Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments ir iesniedzis Iepirkumu uzraudzības birojam dokumentāciju konkursa izsludināšanai par kvartāla starp Maskavas ielu, Krasta ielu, Turgeņeva ielu un Daugavas promenādes revitalizāciju.

„Spīķeru kvartāls Rīgā ir unikāla vieta – tuvu pilsētas centram un Vecrīgai, līdzās tādam savdabīgam objektam kā Centrāltirgus un pašā Daugavas malā, turklāt te saglabājusies savdabīga arhitektūra. Tātad ir visi priekšnosacījumi, lai Spīķeri kļūtu par iecienītu atpūtas vietu rīdziniekiem un apskates objektu tūristiem. Īstenojot revitalizācijas projektu, mēs šai iepriekš nolaistajai pilsētas teritorijai piešķiram jaunu dzīvi. Esmu pārliecināts, ka Spīķeros veidosies viens no interesantākajiem kultūras centriem Rīgā.” – norāda Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja p.i. Vadims Jerošenko.

Tiklīdz būs noslēdzies iepirkums un noslēgts līgums ar konkursa uzvarētāju, Spīķeru kvartālā un Daugavas malā plānots uzsākt darbus: pagaidu un teritoriju degradējošo būvju nojaukšanu, gājēju tuneļa rekonstrukciju, Daugavas krasta promenādes (no Dzelzceļa tilta līdz Salu tiltam) atjaunošanas darbus, kvartāla labiekārtošanu. Projektu pilnībā iecerēts pabeigt 2013.gadā.

„Tas ir labs piemērs, kā degradētu teritoriju atgriezt pilsētas apritē, turklāt šīs vietas sakārtošanā esam spējuši piesaistīt nozīmīgu Eiropas finansējumu,” – uzsver V.Jerošenko.

Projekta kopējās izmaksas ir 4 910 000 latu, 2 550 000 no šīs summas sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Informāciju sagatavoja Laila Ivāna, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece, mob. 26562371, laila.ivana@riga.lv, www.riga.lv

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

0 Patīk
1158 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts