Rīgā notiks starptautisks seminārs pilsētplānošanas ekspertiem

No 15. līdz 17.septembrim Rīgā norisināsies starptautisks seminārs pilsētplānošanas profesionāļiem, kas tiks veltīts tēmai “URBAN STREAMS” jeb ūdensobjekti kā nozīmīgs resurss pilsētvidē, apskatot to rekreācijas, estētisko un ekoloģisko potenciālu pilsētā.

Šī semināra tematikas ietvaros tiks vērtētas gan klimata pārmaiņas, plūdu draudi un ilgtspējīga lietus ūdens apsaimniekošana pilsētā, gan publiskās piekļuves veicināšana un teritoriju attīstības principi ūdensmalās. Semināra dalībniekiem no 10 Baltijas jūras reģiona valstīm lekcijas vadīs gan vietējie jomas eksperti, gan vieslektori no Somijas, Lielbritānijas un ASV, bet iegūtās zināšanas būs iespēja pielietot praktiski, piedāvājot risinājumus trim projekta teritorijām – Kīleveina grāvim, Zunda kanālam un Rīgas salām – Lucavsalai un Zaķusalai. Šis seminārs ir arī iespēja starptautisku profesionāļu vidū diskutēt par jaunā Rīgas teritorijas plānojuma risinājumiem, kā arī iepazīties ar Rīgas pieredzi.

“Gadu gaitā UBC (Union of the Baltic Cities) Pilsētplānošanas komisija ir sadarbojusies ar vairāk nekā 25 Baltijas jūras reģiona pilsētām un citām UBC komisijām, lai organizētu šos seminārus. Mēs apvienojam cilvēkus, mācāmies viens no otra, radām jaunas idejas par aktuālajiem jautājumiem pilsētā, kas organizē semināru un prezentējam šīs idejas plašākai publikai. Tas ir lielisks veids kā strādāt un pats galvenais – tas apvieno Baltijas reģiona pilsētas kopīgam darbam,” norāda UBC Pilsētplānošanas komisijas vadītājs Niels- Pīters Mors (Mr. Niels-Peter Mohr).

“UBC komisiju semināri ir efektīvs pieredzes apmaiņas process starp pilsētām Baltijas jūras reģionā. Starptautiskā pieredze šo semināru laikā vienmēr rod jaunus risinājumus, kā arī sniedz iespēju salīdzināt un novērtēt paveikto darbu. Jau ilgu laiku Baltijas jūras reģions ir veiksmīgi attīstījies un liela daļa no šiem panākumiem ir saistīta ar starptautisko sadarbību starp pilsētām šajā reģionā, ” saka UBC Vides komisijas vadītājs Bjorns Gronholms (Mr. Björn Grönholm).

“Mums ir svarīgi, ka UBC seminārs Rīgā notiek šajā nozīmīgajā laikā – kad noris aktīvs darbs pie jaunā Rīgas teritorijas plānojuma. Mūsu mērķis ir Rīgas pilsētas līdzsvarota un ilgtspējīga attīstība, kas veidota, ņemot vērā arī starptautiskās sadarbības iespējas un profesionālās pieredzes apmaiņu. Semināra tēma “URBAN STREAMS” ir aktuāla ne tikai Rīgas, bet visa Baltijas jūras reģiona kontekstā,” uzsver Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Dzintars Balodis.

Baltijas pilsētu savienība ir brīvprātīga un reprezentatīva nevalstiska organizācija, kurā piedalās Dānija, Zviedrija, Somija, Vācija, Norvēģija, Polija, Igaunija, Lietuva, Latvija un Krievija, kuras pārstāvētas ar vairāk kā 100 pilsētām no kurām Latviju pārstāv Rīga, Cēsis, Jēkabpils, Jūrmala, Liepāja un Tukums. Savā darbībā UBC balstās uz ilgtspējīgas pilsētvides attīstības principiem, sekmējot dalībvalstis sasniegt augstāku dzīves kvalitāti, veicinot Baltijas jūras reģiona dinamisku, konkurētspējīgu un plaukstošu attīstību, aizstāvot reģiona un dalībvalstu intereses nacionāla un Eiropas līmeņa lēmumu pieņemšanā.

Semināru Rīgā jau trešo reizi organizē UBC Pilsētplānošanas komisija un Vides komisija sadarbībā ar Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentu.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji aicināti apmeklēt semināra noslēguma prezentācijas 17.septembrī, plkst. 9.30 Rīgas tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē.

Vairāk informācijas par UBC var iegūt mājas lapā: http://www.ubc.net/

0 Patīk
1403 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts