Notiek konkursa „MANA APKAIME. MANAS APKAIMES STĀSTS” iesūtīto darbu vērtēšana

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments no š.g. 8.septembra līdz 6.oktobrim organizēja zīmējumu un eseju konkursu Rīgas skolu 5.-9.klašu skolēniem „Mana apkaime. Manas apkaimes stāsts”.

Bērni tika aicināti zīmēt vai esejas veidā pastāstīt par savu apkaimi – kādu viņi to redz šodien vai arī, kādu vēlētos redzēt nākotnē.

Kopā esam saņēmuši 286 darbus, no kuriem 205 ir zīmējumi un 81 eseja. Visvairāk darbu tika saņemti par Centra, Āgenskalna, Pļavnieku, Vecpilsētas un Imantas apkaimēm. Konkursa žurija darbus vērtēs līdz š.g. 27.oktobrim.

Konkursa žūriju pārstāv Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, Latvijas Mākslas akadēmija, www.manariga.com, kā arī Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis, mākslinieks Kaspars Blūms Blūmanis (Kašers) un Vides aizsardzības kluba prezidents, dzejnieks Arvīds Ulme.

Konkurss tika rīkots kā viens no sabiedrības līdzdalības pasākumiem jaunā Rīgas teritorijas plānojuma izstrādes ietvaros, lai veicinātu bērnu piederību savai apkaimei, iesaistītu pilsētas plānošanas procesos, kā arī popularizētu jauno teritorijas plānojumu bērnu un viņu vecāku vidū. Konkursa mērķis – veicināt bērnos radošo pašizpausmi un prasmi zīmējumā atklāt savas sajūtas pret apkārtējo dzīves telpu, veicinot interesi par Rīgas plānošanas procesiem.

Teritoriāli Rīga ir sadalīta 58 apkaimēs, taču jēdziens “apkaime” parādījies tikai 2007.gadā, kad tika izstrādāts Rīgas attīstības plāns 2006.-2018.gadam.

Rīgas dome 2012.gadā sāka jaunā Rīgas teritorijas plānojuma 2018.-2030. gadam izstrādi, kura mērķis ir radīt elastīgu teritorijas plānošanas dokumentu, kas sniedz nosacījumus pilsētas attīstībai, kas balstīti uz vēstures, kultūras, ainavu un sociāli ekonomisko aspektu izvērtējumu un dažādu sabiedrības grupu interešu saskaņošanu. Rīgas apkaimju iedzīvotāju, nevalstisko organizāciju iesaistīšanās pilsētvides attīstības procesos nodrošinās iespējas uzlabot dzīves kvalitāti visai galvaspilsētai kopumā.

Konkursa rezultātā no labākajiem darbiem tiks izveidots 2016.gada sienas pārliekamais kalendārs ar 12 dažādiem zīmējumiem un esejām katram gada mēnesim.

0 Patīk
2637 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts