N.Ušakovs: Notiks vērienīga Grīziņkalna parka un Ziedoņdārza rekonstrukcija

Gada laikā notiks vērienīga Grīziņkalna parka un Ziedoņārza rekonstrukcija, ieguldot 4,58 miljonus eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa), piektdien Grīziņkalna parka apmeklējuma laikā uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

„Parku rekonstrukciju paredzēts sākt šā gada jūlijā un pabeigt nākamā gada vasarā,” norādīja N.Ušakovs. Rīgas mērs atzīmēja, ka tiks veikta parka rekonstrukcija pilnā apjomā, kas nozīmē ne tikai celiņu seguma un soliņu nomaiņu, bet arī daudz dažādu citu uzlabojumu, piemēram, tiks atjaunots bradājamais baseins un uzlabots bērnu rotaļu laukums. „Ceru, ka šis projekts dos pamatīgu uzrāvienu visas apkaimes attīstībai,” piebilda N.Ušakovs.

Grīziņkalna parka apmeklējuma laikā Rīgas mērs uzsvēra, ka pēc rekonstrukcijas parka teritorija kļūs daudz drošāka un pieejamāka arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. „Rekonstrukcijas gaitā parkā tiks izvietotas videonovērošanas kameras, kas tiks pieslēgtas pie Rīgas pašvaldības policijas centrāles, notiks pašvaldības policijas patrulēšana pilnā apjomā, kā arī izveidots apgaismojums. Tas ievērojami uzlabos drošību visā apkaimē. Tāpat tiks veikti parka uzlabojumi, kas palīdzēs pārvietoties cilvēkiem ar kustību traucējumiem,” uzsvēra N.Ušakovs.

Grīziņkalna apskates laikā Rīgas domes priekšsēdētājs uzklausīja dažādus viedokļus – par parka attīstības iecerēm stāstīja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta vadītājs Dzintars Balodis un departamenta pārstāvis Armands Rabovičs, pārstāvji no SIA „Rīgas meži” un SIA „Tilts”, arhitekts Indulis Rāts. Par nūjošanas taku iecerēm stāstīja invalīdu biedrības „Aspazija” pārstāve Ilze Laine, „Ghetto games” pārstāvis Raimonds Elbakjans dalījās pārdomās par sporta laukuma attīstības iecerēm un plānotajiem pasākumiem, kā arī viedokli pauda Rīgas Krievu vidusskolas, kas atrodas līdzās parkam, skolēnu vecāki.

Rīgas dome patlaban realizē trīs ievērojamu galvaspilsētas parku – Grīziņkalna parka, Ziedoņdārza un Miera dārza – rekonstrukcijas projektu. Minēto parku kopējās atjaunošanas izmaksas plānotas 9,4 miljoni eiro, ierēķinot pievienotās vērtības nodokli (PVN). Pašvaldība piesaistījusi Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus 85% jeb 6,4 miljonu eiro apjomā no attiecināmajām izmaksām.

Šā gada februārī Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments noslēdza līgumu ar iepirkuma konkursa uzvarētājiem – SIA „Tilts” – līgumu par Grīziņkalna parka un Ziedoņdārza atjaunošanu par kopējo summu 4,58 miljoni eiro bez PVN (5,54 miljoni eiro ar PVN). Grīziņkalna parkam tehniskā projekta izstrādi un būvdarbus plānots veikt par 2,7 miljoniem eiro PVN (3,27 miljoni eiro ar PVN), bet Ziedoņdārzam – par 1,87 miljoniem eiro bez PVN (2,26 miljoni eiro ar PVN). Būvdarbus paredzēts sākt šovasar un pabeigt 2015.gada vasarā.

Miera dārza atjaunošanas projekts patlaban atrodas iepirkuma stadijā, konkrētas izmaksas būs zināmas pēc konkursa noslēgšanās. No kopējā projekta finansējuma daļu paredzēts izlietot arī atjaunoto parku labiekārtošanai, četru ielu rekonstrukcijai un deviņu ielu apgaismojuma rekonstrukcijai.

Grīziņkalna 10,4 hektāru plašajā teritorijā rekonstrukcijas gaitā tiks veikta gājēju celiņu seguma atjaunošana, veloceliņa ierīkošana, atbalsta sienu un kāpņu atjaunošana, nožogojuma uzstādīšana, bradājamo ūdens baseinu atjaunošana, estrādes un tās laukuma atjaunošana, dekoratīvo vīteņaugu režģu un arku uzstādīšana, tūrisma norāžu, arhitektūras mazo formu uzstādīšana, ietvju apgaismojuma uzstādīšana, suņu pastaigu laukuma izveide, zāliena atjaunošana, bērnu atpūtas laukuma atjaunošana, sabiedriskā tualetes izbūve, dārznieka mājas izbūve, teritorijas apzaļumošana un videonovērošanas kameru uzstādīšana, nodrošinot pieslēgumu pie Rīgas pašvaldības policijas centrāles.

Ziedoņdārzā 6,4 hektāru plašā teritorijā tiks veikta dārznieka ēkas rekonstrukcija, izveidota jaunbūve, kas ietvers publisko tualeti un kvalitatīvas saimniecības telpas dārza apkopei, veikta videonovērošanas sistēmas izbūve līdz pieslēguma vietai Sparģeļu ielā, izveidots suņu pastaigu laukums un realizēti dažādi citi teritorijas uzlabojumi.

Rekonstrukcijas gaitā Miera dārzā iecerēts atjaunot gājēju celiņu segumu, kāpnes un atbalsta sienas, uzstādīt tūrisma norādes, atjaunot soliņus, nodrošināt apgaismojumu un veikt inženierkomunikāciju nomaiņu. Plānots atjaunot bērnu atpūtas laukumu un veikt teritorijas apzaļumošanu, kā arī izbūvēt sabiedriskās tualetes.

Projekta realizācijas gaitā paredzēta arī četru ielu (Lienes ielas, Pļavas ielas, Zaķu ielas un Sparģeļu ielas) rekonstrukcija un deviņu ielu (Terēzes iela, Alauksta iela, Laboratorijas iela, Vārnu iela, Lauku iela, Zvaigžņu iela, Augšiela, J.Asara iela, Krāsotāju iela) apgaismojuma rekonstrukcija.

 

 

0 Patīk
2523 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts