Rīgas pašvaldība piešķir 75 000 EUR trīs tehnoloģijās balstītu ideju attīstībai

23. jūlijā Rīgas pašvaldība paziņoja grantu programmas “Atspēriens” uzvarētājus, kopumā piešķirot 75 000 EUR trīs tehnoloģijās balstītu ideju tālākai attīstībai un ieviešanai tirgū.

Vērtēšanas komisija par grantu programmas “Atspēriens” 2020. gada uzvarētājiem pasludināja:

SIA “Aptolux” – uzņēmums piedāvā modulāros gaismas paneļus. Tā ir trapeces formas paneļu sistēma foto un video vajadzībām, kas spēj aizvietot visus populārākos LED gaismas risinājumus tirgū, nodrošinot gan iespēju izvietot paneļus dažādās ģeometriskās formās, gan izmantot plašu nepieciešamās gaismas spektru, imitējot saulrieta, zibens un u.c. gaismas toņus.

SIA “ROBOEATZ” – uzņēmums plāno ražot un tirgot tehnisko aprīkojumu, kas nodrošinātu robotizētu ātrās ēdināšanas restorānu izveidi. Tās būtu sabiedriskās ēdināšanas vietas, kurās cilvēku vietā strādās robots, īsā laika sprīdī pagatavojot siltu ēdienu. Pašreizējā biznesa ideja paredz atvērt pirmo šādu robotizēto ātrās ēdināšanas vietu Rīgā, lai pilnveidotu izstrādāto prototipu un demonstrētu tā iespējas potenciālajiem klientiem klātienē.

SIA “BIMSynch” – uzņēmums piedāvā papildinātās realitātes risinājumu būvniecībā, kas ļauj augšupielādēt projektu modeļus un sinhronizēt tos reālā laikā un vietā. Tādā veidā rodas iespēja ar papildinātās realitātes palīdzību apskatīt un laicīgi novērst kļūdas plānotajā projektā, kā arī optimizēt būvniecības, inženierkomunikāciju montāžas, autoruzraudzības, būvuzraudzības un nekustamā īpašuma apsaimniekošanas izmaksas, kā arī  uzlabot darba kvalitāti, taupot klienta laika, darbaspēka un finansiālos resursus.

Katrs uzņēmums saņēma grantu 25 000 EUR apmērā no Rīgas pašvaldības.

2020. gads ir sācies ar globālo krīzi, taču ne grantu programmā “Atspēriens”, kur pieteikumu skaits 2020. gadā ir audzis divreiz, līdz ar to arī rīdziniekiem bija iespēja saņemt divreiz vairāk radošu un vērtīgu projekta ideju pieteikumu. Piešķirtais grants 25 000 EUR apmērā kalpos gan katra komersanta interesēs, gan arī visu rīdzinieku interesēs,” Artis Lapiņš, Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītāja vietnieks.

Kopumā 2020. gadā grantu programmā “Atspēriens” tika iesniegti 70 projekta pieteikumi.

Top 10 finālistu idejas 17. jūlijā publiskā tiešsaistes pasākumā vērtēja: Alīna Mežciema – “Latvijas Mobilais Telefons” jauno attīstības virzienu nodaļas vadītāja, Renāte Strazdiņa – uzņēmuma “Microsoft Latvia”’ vadītāja, Gerhard Erasmus – “Apex Alliance Hotel Management” izpilddirektors, Jānis Ošlejs – “Primekss Group” vadītājs un Valdis Melderis – radio, TV raidījumu un pasākumu vadītājs.Vērtēšanas pasākuma ierakstu iespējams noskatīties Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta “YouTube” kontā: www.youtube.com/user/rdpad .

Aicinām radošus un inovatīvus uzņēmumus arī 2021. gadā pieteikties konkursam “Atspēriens”!

No 2019. gada grantu programmas “Atspēriens” konkurss tiek organizēts vienu reizi gadā, atbalstot jaunus un radošus uzņēmumus, kas attīsta tehnoloģijās vai zināšanās balstītus tehniskos risinājumus. Konkurss ir paredzēts uzņēmumiem, kas pieteikšanās dienā nav vecāki par pieciem gadiem. Kopējais grantu apjoms “Atspēriens” konkursā 2020. gadā ir 75 000 EUR.

Rīgas dome kopš 2009. gada īsteno grantu programmu “Atspēriens“, kuras mērķis ir veicināt mazo un vidējo uzņēmumu attīstību Rīgā, kā arī sekmēt jaunas uzņēmējdarbības un uzņēmēju produktu popularitāti. Kopš 2009. gada “Atspērienam” pieteikušies vairāk kā 1700 dalībnieki, no kuriem 166 arī saņēmuši atbalstu.

Grantu programmu “Atspēriens” administrē Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments.

“Atspēriens” aktualitātēm sekot līdzi var interneta vietnē www.atsperiens.lv, sociālajās vietnēs Twitter (@Atsperiens) un Facebook (Grantu programma “Atspēriens”).

0 Patīk
348 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts