Otrdien, 25.septembrī, plkst.12.00 Rīgas domē, 508. telpā, notiks preses konference par kultūras un atpūtas parka „Mežaparks” teritorijas attīstības programmu un detālplānojumu. Tajā piedalīsies Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Vadims Jerošenko, Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Uldis Jansons un Pilsētvides plānošanas nodaļas vadītāja Inese Sirmā.

Mežaparks ir lielākais pilsētas nozīmes kultūras un atpūtas parks – tā teritorija ir 423 ha liela, un tam ir valsts aizsargājama arhitektūras pieminekļa statuss.

Kaut arī „Mežaparks” ir iedzīvotāju iecienīta atpūtas vieta, te nepieciešams risināt daudzas aktuālas problēmas: ir samērā mazs atpūtas iespēju klāsts; nepietiekams labiekārtojuma līmenis; esošā infrastruktūra ir nolietojusies; galvenā darbība Mežaparka notiek vasaras sezonā, citās sezonās parks ir mazāk aktīvs; aktīvi tiek izmantota tikai 1/3 daļa no parka teritorijas; ir nepietiekams celiņu tīkls, trūkst atpūtas vietu un elementāra labiekārtojuma (soliņi, tualetes) u.c.

Sagatavotais detālplānojums paredz, ka, saglabājot atpūtas parka pašreizējo ievirzi arī turpmāk, tiks palielināts pieejamo atpūtas iespēju klāsts, attīstīts funkcionāli nepieciešamais labiekārtojums un celiņu tīkls, izveidota promenāde gar Ķīšezeru, ierīkotas autostāvvietas u.c.

Jautājumu par kultūras un atpūtas parka „Mežaparks” detālplānojumu šonedēļ savā sēdē izskatīs Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja, lai lemtu par tā nodošanu sabiedriskai apspriešanai.

Informāciju sagatavoja L.Ivāna, tel. 67026049.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

0 Patīk
1172 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts