Atklāts Spīķeru kvartāls un Daugavas labā krasta jaunā promenāde

Šodien svinīgi tika atklāts Spīķeru kvartāls un Daugavas labā krasta promenāde posmā no Dzelzceļa līdz Salu tiltam, kur noslēgušies Maskavas, Krasta un Turgeņeva ielas kvartāla degradētās teritorijas revitalizācija darbi.

Atklājot labiekārtoto teritoriju, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs teica: „Šai vietai, kas ir savienota ar Vecrīgu, jau tagad ir ļoti liels potenciāls. Spīķeru kvartāla uzņēmējiem ir savi plāni, kā attīstīt teritoriju. Promenādē tiks izveidots skeitparks un veiks Daugavas krasta nostiprināšanas darbus, turklāt ir plāni kā attīstīt tuvumā esošos infrastruktūras objektus nākotnē. Jau šajos Rīgas svētkos Spīķeru kvartālā notiks pasākumi iedzīvotājiem, lai šo vietu reklamētu un parādītu tās izmantošanas potenciālu.”

No šodienas Spīķeru kvartāls un Daugavas promenāde ir brīvi pieejami rīdzinieku un pilsētas viesu atpūtai. Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Dzintars Balodis akcentē, ka Spīķeru kvartāla revitalizācijas projekta īstenošanas rezultātā Rīgas pilsētā ir papildu iespējas rīkot dažāda veida kultūras un izklaides pasākumus, izmantot Daugavas krastmalu rīdzinieku un pilsētas viesu atpūtai, kā arī nodrošināta teritorijas pieejamība cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Lai sakārtotu šo teritoriju, projekta gaitā nojauktas trīs ēkas, 43 nolietotās garāžas, nomainīti 6,5 km elektrības kabeļu, uzstādīti 94 apgaismojuma balsti, nomainīts ūdensvads 1,2 km garumā, lietus kanalizācijas sistēma 2,3 km garumā. Veicot labiekārtošanas darbus, tiek veidots bērnu rotaļlaukums, uzstādīti 75 soliņi un sols gar tuneļa atbalsta sienu 93 m garumā, uzstādīti 52 puķu podi. Objekta teritorijā iestādīti vairāki simti koku, krūmu un ziedu stādu. Pie kāpnēm un piestātnēm krastmalā, kā arī pie gājēju tuneļa izbūvētas nobrauktuves cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Gar Daugavas krastu izbūvēts veloceliņš.

Projektam piesaistīts finansējums no Eiropas Reģionālā attīstības fonda 2,55 miljonu latu apjomā, Rīgas domes līdzfinansējums 2,75 miljonu latu apjomā un pilsētas infrastruktūras fonda līdzekļi 120 000 latu apjomā. Darbus būvobjektā veica uzņēmumu apvienība „Merks – Saldus ceļinieks”.

Galerija:

Sīkāka informācija: Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, tālrunis: 67105871, 28386601, pr.pad@riga.lv

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

0 Patīk
2284 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts