Rīgā studiju vizītē viesojas projekta „Ugunsdrošības uzlabošana vēsturiskajās ēkās” starptautiskie partneri

No 2014.gada 4. līdz 6.jūnijam Rīgā notiks projekta „Ugunsdrošības uzlabošana vēsturiskajās ēkās” starptautisko partneru studiju vizīte, kuras ietvaros eksperti diskutēs par katras valsts pieredzi ugunsdrošības uzlabošanā vēsturiskajos centros un teritorijās, kas ir iekļautas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā, turklāt Latvijas Nacionālajā operā notiks ugunsdzēsības mācību trauksme.

Studiju vizītes atklāšana notiks 4.jūnijā plkst. 9.30 Astor Riga Hotel Z.A.Meierovica bulvārī 10. Plānots, ka to atklās Rīgas mērs Nils Ušakovs, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Dzintars Balodis, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks Intars Zitāns un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis. Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji laipni aicināti piedalīties vizītes atklāšanā.

„Rīgas pilsētas pašvaldība šajā projektā iesaistījās 2012.gadā, lai apzinātu citu valstu pilsētu pieredzi vēsturiskā mantojuma ugunsdrošības jautājumu risināšanā un izstrādātu rīcības plānu ugunsdrošības pasākumu ieviešanai Rīgas vēsturiskajā centrā un tā aizsardzības zonā. Nesenie notikumi saistībā ar Rīgas pili bija brīdinājums, cik postošs un sarežģīti novēršams ir ugunsgrēks vēsturiskajās ēkās Rīgas vēsturiskā centra teritorijā, tāpēc projektā sekmīgi notikusi pašvaldības un valsts institūcijas – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta – sadarbība, kuras rezultātā būtiska nozīme pievērsta situācijas apzināšanai un prevencijas pasākumiem saistībā ar ugunsdrošību Rīgas vēsturiskajā centrā, lai nākotnē novērstu ugunsnelaimju riskus,” skaidro Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Dzintars Balodis.

5.jūnijā no plkst. 9.00 līdz 11.00 sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu tiks organizēta ugunsdzēsības mācību trauksme Latvijas Nacionālajā operā. Trauksmes laikā darbosies evakuācijas signalizācija un cilvēki no operas tiks evakuēti, taču iedzīvotājiem nav pamata uztraukties un turpmāka rīcība nav nepieciešama.

Projektā kopš 2012.gada tiek organizētas studiju vizītes sadarbības partneru pilsētās, kuru laikā notiek ne vien ekspertu prezentācijas un diskusijas, lai pārrunātu katras valsts pieredzi un problēmas ugunsdrošības uzlabošanai vēsturiskajos centros un teritorijās, kas ir iekļautas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā, bet arī dažādas praktiskas apmācības kopā ar ugunsdzēsības speciālistiem.

Visas projektā iesaistītās partnervalstis sadarbojas, lai veiktu situācijas izpēti vēsturiskajos centros un nodrošinātu aizsardzību pret iespējamiem ugunsgrēkiem. Kopā ar jomas speciālistiem ir apzinātas problēmas un notikusi ievērojama informācijas apmaiņa, kas ļāvusi rast jaunus sadarbības mehānismus, lai nodrošinātu zināšanu pārnesi jomas speciālistiem. Projektam būtiski jautājumi ir risināti lokālos forumos un starptautiskās konferencēs, kas rezultējies projektu partneru kopēji izstrādātajā rokasgrāmatā par ugunsdrošības uzlabošanu vēsturiskās ēkās.

Projekts turpināsies līdz šā gada 30.decembrim, kad plānots katrā no partnervalstīm izstrādāt un turpmāk ieviest „Rīcības programmu ugunsgrēku monitoringam un prevencijai”.

Projekta „Ugunsdrošības uzlabošana vēsturiskajās ēkās” mērķis ir ugunsnelaimju izraisītu risku novēršana Eiropas pilsētu vēsturiskajos centros un teritorijās, kas ir iekļautas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. To īsteno Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments un partneri no Apvienotās Karalistes (Liverpool), Lietuvas (Vilnius), Portugāles (Angra do Heroismo), Polijas (Warsaw), Rumānijas (Sighisoara), Spānijas (La Laguna) un (Cuenca) un Ungārijas (Holloko).

0 Patīk
1502 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts