Linčēpingas pilsētas pašvaldības darbinieku – senioru delegācija viesojas Rīgā

2013.gada 22.augustā Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments (PAD) tikās ar septiņpadsmit Linčēpingas (Linköping) pilsētas (Zviedrija) pašvaldības senioru – pieredzējušu pašvaldības darbinieku, kuri daudzus gadus strādājuši Linčēpingas pašvaldībā, delegāciju.

Vizītes ietvaros PAD organizēja informatīvi izglītojošu semināru par Rīgas pilsētas attīstību un teritorijas plānošanu, tostarp par Rīgas pilsētai aktuāliem tematiem ilgtspējīgas pilsētvides attīstības jomā. Linčēpingas pilsētas pārstāvji tika iepazīstināti ar Rīgas pilsētas plānošanas procesu, galvaspilsētas ekonomisko attīstību, ilgtspējīgas attīstības prioritātēm un aktuālajiem pilsētvides plānošanas uzdevumiem, kā arī par Rīgas pilsētas teritorijas plānošanas principiem, kas nodrošina sabalansētas pilsētvides attīstību, iesaistot sabiedrību pilsētvides attīstības procesos.

Linčēpinga ir viena no visstraujāk augošajām pašvaldībām Zviedrijā ar gandrīz 150 000 iedzīvotājiem. Pilsēta pasaulē ir atpazīstama, pateicoties tādiem augsto tehnoloģiju nozares uzņēmumiem kā aerokosmiskās un militārās elektronikas ražošanas kompānija „SAAB AB”, medicīniskā aprīkojuma ražošanas kompānija „Sectra Imtec AB” un citiem.

Linčēpingas Universitātes (Linköpings Universitet) starptautiskās atpazīstamības pamatā ir inovatīva pieeja starpdisciplināru studiju programmu izstrādē. Piemēram, apvienojot medicīnas un inženierzinātnes, universitātē tiek meklēti jauni risinājumi dzīvības glābšanas tehnoloģijām. Savukārt, integrējot tādas zinātnes kā ekonomika, tiesības un svešvalodas, augstskolas studenti tiek sagatavoti juristu karjerai starptautiskajos uzņēmumos.

Linčēpinga atrodas Zviedrijas trešā lielākā kultūras un sporta arēna (Linköping Arena), kā arī valsts otrs lielākais augsto tehnoloģiju centrs – „Mjardevi Zinātnes parks” (Mjärdevi Science Park). Linčēpingas pašvaldībā arvien vairāk uzmanības tiek veltīts videi draudzīgu tehnoloģiju izmantošanai, tostarp biogāzes ražošanai sabiedriskā transporta vajadzībām.

Pieredzes apmaiņa ar ārvalstu speciālistu delegācijām sniedz iespējas apzināt citu valstu labo praksi, kā arī pastāstīt par Rīgas pilsētas attīstību, iespējām un pilsētvides plānošanu. Ik mēnesi PAD apmeklē vidēji divas līdz trīs ārvalstu speciālistu delegācijas.

0 Patīk
1316 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts