Aicinājums pieteikt savus uzdevumus studentu komandām DEMOLA Latvia Rudens’2014 sezona

2014. gada sākumā pēc vairāku gadu sagatavošanas darba Latvijas IT Klasteris sadarbībā Latvijas vadošajām augstskolām, uzņēmējiem un nozaru asociācijām oficiāli atklāja un uzsāka Latvijā starptautisku inovāciju un studentu – uzņēmēju sadarbības platformu DEMOLA. DEMOLA šobrīd jau aktīvi darbojas Somijā, Zviedrijā, Lietuvā, Slovēnijā, Ungārijā un Spānijā.

Aicinām uzņēmumus un organizācijas kā partneriem piedalīties jaunajā DEMOLA Latvia rudens sezonā, kas tiks uzsākta 2014. gada oktobrī. Pieteikšanās līdz 15. augustam, nosūtot pieteikuma anketu uz demola@demola.lv.

DEMOLA koncepts: Uzņēmums vai organizācija iesniedz studentu komandai risināšanai savu problēmjautājumu, kas saistīts ar produktu vai pakalpojumu attīstību. DEMOLA aicina pieteikties jebkuras Latvijas augstskolas studentus dalībai projektos, veidojot multidisciplināras un projekta saturam atbilstošas komandas. Projekta gaitā dalībnieki gūst priekšstatu par radošās domāšanas, ideju izvērtēšanas un prezentēšanas prasmēm, rada svaigas idejas ar skatu no malas, kā tos risināt. DEMOLA nodrošina darba plānu, metodiku, mentoru atbalstu, izglītojošus seminārus – lai 3 mēnešu laikā studentu grupa nonāktu līdz rezultātam. Ja rezultāts ir labs vai apmierinošs, studenti saņem no partnera iepriekš līgumā atrunāto atlīdzību. Savukārt partneris iegūst jaunus, radošus risinājumus bez finansiāla riska (līgums paredz, ka atlīdzību tiek izmaksāta tikai tad, ja rezultāts ir apmierinošs).

Ieguvums partneriem:

  • Iespēja vienkārši un bez finansiāla riska iegūt jaunus, radošus risinājumus kā svaigu skatījumu no malas uz savu problēmjautājumu;
  • iepazīt un aicināt darbā/praksē jaunus talantus;
  • Iespēja pozicionēties kā atvērtiem, uz inovācijām vērstiem un studentiem draudzīgiem.

Prasības partneriem:

  • Partnera iesniegtais problēmjautājums ir saprotams un partnerim būtisks;
  • Partneris ir gatavs uzklausīt neordinārus risinājumus;
  • Partneris slēdz līgumu ar DEMOLA Latvia operatoru Latvijas IT Klasteri, apņemoties projekta noslēgumā par noteiktu summu iegādāties no studentu komandas radītā risinājuma izmantošanas tiesības, ja šis risinājums apmierinās partneri;
  • Partnerim jānozīmē kontaktpersona, kurš projekta gaitā varēs veltīt laiku, lai tiktos ar studentu komandu un piedalītos publiskajos pasākumos.

 

DEMOLA Latvia ir daļa no DEMOLA Network, kas ir Somijā, Tamperē radīta sadarbības platforma, lai veicinātu studentu, augstskolu un nozaru sadarbību inovāciju radīšanā. DEMOLA Network šobrīd ir jau ieviests 7 valstīs, t.sk. Latvijā, kur šo programmu ir iniciējis Latvijas Informācijas Tehnoloģiju klasteris.

Savus problēmjautājumus risināšanai DEMOLĀ ir uzticējuši tādi uzņēmumi kā Nokia, Intel, ABB, Nokian, Helsinku pilsētas dome, SAAB, Sony, Canon, Ruukki un daudzi citi gan tehnoloģiju, gan finanšu, būvniecības un ražošanas uzņēmumi. 80% no projektu iesniedzējiem ir atzinuši, ka iegūtie rezultāti ir vērtīgi un izmantojami viņu biznesā. Savukārt pirmajā Latvijas DEMOLAs sezonā kā partneri piedalījās AS Sidrabe, IT uzņēmumi FMS un DPA, Valsts Zemes dienests un citi.

2014. gada 30. jūnijā ar komandu prezentācijām noslēdzās studentu-uzņēmumu-augstskolu sadarbības platformas DEMOLA Latvia pirmā sezona. Žūrija par labāko projektu atzina FARMERIT tehnoloģiju veicināšanas lauksaimniecībā projektu, kas tapa sadarbībā ar projekta partneri – informācijas tehnoloģiju uzņēmumu FMS.

Ernests Štāls TechHub Riga un Reach.ly līdzdibinātājs kā žūrijas loceklis pirmās sezonas noslēgumā konstruktīvi vērtēja projektus, aicinot jauniešus precīzāk un skaidrāk formulēt problēmu un piedāvāto risinājumu, tomēr reizē atzinīgi novērtēja komandu darbu un radītās idejas: “Praktiski visiem projektiem es redzu reālu biznesa potenciālu; ar šīm idejām jauniešu komandas un uzņēmēji varētu turpināt strādāt un veidot start-up, ja vien ir vēlme un uzņēmība.”

DEMOLA Latvia projekta iniciators ir Latvijas IT klasteris, bet sadarbības vienošanos ir parakstījušas 13 augstskolas un 7 profesionālās organizācijas. DEMOLA Latvia projektu atbalsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, LR Ekonomikas ministrija un Rīgas domes Working4talent projekts.

Pieteikuma anketa:

Uzņēmuma nosaukums:
Kontaktpersona, tālrunis, epasts:
Īss problēmjautājuma apraksts:

logo_2807

0 Patīk
1678 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts