Lai veicinātu Baltijas valstu starptautisko integrāciju un investoru interesi par sadarbības iespējām ar pašvaldību pilsētai svarīgu jautājumu risināšanā, š.g. 24. – 25. augustā Rīgā notiks starptautiska konference „Rīgas Forums 2006: Investīciju piesaiste Baltijas jūras reģiona metropolēs”. Konference noslēgs Rīgas domes divu gadu garumā realizēto projektu ar Eiropas Savienības līdzekļu piesaisti par vienotas Baltijas metropoļu investīciju piesaistes stratēģijas izveidi trīs Baltijas valstu galvaspilsētām.

Konference Rīgā iecerēta kā pieredzes apmaiņa un diskusijas starp Baltijas galvaspilsētu vadību, privātiem investoriem, valsts sektora pārstāvjiem un uzņēmējiem par to, kādi faktori veicina vai kavē starptautisko investoru interesi par Rīgu, Viļņu un Tallinu.
Starptautiskās konferences diskusiju laikā plānots runāt  par to, kā iesaistīt investorus pilsētas problēmu risināšanā, veicināt pilsētu konkurētspēju un sekmēt investīciju  drošību.
Ar praktisko pieredzi un esošo situāciju investīciju piesaistē nekustamā īpašuma, būvniecības, transporta infrastruktūras un informācijas tehnoloģiju jomā konferencē dalīsies gan investori, gan pilsētu pašvaldību pārstāvji.
“Galvenais šīs konferences mērķis ir apzināt Baltijas galvaspilsētu potenciāli stiprās un šobrīd vājās puses starptautisku investīciju piesaistē. Pašvaldības ir ieinteresētas dažādās sadarbības formās ar privāto biznesu, kas sekmētu pilsētai aktuālu jautājumu risinājumu jau tuvākajā nākotnē”, uzsver Rīgas domes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks.
Pašvaldību dzīvojamo ēku būvniecības un finansēšanas problēmas un pieredze; investīciju piesaiste inovatīvo tehnoloģiju attīstībā; investoru un pašvaldību sadarbības mehānismi; pilsētbūvniecība un zemes izmantošana; pilsētas ielu tīklu un kustības organizācija – tie ir tikai nedaudzi no jautājumiem, ko plānots pārrunāt konferences darba grupu laikā.
Konferences dalībnieki tiks iepazīstināti ar projekta laikā izstrādāto Baltijas metropoļu vienotas investīciju piesaistes stratēģiju, kas balstīta uz esošo Baltijas valstu galvaspilsētu investīciju vides analīzi, projekta laikā veiktajām aptaujām un  ieteikumiem investīciju klimata veicināšanā Baltijā.

Konferences laikā notiks arī Baltijas balvas pasniegšana (Baltic Challenge Award 2006) informācijas tehnoloģiju pielietošanas jomā, kas tiks piešķirta par inovatīviem informācijas tehnoloģiju  risinājumiem publiskajā un privātajā sektorā 2006.gadā. Balvu 5000 eiro apmērā pasniegs Latvijas kompānija Dati Exigen Group.
Starptautiskajā konferencē „Rīgas Forums 2006: Investīciju piesaiste Baltijas jūras reģiona metopolēs” piedalīsies investori, nekustamo īpašumu attīstītāji, baņķieri, uzņēmēji, pašvaldību pārstāvji un politiķi no dažādām pasaules un Baltijas jūras reģiona valstīm. Konference norisināsies Rīgā, viesnīcā Radisson SAS Daugava.
Konference noslēdz “Baltijas metropoļu kopprojektu koordinētas investīciju vadības pieejas izstrādei un pielietošanai Baltijas jūras reģionā” (BALTMET INVEST), kas tika uzsākts Eiropas Savienības programmas INTERREG IIIB ietvaros 2004.gada septembrī, sadarbojoties Rīgas pilsētas domei, Viļņas un Tallinas pilsētu domēm un  Baltijas starptautiskajam Ekonomikas politikas studiju centram (BICEPS).
Informācija par gaidāmo konferenci pieejama internetā www.rigaforum.lv.

0 Patīk
1220 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts