Interesenti aicināti uz semināru par parku attīstību

Šī gada 22.februārī notiks seminārs “Vēsturisko dārzu un parku revitalizācija”. Semināra mērķis ir iepazīstināt interesentus ar ES līdzfinansētā projekta „Grīziņkalna un tam pieguļošā Miera dārza teritorijas revitalizācjia” tehnisko projektu, kā arī Grīziņkalna un Ziedoņdārza vēsturisko attīstību, salīdzinājumā ar citu vēsturisko parku projektu risinājumiem Latvijā un Anglijā. Semināra laikā tiks prezentētas arī topošo ainavu arhitektu idejas par parku attīstības iespējām.

Seminārs “Vēsturisko dārzu un parku revitalizācija” norisināsies Rīgas domes centrālajā ēkā, Rātslaukumā 1, 508. telpā, no plkst. 10.00 līdz plkst.17.00. Semināra noslēgumā dalībnieki varēs paust savu viedokli un priekšlikumus Grīziņkalna parka un Ziedoņdārza attīstībai. Semināra dalībnieku skaits ierobežots, tādēļ lūgums iepriekš pieteikties pa e-pastu veldze.liepa@livland.lv līdz 20.02.2012. Detalizētāka semināra darba kārtība pieejama šeit – http://livland.lv/lv/par-mums/jaunumi.

Semināru organizē SIA „Livland” un SIA „Livland Būve”, kas izstrādā Ziedoņdārza un Grīziņkalna parka teritorijas revitalizācijas tehnisko projektu. Šie darbi notiek Pilsētas attīstības departamenta vadītā projekta „Grīziņkalna un tam pieguļošā Miera dārza teritorijas revitalizācija” ietvaros.

Par projektu:
Projekta „Grīziņkalna un tam pieguļošā Miera dārza teritorijas revitalizācija” plānota Grīziņkalna parka, Ziedoņdārza un Miera dārza revitalizācija (darbi ietver gājēju seguma atjaunošanu, atbalsta sienu un kāpņu atjaunošanu, nožogojuma uzstādīšanu, tūrisma norāžu, arhitektūras mazo formu un ietvju apgaismojuma uzstādīšanu, t.sk. inženierkomunikāciju nomaiņu, dārznieka mājas renovāciju, bērnu atpūtas laukuma atjaunošanu, sabiedrisko tualešu izbūvi un teritorijas apzaļumošanu). Projekta laikā paredzēta šādu ielu rekonstrukcija: Pļavas, Zaķu, Lienes (posmā no Avotu līdz Krāsotāju ielai), Sparģeļu, Ž. Lipkes, Jēkabpils (posmā no Daugavpils ielas, Ž. Lipkes ielas virzienā), Kalupes (posmā no Katoļu līdz Daugavpils ielai). Pilnveidojot teritorijas infrastruktūru, plānota Zvaigžņu, Laboratorijas, Vārnu, Alauksta, Lauku, Terēzes, Augšiela, J. Asara, Krāsotāju ielas apgaismojuma rekonstrukcija.

Projekta ieviešana uzsākta 2011. gada 16. jūnijā un to plānots pabeigt 2013. gada septembrī. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 5 268 283 lati, no tām Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir 85% (4 478 040 lati), savukārt Rīgas domes līdzfinansējums ir 15% (790 243 lati).

Vairāk informācijas par projektu: Armands Rabovičs, tālr.: 67105565, mob.: 27898422, armands.rabovics@riga.lv

 

0 Patīk
1385 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts