Rīgas pašvaldība paraksta sadarbības līgumu ar IKEA satiksmes infrastruktūras uzlabošanai

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un SIA “Paul Mason Properties” priekšsēdētājs Sigurdurs Palmasons (Sigurdur Palmason) otrdien parakstīja sadarbības līgumu par pirmā IKEA lielveikala Latvijā darbības nodrošināšanai plānoto atbalstu infrastruktūras sakārtošanā.

“Šāda moderna lielveikala būvniecība ir imidža jautājums gan Rīgai, gan visai Latvijai. Tas dos mums iespēju labāk konkurēt ar citām valstīm, būs vairāk iedzīvotāju, kas iegādājas preces te uz vietas un arī pieaugs tūristu skaits – igauņiem vairs nebūs jādodas uz Lietuvu. Tas, ka tik liela Eiropas kompānija attīsta savu darbību pie pašas Rīgas robežas, ir pilnībā atbalstāmi, un, ņemot vērā, ka IKEA plāno investēt  80 miljonus eiro, mēs ar 500 000 eiro esam gatavi uzlabot šajā vietā satiksmes infrastruktūru, ko drīzumā būtu tāpat jādara,” uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

“Jau vairāk nekā desmit gadus sekojam līdzi Latvijas tirgum un esam ļoti priecīgi, ka IKEA atver savu pirmo veikalu Latvijā. IKEA veikala atvēršana jaunā valstī ir ne vien ilgtermiņa saistības, bet arī pienākums veicināt zīmola vīzijas attīstību ‒ radīt labāku ikdienu daudziem cilvēkiem,” SIA “Paul Mason Properties” priekšsēdētājs Sigurdurs Palmasons.

IKEA veikalu iecerēts būvēt Stopiņu novadā pie pašas Rīgas robežas, blakus Juglas ielas un Biķernieku ielas rotācijas aplim un plānots, ka infrastruktūras būvniecība jāpabeidz līdz 2018.gada beigām, bet ne vēlāk kā līdz 2019.gada rudenim. Esošā satiksmes intensitāte un tās prognozētais pieaugums pēc jaunā veikala izbūves nespētu nodrošināt krustojuma caurlaides spēju un komforta līmeni, tāpēc plānotie satiksmes infrastruktūras uzlabojumi paredz papildu joslu izbūvi rotācijas apļos, savienojošo ielu izbūvi, gājēju pāreju izbūvi, sabiedriskā transporta pieturvietas “kabatas” izveidi, kā arī jaunu luksoforu objektu Juglas ielā, kas nodrošinātu piebraukšanu pie veikala.

IKEA veikala celtniecību plānots sākt 2017. gada pavasarī, bet veikala atvēršana gaidāma 2018. gada augusta beigās. Veikalu pārvaldīs SIA “Paul Mason Properties”, slēdzot franšīzes līgumu ar Inter IKEA Systems BV.

Foto: Renārs Koris

1 Patīk
4531 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts