Grantu programmā “Atspēriens” rudens konkursā saņemti 103 pieteikumi.

Šā gada 13. oktobrī noslēdzās kārtējā pieteikšanās Rīgas domes un Swedbank rīkotajam grantu programmas „Atspēriens” konkursam, kura ietvaros jauniem uzņēmējiem ir iespēja saņemt finansiālu atbalstu līdz pat 15 000 eiro savas uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstīšanai.

Šajā, rudens konkursā, saņemti 103 pieteikumi, kurus līdz 2014.gada 6.novembrim izskatīs vērtēšanas komisija, savukārt rezultātu paziņošana plānota neilgi pēc lēmuma pieņemšanas.

Lai uzvarētu konkursā, uzņēmējdarbības idejai jābūt dzīvotspējīgai ilgtermiņā. Papildus punktus vērtēšanā iespējams iegūt, ja tai piemīt augsta konkurētspēja, tiek izmantots kāds unikāls tehnoloģisks risinājums, tai ir lielas eksporta iespējas un tā atbilst kādai no Rīgas prioritārajām nozarēm (transports un uzglabāšana, tūrisms un ar to saistītās nozares, ražošana (jo īpaši: datoru, elektronisko un optisko iekārtu, metālizstrādājumu, koksnes, koka un korķa izstrādājumu, pārtikas un dzērienu ražošana), informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, būvniecība).

Vienam granta pretendentam no “Atspēriena” iespējams saņemt atbalstu līdz 15000 eiro. Pie atbalstāmajām izmaksām tiek pieskaitīta telpu īre, ražošanas iekārtu iegāde, jurista, grāmatveža un tamlīdzīgi ārpakalopjumi, mājas lapas izstrāde, prototipu izgatavošanas izmaksas un citas.

Kopš 2009. gada “Atspērienam” pieteikušies vairāk kā 1100 dalībnieki, no kuriem 105 saņēmuši atbalstu. To vidū ir tādi populāri un tautā iemīļoti uzņēmumi kā bērnu apģērba ražotājs „Petra.lv” (www.petra.lv), dizaina lampu ražotājs „MammaLampa” (www.mammalampa.com), pielāgojamas funkciju pogas viedtālruņiem „Dimple” (www.dimple.io) un citi.”

Grantu programmas „Atspēriens” konkurss notika jau 12 reizi pēdējo 6 gadu laikā. Katru gadu tiek organizēti divi konkursi – viens pavasarī, otrs – rudenī. Nākošo konkursu plānots izsludināt 2015. gada pavasarī.

Ar konkursa nolikumu un citu detalizētu informāciju par programmu iespējams iepazīties mājas lapā: www.atsperiens.lv.

0 Patīk
1534 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts