Iedzīvotāji atzinīgi vērtē Rīgas pašvaldības darbu un procesus pilsētā

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar Pretendentu apvienību, ko veido SIA „Aptauju centrs” un SIA „Excolo Latvia” šā gada augustā un septembrī jau sesto reizi veica aptauju par Rīgas iedzīvotāju apmierinātību ar pašvaldības darbību un pilsētā notiekošajiem procesiem, pavisam aptaujājot 2051 Rīgas iedzīvotāju viņa dzīves vietā.

Šā gada aptaujas rezultāti liecina, ka ir vērojamas pozitīvas pārmaiņas iedzīvotāju attieksmē pret Rīgas pašvaldības darbu, Rīgā notiekošo un pilsētas attīstību. Salīdzinājumā ar 2013.gada pētījuma rezultātiem, uzlabojušies ir 10 no 11 rādītājiem.

Aptaujātie Rīgas iedzīvotāji pozitīvas pārmaiņas visbiežāk pamanījuši pilsētas labiekārtošanā (41,1%). Tiek minētas atpūtas vietu iekārtošana, graustu un māju remonts, iekšpagalmu remonts un bērnu laukumu ierīkošana. Gandrīz tikpat daudz iedzīvotāju kā pozitīvu aspektu nosauca kultūras notikumus (40,7%), norādot uz dažādu pasākumu un svētku organizēšanu pilsētā, kā arī bibliotēkas un kultūras iestāžu celtniecību. Savukārt vairāk kā trešdaļa iedzīvotāju (38,5%) novērtē pozitīvas pārmaiņas satiksmes uzlabošanā: ielu remontus, velosipēdistu celiņus un sabiedrisko transportu.

Apzinot aktuālās problēmas Rīgā, visbiežāk iedzīvotāji minējuši sliktā ielu seguma kvalitāti (27,8%), nepieciešamību sakārtot graustus un pamestas mājas (16,4%), kā arī vajadzību veikt iekšpagalmu remontdarbus (13,8%).

Raksturojot iesaisti apkaimes dzīvē, vienīgās aktivitātes, kuras savā apkaimē veic vairākums aptaujāto apkaimes iedzīvotāju, ir iepirkšanās (88,8 %) un ģimenes ārsta apmeklēšana (69,5%). Liela daļa aptaujāto rīdzinieku savā apkaimē sporto, aktīvi pavada brīvo laiku (skrienot, braucot ar velosipēdu u.tml.) (43,6%) un pavada kopā laiku ar citiem apkaimes iedzīvotājiem (41,1%). Turpretī ārpus apkaimes visbiežāk tiek apmeklēti kultūras pasākumi (74,3%), izklaides pasākumi (70,8%), veikta iepirkšanās (65,6%) un strādāts algots darbs (41,1%).

Galvaspilsētas iedzīvotāju apmierinātība tiek pētīta Rīgas attīstības plānošanas dokumentu īstenošanas uzraudzības ietvaros, tās rezultātus Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments izmantos 2013. gada pārskata par Rīgas ilgtermiņa stratēģijas līdz 2025. gadam un Rīgas attīstības programmas 2010. – 2013. gadam ieviešanu izstrādē.

Ar pētījuma pilno versiju iespējams iepazīties Stratēģijas uzraudzības sistēmas mājas lapā www.sus.lv sadaļā „Pētījumi

0 Patīk
1919 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts