Šā gada 7.jūnijā notiks vietējo speciālistu forums „Ugunsdrošības un ugunsnelaimju finansiālie aspekti”. Pasākuma mērķis ir iepazīstināt arhitektus, ugunsdrošības speciālistus, vēsturisko namu īpašniekus un citus interesentus ar Rīgas vēsturiskā centra ugunsgrēku statistiku, to sekām un objektu rekonstrukciju, sniegt informāciju par ēku vērtību Rīgas vēsturiskajā centrā un ugunsnelaimju risku apdrošināšanu, kā arī foruma dalībniekus paredzēts iepazīstināt ar Ugunsdrošības sistēmām un to izvietošanu ēkās.

Forums „Ugunsdrošības un ugunsnelaimju finansiālie aspekti” norisināsies 7.jūnijā no plkst.10.00 līdz plkst.13.00, Ugunsdzēsības muzejā, Hanzas ielā 5. Foruma pirmajā daļā plānotas ekspertu prezentācijas, bet noslēgumā –  dalībnieku diskusija. Foruma dalībnieku skaits ierobežots, tādēļ lūgums pieteikt dalību un iesūtīt diskusijas jautājumus uz e-pastu jana.grinhofa@riga.lv. Detalizēta foruma darba kārtība pieejama šeit – https://rdpad.lv/services/Projekti/heritprot/article.php?id=104127.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Dzintars Balodis: „Mūsu mērķis ir veidot kopīgo izpratni –  ieguldīt ugunsdrošības pasākumos ir izdevīgāk, nekā cīnīties ar uguns nodarītajiem zaudējumiem, it īpaši vēsturiskajās ēkās. Departaments ar šo projektu pievērš uzmanību nopietnam ēku apsaimniekošanas aspektam, lai sekmētu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu nākamajām paaudzēm”.

Šis ir jau otrais seminārs par ugunsaizsardzības pasākumiem kultūrvēsturiskā mantojuma ēkās. Pirmajā seminārā pašvaldības speciālisti, vēsturisko namu īpašnieki, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji, arhitekti un citi interesenti runāja par problēmas aktualitāti  kopumā. Šoreiz pasākuma laikā tiks aplūkoti konkrēti piemēri, īpašu uzmanību pievēršot dzēšanas sistēmu, apdrošināšanas un ēku atjaunošanas izmaksām, kuras tiks izvērtētas  salīdzinājumā ar prevences pasākumu izdevumiem.

Semināru organizē Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, kas ir Eiropas Savienības struktūrfondu 3.mērķa “Eiropas teritoriālā sadarbība” INTERREG IV C programmas projekta „Ugunsdrošības uzlabošana vēsturiskajās ēkās (HERITPROT)” ieviesējs.

Par projektu:
Projekta „Ugunsdrošības uzlabošana vēsturiskajās ēkās (HERITPROT)” mērķis ir ugunsnelaimju izraisītu risku novēršana Eiropas pilsētu vēsturiskajos centros, teritorijās, kas ir iekļautas Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Projekta ietvaros tiek veikta esošās situācijas izpēte, attiecībā uz vēsturiski nozīmīgu ēku aizsardzību pret iespējamiem ugunsgrēkiem, kā arī tiek apkopota sadarbības partneru rīcībā esošā informācija, definējot kopējās problēmas un turpmākās darbības. Līdz nākamā gada nogalei plānots izstrādāt ugunsgrēku monitoringa un prevencijas rīcības programmu un ieviest to katrā no partnervalstīm, izveidot sadarbības tīklu pieredzes apmaiņai, izstrādāt rokasgrāmatu par ugunsdrošību vēsturiskajās ēkās vēsturiski nozīmīgu ēku privātīpašniekiem. Projekta laikā tiek organizēti vietējie un straptautiskie  semināri, konferences, apmācības profesionāļiem un mācību trauksmes vēsturiskās ēkās. Šī gada aprīlī jau ir noticis pirmais vietējais forums, kur interesentiem tika sniegta informācija par projekta ietekmes teritoriju un ugunsaizsardzības pasākumiem Rīgas vēsturiskajā centrā, kā arī semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar Rīgas Doma restaurāciju un ugunsdrošību. Īpaša uzmanība foruma laikā tika pievērsta ēku atjaunošanai, izmantojot tehnoloģijas, kas ļauj saglabāt esošo kultūrvēsturisko mantojumu un vienlaicīgi pasargāt no ugunsnelaimēm.
Projekta partneri: La Laguna (Spānija), Sighisoara (Rumānija), Cuenca (Spānija), Rīga (Latvija), Varšava (Polija), Viļņa (Lietuva), Holloko (Ungārija), Bergena (Norvēģija), Liverpūle (Apvienotā Karaliste), Angra Heroismo (Portugāle). Projekta ieviešana uzsākta 2012. gada martā un to plānots pabeigt 2014. gada decembrī. Kopējais projekta finansējums ir EUR 1 646 028, INTERREG IV C programmas finansējums Rīgas projekta sadaļā ir EUR 144 494.90 un Rīgas domes līdzfinansējums ir EUR 25 499.10.

0 Patīk
1223 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts