Grantu programmā “Atspēriens” rudens konkursā saņemti 76 pieteikumi

Šī gada 19. oktobrī noslēdzās kārtējā pieteikšanās Rīgas domes un Swedbank rīkotajam grantu programmas „Atspēriens” konkursam, kura ietvaros jauniem uzņēmējiem ir iespēja saņemt finansiālu atbalstu līdz pat 15 000 eiro savas uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstīšanai.

Šajā konkursā kopā saņemti 76 pieteikumi. Iesniegtos projektus plānots izvērtēt aptuveni mēneša laikā un rezultātu paziņošana plānota ne vēlāk kā līdz 2015.gada 25.novembrim.

Lai uzvarētu konkursā, uzņēmējdarbības idejai jābūt dzīvotspējīgai ilgtermiņā. Papildus punktus vērtēšanā iespējams iegūt, ja tai piemīt augsta konkurētspēja, tiek izmantots kāds unikāls tehnoloģisks risinājums, tai ir lielas eksporta iespējas un tā atbilst kādai no Rīgas prioritārajām nozarēm (transports un uzglabāšana, tūrisms un ar to saistītās nozares, ražošana (jo īpaši: datoru, elektronisko un optisko iekārtu, metālizstrādājumu, koksnes, koka un korķa izstrādājumu, pārtikas un dzērienu ražošana), informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, būvniecība.

Viens granta pretendents no “Atspēriena” var saņemt līdz 15 000 eiro lielu atbalstu. Pie atbalstāmajām izmaksām tiek pieskaitīta telpu īre, ražošanas iekārtu iegāde, jurista, grāmatveža un tamlīdzīgi ārpakalopjumi, mājas lapas izstrāde, prototipu izgatavošanas izmaksas un citas.

Kopš 2009. gada “Atspērienam” pieteikušies vairāk kā 1342 dalībnieki, no kuriem 117 saņēmuši atbalstu. To vidū ir tādi populāri uzņēmumi kā  SIA „Veselības centrs Vivendi” (www.vivendicentrs.lv), Latvijā izstrādātas audio sistēmas ražotāji SIA „Certes Technologies” www.certestechnology.com), kabeļveikborda aprīkojuma ražotāji SIA „BSA PROJECTS” (www.whitelinewakefeatures.com), digitālā aģentūra, kas specializējas papildinātās realitātes izstrādē SIA „Overly” (overly.lv), biotehnoloģiju un konsultāciju uzņēmums SIA „InCell”(www.in-cell.eu) un citi.

Grantu programmas „Atspēriens” konkurss notika jau 14. reizi pēdējo 7 gadu laikā. Katru gadu tiek organizēti divi konkursi – viens pavasarī, otrs – rudenī. Nākošo konkursu plānots izsludināt 2016. gada marta sākumā. Ar konkursa nolikumu un detalizētu informāciju par grantu programmu iespējams iepazīties mājas lapā: www.atsperiens.lv.

0 Patīk
3473 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts