Grantu programmas “Atspēriens” finālistu ideju vērtēšanā iesaista sabiedrību

Rīgas dome sadarbībā ar Attīstības finanšu institūciju “Altum” 30. oktobrī aizvadīja iedvesmojošu pasākumu, kura laikā grantu programmas “Atspēriens”  finālisti savas idejas nodeva publiskam sabiedrības balsojumam.

Šajā grantu programmas “Atspēriens” rudens konkursā tika iesniegti 59 pieteikumi no esošajiem un topošajiem Rīgas pilsētas uzņēmējiem. Ar 10 finālistiem, kurus izvēlējās konkursa žūrija, klātienē varēja iepazīties kinoteātra “Splendid Palace” telpās 30. oktobrī. Finālistu izveidotās produkta vai pakalpojuma prezentācijas video tika demonstrēts uz lielā ekrāna un nodotas sabiedrības balsojumam.

Pasākumu svinīgi atklāja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Armands Krūze, uzsverot, ka: “Rīgai ir svarīgas jaunas idejas un jauna enerģija. Viens no Rīgas ilgtermiņa attīstības mērķiem ir labvēlīga uzņēmējdarbības vide. Programmas “Atspēriens” ietvaros piešķirtais atbalsts palīdz uzņēmējiem izveidot infrastruktūru veiksmīgas komercdarbības uzsākšanai. Un nākotnē šie jaunuzņēmumi, kas piedalās konkursā, izveidosies par lieliem komersantiem.” Attīstības finanšu institūcijas “Altum” valdes locekle Inese Zīle paturpināja: “Paldies Rīgas domei par iespēju būt konkursā, būt par partneri un gūt jaunu pieredzi, lai gan biznesa vide mums nav jaunums, jo ikdienu piedāvājam dažādus finanšu atbalsta instrumentus jauniem un jau pieredzējušiem uzņēmējiem. Galvenais ir ideja, tāpēc ikviens konkursa Atspēriens dalībnieks, kas izlolojis savu ideju, ir ieguvējs. Novēlu neapstāties pie idejas, un droši virzīt to tālāk..” Savukārt “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkla” (LatBAN) valdes loceklis Juris Birznieks sniedza komentārus un vērtīgus padomus par produktu un pakalpojumu prezentācijām, norādot, ka “Konkursā ir ļoti spēcīgas un  jau labi attīstītas idejas.”

Par finālistu biznesa idejām varēs nobalsot līdz 13. novembrim. Idejas ir iespēja novērtēt ikvienam, balsojot vienu reizi dienā ar vienu no sociālo tīklu Facebook vai Draugiem.lv kontiem. Balsot iespējams vietnē: www.atsperiens.lv/atsperiens-balsosana/. Balsojumā tiks noskaidroti tie uzvarētāji, kas grantos katrs saņems līdz pat 12 tūkstošiem eiro. Jānorāda, ka prezentācijas video paliks visu konkursa finālistu īpašumā neatkarīgi no balsošanas rezultātiem, tādejādi viņiem būs iespēja turpināt stāstīt par savām idejām, virzīt un popularizēt tās.

Par “Atspēriens” šīs sezonas 10 finālistiem izraudzīti SIA “Robo Hub”, SIA “Panonia Group”, SIA “Monetization Solutions”, SIA “Tribaso” “EHO – Monitoringa sistēma zirgu izjādēm un treniņiem”, SIA “Positive Company”, SIA “Sportlex”, SIA “Simple Way Engineering”, SIA “CastPrint” un SIA “Velovieta”.

Grantu programmu “Atspēriens” administrē Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar Attīstības finanšu institūciju “Altum”. “Atspēriens” aktualitātēm ir iespējams sekot līdzi interneta vietnē www.atsperiens.lv, sociālajās vietnēs Twitter (@Atsperiens) un Facebook (Grantu programma  “Atspēriens”).

 

Papildinformācija:

Rīgas dome kopš 2009. gada īsteno grantu programmu “Atspēriens”, kuras mērķis ir veicināt mazo un vidējo uzņēmumu attīstību Rīgā. Programmas ietvaros piešķirtais atbalsts palīdz uzņēmējam izveidot infrastruktūru veiksmīgas komercdarbības uzsākšanai. Kopumā no 2009. gada grantu programmā “Atspēriens” atbalstītas 145 uzņēmējdarbības idejas, piešķirot kopējo līdzfinansējumu vairāk nekā 1 200 000 eiro apmērā.

0 Patīk
1522 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts