Otrdien, 28.augustā, plkst. 12.00 Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Vadims Jerošenko un Austrumu izpilddirekcijas vadītājs Dmitrijs Pavlovs apmeklēs ēku Krāsotāju ielā 12, kur projekta “Grīziņkalna koka arhitektūras kompleksa restaurācija” ietvaros norisinās kompleksa atjaunošanas 2. kārtas darbi.

Rīgas vēsturiskā centrā Grīziņkalna rajons ar savu unikālo koka apbūvi ir valsts nozīmes kultūrvēsturiskais piemineklis, kurš iekļauts UNESCO Pasaules kultūrvēsturiskā mantojuma sarakstā. Lai veiksmīgāk izmantotu Grīziņkalna tūrisma potenciālu, kā arī veicinātu koka arhitektūras saglabāšanu Rīgā, pašvaldība nolēma veikt investīcijas vēsturisko koka ēku renovācijā, kā arī rajona infrastruktūras sakārtošanā.

– Rīgu pamatoti dēvē par jūgendstila galvaspilsētu, taču ne mazāk bagāts ir arī mūsu koka arhitektūras mantojums. Līdz šim tas, iespējams, ir mazāk izcelts, tāpēc „Koka Rīgas” projekts, kas tiek realizēts Grīziņkalnā, būs paraugs gan koka ēku atjaunošanā, gan dos savu ieguldījumu šīs unikālās vērtības popularizēšanā, – norāda V.Jerošenko.

Ēkas Krāsotāju ielā 12 pirmā stāva vienā daļā plānots izvietot tūrisma uzziņas centru, kurā tiks sniegta informācija par Grīziņkalna apkaimes tūrisma piedāvājumiem: apskates objektiem, izstaigājamiem maršrutiem un apkaimes vēsturi. Uzziņas centrs pildīs arī papildus funkciju – darbosies kā kompetences centrs, kas uzkrās informāciju par koka ēku renovāciju un tās metodēm.

Pirmajā stāvā paredzēta plaša telpa izstāžu un dažādu publisku pasākumu organizēšanai. Ēkas otrais stāvs tiks izmantots, lai tajā esošajās istabās izveidotu muzeja ekspozīcijas, kurās tiktu parādīta tipiska sadzīve koka ēkās no 1876. līdz 1991.gadam.

Izstāžu zālē darbi ir jau pabeigti, bet tie turpinās pārējā kompleksa daļā. Ar īpašu mehānismu palīdzību ēkā ir „pacelta”, lai varētu veikt bojāto pamatu koka daļu nomaiņu un nostiprināšanu, sākta jumta un logu atjaunošana u.c. darbi.

Projekta ieviešanu nodrošina Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar Rīgas domes Austrumu izpilddirekciju.

Projekta finansējums: Eiropas Reģionālās attīstības fonds finansē 252 000 Ls, savukārt Rīgas domes līdzfinansējums ir 224 000 Ls.

Preses pārstāvjus, kas vēlās apmeklēt ēku kompleksu Krāsotāju ielā 12, līdz plkst. 11.40 pie Rātsnama (RTU pusē) gaidīs mikroautobuss.

Informāciju sagatavoja L.Ivāna, tel. 67026049
Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

0 Patīk
1338 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts