„North Star Film Alliance”  dodas uz Berlīni

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē 20. februārī sākās 70. starptautiskais kinofestivāls Berlinale (www.berlinale.de/en/home.html.) Šajā festivālā katru gadu pulcējas vairāk nekā 20 000 kinoindustrijas profesionāļu no vairāk nekā 110 valstīm.

Paralēli filmu izrādīšanai un konkursiem Berlināles laikā notiek arī Eiropas filmu tirgus, tajā aktīvi strādā Latvijas stends, kura izveidošanā sadarbojas Nacionālais Kino centrs, Latvijas Kinoproducentu asociācija un Rīgas dome (Rīgas Filmu Fonds). Stenda mērķis ir popularizēt Latvijas filmas, kopražojumu potenciālu un filmēšanas iespējas Latvijā kinoprofesionāļiem no visas pasaules.

Interreg Centrālās Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas „North Star Film Alliance” (NSFA) projekta ietvaros, Eiropas filmu tirgū piedalās arī Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments kopā ar Igaunijas un Somijas partneriem, tiekoties ar ārvalstu producentiem 3 valstu nacionālajos stendos, kā arī organizējot projekta darba grupas un asociēto partneru tikšanās.

Projekta “North Star Film Alliance” mērķis ir palielināt ārvalstu filmu projektu un finansējuma pieplūdumu Latvijas, Igaunijas un Somijas filmu ražošanas nozarē, piesaistot ārvalstu filmētājus mūsu reģionam kā pievilcīgai filmēšanas vietai, it īpaši uzrunājot iespējamos filmētājus ārpus Eiropas Savienības robežām.

0 Patīk
288 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts