Mūkusalas teritorijas attīstības koncepcija. Studentu konkursa darbu prezentācija

Aicinām interesentus uz pasākumu, kas notiks 09. februārī Nacionālās bibliotēkas konferenču centra D daļā, plkst. 10:00.

Pilsētas plānošanas procesos var iesaistīties ikviens Rīgas iedzīvotājs. Visi Pilsētas attīstības plānošanas dokumenti tiek veidoti sadarbojoties ar iedzīvotājiem, uzklausot viņu viedokli un vēlmes. Izņēmums nav arī jaunieši, studenti, kas tieši tiek iesaistīti pilsētas plānošanā.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments realizē starptautisku projektu “Baltic Urban Lab”, kura ietvaros Mūkusalas pilotteritorijas vīzijas izstrādē piedalās studenti no Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās Universitātes,  Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa augstskolas.

Projekta “Baltic Urban Lab” vispārējais mērķis ir pilnveidot pilsētvides plānošanu, izstrādājot un testējot jaunu integrētu plānošanas pieeju un sadarbības modeli degradēto teritoriju reģenerācijā.

Šis projekts ir unikāla iespēja Rīgas pilsētai iegūt Skandināvijas valstu pieredzi pilsētplānošanas praksē, izmantojot līdz šim maz piemērotu metodi teritorijas attīstības priekšlikumu izstrādē – iesaistot vadošo Latvijas augstskolu studentus un mācībspēkus studentu konkursa organizācijā par labākās Mūkusalas pilotteritorijas vīzijas izstrādi.

Projekta “Baltic Urban Lab” pilotteritorija ir Mūkusalas degradētā teritorija, kuru ierobežo Mūkusalas, Bieķensalas un Jelgavas iela un dzelzceļš, tā ir daļa no Torņakalna apkaimes un atrodas UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma objekta “Rīgas vēsturiskais centrs” aizsardzības zonā.

1 Patīk
1842 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts