Šodien Rātsnamā Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Vadims Jerošenko tikās ar Francijas teritorijas labiekārtošanas biedrības SCET (Société Centrale pour l’Equipement du Territoire) delegāciju.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs uzsvēra, ka krīze, kas Latviju piemeklēja pirms dažiem gadiem, lika pašvaldībai optimizēt darbu un meklēt attīstības iespējas. „No vienas puses, krīze ir trieciens ekonomikai, tās dēļ bija grūtības rast nepieciešamo finansējumu. Taču, no otras puses, krīze ir iespēja optimizēt darbu un finanses. Mēs esam samazinājuši domes darbinieku skaitu, optimizējuši departamentus. Krīze lika meklēt iespējas attīstībai,” teica N.Ušakovs.

Savukārt Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Vadims Jerošenko viesiem pastāstīja, ka galvaspilsētas pašvaldība rūpējas gan par vēsturiskā centra saglabāšanu un attīstību, gan arī neaizmirst par pilsētas apkaimēm. Ir svarīgi, lai cilvēkiem tajās būtu pieejama infrastruktūra – transports, skolas, bērnudārzi u.c. Rīga to ir risinājusi veiksmīgi. Daudz uzmanības pašvaldība arī pievērsusi investīciju piesaistei. No visām ārējām investīcijām, kas apgūtas Latvijā, 70% apgūtas tieši Rīgā. „Mēs nopietni strādājam arī pie privāto investoru piesaistīšanas. Palīdzam veidot kopuzņēmumus, piedāvājam tiem telpas un zemes platības, lai investīcijas tiktu apgūtas tieši mūsu pilsētā,” teica V. Jerošenko.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta vadītājs Uldis Jansons iepazīstināja Francijas delegāciju ar pašreizējo situāciju un informēja par galvenajiem sociālekonomiskajiem rādītājiem, kas raksturo Rīgu.
Francijas delegācijas pārstāvji interesējās galvenokārt par investīciju piesaisti, uzņēmējdarbības veicināšanu un attīstību. SEC piedāvāja dalīties pieredzē uzņēmējdarbībā pilsētas labiekārtošanas jomā, iepazīstināt ar viņu veiksmīgo darbu jauktās ekonomikas uzņēmumu veidošanā.

CET sniedz konsultācijas teritoriālajā attīstībā, Francijā tam ir atzīta pieredze plānošanas, nekustamo īpašumu un sabiedrisko pakalpojumu jomā. Katru gadu organizācija saviem biedriem organizē iespēju profesionāli iepazīties ar teritorijas plānošanas un attīstības jautājumu risinājumu kādā no Eiropas galvaspilsētām. Šogad SCET izvēlējusies apmeklēt Rīgu. Delegācijas sastāvā ir ap 40 vēlēto amatu pārstāvju (mēri, vicemēri, deputāti) no dažādām Francijas pilsētām – Lionas, Tūras, Nantes, Larošeles u.c.

Informāciju sagatavoja M.Kalaus, tālr.67181066

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

0 Patīk
1191 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts