Izstāde RĪGAS ARHITEKTŪRA PROJEKTOS

Sākot ar šī gada 18.februāri visu 2010.gada pavasari iepirkšanās centrā „OLIMPIA” būs skatāma vērienīga projektu izstāde „RĪGAS ARHITEKTŪRA PROJEKTOS”.
Izstādes atklāšana – 18.februārī 14.00 iepirkšanās centra 2. stāvā. Izstāde darbosies iepirkšanās centra „OLIMPIA”  2.stāvā katru dienu no plkst. 10.00 līdz plkst. 21.00.
Izstādi rīko Rīgas pilsētas arhitekta birojs  sadarbībā ar Pilsētas attīstības departamentu.

Rīgas pilsētas arhitekts  Jānis Dripe: „Jaunai situācijai atbilstoša domāšana un kvalitatīvs – uz nākotni, ilgtspējību un taupību vērsts projekts ir šodienas LIELĀ VĒRTĪBA.  Izstāde RĪGAS ARHITEKTŪRA PROJEKTOS ir dialogs  ar rīdziniekiem par nākotnes pilsēttelpu un tās potenciālajām vērtībām. Izstāde ir šodienas attieksmes un domāšanas spogulis”.

Plašajā ekspozīcijā pārstāvēti 59 projekti, kas uzskatāmi parāda valsts, Rīgas pašvaldības, privātu investoru un arhitektu redzējumu Rīgas nākotnei.

Pirmo reizi vienkopus būs redzami Rīgas lielais makets, Daugavas abu krastu apbūves silueta koncepciju maketi, Skanstes ielas rajona attīstības modelis, Torņkalna jaunā centra makets, Rīgas Rauga fabrikas ansambļa rekonstrukcijas makets un Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas makets, Centrāltirgus un Spīķeru kvartāls, Andrejsalas attīstības priekšlikumi, Centrālas dzelzceļa stacijas areāls, Dreiliņu rajons un citas teritorijas.

Rīgas pilsētas arhitekts  Jānis Dripe: „Te būs skatāmi arī daudzi patiesi interesanti projekti atsevišķām ēkām un to kompleksiem. Tradicionāli un diskutabli. Kontekstuāli un kontrastējoši. Radīti pārprastas attīstības iespēju laikā un šī brīža pārdomu situācijā. Šī arī būs arī pirmā reize, kad galvaspilsēta savstarpēji ieinteresētā sadarbībā ar iepirkšanās centru „Olimpia” izrādīs Rīgas nākotnes attīstības ieceres plašai publikai, iedibinot dialogu starp Rīgas pilsētas varu, arhitektiem, plānotājiem un tiešajiem arhitektūras lietotājiem”.

Izstādes atklāšanā savu līdzdalību solījuši Latvijas Republikas kultūras ministrs Ints Dālderis, Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers, Rīgas Pilsētas attīstības komitejas vadītājs Sergejs Dolgopolovs,  Latvijas Arhitektu savienības priekšsēdētājs Andris Kronbergs un iepirkšanās centra „Olimpia” vadība.

Laipni aicināti tikties izstādē !

0 Patīk
1346 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts