Šī gada 24.aprīlī notiks vietējo speciālistu forums „Ēku atjaunošana – ugunsaizsardzības pasākumi – finansiālie aspekti”. Pasākuma mērķis ir iepazīstināt arhitektus, ugunsdrošības speciālistus, vēsturisko namu īpašniekus un citus interesentus ar ES līdzfinansēto projektu „Ugunsdrošības uzlabošana vēsturiskajās ēkās (HERITPROT)”, sniegt informāciju par projekta ietekmes teritoriju un ugunsaizsardzības pasākumiem Rīgas vēsturiskajā centrā, kā arī semināra dalībniekus paredzēts iepazīstināt ar Rīgas Doma restaurāciju un ugunsdrošību. Īpašu uzmanību foruma laikā ir plānots pievērst ēku atjaunošanai, izmantojot tehnoloģijas, kas ļauj saglabāt esošo kultūrvēsturisko mantojumu un vienlaicīgi pasargāt no ugunsnelaimēm.

Forums „Ēku atjaunošana – ugunsaizsardzības pasākumi – finansiālie aspekti” norisināsies 24.aprīlī no plkst.10.00 līdz plkst.13.00, Ugunsdzēsības muzejā, Hanzas ielā 5. Foruma pirmajā daļā plānotas ekspertu prezentācijas, bet noslēgumā –  dalībnieku diskusija, t.sk. par labas prakses piemēriem. Foruma dalībnieku skaits ierobežots, tādēļ lūgums līdz 22.04.2013. pieteikt dalību un iesūtīt diskusijas jautājumus uz e-pastu jana.grinhofa@riga.lv  vai janis.lejnieks@riga.lv. Detalizēta foruma darba kārtība pieejama šeit- https://rdpad.lv/services/Projekti/heritprot/article.php?id=103916.

Semināru organizē Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, kas ir INTERREG IV C programmas projekta „Ugunsdrošības uzlabošana vēsturiskajās ēkās (HERITPROT)” ieviesējs.

Par projektu:

Projekta „Ugunsdrošības uzlabošana vēsturiskajās ēkās (HERITPROT)” mērķis ir ugunsnelaimju izraisītu risku novēršana Eiropas pilsētu vēsturiskajos centros, teritorijās, kas ir iekļautas Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Projektā plānots veikt esošās situācijas izpēti, attiecībā uz vēsturiski nozīmīgu ēku aizsardzību pret iespējamiem ugunsgrēkiem, kā arī apkopot informāciju starp sadarbības partneriem, definējot kopējās problēmas un darbības turpmākajām rīcībām. Plānots izstrādāt ugunsgrēku monitoringa un prevencijas rīcības programmu un ieviest to katrā no partnervalstīm, izveidot sadarbības tīklu pieredzes apmaiņai, izstrādāt rokasgrāmatu par ugunsdrošību vēsturiskajās ēkās vēsturiski nozīmīgu ēku privātīpašniekiem. Projekta laikā tiks organizēti vietējie un straptautiskie  semināri, konferences, apmācības profesionāļiem un mācību trauksmes vēsturiskās ēkās.

Projekta partneri: La Laguna (Spānija), Sighisoara (Rumānija), Cuenca (Spānija), Rīga (Latvija), Varšava (Polija), Viļņa (Lietuva), Holloko (Ungārija), Bergena (Norvēģija), Liverpūle (Apvienotā Karaliste), Angra Heroismo (Portugāle). Projekta ieviešana uzsākta 2012.gada martā un to plānots pabeigt 2014.gada decembrī. Kopējais projekta finansējums ir EUR 1 646 028, INTERREG IV C finansējums Rīgas projekta sadaļā ir EUR 144 494.90 un Rīgas domes līdzfinansējums ir EUR 25 499.10.

0 Patīk
1108 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts