Līdz gada beigām plānots noslēgt būvprojekta izstrādi „Āfrikas savannas” projektam

Līdz šī gada beigām Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā plānots noslēgt būvprojekta izstrādi ekspozīcijas objektam „Āfrikas savanna” Rīgas Nacionālajam Zooloģiskajam dārzam. Būvprojekts paredz tādus risinājumus, kas veidos jauktu ekspozīciju, kurā apmeklētājiem vienlaicīgi tiktu rādītas žirafes, zebras, antilopes, surikati un degunragputni, kā arī iekļauta huzārpērtiķu sala. Apmeklētāju celiņus, ar pastāvīgi mainīgu virzienu un augstumu, paredzēts vadīt caur ekspozīcijas teritoriju, lai iespējami tuvinātu cilvēkus un dzīvniekus. Skatītāju daļa iecerēta 100% pieejama cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, apmeklētājiem ar bērnu ratiņiem vai ratiņkrēslos.

Rīgas Nacionālajā Zooloģiskajā dārzā tiks izveidota jauna, mūsdienīga ekspozīcija, kas apmeklētājiem nodrošinās vēl nebijušu pieredzi saziņā ar dzīvo dabu.

Realizējot projektu zooloģiskajā dārzā tiks izbūvētas zebru, antilopju un surikatu mītnes ar dzīvnieku āra pastaigu laukumu, huzārpērtiķu mītne ar tai piegulstošu ūdenskrātuvi, kā arī degunragputnu mītne ar apjumtu āra aploku izbūvi.

Ekspozīcija ir idejiski savienota ar 2007.gadā uzcelto žirafu mītni un āra pastaigu laukumiem. Pēc žirafu mājas atvēršanas ievērojami pieauga zooloģiskā dārza apmeklētāju skaits.

Projekts tiek īstenots par Rīgas pilsētas infrastruktūras fonda līdzekļiem, projekta ietvaros noslēgti projektēšanas un autoruzraudzības līgumi par kopējo summu 91 937,44 EUR (ar PVN). Plānots, ka Ekspozīcijas „Āfrikas savanna” provizoriskās būvniecības izmaksas (ieskaitot būvuzraudzību) kopā ir 1 967 294,06 EUR (ar PVN). Pēc finansējuma saņemšanas ekspozīcijas „Āfrikas savanna” būvniecību plānots uzsākt 2015.gadā un pabeigt 2016.gadā.

0 Patīk
2030 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts