Rīgas dome sadarbībā ar dāņu arhitektu un pilsētplānotāju Janu Gēlu un Gehl Architects biroju organizēs informatīvu pasākumu Rīgā

Rīgas dome un Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar dāņu arhitektu un pilsētplānotāju, mūsdienīgās, uz cilvēku orientētās pilsētvides veidošanas iedvesmotāju un praktiķi Janu Gēlu un Gehl Architects biroju organizēs informatīvu pasākumu par Rīgas pilsētas ilgtspējīgas attīstības, kvalitatīvas publiskās ārtelpas un integrētas transporta sistēmas plānošanu un īstenošanu Rīgas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030. gadam noteikto mērķu sasniegšanai. Šis informatīvais pasākums notiks paplašinot Gehl Architects ApS pētījuma “Public Spaces & Public Life – in Riga City Centre” ietvaros uzsākto sadarbību ar Rīgas domi.

Pasākums norisināsies 24. augustā, plkst. 14:30, Rātsnama telpās, Rātslaukumā 1. Pasākumā piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Armands Krūze. Informatīvā pasākuma ietvaros Jans Gēls prezentēs to, kā citas pilsētas pasaulē, balstoties uz konkrētiem viņa pētījumiem un rekomendācijām, ir risinājušas transporta un sastrēgumu problēmas, vienlaicīgi veidojot kvalitatīvu un uz cilvēku orientētu publisko ārtelpu. Diskusiju vadīs pilsētplānotājs N. Balgalis.

Vienlaikus sadarbībā ar Dānijas Karalistes vēstniecību un ar Dānijas Kultūras Institūta atbalstu tiks atklātas divas atbilstošas tematikas izstādes: “Kopenhāgenas risinājumi” un “Labā pilsēta”. Izstādes būs apskatāmas Rīgas domes telpās, Rātslaukumā 1.

Izstādi “Kopenhāgenas risinājumi” veidojis Dānijas Arhitektūras centrs publiskā un privātā partnerībā ar Kopenhāgenas pilsētu un Realdania. Izstāde sastāv no 10 lielformāta informatīvām un ilustratīvām planšetēm, un tā būs apskatāma no 24. augusta līdz 9.septembrim.

Izstādi “Labā pilsēta veidojusi Dānijas Velosipēdu inovāciju laboratorija. Autori vēlas radīt kopīgu platformu debatēm un nākotnes pilsētas infrastruktūras pārdomāšanai un potenciāla saskatīšanai, kur īpaši akcentēts tiek velosipēdu potenciāls pilsētā. Šī izstāde būs apskatāma no 27. augusta līdz  2.septembrim. Izstādi veidos 20 informatīvi un ilustratīvi plakāti.

Papildu info. par līdz šim Rīgā paveikto, ņemot vērā Jana Gēla ieteikumus, lasiet Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta mājaslapā: https://www.rdpad.lv/mes-veidojam-pilsetas-pec-tam-tas-veido-mus/

 

 

1 Patīk
4678 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts