Grantu programmas “ATSPĒRIENS” rudens konkursā biznesa idejas atbalstam varēs saņemt līdz 15 000 eiro

Otrdien, 2016.gada 20.septembrī, Rīgas dome sadarbībā ar Swedbank izsludināja otro grantu programmas “ATSPĒRIENS” konkursu šajā gadā. Tajā vienas biznesa idejas atbalstam būs iespēja saņemt līdz pat 15 000 eiro. Jaunie uzņēmēji aicināti pieteikties „ATSPĒRIENS” konkursam līdz šī gada 24.oktobrim. Arī šoruden grantu programma piedāvās ne tikai finansiālu atbalstu konkursa uzvarētājiem, bet arī jaunas zināšanas pārējiem interesentiem, organizējot bezmaksas seminārus par uzņēmējdarbībā svarīgām tēmām, kas būtiskas ikvienas labas idejas īstenošanai.

Aiz katra veiksmes stāsta stāv kāds, kurš ir pieņēmis drosmīgu lēmumu. Esmu gandarīts, ka pirms astoņiem gadiem Swedbank kopā ar Rīgas domi spēra drosmīgu soli, uzsākot grantu programmu “ATSPĒRIENS” uzņēmēju atbalstam. Līdz šim finansiāli esam atbalstījuši jau vairāk nekā 100 biznesa idejas, taču vēl lielākam skaitam devuši pieredzi un zināšanas. Tāpēc aicinu ikvienu ar vīziju un mērķi kaut ko mainīt vai izveidot no jauna, būt drosmīgiem un pieteikties jaunajā “ATSPĒRIENS” rudens konkursā,” uzsver Reinis Rubenis, Swedbank vadītājs Latvijā.

 “Rīgai, rīdziniekiem un Latvijas ekonomikai kopumā ir svarīga katra  jauna biznesa ideja un katrs jauns, enerģisks uzņēmējs. Taču tāpat mēs apzināmies, ka komersantam ceļš no sapņa līdz peļņai nav viegls – bieži vien līdztekus starta kapitālam nepieciešams cits “atspēriens”- tikt saprastam, uzklausītam un iedrošinātam. Mēs, Rīgas dome un Swedbank, ne tikai runājam par nepieciešamību atbalstīt mazos un vidējos uzņēmējus, bet to arī darām.Atbalsta programma “ATSPĒRIENS” ir virzītājspēks un krustpunkts, kur satiekas ideja ar atbalstītāju un rezultātā top jauni produkti, pakalpojumi, kas dod pienesumu ikviena rīdzinieka labklājībā un Latvijas ekonomikā.

Es aicinu ikvienu, kurš vēl tikai domā, kā izlolot savu biznesa ideju, izmantot “ATSPĒRIENA” sniegtās iespējas un tapt iedrošinātam jauniem izaicinājumiem,” pauda Dzintars Balodis, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktors.

Uzņēmēji aicināti iesniegt pieteikumus grantu programmai “ATSPĒRIENS” līdz šī gada 24.oktobrim plkst.12.00, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā, Amatu ielā 4, LV-1050, 308.kabinetā. Lai palīdzētu sagatavot kvalitatīvus pieteikumus konkursam, jau 28.septembrī jaunajiem uzņēmējiem būs iespēja apmeklēt semināru par pieteikšanos, bet 5.oktobrī – par finanšu plānošanas pamatiem.

Savukārt 12.oktobrī Rīgas dome sadarbībā ar Swedbank organizēs Mentoru klubu, kurā 2013.gada konkursa laureāts, Andžeja Grauda Bungu skolas izveidotājs, sniegs padomus no idejas līdz biznesam.

Pieteikties semināriem līdz to sākumam iespējams Swedbank Business Network platformā uzņēmējiem https://businessnetwork.lv/, vai arī nosūtot e-pastu uz adresi atsperiens@riga.lv.

Andžejs Grauds, grantu programmas “ATSPĒRIENS” laureāts, Andžeja Grauda Bungu skolas izveidotājs stāsta: “Grantu programmā ”Atspēriens” iegūtais atbalsts ir ļoti ievērojami ietekmējis Bungu skolas attīstību. Tas ļāva mums iegādāties visu aprīkojumu, kas bija nepieciešams, lai bungu skola spētu realizēt savu projektu krietni ātrāk. Jāteic, ka mūsu uzstādītie mērķi tika sasniegti. Iegādātais aprīkojums un instrumenti ir ļāvuši paplašināties mūsu uzņēmumam un nodrošināt ar vien jaunas darba vietas. Liels paldies “ATSPĒRIENS” komandai un Swedbank pārstāvjiem par to, ka noticējāt mūsu uzņēmuma idejai un devāt iespēju attīstīt Andžeja Grauda Bungu skolu. “ATSPĒRIENS” ir kolosāla platforma jaunajiem uzņēmējiem, kuri skaidri zina savus mērķus un veidu, kā tos sasniegt.

Par pieteikšanos “ATSPĒRIENAM”

Grantu programmai “ATSPĒRIENS,” atbilstoši nolikumam, var pieteikties privātpersonas vai komersanti, kas reģistrēti Rīgā ne ilgāk kā divus pilnus gadus. Grantu programmas  pieteikumus vērtē atbilstoši iepriekš izstrādātiem kritērijiem – galvenokārt pēc biznesa idejas ilgtermiņa, dzīvotspējas un oriģinalitātes. Šajā konkursā pastiprināta uzmanība tiks pievērsta tieši inovatīvajām idejām, kas var izpausties dažādos veidos. Kā prioritārie grantu programmas “ATSPĒRIENS” virzieni noteikti transports un uzglabāšana, tūrisms un ar to saistītās nozares, ražošana (jo īpaši: datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošana, metālizstrādājumu ražošana, koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana, pārtikas produktu un dzērienu ražošana), informācijas un komunikācijas tehnoloģijas un būvniecība.

Uzņēmēji, kuru sagatavotie pieteikumi iegūs augstāko novērtējumu, saņems piedāvājumu slēgt līgumu par līdzfinansējuma piešķiršanu. Grantu programma “ATSPĒRIENS” (līdz 80% apmērā) atbalsta jauno komersantu izdevumus, kas saistīti ar specifiskas tehnikas un licenču iegādi, grāmatvedības vai juridisko pakalpojumu apmaksu, interneta mājas lapas izstrādi, darbinieku apmācību, mārketinga materiālu izveidi, telpu īri un labiekārtošanas izmaksām u.tml. Vienam uzņēmumam pieejamā granta maksimālais apjoms ir 15 000 eiro.

Informācija par grantu programmu un ar to saistītajām aktivitātēm (semināriem u.c.) pieejama: www.atsperiens.lv, kur sadaļā „saistītie dokumenti” iespējams lejupielādēt konkursa nolikumu un pieteikuma veidlapas.

Grantu programmas „ATSPĒRIENS” aktualitātēm iespējams sekot līdzi arī sociālajā vietnē Twitter – (@Atsperiens) un Facebook.

0 Patīk
1687 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts