Ir parakstīts sadarbības līgums par piecu publiskās ārtelpas teritoriju sakārtošanu projekta „Radi Rīgu!” ietvaros. Līdz 2014. gadam sadarbībā ar rīdziniekiem un priekšpilsētu izpilddirekcijām paredzēts izstrādāt un īstenot konkrētas programmas kā labiekārtot un atdzīvināt vairākas pilsētas teritorijas, lai tās kļūtu pievilcīgas pilsētniekiem un Rīgas viesiem. Programmu izstrādes procesā paredzēts aktīvi iesaistīt apkaimju iedzīvotājus un realizācijai piesaistīt Eiropas finansējumu. Sadarbības līgumu parakstīja Pilsētas attīstības departaments un Ainavu projektēšanas darbnīca ALPS.

Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Uldis Jansons: „Šobrīd pieredzējuši arhitekti kopā ar studentiem sadarbojas ar Rīgas apkaimju iedzīvotājiem, izvēloties konkrētās teritorijas, kuras tiks attīstītas un labiekārtotas. Svarīga atšķirība no cietiem labiekārtošanas projektiem ir tāda, ka pašvaldība nodrošina diskusiju platformu un apņemas īstenot izstrādātās idejas, taču būtiskos jautājumus, kas jārisina apkaimēs no pilsētvides viedokļa izvirza paši iedzīvotāji. Savukārt speciālisti – ainavu arhitekti un pilsētplānotāji – pilda konsultantu lomu un profesionāli palīdz labāko risinājumu meklējumos”.

Līdz nākamā gada aprīlim paredzēts iedzīvotāju un speciālistu diskusiju rezultātā izstrādāt 5 apkārtnes sakārtošanas programmas ar tehniskiem risinājumiem, arhitektonisko vīziju un realizācijas finansējuma veidu aprakstu. Programmu īstenošana paredzēta līdz 2014. gadam, kad Rīga kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Programmu izstrādes procesā viedokļi un idejas tiks diskutētas arī ar projekta “Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014. gadā” organizatoriem.

Projekts „Radi Rīgu!” ir intensīvā apmācību programma, kuras ietvaros praktiskos un teorētiskos semināros arhitekti, telpiskās plānošanas un citi nozares speciālisti ar radošo metožu palīdzību sagatavos realizācijai piecus Rīgas publisko ārtelpu sakārtošanas projektus. Risinājumus palīdzēs rast trīs Beļģijas profesori – Jans Shrjors (Jan Schreurs), Marks Martenss (Marc Martens) un Jefs Fan den Brūks (Jef Van den Broeck), kā arī eksperti – Kopenhāgenas galvenā arhitekte Tina Sabi Madsena (Tina Saaby Madsen) un Antverpenes galvenais arhitekts Kritiāns Borets (Kristiaan Borret).

Projektu „Radi Rīgu!” atbalsta Flandrijas Pārstāvniecība pie Beļģijas vēstniecības, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija, Rīgas dome, Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, Rīgas pašvaldības aģentūra “Rīgas pilsētas arhitekta birojs”, Rīgas izpilddirekcijas, “Rīga 2014”, Latvijas Arhitektu savienība un Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte.

Apmācību programma tiek īstenota sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, kā arī Eiropas Sociālo fondu.

Plašāku informāciju par projektu “Radi Rīgu!” iespējams atrast mājas lapā www.radirigu.lv.

 

RD Pilsētas attīstības departamenta
Sabiedrisko attiecību vadītāja Marija Ābeltiņa

0 Patīk
1293 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts