Pašvaldībām jākļūst tuvākām mazajiem uzņēmumiem

Šodien, 13.novembrī, Rīgas domes telpās notika preses konference, kurā iniciatīvas „Atbalsti mazo biznesu” partneri un organizatori kopīgi ar Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu un ekonomikas ministrijas parlamentāro sekretāru Vilni Ķirsi informēja par turpmākajiem plāniem uzņēmējdarbības atbalstam.

Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Vilnis Ķirsis: „Mūsu dabā ir brīžos, kad kaut ko neesam darījuši vai negribam darīt, ir vainot citus – nodokļu politiku vai to nepareizu sadali, politiķus, resursu cenas, finansējuma trūkumu vai sliktus kaimiņus. Tomēr Latvijā ir vairāki tūkstoši mikro un mazo uzņēmumu,  kuri nemeklē attaisnojumus vai vainīgos, bet gan ar visu sirdi un pārliecību dara savu darbu, dod darbu citiem un dara to izcili. Tieši šie uzņēmumi veido mūsu ekonomikas pamatu un šādiem uzņēmumiem jāpalīdz veidoties un attīstīties. Ikviens uzņēmums darbojas kādas pašvaldības teritorijā, tāpēc pašvaldībām ir nevis pašām jāsāk nodarboties ar biznesu, bet savā teritorijā jārada izcili apstākļi, lai uzņēmēji varētu augt un attīstīties.”

Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu foruma valdes priekšsēdētāja Elīna Egle: „MVU foruma biedriem un partneriem rūp ne tikai biznesa uzsācēji, bet arī pilnveidot atbalstu, lai uzņēmumi spētu augt un palielināt valstī strādājošo vidējo uzņēmumu skaitu. Izbraucot septiņas Latvijas pilsētas un tiekoties ar mikro, mazajiem un vidējo uzņēmumu pārstāvjiem, esam sapratuši, ka uzsāktais virziens – piedāvāt dažādus atbalsta mārketinga instrumentus un morāli izteikt atbalstu šiem uzņēmīgajiem cilvēkiem, nozīmē ļoti daudz.”

SIA Lursoft valdes locekle Daiga Kiopa:SIA Lursoft valdes locekle Daiga Kiopa: „Šīs iniciatīvas ietvaros Lursoft ne tikai iesaistās Mazās biznesa dienas popularizēšanā, lai atbalstītu un izceltu mazos un vidējos uzņēmumus, bet arī veic Latvijas uzņēmumu un uzņēmēju izvērtēšanu. Mūsu pētījumi liecina, ka Rīgā uzņēmumu vadītāji un īpašnieki ir gados jaunāki. Pozitīvi vērtējama tendence, ka kopš 2011.gada valstī kopumā un arī Rīgā palielinājies jaunreģistrēto uzņēmumu īpatsvars salīdzinājumā pret likvidētajiem uzņēmumiem. Turklāt šī proporcija Rīgā ir labāka kā pārējā valsts teritorijā – uz 5 jaunreģistrētiem uzņēmumiem reģistrēts 1 likvidēts uzņēmums (Latvijā – vidēji uz 4 jaunreģistrētajiem – 1 likvidēts). Tas savukārt liecina, ka Rīgas iedzīvotāji ir uzņēmīgāki, drošāki, nebaidās riskēt un uzsākt uzņēmējdarbību. Apkopojot Latvijā reģistrēto uzņēmumu kopskaitu, redzam, ka gandrīz 49% no tiem atrodas Rīgā. Nākotnē Rīgas mikro, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem būtu jāpievērš lielāka uzmanība uzņēmuma darbības efektivitātei, jo no visiem valstī strādājošajiem uzņēmumiem, kuri 2012.gadā darbojušies ar zaudējumiem, 57% ir reģistrēti Rīgā.”

Idejas autors un MVU Foruma valdes loceklis Kristaps Banga: „Rīga ir lielisks piemērs, kā attīstot konkrētus kvartālus, ieejot uzņēmējiem – radošām industrijām, notiek būtiska kvartālu, rajonu attīstība, piemēram, Kalnciema kvartāls, Miera iela utt.   Iniciatīvas uzdevums ir aktivizēt mazo uzņēmēju un patērētāju. Iniciatīva piedāvā veikt mazus un konkrētus soļus – klientu aktivizēšanu, pašreklāmas iespējas, iedrošināt komersantus, iedrošināt patērētājus utt. Esmu pārliecināts, ka kooperācija ir galvenā problēma Latvijas biznesā, bet tā ir mazā biznesa viena no lielākajām iespējām ieraudzīt perspektīvu ne tikai veiksmīgi strādāt vietējā, bet arī ārējos tirgos.”

Mazajai biznesa dienai www.mazabiznesadiena.lv kartē, kas tapusi pateicoties bankai Citadele, jau reģistrējušies 1260 uzņēmumi visā Latvijā un turpat 10 tūkstoši pauduši gatavību atbalstīt Mazā biznesa dienu. Kopš mājas lapas atklāšanas 11.septembrī www.mazabiznesadiena.lv to apmeklējuši vairāk kā 6500 unikālie lietotāji, Facbook sociālajā tīklā iniciatīvai atbalstu izteikuši 2073, bet unikālos uzņēmēju plakātus izveidojuši 498 uzņēmumi un pašnodarbinātie. Uzņēmēja gēnu http://mazabiznesadiena.lv/atbalstariki/bosi testējuši 588 cilvēki, bet reģionālajiem semināriem lielajās pilsētās ”Mazā biznesa lielā diena” reģistrējās vairāk kā 570 uzņēmēju no visas Latvijas.

Ar SIA Lursoft un VAS Latvijas Pasts atbalstu tika izsūtīts uzaicinājums 32 000 uzņēmējiem reģistrēt savus uzņēmumus Mazās biznesa dienas kartē un izmantot partneru piedāvātos labumus par godu Mazā biznesa dienas atbalstam.

Kopš 8.novembra video reklāmu apskatījuši jau vairāk kā 1300 interesenti, bet ar partnera VAS Latvijas Televīzija atbalstu, to iespējams redzēt arī kanālā LTV1. Video: https://www.youtube.com/watch?v=Jl2BOux2hZk, izmantota Astro’n’out dziesma „Tici sev”: http://www.youtube.com/watch?v=nu8HtIiEFt0.
Iniciatīvu „Atbalsti mazo biznesu” organizē MVU Forums sadarbībā ar LTRK, Ekonomikas ministriju, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Rīgas Domi un atbalstītājiem ”Lursoft”, ”Latvijas Pasts”, banku ”Citadele” un informatīvajiem partneriem Nacionālo ziņu aģentūru ”LETA”, ”Dienas Bizness”, Latvijas Televīziju, Latvijas Radio, Inbox.lv, Latvijas Avīzi un Academia Strategies.

Par iniciatīvu
Iniciatīvas ietvaros aicinām ikvienu apzināties, ka Latvijas tautsaimniecībā  ir vairāk kā 99% mikro, mazie un vidējie uzņēmumi. Vēlamies, lai mēs kopīgi saredzētu un atbalstītu mazo uzņēmumu darbu. MVU Forums iniciatīvas ietvaros piedāvā:

  • No 1.oktobra uzņēmumiem reģistrēties interneta vietnē www.mazabiznesadiena.lv, lai pieteiktu bezmaksas dalību „Mazā biznesa dienā” un izmantotu šo vietni kā bezmaksas pārdošanas instrumentu;
  • Piedalīties semināros, kur tiks sniegta praktiska informācija par to, kā paplašināt klientu loku, kā uzrunāt potenciālos partnerus un kā saredzēt jaunas biznesa iespējas – Daugavpilī 26.septembrī, Rēzeknē 3.oktobrī, Liepājā 10.oktobrī, Ventspilī 17.oktobrī, Valmierā 24.oktobrī, Jelgavā 30.oktobrī un Rīgā 13.novembrī. Sīkāka informācija www.mazabiznesadiena.lv.
  • Iniciatīvas centrālais pasākums – „Mazā biznesa diena” Latvijā šogad noritēs 16.novembrī, kad ikviens uzņēmējs un pircējs tiek aicināts apliecināt savu atbalstu mazajam biznesam – iepērkoties vai uzsākot sadarbību ar mikro un mazajiem uzņēmumiem.
0 Patīk
1358 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts