Paredzēts būtiski uzlabot pilsētvides kvalitāti

Š.g. 28.oktobrī, Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejā atbalstīti grozījumi saistošajos noteikumos, kas paredz uzlabot pilsētvides kvalitāti, veidojot vienotu dizainu sabiedriskā transporta pieturvietu nojumēm un organizējot konkursu to uzstādīšanai. Grozījumi paredz arī samazināt bāzes likmi reklāmas nodevai pa 15%.

Rīgas pilsētas būvvalde ierosina veikt grozījumus Rīgas domes 2005.gada 8. marta saistošajos noteikumos Nr. 91 ”Par reklāmu, izkārtņu un citu informatīvo materiālu izvietošanas kārtību Rīgā”, kas paredz izveidot vienotu pieturvietu nojumju attīstības koncepciju un organizēt konkursu, sabiedriskā transporta esošo pieturvietu nojumju, kurām beidzies ekspluatācijas termiņš, nomaiņai pret kvalitatīvām un mūsdienu prasībām piemērotām nojumēm.

„Šie grozījumi sniedz iespēju veidot abpusēji izdevīgu sadarbību starp Rīgas pašvaldību un uzņēmējiem, izveidojot vienotu koncepciju pieturvietu dizaina izstrādē un organizējot to uzstādīšanu, ieguvēji būtu kā pašvaldība, tā uzņēmēji, rīdzinieki un pilsētas viesi,” uzskata Rīgas domes Pilsētas attīstības  komitejas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs.

„Pēc konkursa kārtībā izvietoto jauno sabiedriskā transporta pieturvietu nojumju izvietošanas būtiski uzlabosies pilsētvides kvalitāte. Turklāt jau šobrīd ir zināms, ka vairāki tīkla reklāmu uzņēmumi izteikuši gatavību sadarboties ar Rīgas pilsētas pašvaldību un iesaistīties Rīgas pilsētas sakārtošanā,” skaidro Andis Cinis Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs.

 „Pašlaik tikai trešā daļa no visām pieturvietām ir aprīkota ar nojumēm, turklāt esošās daudzviet ir nolietotas, ar iztecējušu ekspluatācijas termiņu, nepiemērotas, piemēram, e- talonu automātu uzstādīšanai, daudzviet reklāmas plakāti aizsedz skatu uz pienākošo sabiedrisko transportu, vienots dizains un skaidra pieturvietu nojumju apsaimniekotāju atbildība viennozīmīgi veidotu pilsētas tēlu pievilcīgāku” skaidro Arta Goldberga Rīgas pilsētas būvvaldes Pilsētvides dizaina pārvaldes vadītāja.

Lai ieinteresētu uzņēmējus investēt līdzekļus sabiedriskā transporta pieturvietu, kurām beidzies ekspluatācijas termiņš sakārtošanā, ierosināts veikt grozījumus arī Rīgas domes 2006. gada 1. augusta saistošajos noteikumos Nr. 51”Par pašvaldības nodevu par reklāmas, afišu, sludinājumu un citas vizuālās informācijas izvietošanu Rīgā ” nosakot bāzes likmi reklāmai jaunizveidotajās pieturvietās 0,3 Ls/m2, bet pārējām reklāmām, ņemot vērā pašreizējo ekonomisko situāciju, samazināt bāzes likmi reklāmas nodevai par 15% , tas ir, no 1,30 Ls/m2 uz 1,10Ls/m2.

Šodien ierosinātie grozījumi saistošajos noteikumos Nr.91 ”Par reklāmu, izkārtņu un citu informatīvo materiālu izvietošanas kārtību Rīgā” paredz arī samazināt minimālo soda apmēru administratīvajiem pārkāpumiem un atbrīvot no saskaņošanas un pašvaldības nodevas plakātu, piemēram, „Pārdod telpas” vai „Izīrē telpas” izvietošanu, ja tie nepārsniedz 25% no loga kopējās platības.

Rīgas pilsētas būvvaldes
Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

0 Patīk
1198 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts