Norisinājās starptautiskā izstāde „Tech Industry 2014”

No 4. līdz 6. decembrim Ķīpsalā norisinājās starptautiskā mašīnbūves, metālapstrādes, automatizācijas, elektronikas, elektrotehnikas, instrumentu un jauno tehnoloģiju izstāde “Tech Industry 2014”, kurā piedalījās vairāk kā 260 nozares uzņēmumu no 15 valstīm.

Šajā izstādē piedalījās arī Rīgas pilsētas pašvaldība, kuras stendā Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta speciālisti trīs dienu garumā interesentiem sniedza informāciju par pašvaldībā pieejamajiem pakalpojumiem un Rīgas pilsētas attīstības perspektīvām. Tajā skaitā par tādiem pašvaldības piedāvātajiem atbalsta instrumentiem uzņēmējiem saimnieciskās darbības sekmēšanai kā grantu programmu „Atspēriens”, Rīgas pilsētas teritorijas plānojumu, kā arī nesen izstrādāto Rīgas pilsētas ilgtspējīgas attīstības stratēģiju līdz 2030. gadam.

Pēc provizoriskiem aprēķiniem izstādes laikā Rīgas stendu apmeklēja vairāk kā 1000 apmeklētāji, galvenokārt, izrādot interesi par teritoriju atļauto izmantošanu un pieejamo atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai Rīgā. Izstādes laikā Departamenta speciālisti arī veica Rīgas uzņēmēju aptauju par uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešamo teritoriju un infrastruktūras nodrošinājumu Rīgas pilsētā. Iegūtie rezultāti tiks izvērtēti, izstrādājot jaunā Rīgas teritorijas plānojuma 2018.-2030. gadam risinājumus.

Lai diskutētu par alternatīvajiem enerģijas resursiem, to ilgtspējīgu izmantošanu Rīgā un uzņēmējiem pieejamos atbalstu no pašvaldības puses, izstādes laikā Rīgas pašvaldības stendā notika divas paneļdiskusijas – „Nozare un enerģētika. Alternatīvās enerģijas avoti un to izmantošanas iespējas” un „Uzņēmējiem pieejamais atbalsts un iesaiste lēmumu pieņemšanā”. Diskusijās piedalījās MASOC, Rīgas enerģētikas aģentūras, LIAA, Latvijas garantiju aģentūras, Rīgas domes, Latvijas siltumapgādes uzņēmumu asociācijas, RTU un biedrības „Mazo un vidējo uzņēmumu forums” pārstāvji.

Izstādes izskaņā Rīgas dome apsveica arī starptautiskā metināšanas konkursa „Baltic Welder 2014” uzvarētājus un pasniedza simboliskas veicināšanas balvas konkursa uzvarētājiem katrā no 3 kategorijām.

Galerija:

0 Patīk
1843 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts