Izstāde “Labā pilsēta”

Pirmdien, 27. augustā, Rīgas dome sadarbībā ar Dānijas Karalistes vēstniecību un ar Dānijas Kultūras Institūta atbalstu Rātsnamā atklāja izstādi „Labā pilsēta”. Izstādes atklāšanā piedalījās Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Dānijas Karalistes vēstnieks Latvijā Hanss Brasks un dāņu pilsētplānotājs Jans Gēls.

„Šajā izstādē redzams, kā laika gaitā attīstījusies Kopenhāgena, sasniedzot pašreizējo līmeni velosatiksmes jomā. Tas notika gadsimta garumā, bet mēs vēlamies panākt šādu pašu līmeni daudz ātrāk. Tāpēc kā iedvesmas un pieredzes avotu esam piesaistījuši Janu Gēlu. Ceru, ka jau pēc dažiem gadiem varēsim rīkot šādu pašu izstādi par Rīgu,” norādīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Dānijas Karalistes vēstnieks Latvijā Hanss Brasks savā uzrunā atzina, ka Rīga ir uz pareizā ceļa, un pauda cerību, ka Kopenhāgenas līmenis tiks sasniegts dažu tuvāko gadu laikā. Savukārt dāņu pilsētplānotājs Jans Gēls uzsvēra, ka viss atkarīgs no tā, kādu ceļu izvēlamies pilsētas attīstībā un aicināja rīkoties tā, lai katra diena būtu labāka par iepriekšējo.

Izstāde „Labā pilsēta” iepazīstina ar Dānijas velo kultūras vēsturi un tradīcijām, tā stāsta par ieguvumiem, ko riteņbraukšana sniedz sabiedrības ērtībām, labsajūtai un veselībai, samazinot negatīvo ietekmi uz klimata izmaiņām, piesārņojumu un citiem vides aspektiem. „Labā pilsēta” ir vīzijas par pilsētu kustībā. „Labā pilsēta” ir viegli pieejama, tā ir droša un ar efektīvu, ilgtspējīgu infrastruktūru, tā veicina pozitīvu cilvēku mijiedarbību, sniedz estētisku baudījumu un nodrošina veselīgu vidi, kurā maksimāli samazināts piesārņojums un velosipēdam piešķirta nozīmīga loma.

Izstāde aicina uz jaunām vīzijām un rīcību, veidojot dzīvošanai „Labu pilsētu”. Tā aicina diskutēt par to, kāpēc svarīgi turpināt attīstīties un virzīties uz priekšu ne vien Kopenhāgenā, bet arī citās pilsētās un visā pasaulē.

Izstādi veidojusi Dānijas Velosipēdu inovāciju laboratorija. Autori vēlas radīt kopīgu platformu debatēm un nākotnes pilsētas infrastruktūras pārdomāšanai un potenciāla saskatīšanai, kur īpaši akcentēts tiek velosipēdu potenciāls pilsētā.

0 Patīk
1488 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts