Ir notikusi sabiedriskās apspriešanas sapulce Rīgas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem

Vakar Rātsnama Sēžu zālē notika Rīgas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu sabiedriskās apspriešanas 1. posma sapulce. Uz sapulci ieradās 66 iedzīvotāji  un dažādu biedrību pārstāvji  no vairākiem Rīgas rajoniem. Pašlaik Pilsētas attīstības departamentā iesniegti 192 rakstiski ierosinājumi.

Līdz šā gada 16. maijam visi interesenti tiek aicināti iesniegt rakstiskus priekšlikumus Rātsnamā, 3.stāvā vai Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Pilsētplānošanas pārvaldē, Amatu ielā 4.

„Iedzīvotāji, Rīgas rajonu un vides aizsardzības biedrību pārstāvji un Pilsētas attīstības departaments ir ieinteresēti risināt jautājumu par kvalitatīvu Rīgas Brīvostas teritorijas plānojuma izstrādi. Tāds šobrīd ir arī mūsu galvenais uzdevums – izstrādāt šo plānojumu iespējami augstākajā kvalitātē, ievērojot visu pušu intereses,” tā pēc sapulces komentēja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumu izpildītājs Gvido Princis.

Sapulces laikā savus viedokli un ierosinājumus izteica vairāku Rīgas rajonu biedrību pārstāvji un iedzīvotāji no Kundziņsalas, Vecmīlgrāvja, Daugavgrīvas, Mangaļsalas, Ķengaraga, ka ari vides aizsardzības biedrību pārstāvji. Kundziņsalas iedzīvotāji ierosināja atdalīt Kundziņsalu no Rīgas Brīvostas teritorijas, savukārt  Nacionālā konteineru termināla projekta attīstītāji prezentēja  redzējumu par attīstību Kundziņsalas ziemeļu daļā. Tika izteikts ierosinājums Kuldīgas ielai piešķirt kultūrvēsturiskā pieminekļa statusu. Daugavgrīvas iedzīvotāji izteica iebildumus pret ostas terminālu attīstību. Uz sapulci Rātsnamā izteikt savus ierosinājumus kopumā ieradās 66 iedzīvotāji.
Pašlaik Pilsētas attīstības departamentā ir iesniegti 14  rakstiski ierosinājumi Rīgas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem, kā arī kopēja vēstule ar 178 Kundziņsalas iedzīvotāju parakstiem un ierosinājumiem saistībā ar Kundziņsalas teritoriju.

Līdz šā gada 16. maijam visi interesenti tiek aicināti izteikt  savus ierosinājumus par Rīgas Brīvostas teritorijas plānojumu, tāpat vērtēšanai ir nodota teritorijas plānotās izmantošanas precizēšana uz Tehniskās apbūves teritoriju publisko autostāvvietu (Park & Ride) infrastruktūras ierīkošanai zemesgabaliem Pāles ielā, Viestura prospektā, Ziepniekkalna ielā ,Rostokas ielā pie Hapaka grāvja, Inčukalna ielā, Ezermalas ielā, Brīvības gatvē, Krustpils ielā 65A, Tīraines ielā un Kurzemes prospektā.

Paredzēts izvērtēt un precizēt arī teritorijas atļauto izmantošanu uz Apstādījumu un dabas teritoriju zemesgabaliem Slokas ielā 41, Lielirbes ielā 6, Lielirbes ielā 19, Augusta Dombrovska ielā, Zebrenes ielā, Sila ielā, Stūrīša ielā, Jaunciema gatvē, Siguldas prospektā un daļēji zemesgabaliem Dauguļu ielā 1, kā arī tehniski precizēt Rīgas domes izglītības iestādēm funkcionāli nepieciešamo teritoriju plānoto (atļauto) izmantošanu, noteikt atļauto izmantošanu kā Publiskās apbūves ar apstādījumiem teritorija zemesgabalam Kuldīgas ielā 45B un izvērtēt citus priekšlikumus izmantošanas un apbūves stāvu skaita grozījumiem saskaņā ar apstiprināto darba uzdevumu.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta speciālisti sabiedriskās apspriešanas laikā katru ceturtdienu no plkst. 14:00 līdz 17:00 Rīgas domē, Rātslaukumā 1, sniegs konsultācijas un atbildēs uz visu interesentu  jautājumiem.

Ar Rīgas, Rīgas rajona un Rīgas plānošanas reģiona plānojumu dokumentiem var iepazīties Rīgas domē, 3.stāvā, Rātslaukumā 1, kā arī Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta mājas lapā internetā www.rdpad.lv.

Līdz 2008. gada 16.maijam rakstiskus priekšlikumus var iesniegt uz vietas Rātsnamā, 3.stāvā vai Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Pilsētplānošanas pārvaldē, Amatu ielā 4.

RD Pilsētas attīstības departamenta
Sabiedrisko attiecību nodaļa

0 Patīk
1187 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts