Par projekta “Antropogēno slodzi mazinošas infrastruktūras izbūve un rekonstrukcija dabas parkā „Piejūra” (Natura 2000 vieta)”  īstenošanas aktualitātēm

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalstu īsteno projektu „Antropogēno slodzi mazinošas infrastruktūras izbūve un rekonstrukcija dabas parkā „Piejūra” (Natura 2000 vieta)”, kura mērķis ir mazināt antropogēno slodzi uz Eiropas Savienības aizsargājamiem biotopiem dabas parka „Piejūra” (Natura 2000 vieta) teritorijā, nodrošinot bioloģiskās dabas daudzveidības saglabāšanu nākamajām paaudzēm. Kā jau esam informējuši iepriekš, galvenās projekta darbības ir antropogēno slodzi mazinošas infrastruktūras izbūve un rekonstrukcija dabas parka „Piejūra” teritorijā Daugavgrīvā, Mangaļsalā, Vecāķos. Projekts ir vērsts uz dabas vērtību saglabāšanu, papildus sniedzot dažādas atpūtas iespējas piekrastē – gan aktīvas, gan izzinošas.

Departaments informē, ka ir noslēdzies antropogēno slodzi mazinošas infrastruktūras būvdarbu iepirkums, kurā uzvarēja SIA „Binders”.

SIA „Binders” dabas parkā „Piejūra” izbūvēs veselības taku Mangaļsalā, kuru paredzēts labiekārtot ar āra trenažieriem un atpūtas laukumu, sešas atpūtas takas, ar tajās izvietotiem soliņiem, atkritumu urnām un velosipēdu novietnēm, kas iedzīvotājiem nodrošinās komfortablas atpūtas iespējas dabas parkā „Piejūra”, tāpat tiks izvietotas dažādas informatīvās zīmes un stendi. Savukārt Mangaļsalas ielā 5A tiks izbūvēta labiekārtota autostāvvieta.

Daugavgrīvā tiks veikta priekškāpas atbalsta sienas būvniecība, kas novērsīs kāpas eroziju, tiks uzstādīti informatīvi stendi, robežzīmes, barjeras, soliņi un miskastes, izveidota velosipēdu novietne.

Būvdarbu būvuzraudzību veiks SIA „Promark Construction” un būvdarbu autoruzraudzību nodrošinās būvprojekta izstrādātājs „BM projekts”.

Plānots, ka projekta īstenošanas rezultātā izveidotā infrastruktūra apmeklētājiem būs pieejama jau šī gada beigās.

0 Patīk
2056 Skatīts

2 komentāri

  • Juris2018. gada 26. septembris plkst. 11:15

    Priecājos, ka tiek īstenots projekts, kas vērsts uz dabas vērtību saglabāšanu, papildus sniedzot dažādas atpūtas iespējas iedzīvotajiem. Īpaši, ievērojot cilvēku (atpūtnieku) plūsmas palielināsanos Mangaļsalā (un ne tikai karstajās vasaras dienās). Tomēr vēletos zināt vai un kad tiek plānots sakopt pamesto, izdemolēto un piesārņoto pašvaldības īpašumu Mangaļsalas ielā, kas atrodas aiz Mangaļsalas 5A tikai nedaudz tālāk virzienā uz Vecāķiem? Paldies.

    • RDPAD2018. gada 28. septembris plkst. 14:14

      Paldies par Jūsu vērojumiem, viedokli un redzējumu. Jautājumi saistībā ar pašvaldības īpašumiem, to uzturēšanu un sakopšanu ir Rīgas domes Īpašuma departamenta kompetence.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts