Uzņēmēji atbalsta Rīgas pilsētas dalību starptautiskajā nekustamo īpašumu izstādē MIPIM 2010

2009. gada 26. novembrī Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā notika tikšanās ar uzņēmējiem, kuri ir ieinteresēti piedalīties starptautiskajā nekustamo īpašumu izstādē „MIPIM 2010”, kā arī sadarboties Rīgas pilsētas reprezentācijas sagatavošanā. Tikšanās laikā tika pārrunāti organizatoriskie jautājumi, kas saistīti ar gatavošanos izstādei.

Uzņēmēju pārstāvi pauda atbalstu Rīgas pilsētas dalībai nekustamo īpašumu gadatirgū MIPIM 2010.

Tikšanās piedalījās sekojošu uzņēmumu pārstāvji, kuri izteica gatavību piedalīties izstādē sadarbībā ar pilsētu un sadarboties dalības sagatavošanai: ZAB „BDO Zelmenis&Liberte“, „PriBalt Capital”, „Arco Real Estate”, „Re&Solution Latvija”, „NAI Baltics”, Nekustamo īpašumu projektu attīstītāju asociācija, „Rīgas Pilsētbūvnieks”, „Merks”, „Domuss”, „Rietumu Banka”. Tika izteikti piedāvājumi gan finansiālam, gan praktiskam atbalstam.

Sanāksmes dalībnieki bija vienisprātis, ka Rīgas pilsētas dalība MIPIM 2010 ir ļoti būtiska. Jo īpaši ņemot vērā esošo ekonomisko situāciju un tās ietekmi uz Rīgas tēlu. Tikšanās dalībnieki ir novērojuši, ka ir daudz negatīvas informācijas starptautiskajā uzņēmēju vidē, kas bieži vien ir neprecīza vai neatbilst patiesībai. Šis apstāklis ievērojami apgrūtina biznesa kontaktus. Ir nepieciešams aktīvi izplatīt aktuālu un precīzu informāciju par pilsētu gan gatavojoties MIPIM 2010, gan piedaloties citos starptautiskos forumos.

Uzņēmēji izteica priekšlikumu 2010 gada MIPIM izstādē pamatā prezentēt Rīgas ekonomisko un uzņēmējdarbības vidi,  parādot, ka uzņēmējdarbība pilsētā notiek un, ka ir daudz iespēju savstarpējiem sadarbības projektiem, turklāt Rīgā aizvien ir pieejami kvalitatīvi pakalpojumi gan nekustamo īpašumu, gan citās jomās.

Tikšanās dalībnieki vienojās, ka līdz 2009.gada 4.decembrim uzņēmēji precizēs savu līdzdalības veidu un finanšu apjomu Rīgas un partneru dalības sagatavošanai MIPIM 2010, savukārt Rīgas domes pārstāvji ne vēlāk kā 2010.gada janvārī prezentēs Rīgas pilsētas ekspozīcijas koncepciju.

Viens no lielākiem pasaules nekustamo īpašumu gadatirgiem  MIPIM 2010 notiks Kannās no 2010.gada 16. līdz 19.martam.

MIPIM  tiek uzskatīta par lielāko, autoritatīvāko un reprezentablāko investīciju forumu pasaulē. Svarīgais notikums nekustamo īpašumu, arhitektūras un būvniecības jomā uz četrām dienām pulcina nopietnākos pasaules nekustamo īpašumu tirgus dalībniekus – sākot no teritoriju attīstības koncepciju izstrādātājiem līdz pat investoriem un projektu lietotājiem.

2009. gadā  izstādē piedalījās vairāk kā 17 000 pasaules nekustamo īpašumu tirgus dalībnieki no vairāk nekā 80 valstīm.  Tai skaitā 3 575 investori un 418 pašvaldību pārstāvji, kā arī baņķieri,
būvnieki, arhitekti u.c.
Vairāk informācijas par Rīgas pilsētas dalību iepriekšējā nekustamo īpašumu izstādē MIPIM 2009 skatīt Pilsētas attīstības departamenta mājas lapā https://www.rdpad.lv/Invest_in_Riga/

RD Pilsētas attīstības departamenta
Sabiedrisko attiecību vadītāja Marija Ābeltiņa

0 Patīk
1392 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts