Iedzīvotāji aicināti uz trešo, noslēdzošo diskusiju par Rīgas vēsturiskā centra publiskās ārtelpas attīstību

Noslēdzot pasākumu ciklu par Rīgas vēsturiskā centra (turpmāk- RVC) publiskās ārtelpas kvalitāti un tās attīstības perspektīvām,  Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments (turpmāk- Departaments) aicina RVC iedzīvotājus un citus publiskās ārtelpas lietotājus uz trešo, noslēdzošo diskusiju par RVC publiskās ārtelpas attīstību. Šoreiz, pievērsīsimies publiskās ārtelpas aktualitātēm Skolas, Baznīcas un Tērbatas ielās, kā arī ūdensmalu potenciāla izvērtēšanai ‘tuvajā Pārdaugavā’ – pie Āgenskalna līča. Pirms diskusijas darba grupās arī šoreiz aicināsim dalībniekus uz nelielu pārgājienu minētajās vietās (! jāpadomā par apģērbu!), lai klātienē vērtētu un ar svaigiem iespaidiem dalītos pārdomās par nepieciešamajiem uzlabojumiem. Pēc pastaigas pulcēsimies atpakaļ Rātsnamā, lai pēc tases karstas kafijas diskutētu par to, kā šīs vietas padarīt pieejamākas un ērtāk lietojamas gan iedzīvotājiem, gan visiem citiem.

Trešā diskusija par publiskās ārtelpas attīstības mērķiem notiks šī gada 2. decembrī, plkst. 09.00 savas grupas starta vietā*  un turpināsies līdz plkst. 13:00 Rīgas domes 508.telpā (Rātslaukumā 1).

* Grupu tikšanās vietas un aptuvenie maršruti:
1. Starts: Skolas iela (Kaņepes Kultūras centrs) 9:00 -Bruņinieku iela -Baznīcas iela -Rātslaukums
2. Starts: Dzirnavu iela (Galerija Rīga) 9:00 -Tērbatas iela – Stabu iela -Brīvības iela -Rātslaukums
3. Starts: Sabiedriskā transporta pietura “Ķīpsala” (kafejnīca “Sala”) 9:00 Raņķa dambis -Trijādības iela -Akmens tilts –Rātslaukums

Lai plānotu pasākuma norisi, lūdzu apstiprināt ierašanos un pieteikt dalību konkrētā grupā, rakstot Agnesei Madžulei-Bajārei agnese.madzule-bajare@riga.lv.

Aicinām izmantot arī Jūsu telefonus ikdienas “pilsētvides dalībnieka” pieredzes fiksācijai un iesūtīt mums šos materiālus. Veidosim kopīgu “vizuālās informācijas grozu” turpmākajam darbam pēc mūsu sākotnējā diskusiju cikla beigām.

Papildinformācija:

RVC publiskās ārtelpas kvalitātes un attīstības perspektīvām veltīts diskusiju cikls aizsākās 28.oktobrī. 11.novembrī, dinamiskā un idejām bagātā gultnē, noritējusi otrā diskusija par publiskās ārtelpas attīstības vīzijām Rīgas vēsturiskajā centrā (RVC). Piektdienas rītā, pirms diskusijas sākuma, dalībnieki bija aicināti klātienē iepazīties ar konkrētām pilsētas teritorijām – Avotu ielu, Pils laukumu un Rīgas Centrāltirgu. Pārgājiens bija vairāk nekā sekmīgs un tālākās diskusijas Domes telpās virzījās uz risinājumiem orientētā gaisotnē. Sarunas gaitā klātesošie uzsvēra nepieciešamību padarīt Avotu ielas publisko ārtelpu draudzīgāku vietējiem iedzīvotājiem, apsvērt pakāpenisku motorizētās satiksmes ierobežojumu iespējas, kā arī pilnveidot ielas tēlu ar nelieliem, bet mērķētiem pilsētvides labiekārtojuma elementiem. Pievēršoties Centrāltirgus un Pils laukuma apkārtnes teritorijām, diskusijas dalībnieki uzsvēra šo vietu visai augsto potenciālu, lai dažādotu publiskās ārtelpas piedāvājumu RVC, un bija vienisprātis, ka nepieciešams būtiski uzlabot to sasniedzamību no citām iedzīvotāju un viesu apmeklētām vietām.

0 Patīk
1454 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts