Par būvniecību Rīgas pilsētā februāra mēnesī

2009. gada februāra mēnesī Rīgas pilsētas būvvaldē ir saskaņots un akceptēts 221 būvprojekts, kas paredz jaunas būvniecības uzsākšanu, rekonstrukciju, renovāciju un inženiertehnisko darbu veikšanu.

Rīgas pilsētas būvvaldē februārī ir saņemtas 112 apliecinājuma kartes vienkāršotās renovācijas, rekonstrukcijas darbu veikšanai un izsniegtas 125 būvatļaujas. Rīgas pilsētas būvinspekcija ekspluatācijā pieņēmusi 75 objektus.

Februārī Rīgas pilsētas būvvaldē saskaņots un akceptēts 221 būvprojekts, kas ir par 21% mazāk nekā pagājušā gada februāra mēnesī.  Lielākais saskaņoto un akceptēto būvprojektu un inženiertehnisko projektu skaits ir bijis: Latgales priekšpilsētā – saskaņoti 57 projekti, Zemgales priekšpilsētā – 45, Vidzemes priekšpilsētās – 36, Kurzemes rajonā – 34, Ziemeļu rajonā – 31, Centra rajonā 18 būvprojekti un inženierkomunikāciju projekti.

Lielākie Rīgas pilsētas būvvaldē saskaņotie un akceptētie būvprojekti februāra mēnesī: Spices biroju ēka Remtes ielā; daudzdzīvokļu  dzīvojamā ēka ar veikalu telpām Jelgavas ielā 65; autotransporta automātiskās transmisijas apkopes un remonta centrs Krustpils ielā 50a; ieslodzījumu vietu pārvaldes ēka Rūjienas ielā4; daudzfunkcionāls dzīvojamās un sabiedriskās funkcijas apbūves komplekss (A daļa) Antonijas ielā 21 un Emīla Melngaiļa ielā 2a; LMT bāzes stacija “ViesturaPr” Viestura prospektā 17/1; 23 dzīvojamo māju Mežaparkā pievienošana pilsētas ūdensvada un sadzīves kanalizācijas tīklam; daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka Krūtes ielā 8; Zilās ielas rekonstrukcija, jaunas ielas gar Beķera grāvi projektēšana un tilts pār Beķergrāvi, kā arī citi būvprojekti.

Skiču stadijā saskaņotie projekti jaunbūvēm: papildus ūdens sildāmā katla izbūve Rīgas TEC-1 Viskaļu ielā 16; tirdzniecības centrs Augusta Deglava ielā 164b; biroju ēka Dārzciema ielā un citi projekti.

Rīgas pilsētas būvvaldē šī gada februāra mēnesī saņemtas 112 apliecinājuma kartes, vienkāršotās renovācijas/rekonstrukcijas darbu veikšanai, tas ir, par 37% mazāk nekā 2008.gada februārī.

Rīgas pilsētas būvvalde februārī izsniegusi 125 būvatļaujas, tas ir, par 15% vairāk, kā pagājušā gada februāra mēnesī: Ziemeļu rajonā – 37 būvatļaujas, Latgales priekšpilsētā – 22, Zemgales priekšpilsētā – 21, Vidzemes priekšpilsētā – 8, Centra rajonā – 3, Kurzemes rajonā – 8. Inženiertīklu ierīkošanai ir izsniegtas 26 būvatļaujas.

Februārī Rīgas pilsētā ekspluatācijā pieņemti 75 būvobjekti, kas ir par 38% mazāk, kā pagājušā gada februārī. Lielākais ekspluatācijā pieņemto objektu skaits bijis Vidzemes priekšpilsētā -12 un Ziemeļu rajonā – 8, Kurzemes rajonā – 7, savukārt Latgales priekšpilsētā un Centra rajonos katrā pa – 4 būvobjektiem, inženiertīkli – 40.

Gada otrajā mēnesī ekspluatācijā pieņemti: noliktavas ēkas jaunbūve un rekonstrukcija Dzirciema ielā 119/1 ar kopējo izbūves platību 1171,8m2; ražošanas ēkas rekonstrukcija Aristīda Briāna ielā 9 ar kopējo izbūves platību 7135m2; viesnīcas ēkas rekonstrukcija Lauvas ielā 2 ar kopējo izbūves platību 5269,7m2; katlu mājas renovācija ar automatizētu gāzes katlu uzstādīšanu Trijādības ielā 5; četras daudzdzīvokļu mājas Biķernieku ielā 160 k-1, Biķernieku ielā 160 k-2, Biķernieku ielā 160 k-3 un Biķernieku ielā 160 k-4, un citi objekti.

Pēc šobrīd esošās informācijas par būvniecības noteikumu neievērošanu, tas ir, patvaļīgas būvniecības uzsākšanu un atkāpēm no saskaņotajiem projektiem, februāra mēnesī tika sastādīti  17 administratīvie protokoli. Administratīvā komisija piemērojusi naudas sodus no Ls 50 līdz Ls 1 000. Kopējais pieprasītais soda naudas apjoms par izdarītajiem pārkāpumiem ir 4550 lati.

Lielākais naudas sods 1000Ls apmērā piemērots: SIA „Palink” par bez būvatļaujas uzsāktiem būvdarbiem – būvbedres izrakšanu tirdzniecības ceha būvniecībai Dombrovska ielā un SIA „VIA” par esošai administrācijas ēkai veikto piebūvi 2 stāvu augstumā bez akceptēta būvprojekta un izsniegtas būvatļaujas.

Rīgas pilsētas būvvaldes
Sabiedrisko attiecību nodaļa

0 Patīk
1224 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts