Diskutē par viedajiem risinājumiem pilsētvidē

Aizvadītajā nedēļā Rātsnamā pulcējās pašvaldības darba grupa Rīgas kā viedpilsētas attīstībai. Šajā tikšanās reizē uzmanība tika koncentrēta uz Elektronikas un datorzinātņu institūta, “Latvijas Mobilais Telefons” un “dots.” uzņēmumu pieredzi viedpilsētas risinājumu izstrādē un ieviešanā, kā arī jaunu iespēju identificēšanu. Tika definēts, ka turpināsies viedpilsētas tehnoloģiju testa vietu izveide Rīgā.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments jau 2019. gadā uzsāka aktualizēt un pievērst uzmanību viedpilsētas jēdzienam un ar to saistītajām aktivitātēm, papildus sniedzot instrumentus, kas sekmētu arī tūlītēju mērķa sasniegšanu – pārveidota Rīgas domes grantu programma “Atspēriens”, kas arī 2020. gadā atbalstīja, idejas viedpilsētu jomā, izsniedzot uzņēmējiem līdz pat 25 000 EUR lielu grantu.  Iecerēts, ka pašvaldība varētu nākotnē attīstīt atbalsta instrumentu viedpilsētas risinājumu attīstības veicināšanai.

Viedpilsētas darba grupa izveidota 2020. gada sākumā, un tajā darbojas pašvaldības speciālisti, dažādu nozaru eksperti un vadošo uzņēmumu pārstāvji. Darba grupu vada Pilsētas attīstības departamenta direktore Ilze Purmale, un tās mērķis ir nodrošināt iekšējo informācijas apriti pašvaldībā par Rīgā pielietotajām viedpilsētu tehnoloģijām, vērtēt un lemt par jaunu tehnoloģiju ieviešanu, kā arī veidot, uzturēt un attīstīt sadarbību starp pašvaldības speciālistiem, tās kapitālsabiedrībām un augstākajām mācību iestādēm viedpilsētu risinājumu attīstībā un ieviešanā, tostarp kopīgiem spēkiem piesaistot arī investorus.
Ja nebija iespēja sekot Viedpilsētas darba grupai tiešraidē, tad pasākuma ierakstu variet noskatīties šeit.

Prezentācija “Viedplatforma pilsētām”
Prezentācija “Mobilās tehnoloģijas – viedas pilsētas stūrakmens”
Prezentācija “Pētniecības nozīme un tendences viedpilsētas jomā – EDI pieredze”

0 Patīk
298 Skatīts

Komentēt

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter message.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts