“Rīgas drosmes grants” gatavojas jaunajam konkursam!

Šī gada vasaras nogalē tiks izsludināts jauno biznesa ideju konkurss “Rīgas drosmes grants”, kas sniegs iespēju 25 topošajiem uzņēmējiem iegūt atbalstu 2000 eiro apmērā savas idejas attīstībai, kā arī iespēju izveidot sadarbību ar kādu no 6 Rīgā esošajiem augstskolu inkubatoriem.

Drīz būs apritējis pirmais gads, kopš Rīgas pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūras organizēto konkursu “Ideju kauss”, realizē grantu programmu “Rīgas drosmes grants”. Šī programma paredzēta tiem, kuri ir pietiekami drosmīgi, lai uzdrīkstētos uzsākt savas biznesa idejas realizāciju.  Šī programma ir radīta, lai sniegtu atbalstu idejām, kurām līdz šim tas netika piedāvāts –  absolūti “zaļām” (agrīnā stadijā esošām) biznesa idejām, nevis idejām ar jau redzamām iestrādnēm, kā tas ir ierasts vairumā citos Latvijas uzņēmējdarbības atbalsta konkursos. Ņemot vērā 2018.gada pieredzi – ideju Rīgā ir daudz un tās ir  ļoti dažādas: sākot ar mājdzīvnieku izsekošanas ierīču izgatavošanu  un peldlīdzekļu ražošanu, un beidzot ar līdzekļiem bišu parazītu apkarošanai un inovatīvām zobu tīrīšanas kapsulām.

“Rīgas drosmes grants” ir gudra nauda biznesa ideju attīstībai, jo tās iegūšanai ir nepieciešams apmeklēt  apmācības uzņēmējdarbības pamatos nozares profesionāļu vadībā, arī Rīgas augstskolu biznesa inkubatori sniedz laureātiem padomus jaunā biznesa attīstībai. Biznesa inkubatoru vadītāji norāda, ka visi konkursa laureāti, ar kuriem tie sadarbojas, ir ļoti motivēti un ar skaidru biznesa attīstības vīziju.

Liela daļa konkursa laureātu atzīst, ka vērtīgs ieguvums ir ne tikai finansiālais atbalsts, bet arī konkursa un apmācību laikā iegūtā jaunā pieredze un kontakti, jo īpaši mentoru konsultāciju laikā inkubatoros, kuras citkārt nemaz nebūtu pieejamas. Šī  pieredze jaunajos uzņēmējos ir trenējusi spējas nospraust ļoti konkrētus mērķus un veikt sistemātisku un smagu darbu, lai savus mērķus sekmīgi realizētu.

Patlaban, sadarbībā ar konkursa laureātiem un inkubatoru pārstāvjiem, ir identificēti iespējamie programmas uzlabojumi, kas atvieglos pieteikšanos konkursam un laiku, kas tiks veltīts konkursa norises procesiem, padarīs projekta iesniedzējam vēl lietderīgāku.

Ja arī Tu esi drosmīgs un Tev ir kāda biznesa ideja, ko Tu esi gatavs realizēt – šis ir īstais brīdis!

Programmu administrē Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments.

“Rīgas drosmes grants”aktualitātēm sekot līdzi iespējams sociālajās vietnēs Twitter (@DrosmesGrants) un Facebook (@Rigasdrosmesgrants).

0 Patīk
778 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts