Rīgas domē norisinājās darbnīca iniciatīvu radīšanai Sarkandaugavā un Bolderājā

Projekta “Kultūras plānošana kā metode sociālajai inovācijai pilsētās – UrbCultural Planning” ietvaros 11.aprīlī, Rīgā, Rātsnamā, norisinājās darbnīca, kura pulcēja sociālos partnerus, nevalstiskās organizācijas un Rīgas pašvaldības pārstāvjus, lai projekta ietvaros radītu jaunas idejas un veidotu veiksmīgu sadarbību.   

Viens no darbnīcas mērķiem bija iepazīstināt Sarkandaugavas un Bolderājas apkaimēs darbojošās kultūras iniciatīvas ar vietējām nevalstiskajām organizācijām, kuras fokusējas sociālu jautājumu risināšanas jomā pilsētā, un apkaimju izglītības iestādēm. Tika meklēti potenciālie saskares punkti un sinerģijas starp iepriekšminētajām  organizācijām, identificējot jaunas idejas ar sociālu nozīmību, kuras potenciāli varētu attīstīt Sarkandaugavas un Bolderājas apkaimēs. 

Darbnīcas pirmajā daļā dalībnieki meklēja atbildes uz to, kādi sociāli izaicinājumi un problēmas ir novērojamas apkaimēs un kādi ir to cēloņi. Kad cēloņi tika apzināti, notika radoša ideju attīstīšanas “prāta vērta” ar mērķi rast jaunus risinājumus sociālajiem izaicinājumiem, projekta UrbCulturalPlanning ietvaros.  

Tikmēr ar prezentācijām par sociālajiem izaicinājumiem apkaimēs un apkaimju nozīmību pilsētas attīstībā dalījās Rīgas domes Labklājības departamenta Sociālās pārvaldes priekšnieks Mārtiņš Moors un Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Stratēģiskās vadības pārvaldes vadītāja p.i. Guntars Ruskuls. Savukārt biedrības “Free Riga” un “Festivāls Komēta”

pārstāvji sniedza prezentāciju par savām plānotajām aktivitātēm Sarkandaugavā un Bolderājā.  

Projekts „Kultūras plānošana kā metode sociālajai inovācijai pilsētās – UrbCulturalPlanning” tiek īstenots ar INTERREG programmas finansiālu atbalstu.  

darbnīca iniciatīvu radīšanai

Projekts “Kultūras plānošana kā metode sociālajai inovācijai pilsētās – UrbCultural Planning” tiek realizēts ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējumu (Interreg Baltijas jūras reģiona programma) no 2019.gada janvāra līdz 2021.gada jūnijam.

Ar semināra norises kopsavilkumu iespējams iepazīties šeit.

1 Patīk
1259 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts