Pašvaldības pārstāvji: MIPIM gadatirgus apliecina ārvalstu partneru interesi par Rīgu

Kannās noslēdzies starptautiskais nekustamo īpašumu gadatirgus MIPIM 2008. Šogad to apmeklēja aptuveni 30 000 cilvēku no vairāk kā 80 pasaules valstīm.

Tas ir augstākais apmeklētības rādītājs, kāds līdz šim ir bijis MIPIM izstādēm.

Gadatirgū piedalījās arī Rīga – 100 kvadrātmetru lielā stendā bija pārstāvēta pilsētas pašvaldība un privātie partneri: uzņēmumi „Ezerparks”, „Immostate”, „Latio”, „Skanste”, „Dommo”, „Jaunie projekti”, kā arī valsts aģentūra „Jaunie trīs brāļi”.

Rīga starptautiskajā izstādē tika pārstāvēta visaugstākajā līmenī. Potenciālos un esošos ārvalstu sadarbības partnerus un investorus uzrunāja Rīgas domes priekšsēdētājs Jānis Birks, apliecinot pašvaldības ieinteresētību ārvalstu investīciju piesaistē pilsētai.

„Dalība šāda veida pasākumos Rīgai ir ļoti nozīmīga, jo tā ir iespēja prezentēt pilsētu un tās iespējas, kuras mēs sniedzam investoriem. MIPIMā satiekas nekustamo īpašumu speciālisti un investori no visas pasaules, tā ir viena no lielākajām kontaktu biržām pasaulē un izstādes laikā nodibinātie kontakti nodrošina turpmāku pilnvērtīgu darbu. Rīgas stenda darbība un izstādes dalībnieku interese par to apliecināja, ka investori joprojām ir ieinteresēti attīstīt projektus Rīgā”, norāda Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Edmunds Krastiņš.

„Dalība MIPIMā ir arī nozīmīga mārketinga pasākums. Piemēram, šogad aptuveni 30 tūkstošiem cilvēku bija iespēja uzzināt par to, kas ir Rīga”, viņš atzīmēja.

„Piedaloties izstādē, mēs popularizējam visas valsts tēlu un veidojam Rīgas atpazīstamību starptautiskajā mērogā. Rīgu vienlaicīgi var ieraudzīt 80 dažādu valstu pārstāvji! Tā ir unikāla iespēja iezīmēt savu vietu uz Eiropas un visas pasaules kartes. Šogad izstādes laikā esam saņēmuši daudz komplimentu no izstādes apmeklētājiem par pilsētas un investīciju vides pasniegšanas kvalitāti,” saka Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktors Pēteris Strancis.

„Šādas izstādes dod taustāmus rezultātus tikai ilgtermiņā, tādēļ esam nolēmuši piedalīties arī turpmākajās MIPIM izstādēs, ja saglabāsies privāto partneru interese. Mēs nevaram bezdarbībā gaidīt, ka pie mums nāks pasaules slavenie arhitekti un investori, mums ir jābūt gataviem pašiem aktīvi meklēt izcilākos nozares pārstāvjus,” piebilst P.Strancis.

Pozitīvas atsauksmes par dalību 2008. gada MIPIM gadatirgū pauž arī privātie partneri, kuri piedalījās kopējā Rīgas stendā. Viņi atzīst, ka Rīgas stends ar katru gadu kļūst arvien labāks.

Jāatzīmē, ka šogad Latvijas arhitektu birojs „AB3D” ieguvis godalgotu vietu starptautiskā arhitektūras konkursā MIPIM Architectural Review „Nākotnes projektu balvas 2008”. Tā ir pirmā reize, kad Latvijas birojs uzvar šajā konkursā.

Informāciju sagatavoja Anna Kononova, tel. 267026046, 29213451

 

0 Patīk
1074 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts