem biznesa procesiem un izteiktu vajadzību pēc vertikāla risinājuma.
SMS for Dynamics NAV sistēma nodrošinās mobilo īsziņu sūtīšanu no un uz Dynamics NAV sistēmu. Lai panāktu vienkāršu un ērtu lietošanu, īsziņu sistēmas funkcionalitāte būs cieši integrēta Dynamics NAV sistēmā.

Sistēmu plānots izplatīt, izmantojot starpniekus – Dynamics NAV centru ķēdi. Dynamics NAV centriem (turpmāk arī Partneri) tiks piedāvāta iespēja izplatīt saviem klientiem Sabiedrības izstrādāto īsziņu sistēmu, noslēdzot attiecīgu sadarbības līgumu. Sabiedrība nodrošinās Partneriem lietošanas apmācības, reklāmas materiālus, lietošanas, sistēmas instalācijas un atjaunināšanas instrukcijas, kā arī visus sistēmas tehniskos uzlabojumus. Lai aizsargātu ieguldītās investīcijas sistēmas izveidē un pakalpojuma ieviešanā sadarbības līguma tiks noteikts Partnerim aizliegums sadarbības laikā, kā arī 3 gadus pēc tās pārtraukšanas izstrādāt analogus risinājumus, kas funkcionāli nodrošinātu šīs sistēmas darbību.
Granta izlietojums: datorprogrammu iegāde, tulkošanas izdevumi, grāmatvedības pakalpojumi, juridiskās konsultācijas.

9. Jaunas galda spēles GEO200 virzīšanas veicināšana vietējā un arējā tirgu.
SIA „GEO200” ir uzsācis darbību galda spēļu GEO200 izstrādē un ražošanā. Uzņēmums plāno uzsākt spēles izplatīšanu Latvijā, kā arī virzīšanu starptautiskā tirgū. GEO200 sastāv no 200 kārtīm. No tām 193 kārtis apzīmē pasaules valstis un 7 ir speciālās kārtis. Uz katras no 193 kārtīm attēloti valsts nosaukums, valsts karogs, valsts potenciāls, noteikta krāsā izkrāsota kontūra kontinentam, kurā ir izvietota valsts, kā arī karogi ar valstu nosaukumiem, kuras robežojas ar doto valsti. Laiks, kas pavadīts ar spēlēm GEO2OO, nāk par labu Jūsu atmiņai, erudīcijai, domāšanai un ģeopolitiskajam redzeslokam. Lai spēlētu un uzvarētu spēlē GEO2OO, nav vajadzīgas ģeogrāfijas vai kādas citas speciālas zināšanas.

Šo spēli var spēlēt divatā, draugu kompānijā vai ar bērniem ģimenes lokā. Šī inovatīvā spēle atradīs savus cienītājus tūristu vidū, kas apmeklē Latviju un vēlas iegadāties Latvijas preci ar uzlīmi „MADE IN LATVIA”.

Lai panāktu spēles auditorijas piesaistīšanu un spēles popularizēšanu vietējā un starptautiskā tirgū, ir nepieciešama spēles GEO200 elektroniskās versijas portāla izveide. Projekta iesniedzējs plāno izveidot galveno darbības mezglu uzņēmuma vietnes serverī. Reāla produkta virzīšanas uzsākšanai Eiropas Savienības tirgu ir obligāta prasība reģistrēt CE (Conformite Europeenne’) sertifikātu.
Granta izlietojums: CE sertifikācija, patentu un preču zīmju reģistrācija, interneta mājas lapas izveide.

10. Koka dekoru izgatavošanas un restaurācijas fabrika
Profesionālas kokgriezumu dekoru izgatavošanas un restaurācijas fabrikas izveide.

Ar modernu tehnoloģiju un pieredzējušu meistaru palīdzību nodrošinās automatizētu koka dekoru izgatavošanu:

 • koka suvenīru izgatavošana: Rīgas Jūgendstils un Latvijas pilsētu un ievērojamāko vietu reprezentācijai;
 • kokgriezumu elementu izgatavošana mēbeļu detaļām, mēbeļu ražošanas uzņēmumiem;
 • kokgriezumu elementu izgatavošana telpu interjeriem un ēku fasādēm, Rīgas un Latvijas vēsturisko ēku koka dekoru elementu izgatavošanas un restaurācijas vajadzībām, gan Latvijas dizaina mēbeļu ražotāju vajadzībām;
 • kokgriezumu elementu atjaunošana un restaurācija;
 • reklāmas priekšmetu un korporatīvo dāvanu izgatavošana.

Uzņēmums piedāvās arī profesionālus kokgriezumu elementu projektēšanas pakalpojumus arhitektu birojiem, ēku apsaimniekotājiem un mēbeļu ražotājiem.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde.

11. Smilšu veselības un aktīvās atpūtas centra izveide
Rīgā, Mežaparkā plānots izveidot Smilšu veselības un aktīvās atpūtas centru pludmales sporta veidu cienītājiem. Plānots izveidot 4 slēgtos smilšu laukumus, kurus, pielāgojot un nomainot inventāru, varēs izmantot pludmales volejbolam, pludmales futbolam, pludmales rokasbumbai, pludmales tenisam un pludmales cīņas sporta veidiem, kā arī sportistu un citu iedzīvotāju pēc traumu rehabilitācijas nodarbībām. Laukumu ierīkošanai plānots iegādāties sporta aktivitātēm nepieciešamo aprīkojumu, tehniku un inventāru. Smilšu centra popularizēšanai plānots izveidot mājas lapu, rīkot starptautiska un vietēja mēroga turnīrus profesionāliem sportistiem un amatieriem. Lai veicinātu veselīgu un aktīvu dzīves veidu, plānots izveidot bērnu un jauniešu grupu apmācības pludmales sporta veidos.
Granta izlietojums: aprīkojuma iegāde, interneta mājas lapas izstrāde, grāmatvedības pakalpojumi.

12. Telekardioloģijas centra un pakalpojuma izveide
Telekardioloģijas centrs un pakalpojums, kas nākotnē attīstīsies par Telemedicīnas pakalpojumu, kā rezultātā tiks radīta alternatīva iedzīvotāju medicīniskai aprūpei, attālināti veicot pacienta uzraudzību un medicīniskas konsultācijas laikā, kad pacienta atrašanās slimnīcā kļūst aizvien dārgāka.

Projekts balstīts uz modernu informācijas un medicīnas tehnoloģiju dotajām iespējām, savienojot pacientu mājās vai jebkurā vietā pasaulē, kur ir internets, ar ārstējošo vai ģimenes ārstu, profesionāli, kurš var nepārtraukti uzraudzīt pacientu no savas pamatdarba vietas, mājām vai jebkuras vietas ar Interneta pieslēgumu.

Ienākumi šajā projektā tiktu gūti no kardiogrāfu pārdošanas un monitoringa pakalpojuma sniegšanas. Pacients vai ģimenes ārsts iegādājas kardiogrāfu, maksā ikmēneša maksu par datu saglabāšanu un monitoringu, un papildus – par atsevišķām speciālista konsultācijām.

Pacienta dati tiek regulāri saglabāti drošā serverī datu centrā, ka tos novēros profesionāls speciālists, kas reaģēs, ja no iesūtītajiem datiem izriet, ka pacientam vajag veikt kādu ārstēšanās vai citu procedūru, sniedz konsultācijas un nozīmē papildus aktivitātes, ja nepieciešams.

Tehniski šo pakalpojumu var sniegt arī uz ārzemēm, izmantojot tehnoloģijas, faktiski neeksistē robežas šim produktam kā eksportējamam pakalpojumam.
Granta izlietojums: datorprogrammu iegāde, interneta mājas lapas izstrāde, grāmatvedības pakalpojumi, juridiskās konsultācijas.

13. Žagatas un Šmita laivu darbnīca
2009. gada jūnijā Latvijā ir uzsākta ekskluzīvu airu laivu būvniecība, balstoties uz sena laivas modeļa bāzes, kas 1850. gadā ir ticis atzīts par labāko laivas modeli ASV – „Whitehall”.
Latvijas, skandināvu u.c. valstu tirgū laivu piedāvājums jau daudzus gadus ir stagnējošs. Lētu materiālu un konstrukciju risinājumi to zemo izmaksu dēļ vairākus gadu desmitus ir bijuši pieprasītāki par pārbaudītu vērtību un kvalitatīvu materiālu standartiem. Šobrīd viss mainās un ar katru gadu klients ir gatavs arvien vairāk novērtēt dabisku materiālu klātbūtni un nozīmību izvēlētā produkta tehniskajā risinājumā. Naturālu materiālu un vēsturisku tehnoloģiju būtība ir pamatā klientu izvēlei, tieši mūsu ražotā produkta izvēlei.

Koka laivas tiks būvētas no augstas kvalitātes koka – ozola un priedes, kurš kaltēts dabīgā ceļā, neizmantojot nekādas mehāniskas kaltes, cirsma veikta sezonāli pareizajā laikā.
Pašreiz pasaulē šo laivu būvēšanas tradīciju var uzskatīt par izmirstošu. Projekta autoram nav izdevies atrast vietu pasaulē, kur šīs laivas tiktu ražotas, saglabājot tās vēsturiskās iezīmes un īpatnības.

Vadoties pēc veiktās tirgus izpētes, kas sīkāk aprakstīta nodaļā 1.9, jāsecina, ka potenciāli piemērotākie mērķa tirgi laivu eksportam ir Skandināvijas valstis (Norvēģija, Zviedrija, Dānija, Somija), Krievija, Francija, Itālija.

Ar šo projektu mēs vēlamies pārsteigt gan Latviju, gan citas valstis un pierādīt, ka šo seno laivas modeli ir iespējams izgatavot tieši tādu, kāds tas ir bijis pašos pirmsākumos un izgatavot to Latvijā.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, interneta mājas lapas izveide, grāmatvedības pakalpojumi, juridiskās konsultācijas.

1. SIA „Aqua Tech” specifiskas iekārtas iegāde
SIA „Aqua Tech” vēlas piedāvāt Rīgas pilsētas pašvaldībām un iedzīvotājiem racionālu risinājumu ezeru, dīķu, grāvju un upju attīrīšanai no ūdensaugiem, grunts tīrīšanu no nogulumiem, mehāniska piesārņojuma savākšanai no ūdens. Kā papildus pakalpojumu uzņēmums piedāvās nopļautās niedres izmantot kā alternatīvo kurināmo.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde.

2. Mobilas bērnu uzraudzības iekārtas ražošana
Jaundibināmā Sabiedrības ar ierobežotu atbildību „B-phone” (turpmāk tekstā „Uzņēmums”) uzsāks Latvijā izstrādāta produkta masveida ražošanu un virzīšanu starptautiskā tirgū.

Produkts – mobila uz GSM tehnoloģiju balstīta bērnu uzraudzība ierīce (turpmāk tekstā „Ierīce”), kas ir mūsdienās ierastā mobilā tālruņa izmērā, tiek novietots līdz 5 metru attālumam no aizmigušā bērna un tā reaģē uz bērna pamošanos, par ko ziņo uz noteikto vecāku mobilo telefona numuru ar īsziņas (SMS) vai zvana palīdzību.

Projekta ietvaros plānots nodrošināt iekārtas ražošanas uzsākšanai – produkta ietvara ražošanai nepieciešamās presformas iegāde un produkta iepakojuma iekārtu jeb „nažu” iegāde; nodrošināties ar Uzņēmumam ļoti nepieciešamajām kompetencēm grāmatvedībā un jurisprudencē – nodrošināt grāmatvedības ārpakalpojuma apmaksu, lai Uzņēmuma darbība būtu sakārtota jau sākot ar tā darbības uzsākšanu, nodrošināt juridiski korektu līgumu sagatavošanu produkta pārdošanai vismaz 3 valodās (latviešu, vācu un angļu) un nodrošināt juridiski pareizu produkta lietošanas instrukcijas sagatavošanu vismaz 3 valodās (latviešu, vācu un angļu); nodrošināt mārketinga aktivitāšu uzsākšanu produkta virzīšanai vietējā un starptautiskā tirgū – zīmola reģistrēšana, mājas lapas izstrāde un tml. aktivitātes.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, interneta mājas lapas izveide, grāmatvedības un jurista pakalpojumi.

3. Ledus bloku ražošana
Lai sekmētu SIA „Frostiart Baltic” attīstību, uzņēmumam ir jāpalielina standarta ledus bloku ražošanas apjomi. Standarta ledus bloki un to izstrādājumi ir pieprasīti ne tikai Skandināvijas, bet arī Baltijas valstīs, līdz ar to, palielinot ledus bloku ražošanas apjomus, SIA „Frostiart Baltic” varētu apkalpot lielāku skaitu produkta patērētājus un piedāvātu zemāku pakalpojumu cenu.
Produktu apraksts: standarta ledus bloki, ledus bloki ar iesaldētiem priekšmetiem, skulptūras, bāri un trauki.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde.

4. RIJADA radošās darbnīcas
Kopš 2008. gada maija RIJADA ir izstrādājusi un ieviesusi ražošanā vairākus jaunus dizaina produktus un projektus, piesaistot to izstrādei Latvijas ražotājus un dizainerus. Izstrādāto produktu konkurētspēju Eiropā apstiprina saņemtās godalgas un atzinības tādās dizaina bienālēs kā “Salone Satellite 2008” Milānā, kā arī RIJADA dizaina produktu iekļaušana dizaina mēdija “Gestalten” izdotajā grāmatā “Desire, the shapes of things to come”, starp citiem 150 mūsdienu labākajiem dizaineriem un dizaina studijām.

RIJADA ir dizaina darbnīca, kuras mērķis, ir radīt inovatīvus produktus un pakalpojumus, kas piepilda patiesās to lietotāju vēlmes un vajadzības, padarot viņu dzīves labākas.
Mērķis – izveidot produktu kolekcijas, kuras varētu pārdot – padarīt pieejamas lietotājiem Latvijas un Eiropas tirgos, ir sasniegts. Tagad, lai veicinātu dizaina produktu pārdošanu, RIJADA nepieciešams līdzfinansējums dizaina produktu virzības pasākumiem, kā arī pārdošanas un mārketinga speciālista piesaistei uzņēmumā, kas koordinētu šos projektus un nodrošinātu esošo kontaktu (starptautisko izstāžu kuratori, tirgotāji, produktu ražotāji, mēdiji Latvijā un ārvalstīs, sabiedriskās organizācijas, produktu lietotāji u.c.) efektīvu izmantošanu un apgūšanu, ar mērķi pārdot RIJADA produktus un piesaistīt jaunus interesentus RIJADA rīkotajiem pasākumiem.
Granta izlietojums: interneta mājas lapas izveide, grāmatvedības un jurista pakalpojumi.

5. Satelītattēli – jaunas un inovatīvas informācijas avots dažādās tautsaimniecības nozarēs
Projekta ietvaros plānots izveidot uzņēmumu, kas nodarbosies ar pakalpojumiem, kas saistīti ar dažādu veidu un specifikāciju satelītattēlu apstrādi, izmantojot zinātniskās metodes un algoritmus, lai iegūtu pilnīgi jaunu un inovatīvu informāciju. Tas nodrošinās dažādas tautsaimniecības nozares, kā arī valsts un pašvaldību organizācijas ar kritisku un jaunu informāciju, sniedzot iespēju uzlabot pakalpojumus, nodrošināt efektīvu resursu izmantošanu un vadību, ātrāk un precīzāk pieņemt lēmumus un plānot dažādus procesus.

Jaunais uzņēmums piedāvās pieejamos satelītattēlus un jaunus pakalpojumus, izstrādājot jaunas attēlu apstrādes un analīzes metodes. Jaunu produktu un pakalpojumu attīstība sniegs iespēju piedāvāt jaunus un eksportspējīgus produktus un pakalpojumus Baltijas, Eiropas un citu valstu tirgū.
Granta izlietojums: darbinieku apmācība, specifiskas programmatūras licence, interneta mājas lapas izveide.

6. Ārvalstu filmu producentu un finansējuma piesaiste Latvijai – Film Office Latvia
2009. gada laikā plānots izveidot un attīstīt konkurētspējīgu uzņēmumu, kura pamatdarbība būtu pakalpojuma eksports – ārvalstu televīziju un filmu kompāniju apkalpošana Latvijā (un citās Baltijas valstīs), kas savu filmu un televīzijas projektu realizācijai izvēlētos Latviju kā vienu no galvenajām projektu filmēšanas vietām. Servisa un projekta realizācijā plānots piesaistot vietējos nozares profesionāļus (audiovizuālās – filmu mākslas un teātra nozares pārstāvjus), veicot potenciālo filmēšanas vietu izpēti un datu bāzes izstrādi. Projekts ļautu piesaistīt ārvalstu finansējumu Latvijas reģioniem, nodrošinot reģionos – potenciālajās filmēšanas vietās Latvijā – komercdarbību un veidotu potenciālās darba vietas filmēšanas vietu un servisa

nodrošināšanai, nodarbinot esošos dažādu profesiju filmu profesionāļus, izmantojot transporta, viesnīcu, ēdināšanas pakalpojumus, reģionu un pilsētu infrastruktūru.

Film Office Latvia būs viens no Latvijas tēla un kultūras atpazīstamības veidotājiem un veicinātājiem pasaulē, kas piesaistīs starptautiskās filmu industrijas pārstāvjus un finansējumu, tādējādi veicinot Latvijas pakalpojumu eksportu, kā arī filmu nozares attīstību un noturību Latvijas ekonomiskās recesijas apstākļos.
Granta izlietojums: interneta mājas lapas izveide.

7. Čību ražošana
Projekta ‘Čību ražošana’ ideja ir kvalitatīvu vienreizējo čību ražošana un izplatīšana Latvijā, ar turpmāko attīstību arī eksporta tirgos. Vienreizējas čības veicina publisko vietu apmeklētāju komforta sajūtu. Šodien tāds produkts tiek piedāvāts viesnīcās luksusa līmeņa numuros. Kaut gan mēs vēlamies šo produktu padarīt par obligātu komplekta daļu, kuru viesnīcas viesis saņems rezervējot parastā līmeņa numuru. Mūsu viesnīcām tas ir aktuāli, jo šodien tie ir spiesti paaugstināt izmitināšanas cenas, sakarā ar augošiem nodokļiem (PVN pieaugums) un ir ļoti asā nepieciešamība viesu acīs attaisnot cenu pieaugumu, mūsuprāt, ar servisa līmeņa paaugstināšanu. Vienreizējas čības – tas ir pieejama iespēja paaugstināt servisa līmeni, jo tas neprasa lielus ieguldījumus. Uzņēmums piedāvās ļoti plašu čību variāciju izvēli pēc pasūtījuma – materiālu sastāvs, materiālu krāsas, izmēri, formas, logotipa izšūšanas iespēja, iepakojums.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, interneta mājas lapas izveide, grāmatvedības pakalpojumi.

8. Inovatīva multimediju audiogida pakalpojuma ieviešana Vecrīgas viesnīcās
Projekta ietvaros plānots indikatīvi 8 Vecrīgas viesnīcās uzsākt piedāvāt to viesiem iespēju izmantot inovatīva un moderna audiogida pakalpojumus, kas būs pieejams 4 valodās – latviešu, krievu, angļu un vācu. Audiogida iekārtā būs iespējams izvēlēties valodu, un pēc tam kopā 31 audiofailā, kas papildināts ar krāsainu vizuālu informāciju, tiks pastāstīta un arī parādīta informācija par Vecrīgu. Latvijā šāds mūsdienīgs un uz jaunākajām tehnoloģijām balstīts multimediju audiogida projekts, kas būtu ērti pieejams ārvalstu tūristiem viesnīcās, līdz šim nav īstenots.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, specifiskas programmatūras licence.

9. SIA „INnovative NATURE” izveide un attīstība
Projekta ietvaros tiek plānots izveidot jaunu ekoloģisko ārstniecisko un pārtikas produktu uzņēmumu „INnovative NATURE”, kas nodarbosies ar ārstniecisko ledeņu kakla iekaisumiem un citu produktu ražošanu, kuros par pamatu tiks izmantota skujkoku sveķu komponente, kas, vadoties no Padomju Savienības laikā veiktiem pētījumiem, ir viela ar ļoti augstām rekreācijas un atveseļošanās iespējām.

Vienlaikus uzņēmums izveidos arī savu produktu portfeli, kura sastāvā plānoti skujkoku ekstrakti, pastilas, inhalatori, tējas, kā arī tālākā nākotnē – kosmetoloģijas produkti kā ekoloģiski krēmi, ziepes un šampūni jūtīgai ādai.

Visi šie produkti tiks balstīti uz pētniecības darbiem, kas tiks veikti šī projekta ietvaros, un tādējādi arī uz to patentējamiem rezultātiem.
Granta izlietojums: licenču iegāde, patentu un preču zīmju reģistrācija, grāmatvedības un jurista pakalpojumi.

10. Lampu dizaina darbnīca
Projekts Lampu Dizaina Darbnīca paredzēts uzņēmuma uzsāktās darbības tālākai attīstīšanai.
Tas sevī ietver:

sērijveida izstrādājumu ražošanas uzsākšanu- sienas, griestu, sienas/griestu lampas, stāvlampas un naktslampas;
unikālā dizaina izgatavošanu pēc pasūtījuma- gaismas objekti, kinētiski objekti un gaismas skulptūras;
vienota stila apgaismes dizaina izveidošanu interjeros pēc pasūtījuma– konsultācijas un projektēšana, maketēšana;
jaunu dizaina paraugu izstrādāšanu;
produkcijas piegādi un montāžu;
jauna pakalpojuma izveidošanu: restaurācija un apkope;
produkcijas reklamēšanu Latvijā un ārpus tās robežām un 8) jaunu pārdošanas iespēju meklēšanu.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, darbinieku apmācība, patentu reģistrācija.

11. „mammalampa” zīmola apgaismes objektu ražošanas uzsākšana
Uzņēmums SIA „Mammastudio” ir dibināts 2009.gadā un tas ir uzsācis darbību apgaismes objektu- lampu dizainēšanā un ražošanā. Uzņēmums ir izveidojis jaunu latviešu dizaina zīmolu „mammalampa”. Uzņēmums ražos apgaismes objektus un eksportēs tos sākumā galvenokārt uz Eiropu un perspektīvā uz citām pasaules valstīm.

SIA „Mammastudio” komanda ar pārliecību par sava radošā potenciāla konkurētspēju starptautiskā mērogā, un Latvijas dizaina plašo, un līdz šīm neizmantoto potenciālu pasaules dizaina kontekstā, uzsākusi savu darbību pēc modeļa = dizaineris + producents +zīmola stratēģiskā pozicionēšana. Apzinot ražošanas iespējas, materiālus, amatniekus, arī modernās tehnoloģijas un zinātnes sasniegumus, – visas jomas, uz kurām var būt balstīts mūsdienīgi veiksmīgu produktu dizains, analītiski pieejot šai situācijas novērtēšanai, veidojis īsteni latvisku dizaina produktu sēriju, izveidot latvisko rokrakstu, meklēt latviskā dizaina identitāti.

Produktu pārdošanas uzsākšanai Eiropas Savienības tirgū ir obligāta prasība reģistrēt CE (Conformité Européenne’) sertifikātu, jeb marķējumu.
Granta izlietojums: sertifikātu reģistrācija.

12. Aktīvās atpūtas un ūdenssporta centra izveide
Ķīšezera krastā plānots izveidot aktīvās atpūtas centru ūdenssporta cienītājiem. Plānots sakopt teritoriju, izveidot autostāvvietas teritoriju, treileru novietnes teritoriju, izveidot atpūtas zonu, laivu piestātni, pontonus, kā arī renovēt telpas inventāra novietnei. Iegādāties sporta aktivitātēm nepieciešamo aprīkojumu, tehniku, kā arī izveidot volejbola laukumu un pludmali, lai varētu nodarboties ar sekojošiem sporta veidiem: Veikbords, Veikskeits; Veiksērfs; Kneeboards; Ūdensslēpes; Monoslēpe; Vilkšana ar pūsli; Sky Ski; Pludmales volejbols; Ziemas periodā: Ziemas vindsērfings; Snowskite; Slidošana; Zemledus makšķerēšana.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, interneta mājas lapas izveide.

13. Lapiņspēles
Biznesa ideja ir galda spēļu (pastkartīšu formāta lapiņas ar gatavām spēlēm) izstrāde un ražošana, bezmaksas izplatīšana sabiedriskās vietās. Tas būs ne tikai jauns risinājums atpūtas un izklaides jomā, bet arī jauns medijs reklāmdevējiem, kuri šobrīd aktīvi meklē jaunus un netradicionālus reklāmas nesējus un nodrošinās spēļu izplatību.

Galda spēles kalpos, kā marketinga instruments, lai uzlabotu apkalpošanas servisu vietās, kur līdz pakalpojuma saņemšanai cilvēkiem zināms laiks jāpavada bezdarbībā (kafejnīca, lidosta, autoosta, veselības aprūpes iestāde, u.tml.) vai arī vietās, kur var garlaikot pati pakalpojuma izmatošana (vilcieni, tālsatiksmes autobusi, kopmītnes u.tml.). Turklāt konkrētajam reklāmas medijam būs būtiska priekšrocība – cilvēks pats to labprāt izvēlēsies un lietos.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde.

14. Auto SPA – pašapkalpošanās auto mazgātava
Komercdarbības projekta plāns ir izveidot auto mazgātavu ar vietu divām automašīnām, un iespēju to paplašināt ar vēl papildus divām vietām, kur automašīnas mazgātu un koptu paši to vadītāji. Tiks uzstādīts aparāts, kurā, iemetot attiecīgu naudas summu, konkrētu laika periodu varēs veikt automašīnas skalošanu, mazgāšanu, vaskošanu, salona tīrīšanu, motora mazgāšanu, un vējstikla šķidruma uzpildi. Tāpat būs iespēja no speciāla aparāta iegādāties lupatiņas paneļa un iekšstiklu tīrīšanai, kā arī bezmaksas notīrīt logus ar speciāli tam paredzētu slotiņu.
Granta izlietojums: iekārtu iegāde, specifiskas datorprogrammas iegāde, interneta mājas lapas izveide.

Šīs mājaslapas pārzinis ir Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, kura pārziņā ir šī mājaslapa, kontaktinformācija: elektroniskā pasta adrese: pad@riga.lv. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja atteikties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma sadaļā Sīkdatnes

Sīkdatņu iestatījumi

Below you can choose which kind of cookies you allow on this website. Click on the "Save cookie settings" button to apply your choice.

Funkcionālās sīkdatnesOur website uses functional cookies. These cookies are necessary to let our website work.

Statistikas sīkdatnesOur website uses analytical cookies to make it possible to analyze our website and optimize for the purpose of a.o. the usability.

Sociālo mediju sīkdatnesOur website places social media cookies to show you 3rd party content like YouTube and FaceBook. These cookies may track your personal data.

Reklāmas sīkdatnesOur website places advertising cookies to show you 3rd party advertisements based on your interests. These cookies may track your personal data.

Citas sīkdatnesOur website places 3rd party cookies from other 3rd party services which aren't Analytical, Social media or Advertising.