Rīgas pašvaldība, sadarbojoties ar augstskolu studentiem,  uzlabos pilsētas publisko ārtelpu

Rīgas skvēri, parki, ielas un pagalmi ir vietas, kur satiekas gan Rīgas iedzīvotāji, gan Rīgas viesi, līdz ar to šīs vietas ir tuvas un nozīmīgas visiem, un to veidošana un uzlabošana ir darbs, kas jādara kopā. Tāpēc Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, piesaistot augstskolu studentus, nozares speciālistus un vietējos iedzīvotājus, šogad uzsāk jaunu iniciatīvu “Daudzfunkcionālas publiskās ārtelpas attīstība Rīgas pilsētas apkaimēs”, kuras ietvaros katru  gadu, kopīgi sadarbojoties, paredzēts rast un realizēt piemērotākos publiskās ārtelpas risinājumus trīs Rīgas teritorijās.

Teritorijas, kurās tiks realizētas  projekta ieceres, ir izvēlētas kopā ar Rīgas pilsētas izpilddirekcijām, un tās ir: teritorija kvartālā starp Lomonosova, Rāznas, Aiviekstes un Maskavas ielām, teritorija Imantas 16.līnijā 18 un Ozolaines parks Duntes ielā.

Šo trīs teritoriju attīstības ieceru izstrādei un īstenošanai kopā paredzēti 600 000 EUR no Rīgas pilsētas infrastruktūras fonda.

Divu augstskolu – Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA un Rīgas Tehniskās universitātes – studenti, augstskolu mācībspēku, profesionālu arhitektu un ainavu arhitektu vadīti, kopā ar Rīgas pilsētas speciālistiem pētīs izvēlētās projektu vietas, tiksies ar konkrēto apkaimju iedzīvotājiem un izstrādās labiekārtojuma un teritoriju attīstības projektus, kurus vērtēs starpdisciplināra žūrija. Žūrijā paredzēts aicināt pilsētvides speciālistus, iedzīvotājus un Rīgas pilsētas pārstāvjus. Izvēlētajiem risinājumiem tiks izstrādāta būvniecības ieceres īstenošanas dokumentācija, lai jau rudens pusē uzsāktu ieceru realizāciju.

Pirmā tikšanās ar studentiem un mācībspēkiem notiks 5.februārī Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA telpās.

“Daudzfunkcionālas publiskās ārtelpas attīstība Rīgas pilsētas apkaimēs” ir pašvaldības iniciatīva, kurā  tiek iesaistītas dažādas ieinteresētās puses publiskās ārtelpas veidošanā, lai veicinātu projektu realizācijā daudzpusīgu skatījumu un attīstītu jaunu sadarbības formu starp pilsētu, augstskolām, nozares profesionāļiem un iedzīvotājiem.

1 Patīk
936 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts