Par būvniecību Rīgas pilsētā janvāra mēnesī

2009. gada pirmajā mēnesī Rīgas pilsētas būvvaldē ir saskaņoti un akceptēti 248 būvprojekti, kas paredz jaunas būvniecības uzsākšanu, rekonstrukcijas, renovācijas un inženiertehnisko darbu veikšanu. Rīgas pilsētas būvvaldē janvārī ir saņemtas 111 apliecinājuma kartes vienkāršotās renovācijas, rekonstrukcijas darbu veikšanai un izsniegta 71 būvatļauja. Rīgas pilsētas būvinspekcija ekspluatācijā pieņēmusi 62 objektus.

Janvārī Rīgas pilsētas būvvaldē saskaņoti un akceptēti 248 būvprojekti, kas ir par 6% mazāk nekā pagājušā gada janvāra mēnesī. Lielākais saskaņoto un akceptēto būvprojektu un inženiertehnisko projektu skaits gada pirmajā mēnesī ir bijis: Latgales priekšpilsētā – saskaņoti 62 projekti, Zemgales un Vidzemes priekšpilsētās – 44 katrā, Ziemeļu rajonā – 44, Kurzemes rajonā – 35, Centra rajonā 19 būvprojekti un inženierkomunikāciju projekti.

Lielākie Rīgas pilsētas būvvaldē saskaņotie un akceptētie būvprojekti janvāra mēnesī: Vakarbuļļu peldvietas labiekārtošana, ūdensapgāde un kanalizācija, un Ķīšezera krastmalas labiekārtošana Ezermalas ielā; daudzfunkcionāls darījumu komplekss – “Symbiotic tower” Balasta dambī 1; daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Strautu ielā 24a; tirdzniecības centrs Augusta Dombrovska ielā; tirdzniecības centrs Mārupes ielā 10a; veikals “Maxima X” Ulbrokas ielā; daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas rekonstrukcija Aleksandra Čaka ielā 105, kā arī citi būvprojekti.

Skiču stadijā saskaņotie projekti jaunbūvēm: Rumbulas dzīvojamais rajons Maskavas ielā; biroju ēka Dārzciema ielā; daudzstāvu daudzfunkcionālā māja Lubānas ielā 37; “IKI” tirdzniecības centrs Prūšu ielā 2; SIA “Supernetto” tirdzniecības centrs Prūšu ielā 2b; dzīvojamās ēkas rekonstrukcija un daudzdzīvokļu ēkas jaunbūve Matīsa ielā 133/135 un citi projekti.

Rīgas pilsētas būvvaldē šī gada janvāra mēnesī saņemtas 111 apliecinājuma kartes, vienkāršotās renovācijas/rekonstrukcijas darbu veikšanai, tas ir par 37% mazāk nekā 2008.gada janvārī.

Rīgas pilsētas būvvalde janvārī izsniegusi 71 būvatļauju, tas ir par 34% vairāk, kā pagājušā gada janvāra mēnesī: Latgales priekšpilsētā – 9, Ziemeļu rajonā – 12, Vidzemes priekšpilsētā – 11, Zemgales priekšpilsētā – 6, Centra rajonā – 1, Kurzemes rajonā – 6. Inženiertīklu ierīkošanai ir izsniegtas 26 būvatļaujas.

Janvārī Rīgas pilsētā ekspluatācijā pieņemti 62 būvobjekti, kas ir par 39%  mazāk, kā pagājušā gada janvārī. Lielākais ekspluatācijā pieņemto objektu skaits bijis Latgales priekšpilsētā – 12 un Ziemeļu rajonā – 10, savukārt Vidzemes un Zemgales priekšpilsētās pa – 7, bet Kurzemes un Centra rajonos pa – 6 būvobjektiem, inženiertīkli – 14.

Gada pirmajā mēnesī ekspluatācijā pieņemti: biroju ēku jaunbūves Gunāra Astras ielā 1C ar kopējo izbūves platību 11485,8m2 un Brīvības gatvē 410 ar kopējo izbūves platību 2855,2 m2; tirdzniecības , biroju un daudzdzīvokļu ēku kompleksa renovācija Muitas ielā 1 ar kopējo platību 3428m2; daudzstāvu dzīvojamā un biroju ēka Martas ielā 7; daudzdzīvokļu dzīvojamā māja J.Asara ielā 9 un citi objekti.

Pēc šobrīd esošās informācijas par būvniecības noteikumu neievērošanu, tas ir, patvaļīgas būvniecības uzsākšanu un atkāpēm no saskaņotajiem projektiem, janvāra mēnesī tika sastādīti  10 administratīvie protokoli. Administratīvā komisija piemērojusi naudas sodus no Ls 50 līdz Ls 1 000 lielu naudas sodu. Kopējais pieprasītais soda naudas apjoms par izdarītajiem pārkāpumiem ir 3350 lati.

Lielākais naudas sods 1000Ls apmērā piemērots SIA „NORDIC Tekstils” par ražotnes noliktavu pārveidošanu par noliktavas –biroja ēku.

Rīgas pilsētas būvvaldes
Sabiedrisko attiecību nodaļa

0 Patīk
1355 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts