17. janvārī tika prezentēts Rīgas pilsētas makets

17. janvārī Sv. Pētera baznīcā tika atklāts Rīgas pilsētas centrālās daļas makets, kur tas bija apskatāms līdz 18. janvārim. Turpmāk maketu paredzēts izstādīt Rātsnama telpās.

Svinīgo pasākumu atklāja: Rīgas domes priekšsēdētāja Jānis Birks, Rīgas domes priekšsēdētāja  vietnieks Andris Ārgalis,  Pilsētas attīstības departamenta direktors Pēteris Strancis un Rīgas pilsētas arhitekts Jānis Dripe.

Maketā attēlota Rīgas pilsētas centrālā daļa ar ūdenstilpnēm, apstādījumiem, ielām un esošo apbūvi, 60 kvadrātkilometru platībā, kas aptver Rīgas vēsturisko centru, Daugavu un Pārdaugavas teritorijas pilsētas centrālajā daļā, teritoriju ziemeļaustrumu virzienā līdz Ķīšezeram, kas ietver daļu Sarkandaugavas, Lielos un Meža kapus un Čiekurkalnu.

Plānots, ka Rīgas pilsētas centrālās daļas makets tiks izmantots Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta darbā plānojot pilsētas attīstību un izvērtējot iesniegtos attīstītāju  apbūves projektus, kā arī veicinās sabiedrības iesaistīšanos pilsētas kopējā telpiskā redzējuma veidošanā.

Makets izveidots tā, lai radītu iespēju apskatīt teritoriju Rīgas pilsētā un tās turpmāko attīstību, ievietojot tajā arī jaunus objektus, kā arī nodrošinot vizuāli telpiskās pilsētvides attēlošanu pilsētas prezentācijas vajadzībām.

Maketa izveidei tiek izmantoti mūsdienīgi materiāli un tehnoloģija, lai to īpašības neietekmētu apkārtējās vides iedarbība. Maketa pamatne tiek izgatavota no organiskā stikla plāksnes, ēkas un būves maketā tiek veidotas no caurspīdīgi lakota kokmateriāla.

RD Pilsētas attīstības departamenta
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr.67012916, 67105933
marija.abeltina@riga.lv , kristinep@riga.lv

Rīgas pašvaldības aģentūra
“Rīgas pilsētas arhitekta birojs”
Tālr. 67105937
una.kupca@riga.lv

0 Patīk
1507 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts