Izstādes „Tech Industry 2013” ietvaros notiks biznesa forums „Industrial Riga”

5.decembrī, starptautiskās mašīnbūves, metālapstrādes, automatizācijas, elektronikas, elektrotehnikas, instrumentu un jauno tehnoloģiju izstādes „Tech Industry 2013” ietvaros plkst. 14.00 notiks biznesa forums „Industrial Riga”, kas šogad veltīts tēmai „Industriālo teritoriju attīstības perspektīva”.

Lai veicinātu investīciju piesaisti Rīgā un sadarbību ar nozaru uzņēmējiem, Rīgas pašvaldība jau otro gadu ar stenda ekspozīciju piedalās izstādē „Tech Industry”, kurā sniedz informāciju par atbalsta instrumentiem uzņēmējiem, teritorijas plānojumu un tā iespējamiem grozījumiem, pilsētas ilgtermiņa attīstības stratēģiju saimnieciskās darbības sekmēšanā, pašvaldībā pieejamajiem pakalpojumiem, attīstības perspektīvām un citiem jautājumiem.

Arī biznesa forums „Industrial Riga”, kas notiek izstādes laikā, tiek organizēts jau otro gadu un tā ietvaros pašvaldība cenšas veicināt sadarbību ar uzņēmējiem.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Dzintars Balodis: „Rīgas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030.gadam izstrādes ietvaros veiktajā Rīgas iedzīvotāju aptaujā, vērtējot ekonomiskos aspektus, vairāk kā 40% respondentu ir norādījuši, ka Rīgā ir nepieciešama rūpniecības attīstība. Pašvaldība jau šobrīd plāno attīstīt trīs industriālās zonas pilsētas ietvaros – tās būtu teritorijas, kas ar savu infrastruktūru un sniegtajiem pakalpojumiem uzņēmumiem palīdzētu sasniegt noteikto pilsētas ilgtermiņa mērķi – inovatīva, atvērta un konkurētspējīga ekonomika 2030.gadā”.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Andris Liepiņš: „Latvijas tautsaimniecības ilgtspējīgai attīstībai viens no priekšnosacījumiem ir rūpniecības lomas palielināšana un rūpniecības un pakalpojumu modernizācija. Šī priekšnosacījuma izpildei nozīmīga ir uzņēmējdarbības attīstībai un izveidei atbilstošas infrastruktūras pieejamība. Pēc Ekonomikas ministrijas veiktajiem novērtējumiem, atbilstošu un kvalitatīvu industriālo zonu un telpu piedāvājums ir tirgū ierobežots un lielākoties pieejams Rīgas reģionā, savukārt attālākos reģionos problēma tikai saasinās. Nekustamā īpašuma tirgus spēlētāju iespējas un interese veikt ieguldījumus industriālo telpu attīstībā un pielāgošanā ir ierobežotas nelielā tirgus apjoma dēļ, līdz ar to ir viennozīmīgi redzama valsts loma šī šķēršļa novēršanai, veicinot specifiskās nozares attīstību un izplatību visas Latvijas teritorijā investējot publisko finansējumu, kas paredzēti gan šajā Eiropas struktūrfondu plānošanas periodā, gan arī skatoties uz 2014.-2020.gada struktūrfondu ieguldījumu aktivitātēm”.

Biznesa foruma „Industrial Riga” ietvaros diskutēs par Rīgas industriālo teritoriju attīstības iespējām, praktisko pieredzi industriālo teritoriju izveidē un apsaimniekošanā Rīgā, Latvijā, Baltijā un Baltijas jūras reģionā, kā arī par citiem uzņēmējdarbību veicinošiem faktoriem pašvaldībā, kas pozitīvi ietekmētu gan mašīnbūves un metālapstrādes, gan citu nozaru uzņēmumu darbību pilsētā.

Viens no foruma diskusiju dalībniekiem, SIA „Felzer” valdes priekšsēdētājs Eduards Boze: „Izveidojot ražotni Rīgā, mēs vienlaikus varam strādāt gan Eiropas Savienības, gan Krievijas tirgū. Pieņemot šo lēmumu, mēs izvērtējām gan ekonomiskos rādītājus, gan izmaksas, bet ne mazāk svarīgs aspekts bija pašvaldības atbalsts mums kā investoriem.”

Foruma diskusijā paredzēta Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas, Krievijas, Igaunijas un Latvijas uzņēmēju dalība. Diskusijā aicināti piedalīties arī vietējie un ārvalstu uzņēmēji, nozares speciālisti, vēstniecību pārstāvji, kuri atbalsta starptautiskā biznesa attiecību veidošanu, kā arī studenti, mediju pārstāvji un citi interesenti.

Iepazīties ar biznesa foruma „Industrial Riga” programmu un pieteikties dalībai forumā var izstādes „Tech Industry” mājaslapā www.bt1.lv/techindustry. Dalība forumā ir bez maksas.

Biznesa forumu „Industrial Riga” rīko Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociāciju (MASOC), Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1.

Papildu informācija:
Sabīne Štelmane, Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, tālr.: 67105456, e-pasts: sabine.stelmane@riga.lv.

Par izstādi „Tech Industry”
Biznesa forums „Industrial Riga” norisināsies starptautiskās izstādes „Tech Industry 2013” ietvaros. Izstāde notiks no 2013.gada 5. līdz 7. decembrim Rīgā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Šis ir gada nozīmīgākais un lielākais mašīnbūves un metālapstrādes pasākums Baltijas reģionā, kurš notiek jau astoto reizi. Vairāk info: www.bt1.lv/techindustry.

0 Patīk
1409 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts