Nortalje novada pašvaldības pārstāvju delegācija viesojas Rīgā

2014.gada 31.martā Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments uzņēma Stokholmas apgabala Nortalje (Norrtälje) novada (Zviedrija) pašvaldības plānošanas un attīstības speciālistu delegāciju.

Vizītes ietvaros Pilsētas attīstības departaments organizēja informatīvi izglītojošu semināru par Rīgas pilsētas attīstību un teritorijas plānošanu, īpašu uzsvaru liekot uz Rīgas pilsētai aktuāliem tematiem ilgtspējīgas pilsētvides attīstības nodrošināšanā. Nortalje novada pašvaldības pārstāvji tika iepazīstināti ar Rīgas pilsētas plānošanas procesu, tostarp, ar jaunā Rīgas teritorijas plānojuma 2018.-2030.gadam izstrādes metodiku un gaitu. Seminārā pieredzes apmaiņas nolūkos tika diskutēts par abām pusēm aktuālām pilsētvides attīstības jomām: ūdens krastmalu labiekārtošanu publiskās pieejamības nodrošināšanai, mūsdienu prasībām atbilstošas satiksmes infrastruktūras attīstību, kā arī par mājokļa un dzīves vides kvalitātes paaugstināšanas iespējām Rīgas pilsētas un Nortalje novada pašvaldībās. Vizītes noslēguma daļa tika veltīta diskusijām par pilsētu kultūras mantojuma saglabāšanu, atjaunošanu un izmantošanu – delegācija apmeklēja vairākus Rīgas vēsturiskā centra pilsētvides objektus, tostarp, Rātslaukumu, Konventa sētas ansambli, Līvu laukumu, Doma laukumu, jūgendstila arhitektūras objektus u.c.

Nortalje novada pašvaldība ir lielākā Stokholmas apgabala pašvaldība, kas atrodas Zviedrijas valsts centrālajā daļā un ir izvietojusies uz 11 000 salu liela arhipelāga. Pateicoties gleznainajai dabai un labi attīstītajai vasaras māju infrastruktūrai, iedzīvotāju skaits Nortalje novadā no 57 000 pastāvīgajiem iedzīvotājiem vasaras sezonā palielinās līdz 150 000. Pasaulē novads atpazīstams pateicoties tādiem uzņēmumiem kā biznesa vadības uzņēmums „Visma Reatil AB”, metālapstrādes rūpnīca „Roslagsgjuteriet AB”, augsto tehnoloģiju uzņēmums „Ahlberg Electronics AB” un citiem. Nortalje novadā darbojas Zviedrijas Optometrijas centrs (The Swedish Center for Optometry), Tūrisma izglītības centrs (Travel Education Centre), Zviedrijas augstskolu centrs Roslagena (Campus Roslagen) u.c. Šī novada kultūras starptautiskās atpazīstamības pamatā ir Kullehus teātris (Kullehusteatern), Nortalje mākslas galerija (Norrtälje konsthall), ikgadējie starptautiskie kultūras festivāli un citi kultūras notikumi.

Nortalje novada pašvaldības darbinieki atzinīgi vērtēja Rīgas izvēlēto pieeju pilsētas attīstības nodrošināšanā, kas balstīta uz daudzlīmeņu plānošanas principiem, aktīvu sabiedrības līdzdalību un visu iesaistīto pušu interešu sabalansēšanu. Seminārā gūtā pieredze par Nortalje novada pašvaldības iniciatīvām jaunu iedzīvotāju piesaistīšanai, risinājumiem krastmalu atdzīvināšanai un transporta kustības organizēšanai ir vērtīgs pienesums Rīgas pilsētas teritorijas attīstības plānošanā. Vizītes noslēgumā Nortalje novada pašvaldības pārstāvji izteica uzaicinājumu Pilsētas attīstības departamenta darbiniekiem pieredzes apmaiņas vizītē apmeklēt Nortalje novadu.

Pieredzes apmaiņa ar ārvalstu speciālistu delegācijām sniedz iespējas apzināt citu valstu labo praksi, kā arī pastāstīt par Rīgas pilsētas attīstību, iespējām un pilsētvides plānošanu. Ik mēnesi Pilsētas attīstības departamentu apmeklē vidēji divas līdz trīs ārvalstu speciālistu delegācijas.

0 Patīk
1618 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts