No 2012.gada 17.augusta līdz 7. septembrim Rīgas Kongresu namā notiks Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta un Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta 4CITIE4DEV: „Piekļuve labai, tīrai un taisnīgai pārtikai: „pārtikas kopienu” pieredze” pasākums – Ceļojošā izstāde. Ceļojošā izstāde nodrošinās iedzīvotājus ar informāciju par iespējam un nepieciešamību iegādāties veselīgu un kvalitatīvu pārtiku, kas audzēta atbilstoši dabas resursu saglabāšanas un ilgtspējīgas attīstības principiem. Ieeja izstādē bez maksas.

Aktivitātes:

  • Fotogrāfiju izstāde – Āfrikas pārtikas kopienas – Rīga, projekta ietvaros, ir „adoptējusi”, t.i., sniedz finansiālu atbalstu Mananaras vaniļas audzētāju pārtikas kopienai;
  • Video zāle – tiks demonstrētas dokumentālas filmas par Āfrikas pārtikas kopienām. Tā ļaus skatītājiem ieskatīties Kenijas Pokotu kopienas ikdienā, veidojot apmeklētājiem atbildīgu attieksmi pret vietēju un sezonālu pārtiku;
  • Izstāžu telpa ar materiāliem un produktiem – interaktīvais piecu maņu galds, piedāvās apmeklētājiem pētīt pārtiku, pielietojot visas piecas maņas; informatīvie eksponāti „Pārtikas stāsti”, kuros tiks stāstīts par pārtikas vēsturi un izcelsmi, u.c.
  • Spēles – „Interaktīvais dārzs” un „Lielveikals”. Spēļu mērķauditorija ir visu vecumu cilvēki, kurus interesē pārtikas izcelsme un iespējas izvēlēties veselīgu pārtiku, kas ir vietēja un sezonāla, kā arī, kas ir ražota dabai draudzīgā veidā.

Organizē Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments.

Kontakti grupu apmeklējumu pieteikšanai:
Natālija Maijere
Projekta 4CITIES4DEV:”Piekļuve labai, tīrai un taisnīgai pārtikai: ”pārtikas kopienu” pieredze” tehniskā asistente
tālr.: 67026857; E-pasts: natalija.maijere@riga.lv

Projektā 4CITIES4DEV Rīgas pilsēta kopā ar Turīnu (Itālija), Tūru (Francija), Bilbao (Spānija), kā arī starptautisko organizāciju „Slow Food International” divu gadu laikā izglītos savus iedzīvotājus par katra patērētāja ietekmi uz globāliem procesiem. Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments projektu realizē sadarbībā ar biedrību „Slow Food Riga”. Visu sadarbības pašvaldību galvenā prioritāte projekta ietvaros ir nodrošināt pilsētas iedzīvotājus ar informāciju par veselīgu pārtiku, kā arī radīt iespēju izvēlēties pārtiku, kas ir audzēta videi draudzīgā veidā.

0 Patīk
1607 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts