Lems par Brīvības ielas dubliera tehniskā projekta izstrādes pieteikumu ES līdzfinansējuma konkursam

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja rīt, 13.februārī, lems par Brīvības ielas dubliera tehniskā projekta izstrādei nepieciešamā finansējuma piesaisti no ES fondiem.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments šobrīd gatavo šī projekta pieteikumu iesniegšanai Eiropas Komunikāciju tīklu 2012.gada budžeta programmas TEN-T projektu konkursā par kopējo summu 2 148 500 latu. Saskaņā ar konkursa nosacījumiem, Eiropas Komisija finansē 50% no šīs summas, savukārt atlikušos 50% finanšu līdzekļu piesaista projektu pieteicējs.

Brīvības ielas dubliera jeb tā sauktā Ziemeļu koridora 1. posma skiču projekts paredz veidot jaunu automaģistrāli, kas austrumos sākas pie esošā Jaunciema gatves pieslēguma Brīvības gatvei pie Rīgas pilsētas robežas un rietumos noslēdzas pie Gustava Zemgala gatves. Brīvības ielas dubliera skiču projekts paredz veidot divu brauktuvju ceļu ar vairākām joslām katrā virzienā, kā arī vairākus daudzlīmeņu satiksmes mezglus – ar Gustava Zemgala gatvi, Viskaļu ielu, Mārkalnes ielu, Jaunciema gatvi un Brīvības gatvi.

– Būtiski, ka jaunās maģistrāles izbūve pati par sevi, neatkarīgi no citiem Ziemeļu transporta koridora posmiem, var dot nozīmīgu satiksmes situācijas uzlabojumu, – norāda Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Vadims Jerošenko.

Ziemeļu transporta koridora izbūves mērķis ir atslogot Rīgas centru no autotransporta, tādejādi uzlabojot vides kvalitāti, kā arī dot iespēju ērti piekļūt visai Rīgas ostas teritorijai abos Daugavas krastos.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

0 Patīk
1195 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts